Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
OM LEVICE 27. KOLO

Nakladačka Ruskova v Jure nad Hronom

Jur n/H. - P. Ruskov 14:1 (6:0), góly: Gubov 4, Lauko 3, Jakab 3, Rácz 2, Tóth 2 - Rybarič - vlastný, (Pál, Kolev, Holman)
Hostia, zmierení so zostupom o súťaž nižšie, prišli s okypteným kádrom. Domáci ani nemuseli vyvinúť veľké úsilie, aby hostí odprevadili domov s poriadnou nádielkou gólov. Už do prestávky strelili domáci poltucet gólov, po zmene strán pokračovali v gólových hodoch, až sa nakoniec zastavili na čísle 14. A ti si domáci strelili ešte aj vlastenca...
Plášťovce - Demandice 0:3 (0:1), góly: Mészáros (z 11 m), Tóth, Taňaši, (Žirko, Szikora st., Szikora ml., D: Šafár)
Hostia, ak chceli zostať v hre o postup, museli na horúcej pôde v Plášťovciach vyhrať. Už do prestávky viedli gólom Mészárosa, ktorý premenil pok. kop. V 2. polčase hostia poistili svoje vedenie ďalšími dvoma gólmi a zabezpečili si tým tri body, ktoré im stále dávajú možnosť k postupu. Veľa napovie vzájomný zápas s Jurom na pôde Demandíc.
Šarovce - Keť 4:3 (0:1), góly: L. Gáloš 3, Horváth - A. Farkas 2, Gál, (Sekereš, Kunová, Sasko, D: Konôpka)
Domáci do prestávky tlačili, ale hostia po ojedinelej akcii viedli. Po zmene strán domáci otočili skóre na 2:1, ale hostia vyrovnali. Potom strelili domáci dva góly a hostia na ne dokázali odpovedať len jediným a víťazstvo zostalo v domácom prostredí. Strelecky sa zápas vydaril Ladislavovi Gálošovi, autorovi troch gólov.
V. Kozmálovce - H. Turovce 5:2 (1:2), góly: Martin Tariška 4, Ľ. Tariška - Nanias, Tóth, (Šimon, Zaimi B, Gregor, D: Drappan)
V horúcom počasí sa v Kozmálovciach hral pekný futbal. Lepšie začali domáci a v 25. min. sa ujali vedenia gólom Ľuba Tarišku. Po tom však poľavili, hostia kontrovali z nebezpečných protiútokov a otočili skóre. V druhej časti hry sa obraz hry nezmenil, domáci naďalej búšili do súpera a strelecky disponovaný Martin Tariška zabezpečil domácim tri body.
H. Kľačany - D. Pial 1:1 (1:0), góly: J. Slušný - I. Vízi, (Chmura, Petrík, Klabníková)
Domáci nastúpili až priveľmi oslabení, no napriek tomu chceli zápas vyhrať. Do prestávky viedli o gól, ale kvôli zraneniam mali problém dohrať s plným počtom hráčov. Hostia sa chopili šance a Vízi zariadil remízu, ktorá je pre nich pomerne dôležitá, ale víťazstvo by hrialo viac.
Žemberovce - S. Tekov 3:1 (2:1), góly: Chovan 2, J. Vrecník - Kollár, (Vincze, Morvay, Szelényi, D: Drappan)
Domáci si víťazstvom chceli definitívne potvrdiť účasť v ObM do budúcej sezóny. Skóre otvoril Chovan, keď oblúčikom prehodil brankára hostí. Ten istý hráč ešte do prestávky poslal center pred bránu hostí a Tekovčania si sami zrazili loptu do vlastnej siete - 2:0. Kollár síce dokázal znížiť, ale po zmene strán definitívne rozhodol exportnou strelou z viac než 40-tich metrov Ján Vrecník a body zostali zaslúžene vo vyrovnanom zápase v Žemberovciach.
Kalinčiakovo - H. Vrbica 2:1 (1:0), góly: Plašek 2 (jeden z 11 m) - A. Kačmárik, (Križan, Macho, Végh, D: Kubica)
Domáci si potrebovali poistiť príslušnosť v ObM jedine víťazstvom. Do prestávky otvoril skóre Plašek z penalty. Ten istý hráč po zmene strán poistil vedenie domácich z priameho kopu. Hostia A. Kačmárikom znížili, ale domáci už v slabšom zápase víťazstvo ubránili, napriek miernej prevahe hostí.

