Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Vedúce trio víťazne, o majstrovi sa rozhodne až v závere

Sporting do prestávky dvakrát viedol o gól, ale VÚEZáci po zmene strán dokázali vyrovnať na 2:2. Krivočenko zo Sportingu poslal svojich opäť do vedenia, ale posledné slovo patrilo Sojákovi, ktorý zabezpečil svojmu mužstvu bod za remízu. Keďže gól už viac

VÚEZ - Sporting 3:3 (1:2), góly: M. Vörösmarty, B. Soják, Zaujec - J. Krivočenko 2, G. Búry
nepadol, súperi sa rozišli zmierlivo.
Deportivo - Help 2:4 (1:2), góly: Šinko, Ľ. Čvirik - B. Barcík 2, Andreanský, M. Maslen
Deportivo sa ujalo vedenia gólom Čvirika, ale Barcík s Maslenom otočili skóre v prospech Helpu. Po zmene strán vyrovnal Šinko na 2:2, ale Hepláci zásluhou gólu Barcíka opäť strhli vedenie na svoju stranu. V závere potom Andreanský poistil víťazstvo Helpu na konečných 2:4.
Athletic Zlatner - KaMi 0:11 (0:4), góly: M. Špaňo 5, Š. Boďo 2, M. Havran, S. Hronec, P. Gáloš, J. Ivančo
V zápase posledného z prvým sa iný výsledok ani očakávať nedal. Líder tabuľky mal v dusnom počasí jasnú prevahu po celý zápas a s obranou súpera si robil doslova, čo len chcel. Už do prestávky viedlo KaMi o štyri góly, po zmene strán pridali ďalších sedem a zrodilo sa dvojciferné víťazstvo lídra na nulu.
Geodet Juhász - Medina 1:4 (0:0), góly: Mihálka - T. Pleva 2, Cs. Andruska, Šenol Kukuli
Geodeti sa na svojho súpera zodpovedne pripravili a do prestávky držali nerozhodný výsledok, keď poctivo vykrývali priestor pred svojim brankárom. Dôležité prvé dva góly zápasu strelil Pleva a Geodeti museli viac otvoriť svoju obranu. To hráči Mediny využili na strelenie ďalších dvoch gólov, čo značilo definitívu víťazstva.
Dukla - Siwel 7:4 (3:1), góly: E. Szalma 3, I. Tušan 2, E. Frajka, Dorník - R. Minár 3, E. Rácz
Dukla mala veľmi dobrý vstup do zápasu a po dvoch góloch Szalmu a jednom Frajku viedla 3:0. Rácz zo Siwelu znížil, ale Dukla po prestávke zvýšila až na 5:1. Zo strany hostí sa v 2. polčase strelecky presadzoval R. Minár, keď až trikrát napol sito Bačíkovej brány, ale Dukla kolektívnym výkonom dotiahla zápas do víťazného konca.
Šped-Trans - MFC 04 2:1 (2:0), góly: S. Chlebo, G. Švec - Somolay, ŽK a ČK. P. Ťuťuris
Hráči Šped-Transu mali lepší vstup do zápasu a po góloch Šveca a Chleba viedli dvojgólovým rozdielom. MFC bolo favorizovanému súperovi vyrovnaným súperom a trápilo ho až do záverečného hvizdu. Hlavne keď Somolay znížil na rozdiel gólu, ale Šped-Trans taktickou hrou držal loptu na svojich kopačkách a neumožnil už súperovi vyrovnať.
Real Drink - Komat 6:3 (4:2), góly: T. Krenčan 3, M. Chano 3 - J. Ivančo, F. Fiam, Varga
Zo začiatku bol duel vyrovnaný, až do stavu 2:2. Potom ale Chano dvoma gólmi poslal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. Na zač. 2. polčasu síce Ivančo znížil na rozdiel gólu, ale T. Krenčan dvoma gólmi upravil na konečných 6:3 pre Drinkáčov.

