Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
OM LEVICE 25. KOLO

Po prekvapivej prehre Demandíc, Jur v päťbodovom trháku

Zápas sa očakával zo záujmom, lebo mu predchádzalo všelijaké šumy. Do prestávky tomu nasvedčovalo aj skóre, ale domáci po prestávke otočili skóre vo svoj prospech. Domáci zápas vyhrali napriek tomu, že im rozhodca vylúčil až dvoch hráčov. Domáci preto s v

Plášťovce - P. Ruskov 2:1 (0:1), góly: M. Križan, D. Bizov - Karkó, (Meňhart, Vincze, Slabý, D: Hengerics R)
ýkonom rozhodcu Meňharta spokojní neboli...
Šarovce - Jur n/H. 0:4 (0:2), góly: Lauko 3, S. Frtús, (Križan, Benyó, Šimon, D: Šafár)
Hostia si prišli do Šaroviec po tri body a tie aj získali. Boli od samého začiatku futbalovejší a už do prestávky viedli dvojgólovým rozdielom. Hostia aj naďalej kontrolovali priebeh hry a hlavne zásluhou troch gólov Lauka si pripísali na svoje konto dôležité tri body. Pre domácich bol výsledok až príliš krutý.
V. Kozmálovce - Demandice 4:1 (2:1), góly: M. Trnkus, J. Mucha, I. Daniš, Martin Tariška - B. Straňák, (Lieskovský, Petrík, Végh, D: Kubica)
Demandičania neprehrali viac než dva roky, no prehrali až teraz, keď ich prevzal tréner Hacher. Do 30. min. boli hostia lepší, dobíjali bránku domácich, ale vyťažili z tlaku len jediný gól zásluhou Straňáka. Domáci ešte do prestávky skóre otočili vo svoj prospech, keď presne mierili Trnkus a J. Mucha. V 2. polčase sa domáci stiahli pred svoju šestnástku a hrozili brejkmi. A keď sa im dva podarili gólovo dokončiť, zrodil sa výsledok, ktorý čakal len málokto.
H. Kľačany - Keť - hostia na zápas nepricestovali, (Kolev, Petrík, Macho)
Žemberovce - H. Turovce 3:1 (2:0), góly: J. Vrecník 2, Flašík - Baltazár, (Zaimi B, Szelényi, Zaimi J, D: Konôpka)
Domáci potvrdili svoju stúpajúcu formu ďalším víťazstvom, ktorým urobili zrejme definitívu k záchrane. Už do prestávky viedli o dva góly, keď najprv otvoril skóre Flašík. Potom sa, netradične, pravačkou, presadil J. Vrecník do šibenice a bolo 2:0. Hostia po zmene strán vyrovnali hru v poli a Baltazár znížil. Lenže po priamom kope J. Vrecníka si hostia poslali hlavou loptu tretí raz do siete. Rozhodca vylúčil na oboch stranách po jednom hráčovi.
Kalinčiakovo - D. Pial 1:0 (1:0), gól: Plašek ( z 11 m), (Pál, Žirko, Szikora st.)
Domáci chceli odčiniť prehru z piatku, no herne sa im to nepodarilo. Ešte že v 13. min. premenil Plašek pok. kop, po faule hostí vo svojom pok. území. Hral sa otvorený futbal z oboch strán, ale gólových šancí bolo máličko. Domáci nakoniec svoje tesné vedenie udržali až do konca zápasu.
Kozárovce - S. Tekov 2:1 (0:0), góly: Ridzoň, J. Jašek - Angleta, (Sekereš, Szikora ml., D: Drappan)
Domáci mohli oživiť vidinu záchrany jedine víťazstvom a urobili preto všetko, čo bolo v ich silách. Do prestávky gól nepadol, po zmene strán domáci dvakrát mierili do čierneho. Hostia odpovedali len jediným gólom, preto všetky body zostali v Kozárovciach.
Podlužany -H. Vrbica 0:1 (0:0), gól. A. Kačmárik ( z 11 m), (Végh, Morvay, Klabníková, D: Kubica)
Domáci mali do prestávku hru vo svojich rukách, ale dve čisté šance nepremenili vo vytúžený gól. 2. polčas bol z oboch strán dosť nervózny, rozhodca vylúčil po jednom hráčovi na každej strane. Hostia postupne prebrali iniciatívu a nastavenom čase. rozhodli z pok. kopu, že domácim nakoniec nezostal doma ani len bod.