55 ročný Imro Csomor stále športovo aktívny
Vedenie futbalového klubu 1. FC 2000 Kalinčiakovo gratuluje športovcovi s veľkým Š - Imrichovi Csomori, ktorý oslávil 21.5. už svoje 55 narodeniny. Dlhoročný brankár - športovec a funkcionár je vzorom pre svojich nasledovníkov. Futbal sa stal neodmysliteľnou súčasťou jeho života. Snáď ani nie je v okresu futbalový klub, kde by nemal športových priateľov. Vedenie Kalinčiakova je hrdé na to, že môže spolupracovať s takouto osobnosťou a vďačia mu za všetko, čo sa v Kalinčiakove s futbalom podarilo dosiahnuť.
Vedenia FK Kalinčiakovo, hráči oboch mužstiev, zástupcovia obce.
Ku gratulácii sa pripája aj redakcia Týždeň na Pohroní.

Kozárovce - Podlužany 4:1 (2:0), góly: J. Jašek, R. Jašek, Demian, S. Benčať - E. Szalma, (Gregor, Šimon, Slabý, D: Hengerics R)
Domáci tiež potrebovali zvíťaziť, ale to isté platilo aj o hosťoch. Zápas ale lepšie zvládli domáci, keď už do prestávky viedli dvojgólovým rozdielom. V 2. polčase domáci zvýšili svoje vedenie až na 4:0, hostia potom čestným gólom konečný výsledok už iba skorigovali.

Na konci tabuľky sa to poriadne zamotáva
I. Úľany - Čata 3:2 (2:0), góly: G. Morvay, J. Jambor, F. Petrežil - Varga, G. Raj, (Ďurica)
Domáci boli do prestávky aktívnejší a viedli dvojgólovým rozdielom. Hosťom sa v 2. polčase podarilo vyrovnať a dlho to vyzeralo na remízu. Lenže v nadstavenom čase rozhodol o víťazstve domácich F. Petrežil.
H. Trsťany - Bátovce 3:1 (0:0), góly: Píš, Petráš, Laurinc - Gajdoš, (Kokavec)
Prvých 20 minút sa hral vyrovnaný duel, potom bol z hostí za rečnenie vylúčený jeden hráč a domáci prevzali aktivitu. Do prestávky však gól nestrelili, ale po zmene strán viedli už 2:0.Hostia síce znížili, ale domáci poistili víťazstvo tretím gólom.
V. Ďur - P. Vozokany 2:3 (0:0), góly: Bátovský, Osvald - Fábry 2, Buchlovič, (Zaimi B)
V úmornej horúčave sa hral do prestávky zápas bez väčších šancí. Po zmene strán viedli domáci 1:0, ale hostia troma gólmi v jednom slede otočili skóre vo svoj prospech. Domácim sa už len podarilo znížiť na konečných 2.3.
Lok - N. Dedina 2:2 (0:2), góly: Pivka, Polák (z 11 m) - Jurík, Andruska, (Benyó, Zaimi J)
Hostia do prestávky v Loku dominovali a okrem dvoch strelených gólov ešte Andruska nepremenil pok. kop. Domáci po zmene strán prevzali iniciatívu a podarilo sa im skóre zrovnať. Vo výbornom zápase sa preto zrodil nerozhodný výsledok.
Pukanec - N. Tekov 3:0 (1:0), góly: J. Zabák, Rádik (z 11 m), Cipov, (Havran)
Domáci boli počas celého zápasu aktívnejší, pôsobili futbalovejším dojmom a zaslúžene zvíťazili. Hostia si väčšie šance na skórovanie nevypracovali, preto dôležité tri body zostali v Pukanci.
V. Turovce - Kuraľany 3:0 (2:0), góly: Fógel 2, Pásztor, (Dálnoky)
V priemernom zápase mali domáci optickú prevahu a vyjadrili ju do prestávky dvoma gólmi. Hostia nepotvrdili svoje lepšie postavenie v tabuľke a domáci po zmene strán svoje vedenie poistili tretím gólom a nakoniec sa radovali z hladkého víťazstva.
Farná - Bory 4:2 (1:1), góly: Žiga 2, Vrábel 2 - Račko, Lehocký, (Meňhart)
Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas, ale domáci jednoducho museli vyhrať. Hráči Farnej po prestávke zvýšili aktivitu a podarilo sa im strhnúť víťazstvo na svoju stranu v zisk veľmi dôležitých troch bodov. Hostia sa cítili byť ukrivdení...
Santovka - Vyškovce 7:3 (2:2), góly: J. Meňuš 4, Ivan 2, Gutyan - Gerda 2, Kassai, (Tóth)
V zápase bohatom na góly boli obe mužstvá do prestávky rovnako úspešné. V 2. polčase domáci zapli na vyššie obrátky, strelili päť gólov, na ktoré už hostia odpovedať nedokázali a body zostali pre domáce mužstvo.

