Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Škriniar vystrieľal Parížanom dve víťazstvá

Bol vyhlásený aj za hviezdu večera.

Zľava: Erik Škrinia-hráč večera, Matej Mezei-sponzor zimnej ligy, Onrej Weiss-hráč kola Zľava: Erik Škrinia-hráč večera, Matej Mezei-sponzor zimnej ligy, Onrej Weiss-hráč kola (Zdroj: Katarína Ferenčíková)

5. a 6. kolo

Belasí – Kremnica 1:2 (0:0)
Góly: Kapšo, Wollner – Moravčík T.

Belasí: Šuta – Moravčík T., Moravčík L., Kádaši, Bielik, Pavlovič
Kremnica: Lachký – Wollner, Kapšo, Chladný, Chrien, Krajčík, Durbák, Kvoriak

V zápase dvoch mužstiev z Kremnice sa z výhry tešili hráči ŠKF. Od úvodných minút to vôbec na ich výhru nevyzeralo, keď sa hlavne v prvom polčase viackrát ocitol sám pred brankárom Tomáš Moravčík, ale dať gól mu nebolo súdené. Nepremenené šance v prvom polčase Belasích museli mrzieť, pretože v úvode druhého dejstva sa presadil Kapšo poslal Kremnicu do vedenia. Belasí sa snažili vyrovnať, ale boli to opäť Kremničania, ktorí zvýšili na 2:0. V závere sa nakoniec dočkal gólu aj Tomáš Moravčík, ale to bolo z ich strany všetko a tak sa z najtesnejšej výhry tešili Kremnice.

Kremnica – Horná Ves juniors 2:4 (1:2)
Góly: Kapšo, Kvoriak – Karvaš, Hric, Janšík, Širáň

Horná Ves juniors: Mriška – Širáň, Janšík, Hric, Karvaš, Horváth

Kremnica chcela zopakovať víťazstvo z prvého zápasu a obrať mladíkov o prvé body. Od prvého hvizdu sa hral vyrovnaný zápas a predzápasové dohady začali domáci napĺňať, keď Mrišku prestrelil Kapšo. Mladíkov tento gól mierne zaskočil a vyrovnať sa im dlhšiu dobu nedarilo. Prekliatie Lachkého brány prelomil až Karvaš. Juniorov z Hornej Vsi tento gól nakopol a do polčasu Hric otočil skóre zápasu na 1:2. Druhý polčas začali však lepšie mladíci a zásluhou Janšíka išli už do dvojgólového vedenia. Kremničania však neskladali zbrane a odmenou bol kontaktný gól na 2:3. Najtesnejšie vedenie však netrvalo dlho lebo o minútu zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Širáň a svojim gólom dal bodku za zápasom.

Parížania – Belasí 4:1 (1:0)
Góly: Škriniar 4 – Bielik

Parížania: Weiss O. – Weiss M., Škriniar, Podmanický, Neuschl, Šopoň, Varhaňovský, Reichmann, Nikolič, Barát

Belasí po prvom zápase, ktorý tesne prehrali chceli bodovať, no to by v mužstve Parížanov nemohol byť Erik Škriniar. Ten bol najväčšou hviezdou zápasu a aj večera a dokonale využil svoje prednosti a dokázal streliť štyri góly. Belasí len v závere zápasu kozmeticky upravili skóre zápasu.

Parížania – INCITÉ team 4:2 (3:1)
Góly: Škriniar 2, Šopoň, Nikolič - Mezei M., Milčík

INCITÉ team: Mezei F. – Mezei M., Bugár, Štefanovič A., Štefanovič S., Milčík, Di Carlo, Eleš, Palík R. st.

Parížania chceli potvrdiť stúpajúcu formu aj v druhom zápase a to sa im aj darilo. V útoku výborne zahralo duo Nikolič – Škriniar a najmä ich zásluhou dokázali získať ďalšie tri body. V bráne sa v dobrom svetle predviedol Ondrej Weiss, ktorý zneškodnil viaceré pokusy hráčov Incité a právom bol označený ako hráč večera. Incité team opäť dokázalo streliť góly, ale topánka ich tlačí v defenzíve.

Diviaci – Ihráč 4:1 (3:1)
Góly: Hric Mar. 2, Hric L., Mojžiška – Sklenka

Diviaci: Kollár V. – Hric J., Hric L., Hric Mar., Barboriak, Haško, Rafaelis J., Rafaelis L., Mojžiška
Ihráč: Kapusta Mar. – Gajdoš M., Gajdoš L., Matuška, Ivan, Sklenka, Slašťan, Kapusta Mat.

V derby zápase boli favoriti Diviaci, ktorí bojujú o play-off a od úvodu bola hra v ich réžii. Ihráč sa snažil hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov. To sa im v prvom polčase nedarilo, keď sa cez obranu dokázal dvakrát presadiť Marek Hric a poslal Diviakov do vedenia. Onedlho sa k nemu pridal aj Lukáš Hric a bolo 3:0. V závere polčasu skorigoval Sklenka a do šatní sa išlo za stavu 3:1. V druhom polčase Diviaci hru kontrolovali, pozorne bránili a jedným gólom v druhom polčase uzavreli skóre zápasu.

INCITÉ team – Ihráč 4:4 (2:3)
Góly: Mezei M., Milčík 2, Di Carlo – Mucha, Gajdoš 2, Matuška

Incité team: Mezei F. – Mezei M., Bugár, Štefanovič A., Štefanovič S., Milčík, Di Carlo, Eleš, Palík R. st.

V poslednom zápase večera sa opäť hral výborný futbal a oko diváka sa muselo potešiť. Ihráč síce viedol polčas 2:3, no hráči Incité team-u sa nevzdávali a dvomi zlepenými gólmi otočili stav zápasu na 4:3. Ihráč bojovným výkonom dokázal vyrovnať, no aj napriek tomu mohol vyhrať Incité team, ale v posledných sekundách pokus domáceho útočníka zlikvidoval Marek Kapusta a zabezpečil Ihráču prvý bod.

Hviezda kola: Ondrej Weiss

Hviezda večera: Erik Škriniar

Tabuľka strelcov: 8 gólov: Hric Marek, Škriniar

6 góly: Moravčík T.

5 góly: Hric Matúš, Hovorič, Urgela A., Nikolič, Kapšo

4 góly: Kubík, Sekereš, Širáň V., Janšík