Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Futbal - I. trieda dospelých: Nová Baňa s postupom vo vrecku, Slaská prehrala aj v Breznici

25. kolo:
Voznica - Brehy
1:2 (0:1)

Vo Voznici sa odohral futbal plný nepresných prihrávok a nepremenených šancí. Hostia vyhrali najtesnejším rozdielom, hoci domáci hráči sa ešte snažili aspoň o remízu.
Góly: 40. Blaho – 26. P. Vozár, 60. Hrubý. Pred 150 divákmi rozhodoval Truban.
VOZNICA: Pukan – Brestovský, Nemec, Blaho, Kršiak, Mocpajchel, Oslanec, Benča, Maslen, Kmeť (85. J. Závadský), P. Závadský (80. Arvaj)
BREHY: Lovecký – Martinec, P. Vozár, Š. Vozár, Mezö, Bakoš, Pacher, Hrubý, Lalka, Pastier, Šlavka (70. Klonga)

Banská Štiavnica - Repište
4:2 (3:0)
Prvý polčas sa niesol v znamení premieňania šancí zo strany domácich hráčov. V druhom dejstve mierne poľavili, čo sa im vypomstilo v podobe dvoch presných zásahov do Juricovej brány. Napokon však vyhrali dvojgólovým rozdielom.
Góly: 10. Hudák, 25. Šíma, 35. Kminiak, 70. Necpal – 56. E. Kmeť, 75. Hudec. Pred 100 divákmi rozhodoval Levčík.
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Jurica – Halát, Kminiak, Necpal, Barák (70. Čelko), Šíma, Kuruc, Hudák, Pachinger (46. Pajerský), Hanzlík, Macko (60. Halaj)
REPIŠTE: Filip – E. Kmeť, Čech, M. Karvaš, P. Karvaš, M. Kordík, V. Kmeť, Kúš, Krahulec (70. Hudec), Ľ. Kordík, T. Kmeť

Lovča – Banská Belá
1:1 (1:1)
Hostia sa už v tretej minúte ujali vedenia rýchlym gólom Durbáka. Domáci hráči ale prevzali iniciatívu a v 30. minúte vyrovnali. V druhej polovici stretnutia sa už žiadnemu tímu nepodarilo vsietiť víťazný gól, a tak si spravodlivo rozdelili body.
Góly: 30. Matuška – 3. Durbák. Pred 120 divákmi rozhodoval Sivok.
LOVČA: Weber – P. Hrmo, Magula, Benča, Selecký (46. Greguš), Matuška, Páleník, Kováč, Sedliak, B. Šandor (21. Trvalec), Stašo (66. Víglaský)
BANSKÁ BELÁ: Dobák – P. Hanzlík, Hunka, Šoučík, Durbák, Hankovič, Ivanič, Cibuľa, Kuchár (68. Zelinka), J. Javorský (56. Buzalka), A. Hanzlík

Tekovská Breznica - Slaská
5:0 (2:0)
V prvom dejstve domáci hráči dlho nemohli prekonať brankára Viteka, no nakoniec sa to podarilo Pastierovi a Búrymu. Druhý polčas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí pridali ešte tri góly a zaslúžene vyhrali.
Góly: 78., 83. Cibuľa, 35. Búry, 44. Pastier, 49. Gaži. Pred 120 divákmi rozhodoval Jenat.
TEKOVSKÁ BREZNICA: Horňáček (48. Škvarka) – Jány, Gaži, Volentier (61. Šebo), Búry, Pastier, Brieška (78. Horniak), Cibuľa, Havran, Polc, Pavlov (57. Mucha)
SLASKÁ: Vitek – Ferko, Bujňák, Juraj Vanko, Topoľan, Čéry, Mikula, Gordurič, Jozef Vanko, P. Schuster, Mojžiš

Lutila - Vyhne
1:1 (0:1)
V Lutile sa hral obojstranne otvorený futbal. Hoci hostia viedli po prvom polčase 0:1 zásluhou Hrnčiara, domáci hru vyrovnali a vsietili v 50. minúte gól z pokutového kopu.
Góly: 50. R. Kanina (z 11m) – 20. Hrnčiar. ČK: 55. M. Kašiar, 55. Glézl. Pred 150 divákmi rozhodoval Bajnok.
LUTILA: M. Hromádka – R. Kanina, Vanko, Kozár (60. Majer), P. Hromádka (39. Miertuš), Koóš (39. P. Kanina), Gordík (80. Šály), Mališ, Bugár, Glézl, Krnčok
VYHNE: Herold – Čiliak, Hlinka, Katina, Hrnčiar, Tomčáni, Šrot, Srna, Kollár, M. Kašiar, P. Kašiar (84. Pramuka)

Stará Kremnička - Kremnica
3:4 (1:3)
Diváci v Starej Kremničke mohli vidieť zápas plný zvratov. Kým v prvom polčase dominovali hostia, v druhom dejstve sa prebrali aj domáci hráči a dotiahli sa na rozdiel jediného gólu. Nevyužili však vyložené šance a prehrali 3:4.
Góly: 9., 53., 88. Neischl – 6., 20., 75. Daubner, 32. Hoz. Pred 300 divákmi rozhodoval Oslanec.
STARÁ KREMNIČKA: Minka – Sklenka (84. D. Rajčan), Dobias, Osvald, Petruš, Čižniar, Poliak, Neischl, S. Rajčan, M. Gašpar (77. Paučo), Rozina (37. Nárožný)
KREMNICA: Valuška – Ivan, Privalinec, Žiarny, Daubner, Marianik, Chladný, Hoz, Králik, Ďurica, Jurica

Nová Baňa – Horná Ves
4:1 (2:1)

Futbalisti prispeli k oslavám 660. výročia vzniku Novej Bane víťazstvom 4:1. Domáci sa ujali vedenia rýchlym gólom v piatej minúte, na čo odpovedal ešte v prvom polčase Kaštier. Ďalšie góly do Hlaváčovej brány pridal už len domáci hráč Kuba.
Góly: 5. M. Baláž, 44., 60., 69. Kuba – 26. Kaštier. Pred 580 divákmi rozhodoval Baran.
NOVÁ BAŇA: A. Baláž – Zboran, M. Budinský (67. Hubač), Kuba (80. Binda), Rybár, M. Baláž (79. Polnišer), Mánik, Benko, Forgáč (25. J. Budinský), Laco, Fáber
HORNÁ VES: Hlaváč – Zipser, Kaštier, Schmit, Dobrotka (65. Tichý), Širáň (88. Pittner), Wágner, Hric, Neuschl, Kasza
14. Slaská 13 0 2 11 13:45 2
Zostava kola: Jurica (B. Štiavnica), M. Hromádka (Lutila) – Kováč (Lovča), Neischl (St. Kremnička), Kršiak (Voznica), Barák, Kúš (obaja B. Štiavnica), Benko (N. Baňa), Gaži, Búry (obaja Tek. Breznica), Daubner(Kremnica)