Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
III. FUTBALOVÁ LIGA - STRED REČOU ČÍSIEL A TABULIEK

Jarná rarita Kysuckého Lieskovca, Turčania tretíkrát v rade druhí

Najvyššia stredoslovenská futbalová súťaž prežila ďalší, v poradí dvanásty ročník v úplnom zdraví. Znovu splnila hlavné ciele - dať možnosť mladým talentovaným hráčom predviesť, čo sa v nich skrýva a ponúknuť starším, skúsenejším futbalistom možnosť zahra

ť si na sklonku kariéry s kvalitnými súpermi.
Po Novákoch, Rimavskej Sobote, Zvolene, Podbrezovej, Martine, Dubovej, Žiari nad Hronom, Kremničke sa do histórie zapíše deviaty víťaz tretej ligy. Lučenec sa niekoľko rokov pokúšať mútiť vodu na najvyšších priečkach, najčastejšie však vydržal do konca jesennej časti. V jarnej prišlo väčšinou rozčarovanie z výsledkov a výkonov. Po vyše desaťročnom zretí celého klubu nastal konečne vytúžený úspech a priniesol celému regiónu vyššiu futbalovú súťaž, ktorú si zaslúžil. Aj v Lučenci sú fanúšikovia ako všade inde. Na štadión prídu, keď sa darí, v horších časoch si nájdu inú zábavu, ale všetci v klube veria, že v druhej lige sa im ani na chvíľu nepostavia chrbtom a budú ich povzbudzovať v podobnom množstve, ako v poslednom zápase sezóny, keď ich prišlo dvetisíc.
Za Novohradčanmi sa umiestnil treťoligový korunný princ Turčianske Teplice, ktoré tretíkrát za sebou obsadili druhú priečku. Turčania doplatili na niekoľko výkyvov, keď pustili rivala na väčší bodový odstup a potom už v závere nemali dostatok priestoru na stiahnutie straty. Na druhej strane patrí Turčanom poďakovanie, že zodpovedne pristúpili k reprezentácii Slovenska v kvalifikácii na Majstrovstvá Európy amatérov, kde dodávali najviac hráčov. Za vedúcou dvojicou sa umiestnili béčka prvoligových tímov Dukly Banská Bystrica a Ružomberka, čo nebývalo v minulých ročníkoch pravidlom. Pritom vždy mohli ťažiť z prvých tímov, no nie vždy to pomáhalo. Veľmi dobré umiestnenie si pripísal Dolný Kubín a po horších sezónach aj Liptovský Mikuláš, ktorý hlavne v jarnej časti urobil veľký skok a bude hrať aj baráž o druhú ligu. Podobne sa v odvete darilo Čadci a skoro z beznádejného vypadávajúceho miesta sa prepracovala na špicu druhej polovice tabuľky.
Mierne sklamanie nastalo v Žiari nad Hronom, kde si pamätajú na lepšie časy, ale táto sezóna jednoducho nevyšla. Postaralo sa o to niekoľko okolností, najvážnejšou však vždy ostanú financie.
Nečakaný vypadávajúci sa zrodil v tomto ročníku. Žilinské béčko niekoľko ročníkov patrilo ku kmeňovým mužstvám súťaže, v niektorých sa pohybovalo na medailových priečkach, teraz prišiel hlboký pád. Nazbieralo síce 34 bodov, čo by v predchádzajúcich troch ročníkoch stačilo na pohodlné jedenáste až trináste miesto (vlani 15. Dolný Hričov vypadol so 17 bodmi), ale teraz bola súťaž vyrovnanejšia a dramatická až do samého záveru. Iróniou je, že zo všetkých béčiek tretej ligy vypadlo to, ktorého áčko sa umiestnilo najlepšie vo vyšších súťažiach. V Podbrezovej si dokonca vydýchli dvakrát, lebo áčko sa do posledných chvíľ zachraňovalo v druhej lige a keby vypadlo, béčko by poslalo automaticky do štvrtej.
Pre úplnosť si zopakujme: do druhej ligy postupuje Lučenec, v Slovenskom pohári budú hrať aj Turčianske Teplice, do štvrtých líg vypadávajú Žilina B a Revúca. V budúcom ročníku ich nahradia Bánová alebo T. Štiavnička, Rimavská Sobota B/Tornaľa a Kremnička.

