Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Cyklista Žiaru po rokoch opäť na stupni víťazov

Po niekoľkoročnej odmlke začal v januári tohto roku v Žiari nad Hronom znovu pôsobiť cyklistický klub pod hlavičkou Mestského športového klubu. Systematická práca s mladými adeptmi cyklistiky priniesla po krátkej dobe už svoje prvé ovocie. V pretekoch Sl

Po niekoľkoročnej odmlke začal v januári tohto roku v Žiari nad Hronom znovu pôsobiť cyklistický klub pod hlavičkou Mestského športového klubu.
Systematická práca s mladými adeptmi cyklistiky priniesla po krátkej dobe už svoje prvé ovocie. V pretekoch Slovenského pohára cestných cyklistov v Myjave obsadil pretekár CK MŠK Žiar nad Hronom starší žiak Peter Bališ vynikajúce 3. miesto. Po dlhých rokoch čakania tak opäť vystúpil žiarsky cyklista na stupeň víťazov. Bališ nadviazal na bohatú a úspešnú tradíciu žiarskej mládežníckej cyklistiky, ktorá patrila do výkladnej skrine slovenskej cyklistiky.
Pretek 4. kola Slovenského pohára sa konal v sobotu 21. mája v Myjave ako časovka jednotlivcov do vrchu. Náročná trať časovky merala 5 km. Viedla miestami až so 16 - percentným stúpaním z mesta Myjava na vrch Poľana.
Na štarte sa prezentovalo 116 cyklistov zo Slovenska a Rakúska. V preteku starších žiakov zvíťazil časom 14:40.86 min. Peter Huňa zo ŠKC Spartak Dubnica pred Andrejom Došekom z CK Nitra a našim Petrom Bališom, ktorý dosiahol čas 15:16.09 min. Výborne si počínal na trati i ďalší náš starší žiak Boris Vencel, ktorý obsadil časom 17:14.82 min. 18. miesto. Tomáš Orosi bol klasifikovaný časom 17:51.82 min. na 23. mieste. V kategórii kadetov reprezentoval CK MŠK Žiar nad Hronom Peter Pecka, ktorý obsadil časom 16:08.32 min. 22. miesto. Jakub Kochol obsadil v silnej konkurencii juniorov časom 13:55.98 min. vynikajúce 9. miesto a pripísal si ďalších 7 bodov do rebríčka Slovenského pohára.
V nedeľu 22. mája pokračovali preteky Slovenského pohára cestných cyklistov opäť v Myjave, tentoraz cestným pretekom jednotlivcov. Starší žiaci absolvovali pretek na kopcovitom 10,5 km dlhom okruhu, ktorý absolvovali štyrikrát. Víťazom tejto kategórie sa opäť stal suverénnym spôsobom pretekár ŠKC Dubnica Peter Huňa. Náš zástupca Peter Bališ obsadil po peknom výkone 6. miesto a pripísal si do Slovenského pohára ďalších 15 bodov. Výborne si na ťažkej trati počínali i Boris Vencel a Tomáš Orosi, ktorí obsadili bodované 16. a 19. miesto. Kadet Peter Pecka obsadil na trati dlhej 75 km 22. miesto. Po bojovnom výkone však nestačil na najlepších. Nesmierne ťažký pretek čakal na juniora Jakuba Kochola, ktorý absolvoval 100 km trať v silnej konkurencii na 14. mieste a do cieľa po odovzdanom výkone prišiel značne vyčerpaný.
Počas víkendu získali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom do celkového hodnotenia Slovenského pohára 50 bodov a výrazne si zlepšili tak svoje postavenie medzi klubmi v Slovenskej republike.