Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Bezgólová remíza s Ružomberkom. Pohronie pomaly zbiera body.

Šance hráči Pohronia mali, no gól nepadol. Bod zvonku sa počíta, tak som spokojný, hodnotí tréner Radványi.

Mikuláš Radványi.Mikuláš Radványi. (Zdroj: TASR)

ŽIAR NAD HRONOM. Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v stretnutí 5. kola Fortuna s FK Pohronie Žiar nad Hronomn- Dolná Ždaňa 0:0.

Stále tak čakajú na prvé víťazstvo v novej ligovej sezóne, na konte majú štyri body za remízy.

MFK Ružomberok FK Prohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:0

Rozhodovali: Ziemba, Štrbo, Halíček,

ŽK: Takáč, Čurma, masér Zámocký, Mrva - Chríbik, Mazan, Badollo,

1073 divákov

Ružomberok: Macík, Čurma, J. Maslo, Mrva, Kmeť, Takáč, Zsigmund
(25. Kochan), Brenkus (75. Múdry), Madleňák (62. Ďubgel), Gerec (62.
Boďa), T. Bobček (75. Almási)

Pohronie: Jenčo, Badolo, Pavlík, Špiriak, Župa, Chríbik, Blahút
(89. Jacko), Weir, Fadera (72. Matič), Petrák (58. Mazan), Bimenyimana

Jenčo kryl štipľavú ranu Kmeťa

Hostia zápas otvorili s ofenzívnym apetítom, lepšie kombinovali a tlačili sa na domácu polovicu. Tiež poslali dva, hoci nie nebezpečné, "pozdravy" (Fabera, Weir) na ružomberského brankára Macíka.

Pohronie predvádzalo slušné napádanie, a tak sa Liptáci k svojmu hernému plánu veľmi nedostávali.

Postupne sa dianie na ihrisku vyrovnalo, ale chýbala mu šťava i vzruch pred bránami. Ten prišiel až v 42. minúte, keď si na vysokú loptu vyskočil J. Maslo a v sľubnej pozícii hlavou minul cieľ.

To bola dovtedy najväčšia príležitosť vstupného dejstva.

V nadstavenom čase sa do šance takmer dostal Blahút, lenže bol vyzmizíkovaný obranou MFK. O chvíľu na to rýchly a nebezpečný brejk Žiaranov skončil veľmi nepresnou strelou Bimenyimana.

Na začiatku druhej časti zdiaľky zdravo napriahol Takáč, ale ani táto strela nesmerovala medzi žrde brány hostí. Zo šatne si Ružomberčania priniesli viac odhodlania a útočnej guráže.

Zverenci trénera Haspru si na nejaký čas vynútili prevahu, ale neskôr sa zase hra prelínala z jednej strany na druhú.

V 56. minúte sa na druhej strane do veľkej šance dostal Weir, ale na Macíka nevyrástol.

V 70. minúte prvý a veľmi dobrý zákrok musel vytiahnuť gólman Pohronia Jenčo, keď kryl štipľavú ranu Kmeťa zvnútra šestnástky. V 80. minúte Bimenyimana pohladil svojim projektilom spojnicu.

Vzápätí brankár MFK v stopercentne pozícii vychytal Blahúta. Boli to dve veľké príležitosti, ktoré mohli zmeniť skóre. Záver zápasu poznačil lejak a silný vietor.

Hlasy po zápase

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas, lebo Pohronie je veľmi kvalitný súper, ktorý sa pred novou sezónou veľmi rozumne posilnil. Prvých dvadsať minút sme boli zakríknutí aj stvrdnutí z toho všetkého, z programu, ktorý máme nabitý.

Ale postupom času, hlavne v druhom polčase sme sa trošku rozbehli. Optická prevaha bola na našej strane, ale Pohronie sa dostávalo z toho nášho tlaku do šancí, ktoré nepremenilo. Aj my sme mali svoje príležitosti.

Jednoznačne sme chceli výsledok strhnúť na svoju stranu, chceli sme tri body. Vložili sme do toho všetko, ale nepodarilo sa nám dať gól. Sme z toho smutní, ale čo chlapci odviedli po fyzickej stránke, za to by som ich chcel pochváliť."

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Zápas sme začali dobre, mali sme viac z hry. V prvom polčase sme si vypracovali dve šance, ale finálna fáza nebola ideálna, či Blahúta alebo Bimenyimanu. Prekvapilo ma, že druhý polčas sme hrali zakríknuto, dali sme viac priestoru domácim.

Vedeli sme, že súper bude hrýzť, samozrejme, chcel stretnutie vyhrať. Potom sme za päť minút mohli zápas rozhodnúť, najprv Bimenyimana trafil brvno a potom Blahút mal stopercentnú šancu.

V závere sme očakávali tlak domácich, ten aj prišiel. Mali tam aj šance, no som rád, že sme remizovali. Bod zvonku sa počíta, tak som spokojný.