Skryť Vypnúť reklamu

ZÁPASY
Podľa rozpisu Stredoslovenského futbalového zväzu bolo v ročníku 2004/2005 na programe celkom 240 stretnutí, z ktorých riadne odohrali 239 (v minulom ročníku 231). V jarnej bol kontumovaný iba zápas (v minulom ročníku 6) Kysucký Lieskovec - Lučenec. Opakované neboli žiadne súboje. Z celkového počtu sa v 129 (133) prípadoch - 53,75 % (55,42) tešili z víťazstva domáci futbalisti, 47 (45) stretnutí sa skončilo nerozhodným výsledkom - 19,58 % (18,75 %) a hostia sa radovali po 64 (62) výhrach - 26,67 % (25,83). V inom termíne sa odohralo 64 stretnutí. Nepotešiteľné je, že sa vyskytlo celkom šesť inzultácií a neprístojností. Z rozhodcov sa vždy všetci dostavili včas a v plnom počte na stretnutia.
Počas celého ročníka sa nešportového správania dopustil iba jeden hráč z Kysuckého Lieskovca, traja funkcionári (Rakytovce a dvakrát Kysucký Lieskovec), päťkrát diváci (Ružomberok B, Turčianske Teplice, Dolný Kubín, Zvolen a Kysucký Lieskovec) a osemkrát člen usporiadateľskej služby (Ružomberok B, trikrát Dolný Kubín, Zvolen, Čadca, Revúca, Kysucký Lieskovec).

Skryť Vypnúť reklamu

GÓLY
V tretej lige Stred padlo celkom 702 (vlani 760) gólov, čo predstavuje priemer 2,93 (3,16) na zápas. Najlepší útok mala Dukla Banská Bystrica B so 67 (Žiar nad Hronom 86) gólmi a priemerom 2,23 (2,86) na stretnutie. Najlepšiu obranu so 16 (21) inkasovanými gólmi, čo je priemer len 0,53 (0,7) na zápas mal Lučenec (Kremnička). Naopak, najslabší útok mala Revúca (Dolný Hričov), keď v 30 zápasoch strelila iba štrnásť (18) gólov, čo je priemer 0,46 (0,6) a zároveň má aj najderavejšiu obranu s 95 (92) inkasovanými gólmi, priemer 3,16 (3,06). Raritou ostane, že Kysucký Lieskovec strelil v jarnej časti iba sedem gólov a získal 14 bodov. Najviac gólov padlo v 19. kole: 34 (priemer 4,25), najmenej v 18. kole: 12 (1,5), najvyššie víťazstvo: Dukla Banská Bystrica – Kysucké Nové Mesto 10:0.
Korunu najlepšieho strelca súťaže má právo nosiť Miloš Gibala (Dukla Banská Bystrica B), ktorý strelil 21 gólov, z toho sedem v jeseni za Lučenec. Za ním je poradie: 20 gólov – Michal Páleník (Žiar nad Hronom), 19 gólov - Kašpar (Liptovský Mikuláš), 15 gólov - Doležal (Lučenec), 13 gólov - Privitzer (Turčianske Teplice), 12 gólov - M. Jeťko (Turčianske Teplice), Matúš (Kysucký Lieskovec), Kubáni (Dolný Kubín), 11 gólov - Jobko (Rakytovce), 10 gólov - Šidlo (Čadca), 8 gólov - Bohuš (Zvolen), Püspöky (Lučenec), Bača (Dolný Kubín), Letrik (Turčianske Teplice), 7 gólov - Fojtík (Rakytovce), Savič (Podbrezová B), Drugda (Lučenec), Genčúr (Kysucké N. Mesto), Sedlák (Ružomberok B), 6 gólov - Chrenovský, Rusnák, Urgela (Dukla BB B), Vrbiniak (Zvolen), Tomko (Ružomberok B), Vojvoda (Kysucký Lieskovec), Šelmek (Bytča) , Flašík (Žiar nad Hr.), Plančo, Dzúrik (Dolný Kubín), Košút (Lučenec), 5 gólov - Choma (Dukla BB B), Baláž (Kysucký Lieskovec), Číž, Obert (Žiar nad Hronom), Callo (Dolný Kubín), Rapi (Lučenec), Bezák, Laco, Húska, Švárny (Liptovský Mikuláš), Pančík (Podbrezová B), Nemec (Žilina B), Gavlák (Čadca), Golian (Kysucké N. Mesto), Mihál (Zvolen), 4 góly - Šišiak, Hrbek (Dukla BB B), Planeta (Čadca), Jelšic, Jurčo, Pilár (Ružomberok B), Borgoň (Zvolen), Turňa (Podbrezová B), Juriga (Liptovský Mikuláš), Beneš (Bytča), Melicherčík (Dolný Kubín), Hric (Žiar nad Hr.), Balaško (Lučenec), Kohút (Kysucké N. Mesto), J. Jeťko, Kravárik (Turčianske Teplice), 3 góly - Toka, Molnár, Padych (Kysucké N. Mesto), Krivjančin, Kovalčík (Dukla BB B), Latiak, Kurty (Ružomberok B), Šavol, Kempný (Turčianske Teplice), Sedliaček, Sýkora (Kysucký Lieskovec), Silný, Michaliga (Žiar nad Hronom), Repáň (Žilina B), Lupták, Berky (Lučenec), Banski (Zvolen), Vranec, Buvala, Lipták (Revúca), Kavuliak (Čadca), Hurík, Schmidtmayer (Rakytovce).

