BANSKÁ ŠTIAVNICA. Víkend v duchu tanečnej hudby a predstavenie architektonických zoskupení, ktoré pracujú s drevom, budú mať možnosť zažiť návštevníci festivalu Drevo+, ktorý potrvá do 7. júla v areáli budovy Hájovne nad Rozgrundom v Banskej Štiavnici.
Festival je súčasťou podujatí v rámci Banská Štiavnica - Mesto kultúry 2019. Ako o tom informujú organizátori, podujatie je vhodné aj pre rodičov s deťmi, pre ktorých je pripravené detské divadielko.
"Z dreva si vykrešeme lavicu spôsobom dnes už nevídaným a porozprávame sa o eko- a egoturizme," uvádzajú.
Festival sa začal v piatok. V sobotu (6. 7.) sa začína workshop Crmomani - o klasickej rezbárskej práci od kmeňa k lavičke. O 20. hodine predstavia organizátori projekt Vitajte v raji a uskutoční sa diskusia Ekoturizmus vs. egoturizmus o zodpovednom cestovaní.
V nedeľu (7. 7.) o 13. hodine čaká záujemcov ešte predstavenie divadla Thalia Teatro Najchutnejšia rozprávka.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.