Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Pohár pre majstrov získali Wartburgovci. Najlepší strelec ligy sa stal Michal Páleník

Žiarska zimná liga vo futsale mala finálový deň. Ceny pre najlepších odovzdal aj primátor mesta.

(Zdroj: FP)

Žiarska zimná liga mala na programe semifinálové boje, a aj samotné vyvrcholenie celej súťaže. Prítomní diváci videli neskutočné futsalové divadlo a množstvo krásnych gólov. Pohár zlatého lesku si odnášajú štvornásobní majstri - Wartburgovci.

Semifinále

Driapači – Galaktikos 8:8 (5:6) – 3:4 po pok. kopoch

Góly: Hudák 3, Budinský D. 2, Drexler, Lupták, Vician – Krčmárik 5, Rapčan 2, Dekíš

R: Osvald, Debnár

Driapači: Kalíšek – Budinský D., Drexler, Lupták, Hudák, Cibula, Vician, Pastier I., Pastier M.
Galaktikos: Ondrík – Krčmárik, Rapčan, Dekíš, Polc, Čakovský, Rybár, Šebeň, Budinský S.

Driapači vstúpili do zápasu výborne, keď si dokázali spraviť päťgólový náskok. Hostia po piatom góle museli zabrať, ak chceli ešte bojovať o finále. To sa im aj podarilo, keď do útoku zavelil hosťujúci Krčmárik a po päťgólovom uragáne dokázali hostia vyrovnať skóre. V závere prvého polčasu dokázali hostia ešte aj strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V druhom polčase sa hral viac defenzívnejšie a obidve mužstva mysleli viac na obranu. To sa odzrkadlilo aj na počte gólov v druhom polčase. Po záverečnom hvizde svietil výsledok 8:8, a nasledovala penaltová lotéria. V nej sa viac darilo hráčom Galaktikosu, ktorí premenili štyri penalty a postúpili do finále. Dripačom, ktorí minulý rok sa stali majstrami, tak zostala brána do finále zatvorená.

Wartburgovci – Perla 8:7 (1:5)

Góly: Čamaj 3, Bien 2, Beňo, Žiak, Páleník M. – Haluška 3, Túri Ju. 2, Debnár, Cvejkuš

R: Debnár, Osvald

Wartburgovci: Tatár – Páleník F., Páleník M., Žiak, Beňo, Golha, Orság, Čamaj, Debnár, Bien, Neuschl
Perla: Lehocký – Túri Ju. Kliman D., Kliman M., Meliš, Haluška, Cvejkuš, Túri Jo., Debnár, Ivan

Úvod zápasu mali pevne v rukách hráči Perly, ktorí sa dokázali odpútať od súpera na rozdiel štyroch gólov. Wartburgovci, sa v prvom polčase trápili najmä v koncovke, kde viackrát hostí podržal brankár Lehocký. V druhom polčase sa obraz hry úplne zmenil, domáci dokázali premieňať svoje šance a naopak hostia sa začali trápiť v zakončení. Aj tentokrát bol hlavnou postavou brankár, ale v bráne domácich, ktorý svojimi zákrokmi podržal domácich. Keď sa už zdalo, že aj v druhom semifinálovom zápase prídu na rad penalty, tak Wartburgovci dokázali streliť rozdielový gól, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. V závere zápasu si skúsení Wartburgovci udržali najtesnejšie víťazstvo a mohli sa radovať z postupu do finále.

Zápas o 3. miesto

Driapači – Perla 7:11 (3:4)

Góly: Drexler 3, Budinský D. 2, Hudák, Cibula – Túri Ju. 6, Túri Jo. 2, Cvejkuš 2, Meliš

V zápase dvoch smutných semifinalistov sa očakával výborný zápas, ktorý nemal favorita. Začiatok zápasu vyšiel lepšie hráčom Perly, ktorí dokázali viesť už 4:0. Po tomto momente sa uspokojili a Driapači zvýšenou aktivitou dokázali do polčasu znížiť na rozdiel jedného gólu. V druhom dejstve pokračoval výborný futsal z obidvoch strán a šance sa striedali na každej strane. O víťazovi nebolo rozhodnuté, až pokiaľ nezaúradoval Juraj Túri, ktorý individuálnym výkonom rozhodol, že na treťom mieste sa umiestnia práve hráči Perly. Driapači, ktorí v základnej skupine nenašli premožiteľa sa musia uspokojiť iba so zemiakovou medailou.

FINÁLE

Wartburgovci – Galaktikos 9:7 (7:4)

Góly: Bien 4, Čamaj 2, Beňo, Žiak, Páleník M. – Rapčan 3, Polc, Dekíš, Šebeň, Krčmárik

V zápase, v ktorom sa streli odvekí rivali začali lepšie Wartburgovci, ktorí sa zásluhou Biena ujali vedenia 1:0. Domáci hráči aj naďalej pokračovali vo výbornom výkone a v polovici prvého dejstva už dokázali vyhrávať 4:1. Tento gólový rozdiel ich uspokojil, čo dokonale využili hostia, ktorí dokázali sa vrátiť do zápasu a zvýšenou aktivitou vyrovnať stav. Do konca prvého polčasu, ale domáci hráči taktiež zapli na vyššie obrátky a hlavne gólovou efektivitou Biena, opäť odskočili na rozdiel troch gólov. V druhom polčase sa domáci sústredili na pozornú obranu s cieľom čo najmenej inkasovať. To sa im aj čiastočne darilo a po zvyšok zápasu si držali dvoj či trojgólový odstup. V závere zápasu si rozumnou hrou celého mužstva dokázali ubrániť výsledok 9:7, a mohli začať oslavovať majstrovský titul. V deväťročnej histórii zimnej ligy sa Wartburgovci tešia z triumfu po štvrtýkrát.

Hráč finálového dňa: Juraj Túri (Perla)

Najlepší brankár: Radovan Tatár (Wartburgovci)

Najlepší strelec: Michal Páleník – 33 gólov (Wartburgovci)