Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Putovný pohár JHJ Kovex cupu si odniesol Šped-Trans

Uplynulú sobotu 16. júna sa na tlmačskom štadióne uskutočnil už piaty ročník JHJ Kovex cupu.

Aj pri jeho piatych narodeninách domáci organizátori (hráči a funkcionári prvoligového účastníka MÚMF Levice, JHJ Kovex) ukázali prítomným hráčom a divákom, že vedia pripraviť kvalitné podujatie. Pozvanie prijali mužstvá: Šped-Trans, Tlmače, Starí páni Tlmače, Mladí páni Tlmače, Dynamo a samozrejme JHJ Kovex.
Ranný žreb o pol deviatej rozdelil mužstvá do dvoch skupín. V A skupine sa streli „špeďáci“, Tlmačania a starí páni z Tlmáč. V B skupine si teda zmerali sily Dynamo, mladí páni z Tlmáč a „kovexáci“. Z oboch skupín postúpili prvé dve mužstvá, ktoré sa potom stretli v semifinále. Prvý z A skupiny hral proti druhému z B skupiny a naopak.
Výsledky jednotlivých zápasov:
A skupina
Šped-Trans – Tlmače 2:1 (1:1), góly: Holka, Obický – Sádovský
V prvom zápase hrali obe mužstvá opatrne, oťukávali sa. Tlmačania išli do vedenia pekným gólom Sádovského. Potom už prebrali iniciatívu „špeďáci“, do prestávky stihli vyrovnať a v druhej časti hry už Obický upravil na 3:1
Šped-Trans – St. páni 3:0 (1:0), góly: Obický 2, Benčať
Domáci vo svojom druhom zápase už prepli na vyššie obrátky. Odniesli si to tlmačskí starí páni, ktorí v druhom polčase už vo veľkom teple strácali sily a nakoniec prehrali rozdielom triedy.
Tlmače – St. páni 4:0 (2:0), góly: Mužík 2, Koláček, Kissimonyi
Tlmačania vo svojom druhom zápase potvrdili úlohu favorita a po pekných góloch Mužíka viedli v polčase
2:0. V druhej časti sa presadzovali hlavne Koláček s Kissimonyim, ktorí aj pridali po jednom presnom zásahu a Tlmačania išli do semifinále
z 2. miesta.
Tabuľka
1. Šped-Trans 2 2 0 0 5:1 6
2. Tlmače 2 1 0 1 5:2 3
3. St. páni 2 0 0 2 0:7 0
B skupina
JHJ Kovex – Ml. páni 5:4 (3:2), góly: Šmirina, Kútik, Budovec, Jenes, M. Palic – Bačík 2, Srna, Graus
„Kovexáci“ potvrdili úlohu favorita, aj keď im mladí páni z Tlmáč neraz poriadne podkurovali. V zápase padlo najviac gólov, čo svedčí o skvelej útočnej sile oboch mužstiev.
JHJ Kovex – Dynamo 7:1 (2:1), góly: Budovec 3, M. Palic 2, Holečka, Jenes – Herc
Aj vo svojom druhom zápase potvrdil usporiadateľ turnaja svoju kvalitu. V prvom polčase sa kozmálovské Dynamo ešte ako tak držalo, no v druhej polovici, kondične odpadli a mužstvo Kovexu im pridalo šesť gólov. Tým si „kovexáci“ zabezpečili účasť v semifinále.
Ml. páni – Dynamo 0:3 (0:0), góly: Herc 2, Andruška
V tomto zápase sa zrodilo prekvapujúce víťazstvo Kozmálovčanov. Mladí páni dreli, no skvelého Jura Tarišku v bráne Dynama sa im nepodarilo prekonať ani raz. Naopak, boli to hostia, ktorí svojou „vyčkávacou“ taktikou rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Tabuľka
1. JHJ Kovex 2 2 0 0 12:5 6
2. Dynamo 2 1 0 1 4:7 3
3. Ml. páni 2 0 0 2 4:8 0
Semifinále
Šped-Trans – Dynamo 5:1 (2:1), góly: Pleva, Holka, Obický, Sliačan, Chlebo – Mucha
„Špeďáci“ si v zápase, v ktorom už išlo o všetko poľahky poradili s už unaveným a odovzdaným súperom. Na neudržanie bol hlavne Mário Obický, ktorý robil poriadne vetry v kozmálovskej obrane. Šped-Trans vyhral vysoko a zaslúžene.
JHJ Kovex – Tlmače 3:2
(1:2), góly: E. Palic, Jenes, Budovec – Mužík 2.
V druhom semifinálovom zápase nastúpili proti sebe dve „domáce“ mužstvá. O tom, že sa hráči veľmi dobre poznajú svedčí aj výsledok. „Kovexáci“ už nastúpili aj s posilou Erikom Palicom, ktorý bol najlepším hráčom v tomto zápase. Na druhej strane sa strelicky darilo Mužíkovi, autorovi dvoch presných zásahov. To ešte určite netušil, že bude najlepším strelcom na turnaji.
O 3. miesto
Dynamo – Tlmače 1:8 (1:2), góly: Mucha – Mužík 4, Kissimonyi 2, Sádovský, Havran
Tlmačania v súboji o bronz splnili úlohu favorita a bez väčších ťažkostí si s Dynamom poradili. Mužom zápasu bol opäť „Pepo“ Mužík. Nastrieľal polovicu gólov Tlmačanov a zaslúžene sa stal najlepším strelcom.
Finále
JHJ Kovex – Šped-Trans 1:6
(0:3), góly: Jenes - Obický 2, Meiling 2, Sliačan, Chlebo
Obe mužstvá predviedli divákom pekný, rýchly futbal. Viac sa však darilo „špeďákom“. V 4. min. sa pekne uvoľnil Meiling a nedal brankárovi šancu – 1:0. Do polčasu pridal Šped-Trans ešte ďalšie dva góly. V druhom polčase sa domáci snažili ešte znížiť, hru otvorili viac ako bolo treba, no po góloch Obického Meilinga a Chleba bolo už hrozivých 0:6. Čestný úspech domácich zaznamenal z penalty Erik Jenes.
Najlepší...
Hráč: Mário Obický, Šped-Trans
Strelec: Peter Mužík, Tlmače
Brankár: Peter Molnár, Šped-Trans
Všetky zúčastnené mužstvá dostali pekné diplomy, najlepším patrili aj poháre. Hlavný, Putovný pohár si tentokrát odnáša do Levíc mužstvo Šped-Transu. Treba povedať, že absolútne zaslúžene.
Zápasy rozhodovali Marián Gálik a František Farkaš. Na tlmačskom štadióne nechýbalo samozrejme občerstvenie v podobe skvelého gulášu a pivka. - tk -

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.