Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Futbalové súťaže ObFZ Levice

V hektickom závere nakoniec postup
Juru n/Hronom
P. Ruskov - Kalinčiakovo 3:7 (0:1), góly: Kováč 2, Šuba - Plašek 3, Pap, Horniak, Jókuš, Obadal, (Pál, Sekereš, Križan)
Domáci ako tak odolávali hosťom len do prestávky, hoci hostia mali územnú prevahu. Ruskovčania hneď po zmene strán vyrovnali, ale hostia ovládli dianie na ihrisku. Postupne strieľali jeden gól za druhým, až bol stav zápasu v 74. min. 1:7. Domáci potom v závere zápasu prikrášlili výsledok na konečných 3:7. Domáci už v zápase nemali motiváciu a rozlúčili sa z ObM vysokou prehrou.
Kozárovce - Žemberovce 3:1 (0:1), góly: Demian 2, Kacian - Flašík, (Chmura, Sasko, Šimon)
Zápas bol pre domáci kolektív veľmi dôležitý, lebo len víťazstvo ich držalo v ObM. Hostia však do prestávky viedli gólom Flašíka, čo domácich vyprovokovalo k väčšej aktivite. Po prestávky pritlačili hostí pred svojho brankára, čoho výsledkom boli tri strelené góly. Kozárovčania tak úplne zvrátili priebeh zápasu vo svoj prospech, čo pre nich nakoniec znamenalo záchranu v súťaži.
Podlužany - H. Kľačany 3:2 (2:1), góly: Zlatňanský (z 11 m), Š. Vetor, G. Búry - Poláček 2, (Meňhart, Gálik, Vyskočil)
Pre domácich to bol mimoriadne dôležitý zápas, kde im ani víťazstvo nakoniec nemuselo stačiť. Domáci dali do zápasu všetko, čo bolo v ich silách a do prestávky o gól viedli. Po zmene strán Podlužančania pridali tretí gól, ale hostia znížili opäť na rozdiel gólu. Domáci v hektickom závere svoje tesné víťazstvo už udržali a aj oni sa napokon v ObM zachránili, hoci v hodine dvanástej.
H. Vrbica - V. Kozmálovce 2:0
(0:0), góly: A. Kačmárik, Tóth, (Gregor, Kolev, Bojda)
Hostia ešte stále mohli vypadnúť a zotrvanie v súťaži si chceli poistiť. Lenže domáci boli iniciatívnejší od začiatku zápasu, čo ale gólovo vyjadrili až po zmene strán. Za stavu 1:0 nepremenil hosťujúci Mucha pokutový kop, ktorý mohol pre hostí znamenať definitívu. Domáci v závere zápasu poistili svoje víťazstvo gólom Tótha, no hostia sa aj tak zachránili.
S. Tekov - Šarovce 5:0 (3:0), góly: R. Hajko 2, Galgóci, R. Bátovský, Pekár, (Lieskovský, Benyo, Morvay)
Hostia pôsobili od samého začiatku odovzdaným dojmom. Domáci mali od samého začiatku zápasu jasnú prevahu, ktorú do polčasu korunovali troma strelenými gólmi. V pohodovom zápase domáci nepremenili ďalších aspoň sedem čistých gólových šancí, preto hostia odchádzali domov s pomerne ešte prijateľnou prehrou o päť gólov. Domácim na vysoké víťazstvo stačilo hrať len na pol plynu.
D. Pial - Plášťovce 6:0 (2:0), góly: Fr. Trgiňa 3, Magda, Hrušovský, Jedlička, (Végh, Vincze, Dálnoky)
Domáci zodpovednou a bojovnou hrou dokázali, že vedia hrať futbal a že právom patria medzi mužstvá v ObM. V drese domácich podal skvelý výkon Marek Trgiňa a strelec troch gólov, jeho menovec, František. Hostia pôsobili unaveným dojmom a domáceho gólmana takmer ani neohrozili. Záverečný finiš D. Pialu, v posledných zápasoch, znamenal preto ich záchranu v ObM.
H. Túrovce - Jur n/H. 3:3 (2:0), góly: Baltazár 2, F. Balázs - Tóth, Vančo, Gubov, (F. Farkas)
V zápase o postup sa Jurčania dlho strelecky trápili. Domáci, naopak, viedli do prestávky dvojgólovým rozdielom. Keď Turovčania strelili po prestávke tretí gól, vyzeralo to s hosťujúcim mužstvom beznádejne. Lenže v rozpätí trinástich minút sa stalo nečakané a hostia troma gólmi dokázali vyrovnať. Hostia chceli poistiť svoj postup rozhodujúcim gólom, ale viacej gólov už nepadlo, preto sa žhavili linky smerom do Kéte. Po remíze najväčšieho rivala Demandíc aj zisk bodu, znamená pre Jurčanov postup o súťaž vyššie.
