Streda, 28. september, 2022 | Meniny má Václav

Zhodnotenie sezóny VK MŠK Žiar nad Hronom

Volejbalový klub MŠK Žiar nad Hronom ukončil v posledný júnový deň sezónu 2004/2005. Obzreli sme sa za seba a zhodnotili prácu celého VK.

Trénerky Ondríková a Bartóková, ktoré pracovali vo volejbalovej predprípravke v Gymnáziu, mali cieľ vybudovať u detí všeobecný pohybový základ a sprostredkovať základy odbíjania lopty. Vybudovať u detí záujem o šport a o volejbal. V hernej príprave bolo cieľom osvojiť si základné loptové zručnosti a naučiť sa základné techniky. Dievčatá zvládli hádzanie a chytanie lôpt a pohybové hry s loptou. Zvládli pohybové hry na rozvoj rýchlosti, rýchle prebehy, preskoky cez švihadlo, preskoky rôznych prekážok a lavičiek, ako aj gymnastické preskoky na náradí a žinenkách. Pri nástupe však zistili u dievčat aj slabšiu telesnú prípravu, s ktorou prichádzajú zo škôl. Hlavne problémy s behom, hodmi s loptou, kotúľmi vpred a vzad.
Vedením prípravky a mladších žiačok bol poverený tréner Franko. V prípravke boli zaradené: Rečlová, Slašťanová, Radka Kolárová, Kosorínska, Kňažková, Dubovanová, Hlaváčiková, Kováčová, Kukučková, Gajdošíková, Štefancová, Bieliková, Mária Kolárová. Trénovali dvakrát v týždni v telocvični ZŠ na Ul. Jilemnického v Žiari. V prípravke vypomáhal podľa potreby aj tréner Odzgan. Hráčky po absolvovaní predprípravky získavali v prípravke ďalšie hlbšie základy v pohybovej činnosti a aj v práci s loptou.
Tréningov a stretnutí družstva mladších žiačok sa zúčastnili: Čaklošová, Gazdíková, Gibasová, Kmeťová, Lacová, Lásková, Miertušová, Mekišová, Mullerová, Nagyová, Netolická, Poljaková, Slašťanová, Trebulová, Zámorová, Molnárová, Filipová, Balážová. Družstvo mladších žiačok sa zúčastňovalo turnajov v dlhodobej súťaži I. triedy a celkove skončilo na 3. mieste z 10 zúčastnených družstiev. Už v tejto kategórii sú problémy získať pre volejbal dostatočný počet vhodných somatotypov pre hru vo vyšších kategóriách. Nutné je hľadať ich v okolitých obciach a mestách, čím však vznikajú nové problémy s dopravou, časom tréningov a pod. Napriek všetkým komplikáciám majú dievčatá chuť trénovať a chcú sa naučiť hrať volejbal.

SkryťVypnúť reklamu

Mladšie žiačky A a staršie žiačky B:
V ročníku 2004/05 hrali dve súťaže pod vedením trénera Kollárika. Vo svojej kategórii mladšie žiačky hrali Oblastné majstrovstvá – sever, kde si počínali v celku úspešne. Po základnej časti obsadili 2. miesto, čim si zabezpečili postup do finálovej skupiny. Štartovali v nej prvé dve družstvá zo skupiny sever a juh. Po štyroch finálových turnajoch obsadili konečné tretie miesto za družstvami Poltára A, Liptovského Hrádku a pred Považskou Bystricou.
Vo svojej doplnkovej súťaži hrali v oblastných majstrovstvách starších žiačok, v II. triede - sever. Tu si družstvo počínalo priemerne. Obsadilo zo šiestich družstiev konečné piate miesto.