svoj náskok
H. Trsťany - Čata 3:2 (1:0) góly: M. Beňuš 2, Vankovics (11m) - Varga, Struhár, (Tóth)
Vo vyrovnanom zápase sa nakoniec tešili z víťazstva domáci futbalisti. Tí už viedli dvojgólovým rozdielom 3:1, ale hostia znížili, no vyrovnať sa im už nepodarilo aj napriek enormnej snahe.
V. Ďur - I. Úľany 1:2 (0:2), góly: Mehes ( z 11 m) - F. Petrezsil 2, (Ďurica)
Hosti mali raketový vstup do zápasu, keď už v 10. min. viedli o dva góly. Domáci na začiatku 2. polčasu zahodili penaltu. Potom síce znížili z ďalšej penalty, ale súper tesné vedenie udržal.
Lok - Bátovce 0:3 (0:0), góly: Skladan 2, Gajdoš, (Chmura)
Domáci nezvládli ani ďalší zápas, hoci mali v poli územnú prevahu, ale v koncovke sa opäť trápili. Hostia naopak vyťažili z minima maximum a odviezli si domov všetky tri body.
Pukanec - P. Vozokany 4:1 (1:0), góly: Rádik 2 (jeden z 11 m), J. Drapák, Kokavec - B. Sádovský ( z 11 m), (Kunová)
Po vcelku vyrovnanom 1. polčase, nasadili domáci po zmene strán vyššie tempo a zaslúžene zvíťazili. Zápas dobre zvládla rozhodkyňa Kunová.
V. Turovce - N. Dedina 0:5 (0:3), góly: Juračka 4, Andruska, (Havran, Sasko)
Hostia boli od začiatku jasne lepším mužstvom a už v 1. polčase viedli trojgólovým rozdielom. V nasadenom tempe pokračovali hostia aj po prestávke a nakoniec vyhrali až príliš hladko.
Farná - N. Tekov 4:3 (1:2), góly: Sádovský, Vrábel, Šulka, Guzman - Berta 2, Luky, (Dálnoky)
Domáci potrebovali zvíťaziť a urobili pre to maximum. Hostia síce do polčasu viedli, potom sa im zranili dvaja hráči a domáci zvýšenou aktivitou otočili skóre vo svoj prospech.
Santovka - Kuraľany 2:1 (1:0), góly: Ivan, vlastný - Michalík, (Kokavec)
Miernym favoritom boli hostia, ale domáci do prestávky viedli. Potom si dali hostia vlastný gól a dokázali už len znížiť stav na konečných 2:1 v prospech domácich.
Vyškovce - Bory 5:0 (1:0), góly: Gerda 2, Pásztor, Csala, Kassai, (Holman)
Vyrovnaný zápas sa hral iba prvých 20 minút. Domáci postupne ovládli dianie na ihrisku, hlavne po prestávke na trávniku jednoznačne dominovali a nakoniec poslali súpera domov s nádielkou.
16. V. Ďur 25 5 3 17 31:60 18

Hronovce - I. Sokolec 0:2 (0:0), góly: Novosádek, Tóth, (Kunová)
Do prestávky hostia nedokázali zlomiť odpor domácich, čo sa im podarilo až po zmene strán. Sokolčania dvoma gólmi nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu.
Pastovce - Tupá 2:0 (0:0), góly: Majer 2, (Sekereš)
V dobrom zápase sa po konečnom hvizde radovali domáci, aj keď dlho to tak nevyzeralo. Hostia hrali do prestávky dobre, ale v 2. polčase už domáci boli pánmi na ihrisku.
Hokovce - Slatina-Hrkovce 1:0 (1:0), gól: Pásztor, (Holman)
Domáci dali gól hneď v 12. min., čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce. Potom sa hral vyrovnaný duel, so šancami na oboch stranách, ale gól už viac nepadol.
M. Ludince - Tešmak 0:4 (0:1) Pásztor 2, Petrík, G. Rezníček, (Štrba M.)
Do prestávky mali šance na skórovanie obe mužstvá, ale hostia viedli. V 2. polčase už hostia na ihrisku dominovali a zaslúžene zápas rozhodli vo svoj prospech.