Keť - Demandice 2:2 (0:0), góly: Fr. Gál 2 - A. Székely, P. Tóth, (R. Mizerák)
Hostia ak chceli postúpiť, museli vyhrať, lenže domáci s tým súhlasiť nemohli. Domácich poslal do vedenia z penalty Gál. Hosťom sa podarilo vyrovnať po rohovom kope, keď presne hlavičkoval Székely. Hostia išli do vedenia po centri Taňašiho, keď ukážkovo trafil Tóth. Lenže domáci dokázali vyrovnať, čo však znamenalo, že ani jedno z mužstiev neodchádzalo z ihriska spokojné. Domáci vypadli do II. triedy a hostia nepostúpili do V. ligy.
Nakoniec vypadli prekvapujúco aj Bory
Čata - Farná - neodohraté, hostia sa na zápas nedostavili, (Slabý, Mészáros)
Santovka - V. Turovce 3:1 (1:1), góly: Ivan, vl., Meňuš (z 11m) - Kováč, (Kokavec, Tóth)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Skóre otvorili domáci už v 6. min, aby vzápätí hostia ďalekonosnou strelou upravili na 1:1. V druhej časti hry mali Túrovčania smolu, dali si vlastenca a nepremenili pokutový kop, čo domáci využili a zabezpečili si tri body.
Vyškovce - Pukanec 4:0 (1:0), góly: Csala 2, Pásztor, Berényi, (Dvornák, Šebo)
Domáci mali počas celého stretnutia jasnú prevahu. Hostia vystrkovali rožky len z ojedinelých protiútokov, no vyškovská obrana stála tentokrát na pevných nohách. Domáci vyhrali absolútne zaslúžene.
Bory - Lok 4:2 (2:2), góly: Hancko, Račko, Szudy, Radovčič – Szebelédy, Mátáš, (Szikora st, Szikora ml.)
Domáci futbalisti inkasovali v úvode studenú sprchu – dva rýchle góly. No po nich začali hrať úplne inak, darila sa im kombinácia a to im prinieslo do polčasu vyrovnanie nelichotivého skóre. V druhom polčase mali Borania úzmenú prevahu, z ktorej napokon rezultovali aj dva góly v sieti hosťujúceho brankára.
Kuraľany - V. Ďur 1:2 (1:1), góly: Michalík - Lipovský, Kabrheľ, (Klabníková, Petrík)
Domáci hráči prehrávali od úvodných minút 0:1. Postupne však hru vyrovnali a ešte do polčasu sa im podarilo stav skorigovať. V druhej časti sa hralo prevažne medzi 16-kami, za zmienku hádam stojí 60. min., keď domáci gólman kryl penaltu hostí. Ani to však nestačilo a hráči V. Ďuru si napokon do autobusu pribalili aj tri body.
H. Trsťany - N. Tekov 6:3 (2:0), góly: M. Meňuš 5, Vankovic - Nagy, Berta Struhár, (Žirko, Macho)
V Trsťanoch neplatilo futbalové pravidlo, že po hodoch býva bolenie brucha. Domáci sa s chuťou pustili do svojho súpera a nasúkali mu šesť pekných gólov. Hostia nehrali to, čo zvyčajne a aj preto odišli s nádielkou.
N. Dedina - I. Úľany 10:0 (4:0), góly: Andruska 4, Obický 4, Ihász, Slosiar, (Havran, Szelényi)
Hostia po zbabranom zápase v Hontianskych Trsťanoch zapli tento raz naplno. Svojmu odovzdanému súperovi nastrielali toľko gólov, koľko sa len dalo. A to ešte nevyužili všetky vypracované príležitosti...
P. Vozokany - Bátovce 1:1 (0:1), góly: Beňuš - Štrbka, (Zaimi B, Zaimi J)
Jediná remíza v poslednom kole II. triedy sa zrodila v Plavých Vozokanoch. Tento zápas by zniesol aj kritériá vyššej súťaže. Hral sa behavý futbal, hráči nefaulovali a zbytočne nesimulovali. Po úvodnom presnom zásahu hostí, padol v druhej časti hry kuriózny gól, keď hosťujúcemu brankárovi vypadla lopta z rúk pri rozohrávke a pre domáceho Beňuša už nebol problém doklepnúť loptu do siete.
