Futbal - III. liga dospelých: V pohronskom derby rezervu Dukly ratovali ligoví strelci

27. kolo:
B. Bystrica B - Žiar nad Hronom
2:0 (2:0)

Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Hostia hrali otvorený futbal, ale ich pokusy zmaril dobre chytajúci Dorotovič. V 2. min. Gibalovu strelu vytlačili obrancovia hostí na roh. O minútu neskôr sa v pokutovom území domácich uvoľnil Páleník, ale Dorotovič zneškodnil nielen jeho šancu, ale aj samostatný nájazd a dve strely. V 5. min. domáci Sedlák strelil nad, v 6. min. vypichol loptu Kanda nabiehajúcemu Flašíkovi na roh. V 9. min. po rohovom kope a hlavičke Hrbeka sa k odrazenej lopte dostal Choma, ktorý strelil prvý gól. V 18. min. po centri Urgelu z ľavej strany Sedlák zvýšil na 2:0. Zápas pokračoval obojstranne útočne, ale Páleník v 21. min. strelil vedľa. V 27. min. Gibala sám pred brankárom z 8 metrov strelil vedľa. Ten istý hráč spálil ďalšiu šancu, keď neprehodil vybehnutého brankára hostí. Druhý polčas bol obrazom prvého, ale mužstvá si už nevytvorili čisté šance, hra upadala do priemeru.
Góly: 9. Choma, 18. Sedlák. ŽK: Kovalčík, Palkovič (Dukla). Pred 240 divákmi rozhodoval Ambróz.
DUKLA BANSKÁ BYSTRICA B: Dorotovič - Penov, Krivjančin, Kanda, Choma, Urgela, Rusnák, Sedlák, Kovalčík, Gibala (74. Štuber), Hrbek (84. Palkovič)
ŽIAR NAD HRONOM: Gašpir - Zelovič (30. Hric), Vráb, Páleník, Ceplák, T. Obert, Flašík, Šouc (46. Puliš), I. Obert, Michaliga, Žiak (73. Sedliak)

Zvolen – Rakytovce
0:1 (0:0)

Od začiatku sa domáci pustili do útočenia a už v prvých sekundách mohol otvoriť skóre Šiko, ale z 5 m trafil iba do brankára. Hostia sa snažili prekvapiť domácu obranu rýchlymi protiútokmi, no Auxt v domácej bráne strely Jobka a Malu spoľahlivo likvidoval. V 19. min. vybojoval loptu v strede poľa Kubinec a po jeho nahrávke vystrelil Šiko nad. V 22. min. skončila lopta po Borgoňovej strele tesne vedľa a v 30. min. po centri Bohuša prehlavičkoval bránu hostí v dobrej šanci Cvejkuš. Na začiatku druhého polčasu Cvejkuš po centri hlavičkoval do brankára Vyskoča, ktorý vzápätí efektne likvidoval strelu Borgoňa. V 75. min. skončila Spišiakova delovka tesne vedľa a Šikovu strelu brankár na dvakrát chytil. V 82. min. z nevinne vyzerajúcej akcie sa dostal k lopte nabiehajúci Jobko a na jeho tečovanú strelu Auxt nemohol reagovať. Domáci si do konca stretnutia ešte vytvorili šance, no strely Borgoňa a Bohuša končili na obrane hostí, ktorí kontrolovali hru a udržali jednogólové vedenie.
Gól: 82. Jobko, ŽK: Mihál, Cvejkuš, Šiko - Turák. Pred 200 divákmi rozhodoval Staník.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Mores, Karasy (81. Gnida), Turák, Mala, Fojtík, Timek (55. Štelcl), Schmidtmayer, Hric, Jobko

Kys. N. Mesto - Podbrezová B
1:1 (1:0)
Od začiatku boli aktívnejší hostia, no domáci postupne začali preberať iniciatívu na svoje kopačky a do polčasu nedovolili hosťom nič. V 1. min. mali veľkú príležitosť hostia, Chrenovský sa ocitol sám pred Kuciakom, ale ten vyrazil. V 11. min. po výkope Kuciaka sa dostal do streleckej pozície Golian, no netrafil. V 27. min. po centri z ľavej strany hlavičkoval Golian vedľa brány. V 30. min. po výbornej individuálnej akcii Pavlíka v šestnástke prudkou strelou otvoril Kohút skóre. V druhom polčase domáci pokračovali v aktívnej hre. Trestný kop Mičicu vytlačil brankár na roh. V 65. min. individuálnu akciu Padych zakončil strelou, ktorú Perniš kryl. V 68. min. strelu Mičicu brankár so šťastím vyrazil. Potom v priebehu jednej minúty mali domáci tri veľké šance, ale gól nedali. Trest prišiel v nadstavenom čase v podobe vyrovnávajúceho gólu z kopačky Chrenovského.
Góly: 30. Kohút - 90.+ Chrenovský. ŽK: Kohút, Molnár - Kožička. Pred 200 divákmi rozhodoval Voler.
PODBREZOVÁ B: Perniš - Soják, Kožička (70. Belko), Gerčák, Kuťka, Rusko, Arandelovič (56. Pišoja), Hauer (46. Boháčik), Chrenovský, Špulica, Savič

