Futbal - V. liga dospelých: Poniky v trháku, Hámre doma zaváhali s béčkom Žiaru

22. kolo:
D. Hámre – Žiar nad Hronom B
1:2 (0:0)
Domáci od začiatku vsadili na útok, čo sa im vypomstilo v 47. a 75. minúte, keď hostia po dvoch brejkoch Zuberníka vsietili dva góly. Domáci podali slabší výkon a béčko Žiaru si tak zaslúžene odnieslo tri body.
Góly: 57. Repiský - 47., 75. Zuberník. ŽK: Prim, Stribula – Zuberník, Lupták, Škombár, Goral. ČK: 75. Schwarz. Pred 150 divákmi rozhodoval Havran.
DOLNÉ HÁMRE: Pekárik – Ološtiak, Kramár, Stribula, Káčer, Necpal, Repiský, Muha, Schwarz, Tomka (76. Švihla), Frim
ŽIAR NAD HRONOM B: Haliarsky – Lalo, Heiler, Zuberník, Urgela (54. Silný), Slašťan, Lupták, Sedliak, Antal, Škombár (88. Goral), Mališ

Dobrá Niva – Žarnovica
3:2 (2:1)
Hostia za nepriaznivého stavu 2:0 „zbrane nezložili“, čoho výsledkom bolo vyrovnanie na 2:2 dvoma gólmi najlepšieho hráča na ihrisku Hlavačku. Chybou hostí bolo, že za nerozhodného stavu vsadili na bránenie nerozhodného výsledku. V 77. min. ich potrestal domáci Ján Baláž a upravil na konečných 3:2. Najväčšiu šancu hostí na vyrovnanie „zahodil“ minútu pred koncom Gubán.
Góly: 16., 24. M. Baláž, 77. J. Baláž - 42., 70. Hlavačka. ŽK: Belák, Jombík – Černák. Pred 150 divákmi rozhodoval Filkus.
ŽARNOVICA: Nemec – Štefanka st., Repiský, Seget, Gregor, Černák, Roško, Gubán, Kocian (75. Mičík), Le (46. Nasvetr), Hlavačka

Čierny Balog - Š. Bane
1:0 (0:0)
V zápase solídnej úrovne sa domáci v prvom polčase zamerali na defenzívu. Hostia sa predstavili ako dobré, kombinačne hrajúce mužstvo. Dobrý výkon podal domáci brankár Gašperík.
Gól: 42. Pet. Švantner, ŽK: Nižnik, Turňa. Pred 250 divákmi rozhodoval Verkin.
Č. BALOG: Gašperík - Turňa, Štulajter, Plavec, Sarvaš, Štefančík, Pet. Švantner, Pečovský (60. náther), T. Švantner, Melicher (35. Meškan), Nižnik (78. Bednár).

Priechod – Brezno
4:0 (1:0)

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí začali trošku rozpačito, bez nasadenia. V priebehu zápasu však jasne dominovali, súperovi takmer nič nedovolili. Boli však nedôrazní v koncovke a vrece s gólmi sa roztrhlo až v druhom polčase. Hostia mali jedinú príležitosť z penalty, ktorú kopal brankár Bily, ale jeho domáci kolega strelu zneškodnil.
Góly: 12. Kollár, 60. Mar. Barla, 68. Zachar, 75. Mir. Barla, ŽK: Zachar, R Slobodník - Baran. Pred 220 divákmi rozhodovala Vanková.
PRIECHOD: B. Slobodník - Mar. Barla (68. Lichý), Zachar, Homola, Mir. Barla, Mesík, Kmeť, R. Slobodník, Kollár (77. Voskár), Vajda, Ivanič
BREZNO: Bily - Ostrihoň, Kršteník, Lupták, Daniš, Martin Baran (65. Žilík), Amrich, M. Daniš, Mir. Baran, Gašperan, Donoval

Krupina – Poniky
0:2 (0:0)
Domáci na začiatku nevyužili tri čisté šance. Postupne sa hra vyrovnala a v druhom polčase prebrali iniciatívu hostia. Strelili dva góly, ďalšie dobré príležitosti nevyužili, ale ani nedovolili už hosťom rozvinúť ich hru.
Góly: 65. Valigura, 85. W. Poliak, bez kariet. Pred 100 divákmi rozhodoval Laciak.
PONIKY: Polievka - Hríbik, Hraško, J. Maľa, Potkan, Dorotovič, W. Poliak, M. Piar, Javorčík (80. Golian), Valigura, P. Piar

Radvaň – Kováčová
1:1 (0:0)
Hru Radvane v prvom polčase možno označiť za festival zahodených gólových príležitostí, pretože štyri strely Daridu, dve Országha, Uličného a Kostúrika neboli dosť razantné, alebo smerovali nad bránku. Hostia túto nemohúcnosť potrestali v 49. min., keď zo skrumáže otvoril skóre Mistrík. Domáci naďalej tlačili a v 77. min. Darida vyrovnal na 1:1. Hostia okrem dvoch trestných kopov v prvom polčase a odkopávaním lopty v druhej časti hry nič nevymysleli. O prevahe domácich svedčí aj pomer rohov 11:2.
Góly: 77. Darida - 49. Mistrík, ŽK: Végh. Pred 120 divákmi rozhodoval Tapfer.
RADVAŇ: Timek - Uličný, Kvasna, Nemec, Darida, Ševčík (65. Gibala), Novoroľník, Tomčík, Országh, Ondrejka, Kostúrik

Dudince - Dubová/Nemecká
5:0 (1:0)
Góly: T. Harach 2, M. Harach 2, ŽK: Kern - Terem, Pikula, M. Sojak, Tonhajzer. Pred 130 divákmi rozhodoval György.
NEMECKÁ: Tonhajzer - Kováčik (46. Klinčík), Ružinský, M. Sojak, Koštial, Jablonský, Kováč, Rosina, Bartoš, Pikula, Šrot (46. V. Sojak)
20. kolo: Priechod – Štiavnické Bane 3:0 kont.

14. Dubová 22 2 5 15 16:6311

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 994

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.