Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prvý zlatý úspech

VI. ročníkom cyklistických pretekov „O pohár starostu Horné Obdokovce“ pokračovala Kritérijná liga SR cestných cyklistov, na ktorej sa zúčastnili aj cyklisti CK MŠK Žiar nad Hronom. Na štarte sa zišlo 92 pretekárov štyroch vekových kategórií. Mladší žiac

Na štarte sa zišlo 92 pretekárov štyroch vekových kategórií. Mladší žiaci absolvovali bodovací pretek na 9 okruhov a CK MŠK Žiar nad Hronom reprezentovali pretekári Lukáš Vaš, Juraj Valach a Miroslav Práznovský. Od štartu nasadili mladší žiaci ostré tempo, ktoré rozdrobilo štartovné pole na viacero skupín. Na čele sa usadila dvojica pretekárov Jakub Bučo z CyS Žilina a Juraj Špánik z ŠKC Dubnica, ktorá unikla svojim súperom a udržala si svoj náskok až do cieľa. Víťazom kategórie mladších žiakov sa stal Jakub Bučo, pred Jurajom Špánikom. Naši Lukáš Vaš a Juraj Valach obsadili bodované 6. a 7. miesto. Miroslav Práznovský nestačil na svojich súperov a obsadil nebodované 12. miesto. Starší žiaci absolvovali 15 okruhov bodovacej jazdy a želiezkom v ohni bol náš Peter Bališ, ktorý v súčasnosti podáva veľmi dobré výkony. Do záverečného okruhu Bališ bodovo figuroval na 2. mieste, avšak došlo v peletóne ku kolízii a pádu, ktorému sa náš pretekár vyhol. Stratil však výhodnú pozíciu, aby nakoniec obsadil celkové 3. miesto. Boris Vencel udržal kontakt s hlavným peletónom a obsadil 16. miesto, Tomáš Orosi so stratou jedného okruhu obsadil 18. a Filip Filipčík 21. miesto. Viťazom kategórie starších žiakov sa stal domáci pretekár Tomáš Ažaltovič. Kategória kadetov absolvovala 21 okruhov bodovacej jazdy a CK MŠK Žiar nad Hronom reprezentoval Peter Pecka. Náš pretekár podal v tomto preteku maximálny výkon, ktorý mu nakoniec vyniesol prvé body do Slovenského pohára bodovaným 10. miestom. Víťazstvo v tejto kategórii si odniesol Martin Fujdala z TJ Lokomotíva SWAM Prešov. V kategórii juniorov nás reprezentoval Jakub Kochol, pod ktorého výkon sa podpísal zdravotný stav. Kochol nestačil na svojich súperov a so stratou jedného okruhu obsadil 17. miesto. Víťazom sa stal pretekár TJ Lokomotíva SWAM Prešov Lukáš Goč.
V nedeľu 12. júna pokračovali preteky Slovenského pohára kritériom v uliciach Prievidze. Okruh okolo hotela Magura meral 1300 metrov a na štarte sa prezentovalo 166 pretekárov z celého Slovenska. Kategória mladších žiakov absolvovala 9 kôl bodovacej jazdy a išla sa v réžii pretekárov CyS Žilina. Víťazom sa stal Jakub Bučo pred oddielovým kolegom Róbertom Málikom. Za krajne nepriaznivého počasia podali naši mladší žiaci solídny výkon a obsadili všetci bodované – Lukáš Vaš šieste, Juraj Valach ôsme a Miroslav Práznovský desiate miesto. Starší žiaci absolvovali 12 kôl bodovacej jazdy a o zaujímavý priebeh preteku sa postarali práve starší žiaci CK MŠK Žiar nad Hronom. Od štartu unikol z peletónu Tomáš Orosi, ktorý v úvodných kolách bodoval, čo mu nakoniec vynieslo pekné celkové 6. miesto. Dodržaním taktických pokynov prinútili naši starší žiaci svojich súperov k značnej aktivite a pripravili pre nášho Petra Bališa v závere výhodnú pozíciu pre útok na celkové víťazstvo. Zámer sa podaril a vďaka kolektívnemu výkonu sa cyklista CK MŠK Žiar nad Hronom Peter Bališ stal po prvý raz víťazom Slovenského pohára. V celkovej klasifikácii ešte bodoval svojím 10. miestom Boris Vencel a Filip Filipčík obsadil 12. miesto. Bališ sa svojím prvenstvom posunul už na 5. miesto v celkovej klasifikácii Slovenského pohára a družstvo starších žiakov s počtom 104 bodov figuruje na 3. mieste. Kategória kadetov absolvovala 21 kôl bodovacej jazdy. Jej víťazom sa stal Martin Fujdala z Lokomotívy SWAM Prešov. Náš Peter Pecka obsadil po bojovnom výkone 14. miesto. Jakub Kochol v kategórii juniorov, ktorý absolvovali pretek na 30 kôl bodovacej jazdy, obsadil 23. miesto.