Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Pohronie neuspelo v napínavom zápase na Slovane. Galuška nepremenil penaltu (+ FOTO)

„Sme sklamaní,“ povedal po zápase tréner Kameník.

Momentka zo zápasu Slovana s PohronímMomentka zo zápasu Slovana s Pohroním (Zdroj: TASR)

ŠK Slovan Bratislava - FK Pohronie 1:0 (0:0)

Gól: 49. Daniel. Rozhodovali: Prešinský - Perát, Jánošík, ŽK: De Marco - Pavlík, bez divákov.

Slovan: Greif – Pauchek, Bajrič, Božikov, De Marco – Holman (15. Rabiu), de Kamps – Weiss (67. Ratao) - Daniel, Moha (77. Čavrič), Strelec (77. Ožbolt)

Pohronie: Jenčo – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Petrák (86. Malle) – Bangala (57. Galuška) – Badolo (57. Chvěja), Weir (73. Blahút), Mazan, Fadera – Da Silva (73. Adamec)

Mohlo by vás zaujímať Moje góly by som radšej vymenil za body do tabuľky, hovorí oblastný jesenný kráľ strelcov Čítajte

Od začiatku zápasu sa hralo medzi šestnástkami, ako prvý si siahol na loptu brankár Pohronia Jenčo až v 29. minúte. To už nebol na ihrisku domáci Holman, ktorého pre zranenie vystriedal Rabiu. Veľkú šancu mal v 23. minúte Moha, ale v šestnástke nikým nekrytý prestrelil bránu. Slovan mal v prvom polčase územnú prevahu, kopal štyri rohové kopy, ale vážnejšiu šancu si nevypracoval.

Krátko po prestávke išiel Slovan do vedenia, keď sa po akcii Mohu s Weissom lopta dostala k Strelcovi, ten poslal krížny center na Daniela a krídelník domácich nezaváhal. Tréner hostí zareagoval dvojnásobným striedaním, hostia boli od tej chvíle lepším tímom. V 66. minúte napriahol Weir spoza šestnástky, Greif musel loptu vyraziť do bezpečia. V 80. minúte prepásli hostia ideálnu možnosť na vyrovnanie. De Marco zahral v šestnástke rukou, ale Galuškov nepresný pokus z pokutového kopu rozhodol o tom, že Slovan si tri body uhájil.

Hlasy trénerov

Darko Milanič, tréner Slovana: „Očakával som, že to bude náročný zápas, Pohronie má dobre organizovaný tím. Začali sme dobre, mali sme hru pod kontrolou, ale robili sme chyby. Cez polčas som chalanov povzbudil, chceli sme súpera zlomiť. Ale po góle sme strácali veľa lôpt, nebolo to z našej strany dobré. Tri body berieme, ale musíme hrať celý zápas a nie, aby sme takto po góle poľavili.“

Jan Kameník, tréner Pohronia: „Sme sklamaní, pretože sme nezískali bod. Začali sme nervózne, najmä v strede poľa sme nehrali efektívne a zle sme prechádzali do útočnej fázy. Dobre sme bránili, ale hneď po prestávke sme inkasovali. Potom sme začali hrať, boli sme nebezpeční najmä po stranách. Nepremenili sme však pokutový kop a preto sme nemohli pomýšľať na body. V závere bol náš tlak už len platonický.“

Mohlo by vás zaujímať Lukáš Tesák skončil v FK Pohronie, dal prednosť civilnému zamestnaniu Čítajte

Ostatné výsledky 20. kola: Z. Moravce – Ružomberok 3:1, Senica – Trenčín 2:3, Michalovce – Sereď 0:2, Nitra – Trnava 0:1, D. Streda – Žilina (po uzávierke)

1. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  3. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  4. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?

Fortuna liga

Do verejnej obchodnej súťaže mesta Nová Baňa na predaj stavebného pozemku s podmienkou výstavby novej bytovky sa prihlásilo šesť uchádzačov.