Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

O pohár olympijského víťaza Antona Tkáča

V júni sa v Bojniciach uskutočnil 3. ročník celoslovenského finále Národnej cyklistickej súťaže (NCS) o pohár olympijského víťaza Antona Tkáča. Sú to školské majstrovstvá Slovenska pre deti predškolského veku, reprezentujúce svoju materskú školu, žiakov 1

. a 2. stupňa ZŠ a žiakov SŠ. Organizátormi NCS je Ministerstvo školstva SR, Slovenský olympijský výbor, Slovenský zväz cyklistiky, Slovenská asociácia športu v školách, Združenie miest a obcí Slovenska. Do finále postúpili víťazi okresných kôl v jednotlivých vekových kategóriách. Preteky sa uskutočňujú v disciplíne horskej cyklistiky cross country.
Okresné kolo NCS v okrese Žiar nad Hronom organizovalo CVČ Kremnica v priestoroch campingu na Bystrickej ulici v Kremnici. Víťazi jednotlivých kategórií v našom okrese nás úspešne reprezentovali v celoslovenskom finále, kde dosiahli pekné umiestnenia.
V Bojniciach sa pretekalo na okruhu dlhom 900 m, ktorý pretekári absolvovali 3 až 7 – krát, podľa vekových kategórií. V kategórii Mini dievčatá vo veku 9 až 10 rokov (3 okruhy) sa umiestnila Lenka Michelová zo ZŠ Stará Kremnička na 3. mieste a v tej istej kategórii chlapcov obsadil Andrej Rozina zo ZŠ Stará Kremnička 8. miesto.
V kategórii mladšie žiačky 11 až 12 - ročné (4 okruhy) reprezentovala náš okres Lenka Bérešová z 1. ZŠ Kremnica, ktorá obsadila 5. miesto. V kategórii mladších žiakov (4 okruhy) obsadil Michal Wagner z 1. ZŠ Kremnica 9. miesto.
Medzi staršími žiakmi 13 až 14 - ročnými (5 okruhov) obsadil Martin Setnický z 1. ZŠ Kremnica 15. miesto.
V kategórii dorasteniek 15 až 16 - ročných (6 okruhov) obsadila Barbora Bérešová z OŠG Banská Bystrica 6. miesto a medzi dorastencami (7 okruhov) sa Michal Procner z 1. ZŠ Kremnica umiestnil na 3. mieste.
Posledných dvoch ročníkov súťaže sa na okresných kolách okresu Žiar nad Hronom zúčastnili iba žiaci zo Starej Kremničky a Kremnice a organizátori by radi uvítali väčší počet detí z celého okresu. Pozvánkou nech je aj fakt, že o rok, dňa 17. júna 2006, bude celoslovenské finále NCS organizovať CVČ Kremnica.