Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

TK Ratufa Levice skončil na 5. mieste

Extraliga - štvrťfinále:
V prvom extraligovom zápase boli favoritom hostia, ale dvojhry dlho vyzerali pomerne nádejne. Po prehre Bulanta a víťazstve Gašparetza, boli ďalšie tri dvojhry veľmi vyrovnané a rozhodovalo sa v nich až v tretích setoch. V nich mali pevnejšie nervy Bratislavčania a zápas rozhodli vo svoj prospech.
TK Ratufa Levice - Grand Tenis Club Bratislava 2:5
A. Gašparetz - Braniša 7:5, 6:1 - Nádejný levický tenista už v 1. sete naznačil dobrou koncovkou, že to súper nebude mať s ním ľahké. V 2. sete Alexander svojho súpera doslova zmietol z kurtu a nečakane zvíťazil.
I. Herz - Simon 4:6, 6:1, 5:7 - V tomto dueli si mohli Levičania pripísať druhý bod z dvojhier. Hlavne keď Herc mal v 3. sete, pri podaní súpera za stavu 5:4 a 40:15 dva mečbaly, ale súper ušiel z lopaty a zápas vyhral.
Mišík - Šmotlák 6:7, 6:2, 2:6 - V ďalšom trojsetovom zápase sa šťastena priklonila k hráčovi GT Clubu, keď v 1. sete rozhodoval až tie break. V 2. ste Mišík na kurte dominoval, ale v 3. sete bol lepší súper a vyhral.
Bulant - Kula 5:7, 2:6 - V tomto súboji náš najskúsenejší hráč, legionár Bulant prehral 1. set až v jeho koncovke. 2. set už patril Kulovi a hráč bratislavského klubu si pripísal na svoje konto víťazstvo.
Poloma - Hanák 6:2, 2:6, 2:6 - V súboji jednotiek sa 1. set vyvíjal v prospech nášho tenistu. Od 2. setu Hanák, zdržiavacou taktikou, vyradil Polomu z hry a oba ďalšie sety rozhodol vo svoj prospech.
Gašparetz, Mišík - Hanák, Šmotlák 6:4, 6:3 - Jediným naplno bodujúcim Levičanom bol nakoniec mladý A. Gašparetz, keď spolu s Mišíkom porazili dvojicu GT Clubu, pomerne hladko na dva sety.
Bulant, Poloma - Braniša, Kula 3:6, 2:6 - Skúsená dvojica Bulant, Poloma už nenašla v sebe dostatok motivácie na lepší výsledok.
Ostatné výsledky: TJ Slávia Právnik Bratislava - TK Tatran Prešov 7:0, TK Inter Slovnaft Bratislava - TC SPU AX-V Nitra 4:3, TK VŠK Ekonóm - TK Slávia Agrofert STU 2:5
o 5. - 8. miesto: TK Ratufa Levice - VŠK Ekonóm Bratislava 4:1
Kvôli nepriaznivému počasiu sa hral zápas v hale, na japexovom povrchu v Nových Zámkoch. Levičania už vo dvojhrách rozhodli o svojom víťazstve a vyhli sa priamemu boju o vypadnutie. Štvorhry sa už po dohode nehrajúcich kapitánov nehrali.
A. Gašparetz - F. Horváth 6:0, 4:6, 6:3 - Levický mladík, ešte len 15 ročný A. Gašparetz sa opäť vypol k veľmi dobrému výkonu. 1. set vyhral hladko 6:0, koncovka 2. patrila súperovi. V 3.sete opäť dominoval Levičan a získal cenné víťazstvo.
I. Herz - P. Ondrej 6:2, 6:3 - Herz porazil svojho súpera, hladko, podľa očakávania. Súper nemal šancu na zvrátenie zápasu.
J. Mišík - Majtán 4:6, 1:6 - V tomto zápase rozhodli skúsenosti Majtána, ktoré boli rozhodujúce. 1. set bol pomerne vyrovnaný, v 2. Majtán už dominoval.
Bulant - Világi 6:3, 6:4 - Na rýchlom povrchu mal Világi väčšiu šancu vzdorovať skúsenému Bulantovi, ako na antuke. Lenže hráč Rytufy v každom sete raz brejkol súpera a zápas vyhral v dvoch setoch.
M. Poloma - Mikurčík 6:3, 6:1 - Levická jednotka podala najlepší výkon v sezóne. Poloma nedal svojmu súperovi šancu vzdorovať a zvíťazil pomerne rýchlo v dvoch setoch.
SPU AX-V Nitra - TK Tatran Prešov 5:2
semifinále: TJ Slávia Právnik BA - Inter Slovnaft BA 5:2, Grand Tenis Club - TK Slávia Agrofert STU 1:4
Zápasy o konečné umiestnenie
finále: TJ Slávia Právnik BA - TK Slávia Agrofert STU BA 3:4
o 3. miesto: TK AŠK Inter Slovnaft BA - Grand tenis Club 7:0
o 5. miesto: TK Ratufa Levice - TC SPU AX-V Nitra 5:2
V zápase o konečné 5. miesto Levičania obhájili 5. miesto z minulej sezóny. už po dvojhrách bolo o víťazstve Levičanov rozhodnuté.
Brezovický - Sobotka 3:0 skreč - Zápas sa ani poriadne nezačal a Sobotka zápas pre menšie zranenie nášmu tenistovi vzdal.
A. Gašparetz - Michalička 6:2,
6:4 - Mladý Gašparetz potvrdil skvelú formu, keď vyhral aj tretiu dvojhru počas týždňa. Po celý zápas dokázal súperovi vnútiť svoj štýl hry, bol aktívnejší a hladko zvíťazil v dvoch setoch.
J. Mišík - Kopecký 6:4, 6:2 - Mišík odohral pomerne dobrý zápas, nedal vlastne súperovi šancu na úspešnejší výsledok a tiež vyhral hladko v dvoch setoch.
Mikle - Kurtiš 3:6, 1:6 - Jedinú dvojhru prehral z našich Mikle, keď nenašiel zbraň na súpera. Zápas napokon prehral v dvoch setoch.
Poloma - M. Kečkéš 6:2, 6:4 - Levická jednotka poslala súpera domov s výsledkom 2:0, hoci v 2. sete súper spresnil svoju hru. Poloma bol istejší v úderoch a zaslúžene vyhral.
Poloma, Brezovický - Michalička, Kopecký 6:3, 6:3 - Levická dvojica sa ukázala byť zohratejšia, ako tá súperova, preto prvá štvorhra sa stala korisťou Levičanov.
J. Mišík, Mikle - Kurtiš, M. Kečkéš 2:6, 3:6 - V druhej štvorhre boli presnejší hostia a získali vo svoj prospech druhý bod.
o 7. miesto: TK Tatran Prešov - VŠK Ekonóm BA 6:1
Konečné poradie extraligy mužov 2005: 1. TK Slávia Agrofert STU BA, 2. TJ Slávia Právnik BA, 3. TK AŠK Inter Slovnaft BA, 4. Grand Tenis Club, 5. TK Ratufa Levice, 6. TC SPU AX-V Nitra, 7. TK Tatran Prešov, 8. VŠK Ekonóm B
ROMANUHNÁK

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 938

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.