Skryť Vypnúť reklamu

ŽLTÉ KARTY
V celom ročníku 2004/2005 vytiahli rozhodcovia celkom 848 (vlani 744) žltých kariet, z toho 55 (65) videli kapitáni. Najžltších kapitánov mali v Kysuckom Lieskovci (Martin), ktorých napomínali arbitri celkom osemkrát (10), čo je vlastne v každom štvrtom zápase. V celom ročníku sa táto pozornosť neušla mužom s céčkom Lučenca a Bytče. Najviac napomínaných hráčov má Zvolen - 73 (Martin 64), väčší odstup si udržal Kysucký Lieskovec (65). Najhoršími zberateľmi boli znovu futbalisti Turčianskych Teplíc a Žiaru nad Hronom s 39 kartami (Turčianske Teplice - 31). Poradie: Zvolen 73 (kapitáni 6), Kysucký Lieskovec 65 (8), Podbrezová B 60 (5), Dukla B. Bystrica B 59 (6), Rakytovce 58 (1), Bytča 56 (0), Dolný Kubín 54 (5), Čadca 53 (6), Lučenec 52 (0), Revúca 50 (4), Kysucké Nové Mesto 50 (3), Žilina B a Ružomberok B 48 (1), Liptovský Mikuláš 44 (4), Žiar nad Hronom 39 (4), Turčianske Teplice 31 (1).

ČERVENÉ KARTY
V tretej lige - Stred vylúčili rozhodcovia v poslednom ročníku celkom 45 (vlani 42) futbalistov, z čoho boli traja (3) kapitáni. Aj v tejto kolónke patril medzi „najlepších“ zberateľov Kysucký Lieskovec a pridal sa Zvolen, ktorí mali spolu po sedem vylúčených (Podbrezová B - 6). Dva popredné tímy dokázali, že futbalová kvalita a slušnosť na ihrisku idú ruka v ruke a Lučenec s Turčianskymi Teplicami nevideli žiadnu červenú kartu. Naopak, v treťom tíme tabuľky, v banskobystrickom béčku, musia vysvetliť hlavne kapitánom, že by mali ísť kladným príkladom.
Poradie: Kysucký Lieskovec a Zvolen 7 (kapitáni 0), Dukla B. Bystrica B 5 (2), Podbrezová B 4 (0), Rakytovce, Dolný Kubín, Žilina B, Liptovský Mikuláš 3 (0), Kysucké Nové Mesto, Čadca, Bytča, Revúca 2 (0), Žiar nad Hronom 1 (1), Ružomberok B 1 (0), Turčianske Teplice a Lučenec 0.

POKUTOVÉ KOPY
Rozhodcovia v celom ročníku posúdili 53 (vlani 63) zákrokov v šestnástke ako nedovolené, ale iba 43 (47) pokutových kopov hráči premenili. Najviac pokusov mal Lučenec - 9, z toho iba dva nevyužité. Žiadnu šancu kopať penaltu nedostali Rakytovce, iba po jednej Revúca a Bytča, ktorá ani tú nepremenila. Proti každému mužstvu sa kopal pokutový kop. Najhorších strelcov penált mali v Dolnom Kubíne, keď z dvoch nevyužili ani jeden. Naopak, stopercentnú úspešnosť mali strelci Ružomberka, Žiaru nad Hronom, Zvolena, Dukly BB B, Čadce, Žiliny B, Kysuckého Lieskovca a Liptovského Mikuláša. Najtrestanejší v tomto ohľade bol Dolný Kubín, keď jeho brankári museli čeliť siedmim strelám zo značky pokutového kopu. Najväčšiu úspešnosť pri likvidovaní jedenástok mal Zvolen.
Prehľad pokutových kopov v prospech resp. proti klubu: Ružomberok B 3/3 - 3/3, Turčianske Teplice 6/4 - 4/4, Žiar nad Hronom 3/3 - 5/4, Rakytovce 0/0 - 2/1, Dolný Kubín 2/0 - 2/1, Podbrezová B 3/2 - 2/2, Kysucké Nové Mesto 2/1 - 4/3, Lučenec 9/7 - 2/1, Zvolen 2/2 - 3/1, Dukla B. Bystrica B 7/7 - 3/2, Čadca 2/2 -2/1, Žilina B 2/1 - 3/3, Revúca 1/1 - 2/2, Bytča 1/0 - 5/5, Kysucký Lieskovec 5/5 - 4/4, Liptovský Mikuláš 5/5 - 2/1.

