Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
LEVICKÁ FUTBALOVÁ MLAĎ

Levickí starší dorastenci po víťazstve v Malackách prvoligoví!

V zápase dvoch rozdielnych polčas v tom prvom na ihrisku dominovali naši starší dorastenci, ktorí si vytvorili trojgólový náskok, no ani ten im ku konečnému víťazstvu nakoniec nestačil. Levičanom, kvôli nedorozumeniu chýbalo niekoľko hráčov, preto tréner

II. LSDZ
Polygraf Bratislava - Slovan Levice 3:3 (0:3), góly: P. Gabaš 3
Levice: J. Molnár - Gubík, Kosák, Kysel, Drenka - Martinček, Turčan, Šulyan, Varga - Dálnoky, P. Gabaš (Čík, Fogad, T. Krenčan)
Éhn nemohol v do 2. polčasu prestriedať hráčov, ako by si bol želal. Domácim po zmene strán viditeľne pomohol hlavný rozhodca a tým sa podarilo streliť vyrovnávajúci gól v 3. min. nadstaveného času.
Malacky - Slovan Levice 1:3 (0:1), góly: Šulyan, T. Krenčan, Varga
Levice: Laurenčík - Lenárd, Kosák, Kysel, Drenka - Martinček, Gubík, Šulyan, Varga - T. Krenčan, Čík (Fogad, Husár)
Levičania potvrdili ďalším víťazstvom na ihrisku súpera postup do I. ligy. Naši starší dorastenci mali viac gólových šancí ako domáci, keď tutovky nepremenili Varga, Martinček, Krenčan. Skóre otvoril Šulyan, po zmene strán T. Krenčan zvýšil na 0:2. domáci síce znížili na 1:2, ale Varga tretím gólom poslal Levice definitívne do I. ligy. Levičania nastúpili bez viacerých hráčov, ktorých si vyžiadal tréner Belanský do mužstva seniorov, ale aj tak v Malackách získali očakávane tri body.
II. LSDZ
Polygraf Bratislava - Slovan Levice 2:0 (2:0)
Levice: Tóth - Kováč, Boldiš, Kľučiar - Bogár Parrák, Bátovský, Mlynárik, Rakyca - Janšík, Torda (Konkoľ, Guzman)
Kvôli zraneniam ani mladší dorastenci nenastúpili v plnej sile. A keď ešte v 4. min. inkasovali vlastný gól, domácim hralo všetko do karát. Do prestávky sa potom hralo viacej medzi šestnástkami, až v nadstavenom čase, po dvoch hrubých chybách Levičanov, domáci do prázdnej brány pridali druhý gól. V 2. polčase naši chlapci boli iniciatívnejší, ale zo štyroch gólových šancí ani jednu nepremenili, preto všetky body zostali pre domáce mužstvo.
Malacky - Slovan Levice 0:3 (0:1), Petrezsil, Mlynárik, Bátovský
Levice: Konkoľ - Kľučiar, Kováč, Fogad - Mlynárik, Michal Kosorín, Bátovský, Parrák, Torda - Petrezsil, Janšík (Rakica, Guzman)
Levičania sa do prestávky ujali vedenia, ale potom, po faule mimo pokutového územia, sa nechal vylúčiť brankár Konkoľ. Lenže tento okamih ešte viac stmelil našich mladších dorastencov a aj v desiatich nedali domácim šancu na lepší výsledok. Keďže sa tréner Bátovský nemohol kvôli pracovným povinnostiam zúčastniť zápasu, duel odkaučoval tréner st. dorastu Ladislav Éhn.
I. LSŽZ
Levice - FC Nitra 1:5 (1:2), góly: Kotrus - Valenta 3, Nagy, Košút.
Levice: Kúdela - Flídr, Konvický, Kovács, Novák - Jančo, Kotrus, Šimon, Banda - Varga, Kotora (Szombat, Belák, Beňuš, Oberfranc, Nasvady)
Hostia boli do prestávky iniciatívnejší a po dvoch chybách v obrane domácich sa dostali do dvojgólového vedenia. Levičania kontaktným gólom Kotrusa sa vrátili späť do zápasu. V 2.polčase, hlavne na jeho začiatku pritlačili hostí pred ich pokutové územie, ale dve gólové strely Vargu brankár hostí nepustil za svoj chrbát. Hostia neskôr po brejku strelili tretí gól. Domáci museli kvôli zraneniam striedať, keď veľmi chýbal hlavne Konvický a hostia dvoma gólmi upravili na konečných 1:5
