Dôležitá výhra v Nitre vyniesla Pohronie do čela skupiny o udržanie (+ FOTO)

Dvoma gólmi sa blysol Ondřej Chvěja.

Pohronie zodlalo Nitru.Pohronie zodlalo Nitru. (Zdroj: DuPe)

FC Nitra – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:3 (1:1)

Gól: 40. Tancík, 88. Franko - 51. a 63. Chvěja, 42. Da Silva (z 11 m). Rozhodovali: Somoláni - Bednár, Roszbeck, ŽK: Mustafič, Šuľa, Tancík - Petrák, lavička FK Pohronie, bez divákov.

Nitra: Šípoš - Tancík, Šuľa, Kolčák, Çelebi - Regäsel (66. Käuper), Mustafič - Chobot (46. Mészáros, 76. Pagliuca), Kurt (66. Franko), Kindsvater (46. Šefčík) – Jendrišek

Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Hrdlička - Štrba, Pavlík (29. Nzeyi), Heurtaux, Petrák (84. Špiriak) - Adamec, Mazan - Blahút, Da Silva, Fadera (90+2. Malle) - Chvěja (84. Galuška)

Mohlo by vás zaujímať Prestup roka? Banská Štiavnica získala výraznú posilu z Pohronia Čítajte

Po opatrnom úvode sa ako prvé dostalo do dobrej šance Pohronie. V 11. minúte strela Blahúta našla brankára domácich Šípoša pripraveného. V ďalších minútach sa hra prevažne odvíjala medzi šestnástkami. Päť minút pred záverom prvého polčasu však dostala nečakaný spád. V 40. minúte vymyslela Nitra zo štandardky signál, ktorý gólovo zvýraznil presnou hlavičkou Tancík.

Radosť domácich z vedúceho gólu však netrvala ani jednu minútu. Nzeyi, ktorý nahradil v 29. minúte zraneného Pavlíka, sa prakticky hneď z protiútoku krásnou zasekávačkou zbavil Regäsela, ktorý však v súboji zasiahol loptu nešťastne rukou a hlavný rozhodca Somoláni neváhal ani sekundu a ukázal na biely bod.

Ponúknutú výhodu pokutového kopu zužitkoval Adler Da Silva a bolo 1:1. V závere prvého polčasu sa ešte do dobrej príležitosti dostal domáci Kindsvater, no brankár Hrdlička sa prekvapiť nenechal a do kabín sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

Tréner Nitry Peter Lérant spravil síce pred začiatkom druhého polčasu dve zmeny, no boli to paradoxne hostia, ktorí začali aktívnejšie a odmenou im bol dosiahnutý gól v 51. minúte. Petrák centrom posadil loptu na hlavu Chvěju, ktorý v dobrej pozícii nezaváhal - 1:2.

O dvanásť minút neskôr sa ten istý hráč v pokutovom území Nitry pretlačil k lopte a nekompromisnou strelou pod brvno zariadil svojmu tímu dvojgólový náskok - 1:3.

Mohlo by vás zaujímať Trénoval Hamšíka a Greška. Zomrel známy mládežnícky tréner Milan Nemec Čítajte

Otrasená Nitra sa v zostávajúcom priebehu snažila kontaktným gólom dostať do zápasu, ale zakončenia Franka a predovšetkým kanoniera Jendriška zmenu skóre neprivodili. Plamienok nádeje zasvietil domácim až 88. minúte, keď Frako prudkou strelou znížil na 2:3. V dramatickom závere si už Pohronie svoj tesný náskok udržalo a po výhre pod Zoborom 3:2 si výrazne polepšilo svoju pozíciu v boji o záchranu.

Hlasy po zápase

Peter Lénart, tréner FC Nitra: „V úvode zápasu sme boli aktívnejší a mali sme viac z hry. Potom súper ukázal svoju kvalitu hlavne v ofenzíve. Problémy nám robili najmä Adler a Fadera. Prvý polčas bol vyrovnaný. Dostali sme sa do vedenia, ale tradične sme rýchlo o vedenie prišli. Trošku nás to zaskočilo. V druhom polčase sme spravili dve zmeny. Chceli sme hrať aktívne po krídlach, ale po chybe striedajúceho hráča sme dostali gól a potom sme sa 15 až 20 minút z toho neotriasli a súper nás tam jednou pretlačenou loptou potrestal gólom. Efektivita nám robí problém. Niektorí hráči nepochopili, že sa hrá o ligovú príslušnosť a do niektorých súbojov nejdú na doraz a potom sme za to potrestaní.“

Súvisiaci článok Pohronie vstúpilo do nadstavby. Čaká nás tvrdý boj o záchranu, tvrdí tréner Kameník Čítajte

Jan Kameník, tréner Pohronia: „Do zápasu sme nevstúpili dobre, súper mal viac z hry, bol lepší v pohybe. My sme sa chvíľu hľadali a z našej strany to nebol dobrý úvod. V priebehu prvej polovice okolo 15. minúty sme sa viac dostali do zápasu. Prevaha bola potom trochu viac na našej strane. Snažili sme sa hroziť cez krídelné priestory, ale neboli sme presní vo finálnej fáze. Paradoxne sme v tomto čase inkasovali po štandardnej situácii, kedy sme loptu nedokázali odvrátiť. Do remízového stavu sme sa dostali, až keď sme premenili penaltu. V druhom polčase sme mali lepší pohyb a boli sme aj efektívni. Eliminovali sme súpera a jeho prechodovú fázu a strhli víťazstvo na svoju stranu. Záver zápasu bol nervózny. V niektorých situáciách sa musíme správať lepšie. Nedovoliť súperovi znížiť, pretože nervozita potom graduje. Myslím si, že sme si dnes tie tri body zaslúžili.“

Ondřej Chvěja, strelec dvoch gólov Pohronia: „Nechceli sme tu len bodovať, ale chceli sme od začiatku vyhrať. Sme radi za tri body. Zo začiatku sme do toho nastúpili dobre, potom sme dostali gól zo štandardky, ale dokázali sme na to nadviazať a vyrovnať. V druhom polčase sme mali skvelý nástup, kde sme prehrávali Nitru, dokázali sme to aj gólovo potvrdiť. Keď sme dali na 3:1 bolo už po zápase. V prvom polčase by som ani nečakal, že dám hneď dva góly, lebo som sa nedostával veľmi do šancí.“

Ostatné výsledky skupiny o udržanie: Senica – Sereď 1:0, Ružomberok – Michalovce 2:0

1. Pohronie 24 5 11 8 33:34 26
2. Ružomberok 24 6 8 10 33:38 26
3. Sereď 24 6 7 11 23:40 25
4. Senica 24 6 6 12 24:43 24
5. Nitra 24 6 5 13 24:42 23
6. Michalovce 24 5 8 11 23:45 23

Program 3. kola (sob 3.4. o 17:0): Pohronie – Sereď, Nitra – Ružomberok, Michalovce – Senica