Žilina B - Ružomberok B
1:0 (0:0)
Domácich stretnutie začali aktívnejšie a už v 7. min. mohol Doležaj otvoriť skóre, prudkou strelou prestrelil. Počas celého prvého polčasu mali domáci viac z hry. Viaceré vyložené príležitosti zakončili slabo alebo nepresne. Z najväčších šancí v 23. min. Hubočan zo 6 metrov slabo nastrelil priamo brankára. V druhom polčase sa hostia zamerali na pozorné bránenie. Domáci v snahe o strelenie gólu otvorili obranu, čo hostia využívali na brejkové útoky, z ktorých mohli získať aj niekoľkogólové vedenie. Najväčšiu nepremenil v 60. min. brazílsky legionár Aperecido, keď v samostatnom nájazde Tavača neprekonal. Domácej lavičke sa snaha o zvrat v stretnutí prestriedaním dlho nedarila. Až v nadstavenom čase, keď trávnik pokropil dážď, striedajúci Kľago prudkou strelou prestrelil všetkých hráčov a tečovanou strelou zabezpečil domácim zaslúžené a šťastné víťazstvo.
Gól: 92. Kľago. ŽK: Mravec, Labant. Rozhodoval Kučera, 150 divákov.
ŽILINA B: Tavač - Pečalka, Bomačka, Labant, Masár, Tabak (59. Hluchý), Knapec (46. Šebik), Mravec (69. Kľago), Hubočan, Nemec, Doležaj.
RUŽOMBEROK B: Šavol - Paluba, Ručka, Štancel, Gejdoš, Baran, Chovanec, Varhaník, Aperecido, Kurty, Špirko.

Revúca - K. Lieskovec
1:1 (0:1)
Hostia docestovali na stretnutie bez trénera. V prvej štvrťhodine dvakrát vystrelili vysoko nad a domáci v 7. min. po rohu len slabo vystrelili Neušelom do rúk brankára. V 25. min. rozohrávali hostia priamy voľný kop z ľavej strany z hranice šestnástky a Matúš krásne obstrelil múr k pravej tyči Stankoviča - 0:1. V 32. min. Gömöri strelil nad. V 40. min. po centri Krajňáka sprava Buvala hruďou pristavil loptu Gömörimu a ten tesne minul ľavú tyč brány. V druhom polčase sa hralo prevažne na polovici hostí, ktorí sa zamerali na ubránenie výsledku a v 58. min. po rohu a hlavičke Buvalu stačil ku gólu Vranecovi len slabý teč pred brankárom Jurčíkom. V 66. min. sa v skrumáži najlepšie zorientoval Vranec a vyrovnal stav stretnutia nan 1:1. V 88. min. mužstvo podržal Stankovič a zneškodnil samostatný nájazd Matúša. Stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou, aj keď hostia hrali o jedného menej.
Góly: 66. Vranec - 25. Matúš. ŽK: Šestina - Jurčík, Kubala. ČK: Gálik. Rozhodoval Turňa, 150 divákov.
REVÚCA: Stankovič - Barna, Mikuš, Krajňák, Šestina, Vojčík, Neušel (57. Galo), Gömöri, Buvala, Gočaltovský (87. Majerčík), Vranec.

Lučenec - Dolný Kubín
3:0 (2:0)
Domáci mali raketový nástup, keď už v 1. min. sa ujali vedenia. Rapiho prienik po Doležalovej prihrávke brankár zastavil len za cenu faulu a nariadený pokutový kop Drugda prudkou strelou premenil. S veľkým nasadením hrajúci domáci si vypracovali ďalšiu šancu v 13. min. Ľuptákova prihrávka našla voľného Rapiho, ktorú obranca hostí zrazil na rohový kop. V 20. a 28. min. sa neujali strely z kopačiek Ľuptáka a Rapiho. Hostia celé stretnutie hrali pod tlakom a v prvom polčase sa nedokázali presadiť proti dobre hrajúcej obrane domácich. V závere polčasu sa presadil dobre hrajúci Doležal, ktorý po chybe obrany hostí vrazil prízemnou strelou druhý gól. Aj po obrátke domáci hrali s nevídaným nasadením. V 51. min. Doležalova strela tesne minula bránku. V 53. min. jedinú nebezpečnú strelu z kopačky Melicherčíka Michalík vyrazil. V 67. min. Rapi uvoľnil Püspökyho, jeho šancu zmaril brankár, ktorý v 85. min. zneškodnil gólovku Ľuptáka. Záver bol veľmi dramatický. V 89. min. prenikajúceho Košúta brankár Okoličáni nedovolene odstavil od lopty, za čo videl červenú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Nariadený pokutový kop z Košútovej kopačky zastavila pravá tyč. V nadstavenom čase sa predsa zrodil tretí gól po hlavičke striedajúceho Máča.
Góly: 1. Drugda (z 11 m), 45. Doležal, 90. Máč. ŽK: Doležal, Balaško - Okoličáni, Holub. ČK: Okoličáni. Rozhodoval Horný, 1200 divákov.
LUČENEC: Michalík - Pračko, Püspöky, Rapi (85. Máč), Doležal (77. Košút), Koreň (75. Tomko), Ľupták, Ilko, Drugda, Balaško, Berky.
DOLNÝ KUBÍN: Okoličáni - Gajdošík (46. Holub), Čučka, Halák, Drengubiak, Lančo, Kubáni (69. Milan), Melicherčík (90. Suroviak), Callo, Lacko, Dzúrik.

Ostatné výsledky: Bytča - Liptovský Mikuláš 1:4 (0:1), 69. Beneš - 55., 66. a 77. Švárny, 25. Kašpar, Čadca - Turčianske Teplice 4:2 (3:1), 8. Gavlák, 31. Šidlo, 38., 89. Planeta (oba z 11 m) - 19. Šavol (z 11 m), 79. Privitzer
16. Revúca 27 0 6 21 13:83 6
28. kolo - 8. júna (streda) o 17.00 h: Liptovský Mikuláš - Kysucké Nové Mesto, Podbrezová B - Lučenec, Dolný Kubín - Zvolen, Rakytovce - Banská Bystrica B, Žiar nad Hronom - Čadca, Turčianske Teplice - Žilina B, Ružomberok B - Revúca, Kysucký Lieskovec -Bytča.

Autor: ľudo, val, mig