Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Futbal - I. trieda dospelých: Nová Baňa potvrdila postup víťazstvom, Slaská sa rozlúčila remízou

26. kolo:
Horná Ves – Stará Kremnička
2:2 (1:1)

Zápas sa v 90. minúte za stavu 2:2 prerušil, keď hráč hostí J. Nárožný inzultoval rozhodcu Budáča.
Góly: 13. Širáň, 75. Tichý – 37. P. Poliak, 76. J. Nárožný. ČK: 90. J. Nárožný. Pred 120 divákmi rozhodoval Budáč.
HORNÁ VES: Hlaváč – Zipser, Kaštier, Schmit, Dobrotka, Širáň (74. Tichý), Wágner, Urgela, R. Kasza, Mecele, J. Kasza
STARÁ KREMNIČKA: Minka – V. Nárožný, Sklenka, Dobias, Osvald, Petruš, J. Nárožný, Čižniar, P. Poliak (85. Rozina), Neischl, Rajčan

Brehy – Nová Baňa
1:5 (1:3)
V susedskom derby sa hostia po štvrťhodine ujali vedenia zásluhou M. Baláža. O päť minút vyrovnal Hrubý a o ďalších päť minút poslal hostí do vedenia Kuba. Hráč Brehov Halabuk po faule na prenikajúceho hráča videl na prekvapenie divákov červenú kartu. Hostia potvrdili, že zaslúžene postupujú do 5. ligy a vyhrali štvorgólovým rozdielom.
Góly: 21. Hrubý – 33., 70. Mánik, 16. M. Baláž, 26. Kuba, 87. K. Šlávka. ČK: 28. Halabuk. Pred 150 divákmi rozhodoval Králik.
BREHY: Lovecký (35. Martinec) – M. Šlavka, Pastier, Lalka, Hrubý, Bakoš, Mezö, Š. Vozár (63. Michalec), P. Vozár, Martinec (35. Brodziansky), Halabuk
NOVÁ BAŇA: Homola – A. Baláž, M. Budinský (46. J. Budinský), Kuba (58. Fáber), M. Baláž (46. Hubač), Rybár, Mánik, Benko, Forgáč, Laco, K. Šlávka

Kremnica - Lutila
2:2 (0:2)

Domáci prvých pätnásť minút nepremenili šance, no na druhej strane si to presnými zásahmi kompenzovali hosťujúci hráči. Tí si v druhom dejstve zbytočnými vylúčeniami skomplikovali zápas, a tak sa skončil dvojgólovou remízou.
Góly: 63. Chladný, 69. D. Ďurica – 20. Majer, 41. Bugár. ČK: 56. Majer, 62. Búgel. Pred 150 divákmi rozhodoval Búci.
KREMNICA: Valuška (46. Plachetka) – Ivan, Žiarny, Daubner, Marianik, D. Ďurica, Chladný, Hoz, Králik, Širáň, P. Ďurica
LUTILA: M. Hromádka – P. Kanina, Majer, R. Kanina, Kozár, P. Hromádka, Koóš (68. Šály), Gordík, Mališ, Bugár, Búgel

Vyhne – Tekovská Breznica
3:1 (2:0)

Zápas od začiatku držali pevne v rukách domáci hráči, hoci šance sa striedali na oboch stranách. Domáci kontrolovali hru až do konca stretnutia.
Góly: 15. Pramuka, 18. Šrot, 65. Čiliak – 75. Búry. Pred 120 divákmi rozhodoval Frzoň.
VYHNE: Herold – Čiliak, Hlinka (46. Kašiar), Čunderlík, Katina, Hrnčiar, Tomčáni, Pramuka (46. Krištof), Šrot, Srna, Kollár
TEKOVSKÁ BREZNICA: Polc – Jány, Gaži, Búry, Pastier, Cibuľa, Havran, Horniak (54. Mikláš), Galbavý, Pavol, Mucha

