Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Futbal - IV. liga dospelých: Hliník doma nestačil na Dolnú Strehovú, Ždaňa prehrala v Brusne

21. kolo:
Hliník nad Hr. – Dolná Strehová
1:4 (1:1)

Hostia mali prevahu počas celého zápasu, ale napriek tomu mali domáci v prvom polčase dve vyložené šance, ktoré nepremenili. V druhom polčase mali hru plne v réžii hostia a po góloch Krnáča v 72. minúte, Ježíka v 88. min. a Zachara v poslednej minúte zaslúžene vyhrali 1:4.
Góly: 4. Krčmárik – 9., 88. Ježík, 72. Krnáč, 90. Zachar. ŽK: Kollár, R. Šimko – Krnáč. Pred 220 divákmi rozhodoval Fazekaš.
HLINÍK NAD HRONOM: Packo – Kollár, Blaho, Svatený, R. Šimko, Pilnik, Dekíš, Netolický, S. Šimko, Krčmárik, M. Demko (70. R. Demko).
DOLNÁ STREHOVÁ: Oravec – Zachar, Krnáč, Baťka, Rimóczi (46. Zúbek), Čabala, Gluch, Szabó, Ježík, Ivičič, Chromek.

Brusno - Dolná Ždaňa
2:1 (1:0)
Domáci začali tlakom, ktorý vyústil v 26. min. do vedúceho gólu. Hostia potom vyrovnali hru, ale cez polčas platil ešte výsledok 1:0. Po prestávke nastúpili hostia s odhodlaním vyrovnať, čo sa im v 53. min. aj podarilo. Domáci zvýšeným úsilím a tlakom strhli víťazstvo na svoju stranu v 70. min. gólom Erneka.
Góly: 26. Kováč, 70. Ernek - 53. Kukučka. ŽK: Ernek, Zlevský, Urgela, Kukučka. Pred 200 divákmi rozhodoval Žuffa.
BRUSNO: Kajda - Gregor, Jelenčík, Hauer, Jančiar, Ernek, Vaník, Frišnič, Smida, Zlevský, Kováč. (90. Chválik).
DOLNÁ ŽDAŇA: Číž - Štanga, Obrcian, Kukučka, Sekereš, Lavrov, Striežovský, Rad. Urgela, Sl. Urgela, Dulaj (72. Magula), Meliš.

Poltár – Hrochoť
1:0 (0:0)
Zápas viac pripomínal boj ako futbal. Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. Po obrátke boli aktívnejší hostia, ale gól paradoxne vsietili domáci, keď po Priadkovom faule sa nepomýlil Stanko a Poltárčania si najtesnejší náskok udržali.
Gól: Stanko (z 11 m). ŽK: Strmeň - J. Zátroch, P. Zátroch, M. Považanec. Pred 350 divákmi rozhodoval Cimprich.
HROCHOŤ: Machunka - M. Považanec, Škamla, Kmeť, Priadka, P. Zátroch, J. Poničan, J.Selecký, P. Považanec, J. Zátroch, S. Selecký. (Bajtar, J. Sláva, Michalko).

R. Sobota B/Tornaľa – Králiky
1:0 (1:0)
Zápas veľmi dobrej úrovne, o čo sa pričinili obe družstvá. Už v 5. min premenil priamy kop Staš. Hostia hrali aktívne, domácim robili starosti. V druhom polčase si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ale hostitelia sa so šťastím ubránili.
Gól: Staš, ŽK: Staš, Dostál - Oboril, Beňák, Martinec. Pred 250 divákmi rozhodoval Bencúr.
KRÁLIKY: Hrozenský - Kubát, Oboril, Beňák, Martinec, Šatura, Pagáč, Huntoš, Cimerman, Hamšík, Belko.

Selce - Jesenské
2:0 (1:0)
Domáci podali kolektívny výkon a v pohodovom zápase im bolo odmenou víťazstvo 2:1. Domáci mali dostatok šancí, kým hostia prakticky neohrozili bránku Seliec.
Góly: 17. Ľ. Rusko (z 11 m), 68. Mořingl. ŽK: Pilko - Špalek. Pred 250 divákmi rozhodoval Jodas.
SELCE: Bahleda - Pilko, Mořingl, Uhliar, Chaban, Dirbák, Jarkuliš, J. Rusko, Szabó (85. Abrahám), Ľ. Rusko, Strečok. (80. Čipčala).

Ostatné výsledky: Tomášovce - Fiľakovo 5:1 (4:0), Veľký Krtíš - Tisovec 3:2 (2:0), Chromek 2, Schmidt - Ďurík, Dacho.
1. R. Sobota B 21 17 1 3 55:24 52
2. D. Strehová 21 15 4 2 60:27 49
3. Selce 20 11 3 6 59:37 36
4. Tisovec 21 10 3 8 32:34 33
5. D. ŽDAŇA 21 10 2 9 43:34 32
6. V. Krtíš 21 9 5 7 35:38 32
7. Jesenské 21 10 1 10 34:43 31
8. Králiky 20 8 4 8 51:35 28