Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

OM Levice 26. kolo

V zápase dvoch mužstiev namočených zostupom, sa prejavila na výhre hostí ich väčšia túžba a bojovnosť. Hostia sa ujali vedenia v 45. min. gólom Hinzellera, ale domáci v nastavenom čase 1. polčasu z penalty vyrovnali. V druhom polčase napokon v 77. min. ro

Kanonáda Demadíc, H. Túroviec a možno by bola aj v Jure...
P. Ruskov - Podlužany 1:2 (1:1), góly: Barecz (z 11 m) - L. Hinzeller, Frajka, (Chmura, Petrík, Gregor, D: Čornák)
zhodla strela hosťujúceho Frajku, po chybe domáceho gólmana a hostia sa mohli po zápase radovať.
H. Vrbica - Kozárovce 4:0 (0:0), góly: M. Sliačan 2, K. Kačmárik, Siksai, (Kolev, Macho)
Hostia prišli k favorizovaným domácim s defenzívnou taktikou a tá sa im darila až do 57. min. To domáci strelili úvodný gól a hostí inkasovaný gól zlomil natoľko, že inkasovali ešte trikrát. Domáci predvádzali ľúbivý útočný futbal, ktorý sa musel páčiť a zaslúžene si pripísali do tabuľky ďalšie tri body za víťazstvo.
S. Tekov - Kalinčiakovo 1:1 (0:0), góly: Galgóci - Krenčan, (Šimon, Klabníková, D: Kubica)
Hostia pricestovali s defenzívnou taktikou a hrať na rýchle brejky. Práve po jednom z nich, po zmene strán, v 50. minúte sa ujali vedenia zásluhou Krenčana. Domáci odpovedali o päť minút strelcom Galgócim, ale keďže viac gólov už nepadlo, spokojnejší napokon boli hostia. Domáci už ďalšie svoje šance nepremenili a body sa delili rovným dielom.
D. Pial - Žemberovce 3:1 (2:0), góly: M. Trgiňa, R. Zummer, Magda - Chovan, (Benyó, Kokavec, D: Hengerics)
Domáci zvládli pre nich existenčný zápas, keď enormnou bojovnosťou dostali hostí pod trvalý tlak. Už do prestávky si vybojovali dvojgólové vedenie po góloch M. Trgiňu a R. Zummera. Hostia v 2. polčase ožili a Chovan znížil na rozdiel gólu. Domáci potom nastrelili okrem tyče aj brvno, nepremenili pok. kop, ale vykúpením pre nich bol gól Magdu. Domáci získali veľmi dôležité víťazstvo.
H. Túrovce - H. Kľačany 8:2 (5:0), gól: J. Nanias 4, Tóth, T. Varga, P. Varga, Balász - Kúdela, Janíček, (Vincze, Végh, D: Šafár)
Domáci museli vyhrať a urobili pre to maximum. Už v 40. min. bolo o osude zápasu rozhodnuté, keď domáci viedli 5:0. Hostia potom po zmene strán znížili dvoma gólmi, ale domáci odpovedali ďalšími troma a body zaslúžene zostali domácim. Hostia svojim výkonom sklamali, domáci mali zápas jednoznačne vo svojich rukách.
Keť - V. Kozmálovce 2:0 (2:0), góly: R. Židek, A. Farkas, (Žirko, Holman, D: Drappan)
Domáci mali stále prevahu po celý zápas, skúsení hopstia sa zamerali na pozornú obranu so snahou o rýchle brejky. K tým ich ale aktívni domáci veľmi nepúšťali a už do prestávky získali dvojgólové vedenie. V 2. polčase sa hralo už len v udržiavacom tempe, domáci boli s náskokom spokojní a hostia prakticky neškodní.
Demandice - Šarovce 8:1 (4:0), góly: Pastierovič 2, Székely 2, Števko 2, Straňák, Taňaši - L. Gáloš, (Meňart, Morvay, D: Kysel)
Domáci chceli odčiniť prehru spred týždňa a už od začiatku zatlačili súpera do jeho pokutového územia. Prvý gól dali domáci už v 2. min. a v 15. už bolo 3:0. Domáci mali jednoznačnú prevahu až do samého konca zápasu a nastrieľali svojmu súperovi až osem gólov. Hostia neboli domácim vyrovnaným súperom a odchádzali domov s poriadným prídelom.
Jur n/H. - Plášťovce 4:0 - nedohrané, góly: S. Frtús, Tóth, Pankulič, vlastný, (Zaimi B, Sasko, Zaimi J, D: Konôpka)
Hostia pricestovali na zápas len siedmi a keďže sa v 25 min. zranil ďalší hráč, rozhodcovi neostávalo nič iné, len zápas predčasne ukončiť.