Sokolčania už súťaž zrejme vypúšťajú
Slatina-Hrkovce - I. Sokolec 6:0 (3:0), góly: Varga 2, R. Törnös E. Balogh, Z. Peli, vlastný, (Žirko)
Domáci podali v zápase výborný výkon a zaslúžene vysoko zvíťazili. Hostia, ktorí už nastúpili bez siedmich hráčov základnej zostavy, nepredviedli výkon hodný druhého mužstva v tabuľke.
Tešmak - Tupá 2:2 (2:0), góly: Dian, Tóth - H. Nagy, Bagoňa, (Szikora st.)
Domáci stratili prekvapivo doma dva body, hoci mali počas celého zápasu prevahu a do prestávky viedli 2:0. Hostia využili z minima šancí maximum a odviezli si z Tešmaku bod za remízu.
M. Ludince - Hronovce 1:0 (1:0), gól: M. Csicso, (Kolev)
Len dobrý výkon hosťujúceho brankára a nepremieňanie čistých šancí bolo príčinou toho, že domáci nezvíťazili aj vyšším gólovým rozdielom. Hostia si okrem jednej príležitosti v 2. polčase viac šancí nevypracovali.
Hokovce - Pastovce 1:1 (0:0), góly: Boza - Majer, (Ďurica)
Vo vyrovnanom zápase nepremenili obe mužstvá niekoľko tutoviek. Hostia mohli rozhodnúť o svojom víťazstve v 82. min, ale nepremenili ani pokutový kop, preto sa body delili rovnako.

V Malých Kozmálovciach sa zápas nedohral
Devičany - H. Kosihy 3:5 (1:3), góly: Verner 2, Koželuha - R. Seneši 2, M. Túma 2, Čenger, (Havran)
Hoci výkon domácich sa oproti minulému týždňu zlepšil, bez zranených obrancov však nedokázali čeliť lavínovitým útokom hostí. Domáci znížili na prijateľný výsledok až za stavu 1:5.
M. Ludany - Podlužany B 3:0 (2:0), góly: Cibuľa (z 11 m), Tóth, G. Hlaváčik, (Kokavec)
V horúcom počasí mali domáci neustálu prevahu po celý zápas. Hostia mohli v 2. polčase znížiť, nepremenili však pokutový kop.
H. Pial - Beša 8:2 (4:1), góly: Zs. Macák 4, P. Macák, Alkus, Mokoš, Marföldi - Salai, Semerédi, (Benyó)
Domáci za teplého počasia predviedli dobrý výkon, hrali koľko potrebovali, hostia pôsobili odovzdaným dojmom a zväčša sa len bránili. Víťazstvo domácich mohlo byť dokonca ešte aj vyššie.
M. Kozmálovce - N. Dedina B 1:4 - nedohrané, góly: V. Tariška - B. Varga, J. Selka, P. Slušný, J. Salaj (Mehart)
Hostia si do prestávky vytvorili náskok troch gólov a domáci už do 2. polčasu nenastúpili, pre malý počet hráčov.
Vyšné - Ondrejovce 5:1 (3:0), góly: Š. Motoška, L. Motoška, Nagy, P. Minár, M. Štrba - Fábik, (Sekereš)
V zápase dvoch posledných mužstiev dominovali domáci futbalisti. Zápas sa hral v priemernom tempe, ale domáci hostí predčili strelecky a zaslúžene zvíťazili.
Jur n/H.B - Málaš 0:0, (Tóth)
Vo vyrovnanom zápase si obe mužstvá vypracovali niekoľko šancí, ale strelci sa nedokázali presadiť. Preto sa zrodila zaslúžená remíza a boli s ňou spokojní obaja.

1. Rybník 21 17 2 2 80:19 53
2. M. Ludany 21 15 2 4 55:34 47
3. H. Pial 22 13 5 4 67:38 44
4. Jur n/H. B 21 13 3 5 67:23 42
5. H. Kosihy 21 11 1 9 54:47 34
6. N. Dedina B 20 7 6 7 34:31 27
7. Beša 21 7 6 8 40:48 27
8. Málaš 21 6 5 10 33:50 23