Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Pohronie získalo proti favorizovanej Trnave dôležitý bod

Strelcom gólu Pohronia bol nováčik Caleb.

(Zdroj: Facebook/FK Pohronie)

TRNAVA/ŽIAR NAD HRONOM. Futbalisti FC Spartak Trnava a FK Pohronie Žiar nad Hronom / Dolná Ždaňa remizovali v sobotňajšom zápase 3. kola Fortuna ligy 1:1.

FC Spartak Trnava - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1 (1:0)

Góly: 10. Tumma - 61. Caleb.

Rozhodovali: Ziemba - Ferenc, Galo,

ŽK: Grič, Vlasko, Špiriak, Chríbik

3854 divákov.

FC Spartak Trnava: Rusov - Tumma, Anthony, Václav - Grič - Turňa, Jakubek (46. Benovič), Vlasko, Yao (83. Mihálek) - Pačinda, Cabral (64. N. Kalu)

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Dovec - Badolo (83. Matič), Pavlík, Špiriak, Župa - Chríbik, Weir, Petrák (62. Pellegríni) - Blahút, Calep (62. Abrahám), Fadera

Prvú šancu mali domáci už v 3. minúte, ale Cabral prestrelil bránu. V 10. minúte po priamom kope Trnavy pretlačil loptu do brány Tumma.

Obe mužstvá sa v ďalšom priebehu snažili o útočný futbal, častejšie boli pri lopte hostia, ale snaha oboch tímov sa končila pred šestnástkou.

V 36. minúte mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, keď po rýchlej kontre a prihrávke Pačindu zakončil Vlasko, ale jeho strela minula bránu Pohronia.

Keď krátko pred koncom prvej časti ani z priameho kopu a následne ani po rohu Vlaska pre domácich nezapršalo, zostalo v polčase pri jednogólovom vedení Trnavy.

V druhom polčase sa hostia snažili o vyrovnanie a brankár Rusov musel niekoľkokrát zasahovať.

V 61. minúte nepostrehol rozhodca spracovanie lopty rukou a nováčik v POhroní Caleb zblízka vyrovnal na 1:1.

V 69. minúte na opačnej strane brankár Dovec po zachytení lopty na bránkovej čiare sa s ňou prepadol do bránky, ale hlavný rozhodca po konzultácii s postranným gól neuznal.

Domácim v priebehu druhého polčasu viazla kombinácia, naopak hostia mali viac z hry, boli nebezpečnejší a s prehľadom uhrali v Trnave zaslúžene cenný bod.

Hlasy po zápase:

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Odohrali sme kvalitný zápas, hoci sme doň nemali dobrý vstup. Potom sme sa dostali do hry, vo finálnej časti sme boli nebezpeční. Cez prestávku som nabádal hráčov aby pokračovali v takejto hre. Boli sme agresívni, so šťastím sme vyrovnali a mali sme ešte dve šance. So získaným bodom sme spokojní."

Marián Šarmír, tréner Trnavy: "Určite sme si dnes nezaslúžili vyhrať. Bol to remízový zápas. Z našej strany bol prvý polčas veľmi zlý, všade sme boli neskoro, zle sme dostupovali hráčov. Gól nám viac uškodil ako pomohol. Hráči si mysleli, že všetko je v pohode. Prístupom v celom zápase sme stratili dva body, s ktorými sme počítali. Niektorí hráči podali podpriemerné výkony. Po dvoch úspešných výsledkoch nemôžeme lietať v oblakoch."

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Ilustračná foto

Včerajšie výsledky PCR testov odhalili viacero okresov s nulovým prírastkom pozitívne testovaných.

23m
Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

24. jan
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.