Tešmak - I. Sokolec 2:0 (1:0) góly: Dian, Mihay, (Vincze, Meňhart, Slabý, D: Hengerics)
V šlágri kola, medzi prvým a druhým tímom tabuľky, zvíťazili domáci futbalisti. Už do prestávky viedli po góle Diana a hoci sa hostia snažili vybojovať aspoň bod, domáci pridali druhý gól a zvýšili náskok na čele tabuľky.
M. Ludince - Slatina-Hrkovce 3:0 (0:0) góly: Csicso 2, Lacko, (Šimon)
Domáci mali prevahu od začiatku zápasu, v prvom polčase sa však nevedeli strelecky presadiť. Po prestávke už hosťujúca obrana nestačila odolávať a inkasovala tri góly.
Hokovce - Tupá 0:0 (Havran)
V dobrom a slušnom zápase dvoch vyrovnaných mužstiev sa zrodila bezgólová remíza. Hoci si obe mužstvá vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, strelci tentokrát nemali svoj deň. S bodom boli nakoniec spokojní obaja.
Pastovce - Hronovce 2:1 (2:1) góly: Majer 2 - Denek M., (Holman)
Začiatok zápasu vyznel v prospech domácich, ktorí zatlačili hostí a strelili dva góly. Súper však ešte do prestávky znížil. V 2. polčase sa viac menej dohrávalo a domáci si pripísali tretie víťazstvo v rade.
8. Hronovce 23 3 2 18 23:60 11

M. Ludany - H. Kosihy 2:1 (1:1) góly: Richtárik, Cibula - Duma, (Kokavec)
Hostia už v 1. min. otvorili skóre zápasu a prekvapili domácich. Tým sa však ešte do polčasu podarilo vyrovnať. Po prestávke sa snažili domáci futbalisti streliť víťazný gól, čo sa im nakoniec aj podarilo.
H. Pial - Devičany 6:0 (6:0) nedohrané, góly: Macák 3, Cziria 3, (Pál)
Hostia pricestovali na zápas len deviati. Do polčasu sa im ešte dvaja zranili a tak rozhodca zápas, v ktorom sa hralo len na jednu bránu, ukončil po 45-tich minútach.
M. Kozmálovce - Podlužany B 4:2 (1:0) góly: J. Szabo 2, R. Szabo, Tariška - Kováčik, J. Kaminský, (Morvay)
V zápase dvoch tímov zo spodnej polovice tabuľky sa z víťazstva tešili domáci. Útok na oboch stranách prevyšoval hru obrany a preto padlo v druhom polčase až päť gólov.
Vyšné - Beša 1:1 (1:1) góly: Motoška - Tóth, (Szikora st.)
V priemernom zápase sa hostia ujali vedenia, domáci však dokázali za päť minút vyrovnať. Potom sa už hralo väčšinou medzi šestnástkami a zrodila sa spravodlivá remíza.
Rybník - N. Dedina B 3:1 (2:0) góly: T. Bačík (11m), M. Havran, O. Ižold - J. Bob, (Sekereš)
Domáci dominovali od začiatku zápasu a viedli 2:0, hoci hostia z ojedinelého protiútoku znížili. Na viac však v tomto zápase nemali a keď domáci pridal ešte jeden gól, o víťazovi bolo definitívne rozhodnuté.
Jur n/H. B - Ondrejovce - súper sa na zápas nedostavil, (Dálnoky)
1. Rybník 20 16 2 2 69:18 50
2. Jur n/H. B 20 13 2 5 67:23 41
3. M. Ludany 19 13 2 4 44:34 41
4. H. Pial 20 11 5 4 54:34 38
5. H. Kosihy 19 9 1 9 45:43 28
6. N. Dedina B 19 6 6 7 27:29 24
7. Beša 19 6 6 7 35:39 24
8. Málaš 19 6 4 9 32:46 22