Koba Senec - Slovan Levice 0:4 (0:3), góly: Kotora 2, Kovács, Varga
Levice: Kúdela - Banda, Flídr, Kovács, Szombat - Jančo, Varga, Kotrus, Nagy - Kotora, Belák (Novák, Beňuš, Nasvady, Oberfranc, Jakubík)
Naši futbalisti mali veľmi dobrý vstup do zápasu, keď už v 2. min. viedli 0:1, presnou strelou Kotoru po centri Beláka. V 23. min. udreli druhý raz, keď sa presadil Kovács a ešte do prestávky v 31. min. Kotora upravil už na 0:3. Kvalitnejšia hra hostí pokračovala aj po prestávke a v 68. min. upravil Varga na konečných 0:4 peknou strelou z hranice šestnástky. Levičania mali po celý zápas jasnú prevahu, ktorú vyjadrili aj strelecky a zahrali podľa predstáv trénera a realizačného tímu.
I. LMŽZ
Levice - FC Nitra 0:5 (0:0), góly: R. Pintér 4, Dano
Levice: Maruniak - Génsky, Kyška, Hagara, Chudý - Zoller, Sedmák, Čejtei, Birdáč - Tran Ahn, Šipöcz (Bakači, J. Szabo, Buchel, Klinka)
Výsledok nezodpovedá priebehu hry, keď hostia mali síce loptu viacej na svojich kopačkách, ale domáci, ktorí sa sústredili na pozorné bránenie, im dlho skórovať nedovolili. Je síce pravda, že smerom dopredu Levičania veľa nevytvorili, ale prehrať päťgólovým rozdielom si určite nezaslúžili. Po prvom góle hostí sa obrana domácich rozsypala a inkasovala do konca zápasu ešte štyri razy a favorizovaní hostia si pripísali na svoje konto očakávané víťazstvo.
Koba Senec - Slovan Levice 0:4 (0:2), góly: Čejtei, Tran Ahn, Šipöcz, Klinka
Levice: Buchel - Génsky, Kyška, Hagara, Chudý - Zoller, Sedmák, Čejtei, Birdáč - Tran Ahn, Šipöcz (Bakači, J. Szabo, Klinka, Krkoška, Blaško)
Levičania mjú kvalitnejšie mužstvo ako domáci a potvrdili to hladkým víťazstvom. Prvý gól hostí dal Čejtei po nájazde na brankára domáci a aj gól Tran Ahna bol podobný - 0:2. Tretí gól Levíc strelil Šipöcz, po akcii po ľavej strane a prízemnom centri. Na konečných 0:4 upravil po skrumáži Klinka. Levičania odčinili víťazstvom vysokú domácu prehru s Nitrou.
II. LSŽZ
Nitra Chrenová - Slovan Levice B 5:0 (3:0)
Levice: Tamaškovič - Mazúch, Lešťan, Nasvady, Predajniansky - Šimonovič, Začka, Solčiansky - Vida, Klačko, Andrášik (Juhász, Vanya, Valkovič, Mahút, Buchel, Turčan)
Domáci boli síce herne lepší, ako naši chlapci, ale konečný výsledok nezodpovedá priebehu hry. Domáci išli do vedenia po vymyslenej penalte, potom naši obrancovia vyprodukovali dve hrúbky, ktoré domáci využili na strelenie ďalších gólov. Snaha našim mladíkov o zdramatizovanie zápasu bola už však márna a domáci dvoma gólmi po prestávky upravili na konečných 5:0.
II. LMŽZ
Nitra Chrenová - Slovan Levice B 5:1 (1:0), gól: Molnár
Levice: Kučerka - Pastierovič, Sedmák, Slúka, Macko - Robo Birdáč, Chlpík, Nemček, Šabler - Sásik, Molnár (Balczárek, Kalmán, Janovický, Hanúsek, Páchnik, Čík)
Levičania podali v tomto zápase asi najslabší výkon v sezóne. Domáci sa ujali vedenia v 12. min. z vymyslenej penalty a do prestávky boli jednoznačne lepší. Po zmene strán po hrubej chybe brankára Kučerku pridali domáci druhý gól a po prestriedaní brankárov aj druhý gólman Levíc chyboval a bolo už 3:0. Potom znížil Molnár na 3:1, ale po striedaniach domáci v závere ešte svoj náskok zvýšili.