Staršie žiačky (zhodnotil tréner Ján Odzgan):
Družstvo starších žiačok A hrá najvyššiu súťaž vo svojej vekovej kategórii - I. triedu Oblastnej súťaže. Výsledky sú úmerné veku, skúsenostiam a fyzickým predpokladom. Konečné umiestnenie 7. miesto z 10 družstiev. V záveroch zápasov chýbala skúsenejšia hráčka, ktorá by psychický tlak uniesla a hernou skúsenosťou mohla rozhodnúť. Naše deviatačky hrajú v súťaži junioriek. Svoje zohráva aj fakt, že v hre dostávajú príležitosť všetky hráčky, čo v iných tímoch vôbec nie je bežné. Družstvo patrí k najmladším v súťaži.
V tíme starších žiačok pod vedením trénera Odzgana trénujú a hrajú: Beata Balážová (8. roč. - I. ZŠ), Barbora Bednárová (9. roč. - ZŠ Hodruša-Hámre), Ingrida Frická (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Gabriela Fridrichová (8. roč. - I. ZŠ), Monika Frindtová (7. roč. - II. ZŠ), Martina Klimentová (8. roč. - I. ZŠ), Lívia Kubíková (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Michaela Lásková (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Viktória Melišová (7. roč. - I. ZŠ), Marcela Michňová - kapitánka družstva (8. roč. - I. ZŠ), Patrícia Michňová (7. roč. - I. ZŠ), Ivana Repatá (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Petra Šimeková (8. roč. - ZŠ Janova Lehota), Veronika Volfová (7. roč. - ZŠ Janova Lehota), od apríla tohto roka aj Stanislava Šimková (7. roč. - I. ZŠ).
Doplnkovou súťažou je kadetská súťaž I. triedy, kde z 8 družstiev skončili na 5. mieste. V tejto súťaži vypomáhajú aj hráčky z junioriek, najmä Katarína Frická (9. roč. - ŠT IV. ZŠ), Lenka Pacalajová (9. roč. - ŠT IV. ZŠ), Zuzana Šárniková (9. roč. - ŠT IV. ZŠ), Martina Zámorová (9. roč. - ŠT IV. ZŠ). Tréning družstva je pripravovaný v zmysle metodiky SVF. Hlavným cieľom je všestranný rozvoj. Dôraz je dávaný na kondíciu, techniku a vytrvalosť hráčok. V družstve trénujú hráčky z rôznych škôl a aj miest. Všeobecne môžeme konštatovať, že vyučovanie telesnej prípravy v školách je pre žiačky v nie celkom potrebnej šírke a, žiaľ, ani v kvalite. V žiackom družstve nie je prioritou len vyhrávať za každú cenu. To nemôže byť jediným cieľom pre výchovu hráčok v tejto kategórii. Naše žiačky vedia byť rovnocenným súperom aj tímom zvučného mena. Dokázali to naše dievčatá napríklad 3. miestom z 15 účastníkov na turnaji starších žiačok v Poltári. Tam boli výkony našich dievčat konfrontované s kvalitnými súpermi. Dvakrát víťazne hrali so Sláviou UK Bratislava, tohtoročným účastníkom M SR žiačok. Z dvoch prítomných poľských družstiev s jedným vyhrali a pritom súperky boli až o 2 roky staršie dievčatá. Aj keď sa staršie žiačky neprebojovali na turnaj M SR je predpoklad, že v budúcnosti máme na čom stavať v družstvách starších kategórií.

SkryťVypnúť reklamu

Kadetky:
Doplnkovú súťaž kadetiek hralo družstvo starších žiačok pod vedením dvojice trénerov Pacalajová, Odzgan. Za kadetky postupne hrali: Bartóková, Bednárová, I. Frická, K. Frická, Fridrichová, Frindtová, Gašparíková, Hrmová, Kisová, Kubíková, Lacová, Lásková, M. Michňová, V. Michňová, Novodomcová, Pacalajová, Šárniková, Šimeková, Škriniarová, Valová, Volfová, Vrzalová, Zámorová. Súťaž ukončili na celkovom 5. mieste.

Juniorky:
Družstvo junioriek viedli tréneri Dobrovič a Franko, v ktorom boli zaradené hráčky: Bandziová, Bartóková, Bednárová, Bieliková, Čamajová, Dvorská, Frická, Gašparíková, Haringová, Hrdá, Hrmová, Kisová, Martinčeková, Michňová, Miháliková, Mrázová, Novodomcová, Pacalajová, Šarniková, Škriniarová, Zámorová. Družstvo postúpilo na M SR, kde ho doplnili trénerka Bieliková s vedúcou družstva Adamicovou. Z hosťovania z OŠG Nitra junio- rky posilnili hráčky Najšelová a Rosenbergerová. Na turnaji o M SR porazili dievčatá v semifinále Sláviu UK (aj s Matiašovskou - z reprezentačného kádra žien) a získali strieborné medaile. Krásny úspech našich dievčat ocenil aj primátor mesta Ivan Černaj. Za 2. miesto im zabezpečil pekný darček - účasť na koncerte SuperStar a neskôr ich slávnostne prijal aj v obradnej sieni mesta Žiar nad Hronom.

