Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Zhodnotenie sezóny VK MŠK Žiar nad Hronom

Volejbalový klub MŠK Žiar nad Hronom ukončil v posledný júnový deň sezónu 2004/2005. Obzreli sme sa za seba a zhodnotili prácu celého VK.

Trénerky Ondríková a Bartóková, ktoré pracovali vo volejbalovej predprípravke v Gymnáziu, mali cieľ vybudovať u detí všeobecný pohybový základ a sprostredkovať základy odbíjania lopty. Vybudovať u detí záujem o šport a o volejbal. V hernej príprave bolo cieľom osvojiť si základné loptové zručnosti a naučiť sa základné techniky. Dievčatá zvládli hádzanie a chytanie lôpt a pohybové hry s loptou. Zvládli pohybové hry na rozvoj rýchlosti, rýchle prebehy, preskoky cez švihadlo, preskoky rôznych prekážok a lavičiek, ako aj gymnastické preskoky na náradí a žinenkách. Pri nástupe však zistili u dievčat aj slabšiu telesnú prípravu, s ktorou prichádzajú zo škôl. Hlavne problémy s behom, hodmi s loptou, kotúľmi vpred a vzad.
Vedením prípravky a mladších žiačok bol poverený tréner Franko. V prípravke boli zaradené: Rečlová, Slašťanová, Radka Kolárová, Kosorínska, Kňažková, Dubovanová, Hlaváčiková, Kováčová, Kukučková, Gajdošíková, Štefancová, Bieliková, Mária Kolárová. Trénovali dvakrát v týždni v telocvični ZŠ na Ul. Jilemnického v Žiari. V prípravke vypomáhal podľa potreby aj tréner Odzgan. Hráčky po absolvovaní predprípravky získavali v prípravke ďalšie hlbšie základy v pohybovej činnosti a aj v práci s loptou.
Tréningov a stretnutí družstva mladších žiačok sa zúčastnili: Čaklošová, Gazdíková, Gibasová, Kmeťová, Lacová, Lásková, Miertušová, Mekišová, Mullerová, Nagyová, Netolická, Poljaková, Slašťanová, Trebulová, Zámorová, Molnárová, Filipová, Balážová. Družstvo mladších žiačok sa zúčastňovalo turnajov v dlhodobej súťaži I. triedy a celkove skončilo na 3. mieste z 10 zúčastnených družstiev. Už v tejto kategórii sú problémy získať pre volejbal dostatočný počet vhodných somatotypov pre hru vo vyšších kategóriách. Nutné je hľadať ich v okolitých obciach a mestách, čím však vznikajú nové problémy s dopravou, časom tréningov a pod. Napriek všetkým komplikáciám majú dievčatá chuť trénovať a chcú sa naučiť hrať volejbal.

Skryť Vypnúť reklamu

Mladšie žiačky A a staršie žiačky B:
V ročníku 2004/05 hrali dve súťaže pod vedením trénera Kollárika. Vo svojej kategórii mladšie žiačky hrali Oblastné majstrovstvá – sever, kde si počínali v celku úspešne. Po základnej časti obsadili 2. miesto, čim si zabezpečili postup do finálovej skupiny. Štartovali v nej prvé dve družstvá zo skupiny sever a juh. Po štyroch finálových turnajoch obsadili konečné tretie miesto za družstvami Poltára A, Liptovského Hrádku a pred Považskou Bystricou.
Vo svojej doplnkovej súťaži hrali v oblastných majstrovstvách starších žiačok, v II. triede - sever. Tu si družstvo počínalo priemerne. Obsadilo zo šiestich družstiev konečné piate miesto.