Sektor - Dynamo 3:4 (1:0), góly: R. Moravčík 2, Sádovský - Herc 2, Varga 2
Favirizovaný Sektor nepotvrdil úlohu favorita, hoci do prestávky o gól viedol. Po zmene strán Dynamo úplne otočilo skóre vo svoj prospech na 1:3. Potom Sektoráci dokázali vyrovnať, ale posledné slovo patrilo Hercovi, ktorý zabezpečil tri body svojmu mužstvu.
LVT - Tlmače 5:4 (1:3), góly: Š. Pap 2, Pekár 2, F. Sebelédy - J. Kissimonyi 2, M Koláček
Do prestávky dominovali na ihrisku hráči Tlmáč a ešte aj na začiatku 2. polčasu, keď viedli 1:4. Potom ale odpadli kondične, keďže ich bolo málo. LVT potom otočilo zápas vo svoj prospech, keď strelilo štyri góly v jednom slede.
H. Seč - LP Noma 4:5 (2:2), góly: Horváth 2, Naď, Čornák - L. Kozák 2, M. Sliačan, Mikulec, L.
Hral sa veľmi vyrovnaný zápas, čo potvrdzuje aj konečný výsledok. Do prestávky obe mužstvá strelili po dva góly, v 2. polčase mali presnejšiu mušku hráči LP Nomy. V poslednej minúte Sliačan, svojim druhým gólom v zápase, rozhodol o tesnom víťazstve LP Nomy.
Energo - Eurosport 1:2 (0:1), góly: Kušnierik - Bobčík, Lehocký
Energo malo síce viac z hry, ale strelecky sa viac darilo hráčom Eurosportu. Do prestávky viedli o gól a po zmene strán svoje vedenie zvýšili. Energo potom vrhlo všetky sily do útoku, znížilo na rozdiel gólu, ale vyrovnať sa mu, aj napriek viacerým šanciam, nepodarilo.
Rapid - SIMO 7:3 (3:1), góly: Klimko 2, Pákozdy 2, Šinko, Mihálka, Török - Hudec, Š. Galgóci, L. Čery
Najneočakávanejší výsledok kola sa zrodil v tomto zápase. Favorizovaným hráčom Sima bol ich súper tentoraz nad ich sily. Rapid už do polčasu viedol dvojgólovým rozdielom. Po obrátke nielenže Rapiďáci náskok ustrážili, ale ho dokonca zvýšili a odchádzali domov spokojnejší.
Slovan - JHJ Kovex 4:9 (2:3), góly: M. Flašík 3, B. Šaling - Jašek 3, Šmirina 2, Kútik 2, E. Jenes, Budovec
Papierové prognózy favorizovali Kovexákov, ale do prestávky im Slovanisti úlohu favorita poriadne sťažili. Kovexáci po zmene strán prepli na vyššie obrátky, strelecky sa od súpera utrhli a v pohode dotiahli zápas do víťazného konca.

I. liga 28. kolo 5.6.2005
IV. ZŠ: 8.00: KaMi - Deportivo, 9.00: Sporting - Athletic Zlatner, 10.00: ŠKP - VÚEZ, 11.00: Help - Geodet Juhász
III. ZŠ: 8.00: Siwel - Real Drink, 9.00: MFC 04 - Dukla, 10.00: Medina - Šped-Trans
II. liga 30. kolo 4.6.2005
III. ZŠ: 8.00: Slovan - Rapid, 9.00: SIMO - Sektor, 10.00: Dynamo - LVT, 11.00: Tlmače - H. Seč

ROZHODNUTIA:
R - 077: ŠTK a DK zahájila konanie voči MEILING Róbert 00052 (ŠPED-TRANS) na základe Disciplinárneho poriadku kapitola IV. článok 14 ods.1
R - 078: MEILING R.00052 (ŠPED-TRANS) - kopnutie súpera v prerušenej hre - 4 MZ nepodmienečne
R - 079: ŠTK a DK predvoláva na 1.6.2005 o 19 00 hod. vedúcich mužstiev LVT a LP NOMA