Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Biatlonisti z Vyhní hodnotili zimnú sezónu Viessmann Cup-u 2004/05

Na začiatku zimnej sezóny boli snehové podmienky na kvalitnú prípravu pretekárov dosť slabé a pociťovali sme deficit nalyžovaných kilometrov. Na prvé kolo, ktoré sa konalo v Osrblí, sme išli s „malou dušičkou“. Zrodilo sa prekvapenie a získali sme v prvý

Na začiatku zimnej sezóny boli snehové podmienky na kvalitnú prípravu pretekárov dosť slabé a pociťovali sme deficit nalyžovaných kilometrov.
Na prvé kolo, ktoré sa konalo v Osrblí, sme išli s „malou dušičkou“. Zrodilo sa prekvapenie a získali sme v prvý súťažný deň tri medaily. Na druhý deň sa očakávalo potvrdenie výkonov, ktoré sa aj dostavilo a pripísali sme si na svoje konto ďalších šesť medailí.
Na druhé kolo sme cestovali do Dobšinej. V mrazivom a veternom počasí, ktoré nás sprevádzalo po obidva súťažné dni, sme vybojovali šesť medailí.
Tretie kolo bolo rozdelené na kolo Viessmann Cup (sobota) a Majstrovstvá SR (nedeľa). Tieto preteky sa konali v biatlonovom areáli vo Vyhniach. Preteky sa nám podarilo zorganizovať po mnohých neúspešných pokusoch, ktoré stroskotali na zlých snehových podmienkach. Vtedy sme boli nútení preteky zrušiť alebo preložiť do bežeckého areálu na Skalke pri Kremnici, ktoré bolo dosť náročné na sťahovanie materiálu a techniky vrátane zabezpečenia strelnice. O to viac sa tešili naši pretekári a organizačný výbor na tieto preteky. V sobotu vybojovali štyri medaily a rovnaký úspech zaznamenali aj v nedeľu.
Štvrté kolo sa konalo opäť v Osrblí. Získali sme tam počas oboch súťažných dní osem medailí.
Na programe boli ďalšie Majstrovstvá SR, po tretí raz v Osrblí. V sobotu sme si pripísali tri a v nedeľu štyri medaily.
V konečnom dôsledku sme z desiatich pretekov vybojovali 38 medailí, z toho 11 z Majstrovstiev SR. Zo šestnástich klubov (118 pretekárov), súťažiacich v zimnom pohári, obsadil náš klub v žiackych kategóriách 3. miesto za ŽP ŠPORT Podbrezová a KB Osrblie.
Náš klub vznikol v roku 1979 a doteraz získal 653 medailí, vychoval reprezentantov bývalej ČSSR, SR, Majstrov športu, Majstrov Európy a je v počte členov druhým najväčším na Slovensku. Okrem pretekárov disponujeme kvalitnými rozhodcami, ktorí sa pravidelne zúčastňujú Svetových a Európskych pohárov, Majstrovstiev Sveta a Európy.
Najúspešnejší reprezentanti Vyhní 2004/2005:
Nikola Ingeliová -10 zlatých medailí, Juraj Valenta - 2 zlaté a 8 strieborných medailí, Denisa Čunderlíková 9 strieborných medailí, Ondrej Kosztolányi ml. - 1 zlatá, 4 strieborné a 1 bronzová medaila, René Bevelaqua - 1 bronzová medaila, Dana Schneiderová - 1 bronzová medaila, Peter Regúly ml. - 1 bronzová medaila.
Týmto by som sa chcel poďakovať nielen pretekárom, ale aj všetkým, bez ktorých by sme nemohli takto reprezentovať náš región.