Slaská - Lovča
2:2 (0:0)
Po bezgólovom prvom polčase prišlo druhé, na góly bohatšie dejstvo. Oba tímy sa veľmi snažili o víťazstvo, no napokon sa rozišli s remízou 2:2.
Góly: 71., 73. J. Vanko (druhý z 11 metrov) – 80. Matuška, 88. Krajčík.
Pred 100 divákmi rozhodoval Truban.
SLASKÁ: Vitek – Ferko, Bujňák, D. Topoľan, Červanák, Čéry, Mikula, Pavel Gordurič, J. Vanko, Mar. Schuster, Bartoň (56. Pavol Gordurič, 78. Mojžiš)
LOVČA: Brašeň – P. Hrmo, Magula, Benča, Matuška, Greguš, Krajčík, Kováč, Sedliak, Chudoba, Fabián (90. Lukáč)

Banská Belá – Banská Štiavnica
1:2 (1:2)
Domáci začali lepšie, futbalovejšie, no nešťastie sa na nich začalo sypať od deviatej minúty, keď si Ivanič zlomil zápästie. Súper využíval šance a vsietil postupne dva góly. V druhej polovici stretnutia hosťujúci tím prakticky bránil a nedovolil ohroziť bránku. V 85. minúte nepremenil pokutový kop Lukáč, a tak domáci prehrali jednogólovým rozdielom.
Góly: 20. P. Hanzlík – 30. Necpal, 44. Kminiak. ČK: 85. Kuruc. Pred 100 divákmi rozhodoval Dekýš.
BANSKÁ BELÁ: Dobák – Hunka, Šoučík (72. Buzalka), Durbák, Hankovič, Ivanič (9. J. Javorský), Lukáč, F. Cibuľa, Kuchár (87. Selyem), A. Hanzlík, P. Hanzlík
BANSKÁ ŠTIAVNICA: J. Jurica – Halát, Kminiak, Necpal, Barák, Halaj (26. Dulaj), Šima, Kuruc, Pajerský, Hanzlík, Macko

Repište - Voznica
0:3 (0:2)
Od prvého polčasu boli domáci lepším tímom na ihrisku, ale nepodarilo sa im premeniť gólové šance. Naopak, o góly sa postaral len súper. Domáci bojovali až do konca stretnutia, najmä aby sa rozlúčili s Kúšom a Ľ. Kordíkom tak, ako sa patrí. Napriek bojovnosti sa stretnutie skončilo v prospech súpera 0:3.
Góly: 27. Brestovský, 32. Kršiak, 77. Blaho. Pred 120 divákmi rozhodoval Hrnčiar.
REPIŠTE: Filip – E. Kmeť, Čech, M. Karvaš, P. Karvaš, Kordík, V. Kmeť, A. Kmeť, Kúš (78. Číž), Hudec, Ľ. Kordík
VOZNICA: Pukan – Brestovský, Nemec, Blaho, Kršiak, Oslanec, Benča, Závadský, Slosiar, Kmeť

14. Slaská 13 0 2 11 13:45 2
Zostava kola: Jurica (B. Štiavnica) - Ivanič, P. Hanzlík (obaja B. Belá), Vanko, Bujňák (obaja Slaská), Kollár (Vyhne), Pastier (Tek. Breznica), Schmit (H. Ves), Hrubý (Brehy), M. Karvaš (Repište), Slosiar(Voznica)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 6 913

Predseda vlády avizuje, že v najhorších okresoch bude ďalšie kolo testovania.

13 h
Termálny prameň v Lukavici využívajú na rekreáciu miestni aj turisti.

Termálny prameň v Lukavici zaradili medzi územia s vysokým stupňom ochrany. Jeho využívanie je problematické.

14 h
Ilustračná fotografia.

Knižnica v Žiari nad Hronom bude od stredy 27. januára opäť otvorená, avšak v obmedzenom režime.

17 h
Ilustračná foto

Mesto Žarnovica vyhlásilo súťaž o najkrajšiu zimnú fotografiu určenú pre neprofesionálnych fotografov.