SkryťVypnúť reklamu

Extraliga žien:
V prípravnom období na sezónu 2004/05 zostalo spolu takmer celé družstvo žien z minulej sezóny. V realizačnom tíme pracovali trénerka Bieliková, asistent trénera Dobrovič, lekár MUDr. Murgaš a masér Kanala. Po viacerých postupných zraneniach hráčok od začiatku súťaže nehralo družstvo kompletné. Odzrkadlilo sa to na výkonoch aj výsledkoch. Dievčatá nedokázali využiť ani sľubné vylosovanie v Slovenskom pohári a hoci boli nasadené, nepostúpili do finále SP. V dlhodobej súťaži skončili na 6. mieste a v boji o postup do semifinále neprešli cez Doprastav. Nakoniec si vybojovali celkove 5. miesto. Práve v rozhodujúcich chvíľach zápasov nedokázali skúsenejšie dievčatá otočiť výsledok vo svoj prospech. Je potrebné dodať, že káder hráčok bol zložený so študentiek stredných škôl, vysokoškoláčok a SZČO. Tým trpela organizácia tréningového procesu. Hráčky sa len veľmi málo stretávali všetky na spoločných tréningoch. Spoločné tréningy sú hlavne na ich spoločnú prípravu a o svoju kondíciu, regeneráciu a zlepšenie techniky sa musia viac starať aj samé. V budúcnosti je potrebné touto cestou viesť i mladšie hráčky. Dodržiavanie taktických pokynov malo taktiež rezervy, pretože hráčky často riešili ťažké situácie len náhodne a „zabúdali“ na pokyny stanovené pred zápasom. Je potrebné hľadať hráčku vodcovského typu, ktorá by dokázala strhnúť ostatné hráčky svojou hrou na ihrisku a organizovať život v športovom kolektíve. To všetko možno vylepšiť v nasledujúcej sezóne. Dochádza aj k zmene v kádri žien – odišli Bramborová do Senice, Minichová si hľadá angažmán a Babicová zo zdravotných dôvodov. Do kádra prišli zo OŠG Nitra ešte juniorky – Jana Durkotová (1987, 182 cm, univerzál, smeč), Barbora Tobolářová (1987, 189 cm, blok), Martina Gregušová (1987, 185 cm, smeč - v širšom kádri reprezentácie žien SR) a Katarína Bryndzová (1986, 182 cm, nahrávačka, po operácii). Spolu s ostatnými hráčkami – Adamicovou, Drozdovou, Dobrovičovou, Hrdou, Bielikovou, Haringovou, Oriškovou a Osvaldtovou – by mali vytvoriť družstvo, ktoré bude bojovať o postup do semifinále Extraligy.