16. V. Ďur 30 7 3 20 40:74 21
(V. Ďuru boli odpočítané tri body, Farnej tri body, Vyškovciam tri body)
V poslednom kole už bez prekvapení
I. Sokolec - M. Ludince 2:0 (1:0), góly: Šrajer 2, (Holman)
Domáci mali priebeh celého zápasu pod vlastnou kontrolou a neustále dobiedzali na bránu hostí. Do prestávky skóroval jedine Šrajer, ktorý po zmene strán poistil vedenie na zaslúžené víťazstvo.
Hokovce - Tešmak 1:1 (0:0), góly: M. Jánošík - Š. Tóth, (Žirko)
V slušne hranom zápase hosťom chýbalo šesť hráčov základnej zostavy, keď príležitosť dostala lavička. Domáci to využili a po zmene strán viedli gólom Jánošíka. Hostia v závere zápasu strelili gól a vyrovnali na konečných 1:1.
Pastovce - Slatina-Hrkovce 1:1 (1:0), góly: Majer - E. Balogh, (Szikora st.)
Hral sa dobrý zápas z oboch strán a domáci v ňom mali omnoho viac šancí na strelenie gólu, ako súper. Do prestávky preto logicky viedli, ale hostia po zmene strán dokázali kontrovať a vyrovnali na konečných 1:1.
Hronovce - Tupá 8:0 (3:0), góly: Sádovský 2, M. Virág 2, Boženík 2, P. Németh 2, (Mészáros, Slabý)
Výsledok hovorí za všetko, domáci boli po celý zápas jasne lepší a už do prestávky viedli trojgólovým rozdielom. Vo svojej kanonáde pokračovali aj po zmene strán a zápas jednoznačne vyhrali.
Rybníčania sa nezišli a preto prehrali
H. Kosihy - Rybník 2:0 (1:0), góly: Túma 2, (Titurus)
Hostia prišli do Kosíh oslabení o niekoľkých hráčov, čo domáci náležite využili. Už do prestávky viedli jednogólovým rozdielom, zásluhou presnej strely Túmu. Ten istý hráč po zmene strán poistil víťazstvo domácich svojim druhým gólom.
Jur n/H. B - Vyšné 7:1 (3:0), góly: Belecký 5, Beluš, Šulyan - M. Štrbka, (Kunová)
Domáci si v rozlúčkovom zápase vytvorili už do prestávky trojgólový náskok, keď hostia boli prakticky neškodní. Domáci pokračovali v nátlakovom futbale aj po zmene strán, strelili ďalšie štyri góly a poslali hostí domov so sedmičkou v ruksaku.
Málaš - M. Kozmálovce - zápas sa nehral, hostia nepricestovali, (Zaimi B)
Ondrejovce - M. Ludany 3:6 (2:3), góly: Fábik 3 - K. Balázs 2, Tóth 2, G. Hlaváčik 2, (Végh)
Domáci konečne nastúpili s jedenástimi hráčmi a boli do prestávky favorizovaným Ludančanom pomerne vyrovnaným súperom. Po prestávke hostia strelili dva góly za sebou až na 2:5 a definitívne rozhodli o svojom víťazstve.
N. Dedina B - Devičany 3:0 (2:0), góly: Selka 3, (Szelényi)
Domáca rezerva sa chcela rozlúčiť v poslednom zápase sezóny víťazstvom a to sa jej aj podarilo. Už do prestávky Selka zariadil dvojgólové vedenie, ktoré po zmene strán potvrdil svojim tretím gólom na hladké víťazstvo.
Beša - Podlužany B 7:1 (4:1), góly: Füri 4, Palonder 2, Bogdán - Frtús, (Vincze)
Domáci sa zápas zodpovedne pripravili a svojho súpera poslali domov s riadnou nádielkou gólov. Bešania mali prevahu po celý zápas, čo nakoniec dokumentuje aj konečný výsledok.
1. Rybník 24 19 2 3 85:23 59
2. M. Ludany 24 18 2 4 68:40 56
3. H. Pial 24 15 5 4 76:39 50
4. Jur n/H. B 24 14 4 6 77:28 46
5. H. Kosihy 24 12 3 9 59:50 39
6. N. Dedina B 24 9 6 9 43:37 33
7. Beša 24 9 6 9 55:55 33
8. Málaš 24 7 5 12 37:55 26