DIVÁCI
Stretnutia III. ligy - Stred videlo v ostatnom ročníku celkom 67 985 (vlani 68 260) divákov, čo predstavuje priemer 2 266 (2 275) v kole a 283 (288) na jednom zápase. Najvernejších fanúšikov má víťazný Lučenec, ktorého domáce stretnutia videlo celkom 11 755 (Žiar nad Hronom - 6 740) divákov, čo je priemer 784 na zápas. Najmenej boli, ako v minulom ročníku, priaznivci zvedaví na Žilinu B, na ktorú chodilo priemerne 120 (136) divákov, čo je spolu 1 800 (2 050) na pätnástich dueloch a aj ostatné béčka prvoligistov nepatrili medzi najsledovanejšie. Najviac fanúšikov bolo na rozlúčkovom zápase Lučenca v 29. kole s Kysuckým Novým Mestom, ktoré videlo 2 000 divákov. Najmenej - 28. kolo: Kysucký Lieskovec – Bytča 30. Najviac v 17. kole 3 960 – priemer 495, najmenej v 22. kole 1 130 – priemer 141.
Poradie: Lučenec 11 755 (priemer 784 na zápas), Dolný Kubín 7 980 (530), Turčianske Teplice 5 170 (345), Žiar nad Hronom 4 480 (299), Zvolen 4 440 (296), Kysucké Nové Mesto 4 240 (283), Čadca 3 910 (261), Liptovský Mikuláš 3 680 (245), Revúca 3 530 (235), Podbrezová B 3 505 (234), Bytča 3 200 (213), Kysucký Lieskovec 3 160 (210), Rakytovce 2 815 (188), Dukla B. Bystrica B 2 200 (146), Ružomberok B 2 150 (143), Žilina B 1 800 (120).

TABUĽKA PRAVDY
Fanúšikovia a odborníci majú radi tzv. tabuľku pravdy, ktorá podľa nich najvernejšie mapuje silu mužstiev a poskytuje vernejší obraz šancí jednotlivých tímov v priebehu súťaže. Pred jarnou odvetou mali najvyššie plusy Zvolen (+9), o čo však prišiel a Lučenec (+8) a najnižší Revúca (-17).
Poradie v tabuľke pravdy: Lučenec +21, Turčianske Teplice +17, Dukla B. Bystrica B +9, Ružomberok B +4, Dolný Kubín +3, Liptovský Mikuláš, Žiar nad Hronom a Zvolen 0, Čadca a Rakytovce -7, Podbrezová B, Kysucký Lieskovec, Bytča -9, Kysucké Nové Mesto -10, Žilina B -11, Revúca -39.

Konečná tabuľka
1. Lučenec 30 19 9 2 62:16 66
2. T. Teplice 30 19 5 6 61:29 62
3. Dukla BB B 30 16 6 8 67:34 54
4. Ružomberok B 30 15 4 11 57:34 49
5. D. Kubín 30 14 6 10 50:36 48
6. L. Mikuláš 30 13 6 11 53:42 45
7. ŽIAR NAD HR.. 30 13 6 11 55:45 45
8. Zvolen 30 14 3 13 40:37 45
9. Čadca 30 11 5 14 37:47 38
10. Rakytovce 30 11 5 14 37:48 38
11. Podbrezová B 30 9 9 12 37:43 36
12. K. Lieskovec 30 10 6 14 37:49 36
13. Bytča 30 9 9 12 28:44 36
14. K. N. Mesto 30 10 5 15 35:51 35
15. Žilina B 30 10 4 16 32:52 34
16. Revúca 30 0 6 24 14:95 6
Pripravili: (mig, mat)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 4. Magazín SME Ženy už v predaji
 5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 7. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 8. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 9. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 10. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 36 543
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 24 724
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 505
 4. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 17 397
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 919
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 15 843
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 433
 8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 12 423
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 295
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 163
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Niektorých zdravotníkov, ktorí sa prihlásili, kontaktujú až v piatok

Záchranárka sa prihlásila hneď na začiatku, konkrétnu informáciu, kde bude nasadená, dostala až deň pred testovaním.

Ilustračné foto.

Vodička neprispôsobila rýchlosť, zrazila sa s kamiónom (+FOTO)

Žena je ťažko zranená, okolnosti nehody vyšetrujú.

Zdravotníci chýbajú aj Žarnovici, otvoriť môže zatiaľ jediné miesto

Akútny nedostatok zdravotníckeho personálu na operáciu Spoločná zodpovednosť sa priamo dotýka aj mesta Žarnovica.

Ilustračné foto.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Už ste čítali?