Ciele v ročníku 2005/2006:
- hrať pre zábavu divákov, produkovať peknú hru spojenú s úspešnými výsledkami a tak prezentovať sponzorov, zlepšovať podmienky pre prípravu mládežníckych družstiev, výchova jednotlivkýň pre najvyššie súťaže a reprezentačné výbery,
- mládež – vo všetkých kategóriách účasť na finálových turnajoch o majstra SR,
- ženy – semifinále play - off o majstra SR.
VK sa musí v súčasnosti taktiež vyrovnať s nižšou dotáciou na svoju činnosť. Pokračuje v hľadaní aj ďalších sponzorov, aby žiarsky volejbalový život bol zabezpečený v najvyšších volejbalových súťažiach žien a hlavne mládeže. Práve v mládežníckych súťažiach má náš VK aj majsterky SR. Sú zriadené športové triedy (ŠT) volejbalu, školské športové strediská a máme schválené zo SVF Centrum talentovanej mládeže (CTM) pre kadetky a juniorky, ktoré sú len štyri na Slovensku.
Chceme poďakovať sponzorom, reklamným partnerom (napr. Milanovi Veselému, Jozefovi Pittnerovi, Petrovi Ondrovi, Ivanovi Černajovi, Igorovi Rozenbergovi, Antonovi Patschovi, Júliusovi Hríňovi, Milanovi Brodovi, Františkovi Guckému, ale aj ďalším) a všetkým priaznivcom žiarskeho volejbalu za pomoc a podporu.
Veríme, že aj v budúcej sezóne sa nájdu prostriedky, aby volejbal vzorne reprezentoval mesto Žiar nad Hronom a žiarsky región na celorepublikovej úrovni.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 3. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 4. Jazdíte na pneumatikách Continental?
 5. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 6. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 7. Štát zvyšuje dotácie na nájomné bývanie
 8. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 1. Union prepláca všetky doplatky za lieky pre deti do 18 rokov
 2. Medzi prírodnými izoláciami vedie celulóza
 3. Zvyšky z vašej kuchyne môžu pomôcť v boji s klimatickou krízou
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 5. Nie všetko sa deje na červenom koberci
 6. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 7. Jazdíte na pneumatikách Continental?
 8. Rebríček úsporných ojazdených vozidiel
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 12 295
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 110
 3. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 837
 4. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 584
 5. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 2 667
 6. Jazdíte na pneumatikách Continental? 2 615
 7. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 557
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 325

Blogy SME

 1. Peter Fiabáne: Riešenia najväčších výziev vyžadujú čas a rozvahu, nie statusy na sociálnych sieťach.
 2. Patrik Zimáni: Šeď nevšímavosti okolo nás.
 3. Marián Betík: Môj mobil je debil a čo ja?
 4. Miroslav Danko: Otvorený list Mikulášovi Dzurindovi
 5. Štefan Vidlár: Krvavé častušky
 6. Roman Kebísek: Desaťročie veľkého prenasledovania evanjelikov 1671-1681
 7. Věra Tepličková: Už nemusíme tápať v temnotách. Svetlo sveta uzreli prvé nápady, ako na pracoviskách šetriť energie
 8. Vlado Monček: Sabotované plynovody: Keby to boli Rusi, ako by to urobili?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 447
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 886
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 7 187
 4. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 521
 5. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 3 589
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 421
 7. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 2 815
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 784
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Osobná doprava dnes patrí k bežnému štandardu, vozíme sa do práce, na nákupy, dovolenky, za koníčkami.


(PR) 26. sep
Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja si uvedomuje nedostatok lekárov, láka ich na nadštandardné podmienky.

Všeobecní lekári i špecialisti chýbajú vo všetkých okresoch.


24. sep
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


23. sep
Kremnica.

Náklady majú byť 1,7 mil. eur.


SITA 23. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Policajti namerali v mestskej časti Považskej Bystrice Milochov 28-ročného vodiča Kie Ceed, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 75 kilometrov za hodinu (km/h).


TASR 27. sep

Podpísalo sa memorandum o ochrane povodia rieky.


27. sep

Vodiči sa dlhodobo sťažujú, že na Hutách sa na asfalte šmýka.


26. sep

Spojené komunálne a župné voľby sa konajú 29. októbra.


26. sep

Blogy SME

 1. Peter Fiabáne: Riešenia najväčších výziev vyžadujú čas a rozvahu, nie statusy na sociálnych sieťach.
 2. Patrik Zimáni: Šeď nevšímavosti okolo nás.
 3. Marián Betík: Môj mobil je debil a čo ja?
 4. Miroslav Danko: Otvorený list Mikulášovi Dzurindovi
 5. Štefan Vidlár: Krvavé častušky
 6. Roman Kebísek: Desaťročie veľkého prenasledovania evanjelikov 1671-1681
 7. Věra Tepličková: Už nemusíme tápať v temnotách. Svetlo sveta uzreli prvé nápady, ako na pracoviskách šetriť energie
 8. Vlado Monček: Sabotované plynovody: Keby to boli Rusi, ako by to urobili?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 447
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 886
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 7 187
 4. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 521
 5. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 3 589
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 421
 7. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 2 815
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 784
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu