Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Pohronie je po prehre so Senicou na chvoste tabuľky

Smerom dopredu sme súperovu bránu ohrozili veľmi málo, povedal tréner Pohronia Ján Rosinský.

Tréner Ján Rosinský priznal, že Pohroniu v Senici chýbala útočná sila. Tréner Ján Rosinský priznal, že Pohroniu v Senici chýbala útočná sila. (Zdroj: TASR)

ŽIAR NAD HRONOM/SENICA. Futbalisti Senice zvíťazili v sobotu v 10. kole Fortunaligy doma nad nováčikom FK Pohronie 1:0.

FK Senica - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)

Gól: 86. Akinyoola

Rozhodovali: Pavlík Vorel, Súkeníková,

565 divákov

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, bolo vidieť, že ide o dôležitý súboj dvoch posledných mužstiev tabuľky. Nervozita bola hlavne na senickej strane, keď sa domáci nevedeli v ofenzíve presadiť.

Jedinú strelu do priestoru Vantrubovej brány poslal v 10. minúte Sulley, ale hosťujúci brankár ju kryl. Boli to hostia, ktorí sa pri troche šťastia mohli dostať do vedenia.

V 24. minúte sa dostal po dlhom aute k lopte Blahút, no lopta ho prekvapila a mieril vedľa. Potom sa v priebehu troch minút dostal do dvoch hlavičkových zakončení Abrahám, no vždy trafil brankára Vorela.

Na ihrisku bolo veľa súbojov a polčas sa tak skončil bez gólov. Po prestávke Seničania pridali smerom dopredu a boli aktívnejší. Hostia za celý druhý polčas neohrozili senického brankára Vorela.

Hneď na začiatku polčasu nevyužil zaváhanie obrany El Moudane, ten istý hráč sa snažil zakončiť nožničkami v 52. minúte, ale Vantruba bol na svojom mieste.

Poslených 20 minút Seničania zavreli hostí na svoju polovicu, v 78. minúte strelu z priameho kopu z 20 metrov brankár vyrazil na roh, po jeho zahratí strieľal z rohu šestnástky Yenne, lopta skončila na ľavej žrdi.

Seničania sa gólu dočkali v 86. minúte, keď striedajúci Akynyoola vystrelil z otočky zo šestnástky a lopta sa odrazila od ľavej žrde za chrbát Vantrubu. Seničanom sa konečne podarilo streliť po troch zápasoch gól a odsunuli súpera na posledné miesto.

1. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  2. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  3. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  4. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?