mužstiev zo spodku tabuľky
Čata - Vyškovce 2:2 (2:1), góly: Varga 2 - Csala, Nagy, (Križan)
V priemernom zápase sa zrodila zaslúžená remíza. Hralo sa slušne z oboch strán a hoci mali domáci miernu prevahu, hostia hrali dobre a dokázali v druhom polčase vyrovnať. S remízou boli obe mužstvá spokojné.
Bory - Santovka 4:2 (1:2), góly: Hancko, Vladovcics, Piatrik, Račko - Kelemen, Ivan, (Szelényi)
Domáci viedli už v 5.minúte 1:0, dobre hrajúci hostia, hoci len s desiatimi hráčmi ešte do prestávky otočili skóre. Domáci sa však cez prestávku pozviechali a v druhej časti hry podali lepší výkon, ktorý im stačil na otočenie výsledku vo svoj prospech.
Kuraľany - Farná 1:2 (1:1), góly: Klenko - Guzman, Bachleda, (Pál)
Domáci nenastúpili v kompetnej zostave, zo začiatku zápasu však mali miernu prevahu. Hostia bojujúci o záchranu podali hlavne v druhom polčase bojovnejší výkon ako domáci a ich víťazstvo bolo zaslúžené.
N. Tekov - V. Turovce 2:1, (1:0), góly: L Nagy, T. Palic (11m) - M. Lénart, (Tóth)
Domáci mali viacej šancí a loptu častejšie na svojich kopačkách. Hosťom sa ale podarilo po prestávke vyrovnať. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im nakoniec podarilo, keď nariadenú penaltu premenil T. Palic.
N. Dedina - Pukanec 10:3 (4:2), góly: Andruska 3, Obický 3, Lohyňa 3, Jurík - M. Szekela, Soltán, (Sekereš)
Domáci futbalisti si s chuti zastrieľali proti súperovi, ktorý podal slabý výkon. Hosťom sa akoby nechcelo brániť a skóre v prospech domácich narastalo až na konečných desať gólov.
P. Vozokany - Lok 0:3 (0:3), góly: Šípoš, vlastný, Sebelédi, (Ďurica)
Domáci v oslabenej zostave podali slabý výkon. Hoci mali zopár príležitostí na strelenie gólu, to sa i nepodarilo. Naopak hostia z Loku, po niekoľkých nepresvedčivých výkonoch, opäť bodovali naplno a prerušili svoju nepriaznivú sériu.
Bátovce - V. Ďur 2:1 (1:1), góly: Janeček, Slúka - Meres, (Kunová)
Hostia dobrým výkonom v 1. polčase zaskočili domácich. Bátovčania však v 2. polčase zapli na vyššie obrátky a strelili víťazný gól. Hostia sa snažili o vyrovnanie a remíza by bola asi spravodlivejšia.
I. Úľany - H. Trsťany 2:3 (1:0), góly: Petrežil 2 - Píš, Nevlaha, Jančiar, (Havran)
Domáci mali do prestávky miernu prevahu a viedli o gól. Hostia po zmene strán otočili skóre na 1:2, ale domácim sa podarilo vyrovnať. 5 minút pred koncom hostia však strhli víťazstvo na svoju stranu.

Sokolčania už vyspustili postupové nádeje
I. Sokolec - Pastovce 1:3 (1:1), góly: Smiknya - Majer 2, Miklós, (Dálnoky)
Pastovce potvrdili výbornú formu z posledných zápasov. Domáci naopak stratili motiváciu a nedokázali na domácom trávniku zvíťaziť. Hostia hrali na brejky a svoje šance využili.
Hronovce - Hokovce 1:1 (1:1), góly: Urbancsok - P. Lupták, (Križan)
Hoci domáci mali územnú prevahu a aj viedli, hosťom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Po zmene strán už viac gólov nepadlo a tak si mužstvá rozdelili po jednom bode, s čím boli viac spokojnejší hostia.
Tupá - M. Ludince 2:0 (2:0), góly: Löffler, Nagy, (Morvay)
V prvom polčase mali domáci futbalisti častejšie loptu na kopačkách a podarilo sa im aj dvakrát skórovať. Po prestávke sa hra v poli vyrovnala, pribudla nervozita, viac gólov však nepadlo.
Slatina-Hrkovce - Tešmak 0:2 (0:0), góly: K. Pasztor 2, (Havran, D: Šafár)
V dobrom zápase sa hral vyrovnaný futbal. Domáci sa chceli na favorita vytiahnuť, čo sa im v prvom polčase aj darilo. Po prestávke však hostia využili dve svoje príležitosti, čo im stačilo na víťazstvo.

Rybník rozstrieľal domáce Ondrejovce
H. Kosihy - Málaš 4:1 (2:0), góly: R. Seneši 3, Túma - Lacuška, (Slabý)
Hral sa pomerne vyrovnaný zápas. O víťazstve domácich rozhodli premenené šance a strelecký deň R. Senešiho. Hostia podali sympatický výkon.
Ondrejovce - Rybník 1:11 (1:5), góly: Fánik - Dvornák 2, M. Havran 2, S. Havran, M. Harmady, O. Ižold, Ľ. Havran, V. Gregor, Slabý (z 11 m), Bogár, (Gálik)
Rybníčania jednoznačne potvrdili úlohu favorita, keď už do prestávky získali rozhodujúci náskok. Domáci sa snažili hrať otvorený futbal, čo sa im ale nevyplatilo. Možno aj preto päť minút pred konečným hvizdom rozhodcu pre malý počet hráčov hodili "uterák" a odišli z ihriska.
N. Dedina B - Vyšné 7:2 (5:2), góly: Selka 3, Juraško, Bob, Čecha, Slušný - Gocian, Minár, (Sekereš)
Hostia nastúpili na zápas len s ôsmi a to sa muselo prejaviť. Kým ešte vládali držať s domácimi krok, bol stav 2:2. Domáci však zapli na vyššie obrátky a už do polčasu prakticky rozhodli. Po prestávke sa už len dohrávalo a domáci pridali ešte dva góly.
Beša - M. Kozmálovce 3:1 (1:1) góly: Havlík, Horváth, Füri - Šindelár, (Kokavec)
V priemernom zápase bol prvý polčas ako tak vyrovnaný. Po zmene strán domáci pridali a zo šancí, ktoré si dokázali vypracovať, dve aj premenili, čo im stačilo na zisk troch bodov.
Podlužany B - H. Pial 2:5 (1:2), góly: V. Kováčik 2 - Macák, Alkus, Marföldy, (Meňhart)
V prvej časti hry mali domáci futbalisti viac šancí na skórovanie ako hostia, prehrávali však 1:2. Postupne sa však predsa len, začala prejavovať na domácej strane únava a lepšie fyzicky pripravení hostia to dokonale využili.
Devičany - M. Ludany 0:8 (0:3), góly: Tóth, 3, Lojek 2, Cibuľa 2, Baláž, (Kunová)
Domáci v pozliepanej zostave opäť nemali svoj deň. Hostia si z chuti zastrieľali a s prehľadom zvíťazili rozdielom dvoch tried. Domáci naopak nedokázali premeniť ani jednu príležitosť na strelenie gólu.

1. Rybník 21 17 2 2 80:19 53
2. M. Ludany 20 14 2 4 52:34 44
3. Jur n/H. B 20 13 2 5 67:23 41
4. H. Pial 21 12 5 4 59:36 41
5. H. Kosihy 20 10 1 9 49:44 31
6. N. Dedina B 20 7 6 7 34:31 27
7. Beša 20 7 6 7 38:40 27
8. Málaš 20 6 4 10 33:50 22