ŽIAR NAD HRONOM. Mesto Žiar nad Hronom chce zrekonštruovať športový areál pri základnej škole (ZŠ) na ulici Doktora Janského. Pribudnúť by tam malo nové multifunkčné ihrisko.
„V rámci projektu sa samospráva uchádza o dotáciu z Fondu na podporu športu," uviedol pre TASR vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.
„ Chceme postaviť nové multifunkčné ihrisko, kde využijeme pôvodné staré plochy. Hrať by sa tu dali viaceré kolektívne športy. Takisto by sme chceli zrekonštruovať bývalú 200-metrovú bežeckú dráhu," priblížil Baláž.

„V areáli by malo pribudnúť aj workoutové ihrisko s fitnes prvkami či doskočisko s pieskom," dodal.
Podanie žiadosti o dotáciu z Fondu na podporu športu schválili poslanci mesta na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Celkové náklady projektu predstavujú približne 550-tisíc eur. Výška spolufinancovania zo strany mesta je viac, ako 220- tisíc.
V hre je aj malá športová hala
„ V meste pociťujeme nedostatok športových zariadení. V školských areáloch síce máme niekoľko telocviční a jednu športovú halu, lenže športové kluby majú v rámci tréningového procesu väčšie potreby a majú množstvo vekových kategórií," vysvetlil Baláž.
Samospráva Žiaru nad Hronom pripravuje v rámci modernizácie športového areálu pri ZŠ aj ďalší projekt, pri ktorom sa chce rovnako uchádzať o dotáciu. Aktuálne projektuje malú športovú halu, ktorú by mohli na kolektívne športy využívať hlavne športové kluby.