Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Levickí mladí muži majstri Slovenska v basketbale

V levickej športovej hale sa odohrali posledné zápasy sezóny Ligy mladých mužov. Keďže naši mladí basketbalisti skončili v dlhodobej tabuľke na 1. mieste, záverečný turnaj - Final four sa preto hral v Leviciach. Levičania turnaj nakoniec vyhrali, aj keď s

a v prvom zápase dosť natrápili. All Stars turnaja: Kucsa (Levice), Tilandy(Žilina), Klár (Levice), Sedmák (Svit), Brliť (Levice). Najlepším strelcom turnaja bol Sedmák zo Svitu a najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Vladimír Klár.
Výsledky:
BK Levice - BK Žilina 71:56 (18:21, 35:37, 58:50)
Body: Klár 22, Brliť 14, Kucsa 12, Polomčák 8, Andraško 2 (Halmeš 10, Beták 2, Michal Červenka 1) - Tilandy 15, Filo 13, Nižný 7, Antoš 7, 400 divákov
Úvodné minúty zápasu nemali taký scenár, ako si všetci v hale predstavovali. Levičania vstúpili do zápasu veľmi nervózne. Veľké chcenie im zväzovalo ruky, opory mužstva strácali ľahké lopty a zahadzovali tutovky. To malo za následok, že Žilinčania viedli celý prvý polčas. Hostia hrali rozumne, darila sa im streľba a boli na koni. Levičania, hnaní búrlivým obecenstvom, postupne však silou vôle začali preberať aktivitu v zápase. Postupne sa rozohral Klár i Kucsa a keď sa pridali aj ostatní, domáci stiahli osembodový náskok Žiliny do polčasu na dva body. Hoci po prestávke ešte chvíľu viedli hostia, levickí mladíci zlepšili obranu a rýchlymi protiútokmi otočili stav vo svoj prospech. Nakoniec zvíťazili o 14 bodov a spravili prvý ťažký krok k svojmu cieľu.
BKM Svit - BK D. Kubín 93:77 (26:15, 47:33, 69:46)
Najviac bodov: Sedmák 29, Varga 22, Bílik 16 - Strapec 19, Zarovskij 19, Dubovský a Pšenák po 10
Hoci Svit začal zápas vo veľkom štýle a po niekoľkých minútach viedol o 15 bodov, hráči Kubína sa postupne dostali do hry a dlho boli favoritovi vyrovnaným súperom. Svit však disponoval výborne strieľajúcim Sedmákom a Vargom, ktorí keď to bolo treba, potiahli svojich za prvým víťazstvom na turnaji.
MBK Žilina - MBK D. Kubín 82:67 (28:19, 44:38, 58:53)
Najviac bodov: Tilandy 35, Kosa 13, Nižný, Filo, Antoš po 9 - Strapec 24, Dubovský 17, Šafo 12, Zarovskij 12
V zápase dvoch porazených z prvého dňa, mali počas celého zápasu mierne navrch Žilinčania. Ich súper z Kubína však bojoval až do posledných minút o víťazstvo, no v závere už nemal dosť síl na obrat a tak prehral 15 bodovým rozdielom.
BK Levice - BKM Svit 76:67 (26:15, 45:41, 62:59)
Body: Kucsa 24, Klár 18, Andraško 13, Brliť 7, Polomčák 4(Halmeš 6, Valentko 3, Beták 1) - Sedmák 24, Žudel 17, Bílik 8, 300 divákov
Po víťazstve Žiliny nad D. Kubínom, v prvom sobotňajšom zápase, bolo jasné, že keď naši mladí muži vyhrajú nad Svitom stanú sa už v predstihu majstrami Slovenska. Tento cieľ bol však ešte ďaleko, lebo mužstvo Svitu budilo rešpekt a tiež malo len tie najvyššie ciele. Hostia zo Svitu začali zápas lepšie. Ich prvé tri trojkové pokusy skončili v koši a tak museli mladí Levičania doťahovať ich náskok. Rozdiel oproti piatku bol v tom, že sa im to podarilo už v 1. štvrtine. Istota v ruke Kucsu a nebojácne prieniky Klára pod súperov kôš znamenali rýchly obrat v skóre. Keď sa k nim pridali aj ďalší, na čele s presne strieľajúcim Andraškom, vyhrali domáci prvú štvrtinu o 9 bodov. Hostia zo Svitu však bojovali a zásluhou Sedmáka a presnej ruky Žudela, sťahovali postupne náskok Levičanov až na polčasových 45:41. Vo výbornej atmosfére sa hral basketbal, v ktorom nechýbali osobné súboje, efektné smeče a pekné akcie z obidvoch strán. V 3. štvrtine sa domáci nedokázali odlepiť od súpera, v ich hre sa vyskytlo niekoľko nepresností a súper využíval každú chybu. Mužstvo Svitu nasadilo na Levičanov zónovú obranu, na ktorú nevedeli nájsť domáci dlhý čas recept. V poslednej časti hry však naši hráči výbornou obranou dovolili nastrieľať súperovi len osem bodov a to bol základ ich víťazstva. Po zápase mohli domáci hráči začať oslavovať titul.
BKM Svit - MBK Žilina 88:89 (21:24, 46:44, 72:71)
Najviac bodov: Žudel a Varga po 24 - Tilandy a Nižný po 21
V zápase, ktorý rozhodoval o 2. mieste, sa zrodilo prekvapenie. Hráči Svitu nezvládli úlohu favorita a hoci väčšiu časť zápasu viedli, nakoniec prehrali trojkou v poslednej sekunde zápasu.
BK Levice - BK Dolný Kubín 73:66 (21:16, 42:30, 59:46)
Body: Klár 22, Kucsa 19, Brliť 12, Andraško 0, Hudák 0 (Halmeš 9, Červenák 4, Valentko 4, Polomčák 3) - Strapec 20, Dubovský 9, Šaffo 9
Levičania, už ako majstri Slovenska, zvíťazili aj v treťom zápase finálového turnaja. Od začiatku zápasu viedli a postupne si vypracovali až 15 bodový náskok. Hrali už uvoľnene a ukázali niekoľko pekných akcií. Hostia dokázali skorigovať až tesne pred, koncom keď už domáci viac menej oslavovali.