Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Žiarske karatistky získali zlato aj striebro

Predstavili sa aj nováčikovia.

(Zdroj: LS)

ŽIAR NAD HRONOM. Karatisti z MŠK Žiar nad Hronom absolvovali mimoriadne náročný víkend, nakoľko ich čakali dve súťaže, z toho jedna medzinárodná. Ich dobrú pripravenosť súťažiť tak mohli predviesť doma i v zahraničí.

Nina Jelžová premožiteľa nenašla

10. novembra sa v Budapešti konal Hungarian Open GRAND PRIX - Saman Cup 2019, ktorý je pre kategórie kadetov a juniorov zaradený ako nominačný na Majstrovstvá Európy 2020. Zúčastnili sa ho naši najskúsenejší pretekári. „V konkurencii 847 pretekárov z 11 krajín sa najviac darilo Nine Jelžovej, ktorá v kategórii starších junioriek nad 68 kg nenašla premožiteľku a tak skončila prvá,“ prezradil účinkovanie svojej zverenkyne tréner Ľubomír Striežovský a dodal: „Darilo sa aj Dominike Veisovej v kategórii starších junioriek do 50 kg, ktorá sa po malom zaváhaní umiestnila na druhom mieste.

Súvisiaci článok Víťaza sklamala Horná Ves. Polášek sa z dresu Pohronia potešil Čítajte

Na turnaji zažili prvý štart

Druhý deň víkendu sa veľká výprava takmer 40 pretekárov Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom premiestnila do Tvrdošína, kde sa konalo 1. kolo otvorenej ligy Stredoslovenského zväzu karate. Popri skúsených pretekároch zažili svoj prvý štart na súťaži aj naši začiatočníci.
„Pre kadetské a juniorské kategórie bol turnaj Majstrovstvami Stredoslovenského zväzu karate a teda umožňoval vybojovať si postup na decembrové majstrovstvá republiky,“ priblížil Striežovský.

Žiarčanom sa v konkurencii 372 pretekárov z 36 klubov zo Slovenska a Maďarska darilo, o čom svedčila aj medailová štatistika, kde MŠK Žiar nad Hronom po 1. kole pohára je na prvom mieste.

V majstrovských postupových kategóriách si Žiarčania vybojovali 11 titulov majstra Stredoslovenského zväzu karate. „Dvojnásobnými majstrami sú Šimon Sečkár, Nina Jelžová a Zdenko Vanka. Po jednom titule si odnáša Alexandra Kalamárová, Aris Nikolas Čela, Natália Rajčanová, Dominika Veisová, Nikola Kršiaková,“ prezradil hrdý tréner.

Žiarski karatisti hviezdili aj v detských kategóriách

Zlato v detských kategóriách pridali Olívia Černáková a Šimon Ďurian. Striebro vybojovali Olívia Černáková a Viktória Viglašská po dvakrát, Adam Hudec, Adela Kučerová, Urban Beňo, Radoslava Kučerová, Ivana Gahírová, Patrícia Vanková, Adam Dolnický, Timotej Martykán, Natália Rajčanová, Artis Nikolas Čela. Bronz si domov odniesli Roman Neuschl, Karolína Kortišová, Lenka Kučerová, Karolína Moravcová, Viktória Frolová, Natália Veisová, Ariana Nikoleta Čela, Gregor Sukop, Maxim Uhrík, Mathias Uhrík, Samuel Bohdan Harag a Timea Kučerová.

1. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  2. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  3. Nestarnú, ale dozrievajú
  4. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  5. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  6. Sólymos: Najťažšie bolo prísť za ľuďmi, ktorých odpojili od vody
  7. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?

Kalváriu navštívilo tento rok takmer stotisíc návštevníkov

Prispelo k tomu aj množstvo rozličných podujatí.

Kalvária sa teší vysokej návštevnosti.

Škriniar vystrieľal Parížanom dve víťazstvá

Bol vyhlásený aj za hviezdu večera.

Zľava: Erik Škrinia-hráč večera, Matej Mezei-sponzor zimnej ligy, Onrej Weiss-hráč kola