Staršie žiačky (zhodnotil tréner Ján Odzgan):
Družstvo starších žiačok A hrá najvyššiu súťaž vo svojej vekovej kategórii - I. triedu Oblastnej súťaže. Výsledky sú úmerné veku, skúsenostiam a fyzickým predpokladom. Konečné umiestnenie 7. miesto z 10 družstiev. V záveroch zápasov chýbala skúsenejšia hráčka, ktorá by psychický tlak uniesla a hernou skúsenosťou mohla rozhodnúť. Naše deviatačky hrajú v súťaži junioriek. Svoje zohráva aj fakt, že v hre dostávajú príležitosť všetky hráčky, čo v iných tímoch vôbec nie je bežné. Družstvo patrí k najmladším v súťaži.
V tíme starších žiačok pod vedením trénera Odzgana trénujú a hrajú: Beata Balážová (8. roč. - I. ZŠ), Barbora Bednárová (9. roč. - ZŠ Hodruša-Hámre), Ingrida Frická (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Gabriela Fridrichová (8. roč. - I. ZŠ), Monika Frindtová (7. roč. - II. ZŠ), Martina Klimentová (8. roč. - I. ZŠ), Lívia Kubíková (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Michaela Lásková (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Viktória Melišová (7. roč. - I. ZŠ), Marcela Michňová - kapitánka družstva (8. roč. - I. ZŠ), Patrícia Michňová (7. roč. - I. ZŠ), Ivana Repatá (8. roč. - ŠT IV. ZŠ), Petra Šimeková (8. roč. - ZŠ Janova Lehota), Veronika Volfová (7. roč. - ZŠ Janova Lehota), od apríla tohto roka aj Stanislava Šimková (7. roč. - I. ZŠ).
Doplnkovou súťažou je kadetská súťaž I. triedy, kde z 8 družstiev skončili na 5. mieste. V tejto súťaži vypomáhajú aj hráčky z junioriek, najmä Katarína Frická (9. roč. - ŠT IV. ZŠ), Lenka Pacalajová (9. roč. - ŠT IV. ZŠ), Zuzana Šárniková (9. roč. - ŠT IV. ZŠ), Martina Zámorová (9. roč. - ŠT IV. ZŠ). Tréning družstva je pripravovaný v zmysle metodiky SVF. Hlavným cieľom je všestranný rozvoj. Dôraz je dávaný na kondíciu, techniku a vytrvalosť hráčok. V družstve trénujú hráčky z rôznych škôl a aj miest. Všeobecne môžeme konštatovať, že vyučovanie telesnej prípravy v školách je pre žiačky v nie celkom potrebnej šírke a, žiaľ, ani v kvalite. V žiackom družstve nie je prioritou len vyhrávať za každú cenu. To nemôže byť jediným cieľom pre výchovu hráčok v tejto kategórii. Naše žiačky vedia byť rovnocenným súperom aj tímom zvučného mena. Dokázali to naše dievčatá napríklad 3. miestom z 15 účastníkov na turnaji starších žiačok v Poltári. Tam boli výkony našich dievčat konfrontované s kvalitnými súpermi. Dvakrát víťazne hrali so Sláviou UK Bratislava, tohtoročným účastníkom M SR žiačok. Z dvoch prítomných poľských družstiev s jedným vyhrali a pritom súperky boli až o 2 roky staršie dievčatá. Aj keď sa staršie žiačky neprebojovali na turnaj M SR je predpoklad, že v budúcnosti máme na čom stavať v družstvách starších kategórií.

Skryť Vypnúť reklamu

Kadetky:
Doplnkovú súťaž kadetiek hralo družstvo starších žiačok pod vedením dvojice trénerov Pacalajová, Odzgan. Za kadetky postupne hrali: Bartóková, Bednárová, I. Frická, K. Frická, Fridrichová, Frindtová, Gašparíková, Hrmová, Kisová, Kubíková, Lacová, Lásková, M. Michňová, V. Michňová, Novodomcová, Pacalajová, Šárniková, Šimeková, Škriniarová, Valová, Volfová, Vrzalová, Zámorová. Súťaž ukončili na celkovom 5. mieste.

Juniorky:
Družstvo junioriek viedli tréneri Dobrovič a Franko, v ktorom boli zaradené hráčky: Bandziová, Bartóková, Bednárová, Bieliková, Čamajová, Dvorská, Frická, Gašparíková, Haringová, Hrdá, Hrmová, Kisová, Martinčeková, Michňová, Miháliková, Mrázová, Novodomcová, Pacalajová, Šarniková, Škriniarová, Zámorová. Družstvo postúpilo na M SR, kde ho doplnili trénerka Bieliková s vedúcou družstva Adamicovou. Z hosťovania z OŠG Nitra junio- rky posilnili hráčky Najšelová a Rosenbergerová. Na turnaji o M SR porazili dievčatá v semifinále Sláviu UK (aj s Matiašovskou - z reprezentačného kádra žien) a získali strieborné medaile. Krásny úspech našich dievčat ocenil aj primátor mesta Ivan Černaj. Za 2. miesto im zabezpečil pekný darček - účasť na koncerte SuperStar a neskôr ich slávnostne prijal aj v obradnej sieni mesta Žiar nad Hronom.

Skryť Vypnúť reklamu

Extraliga žien:
V prípravnom období na sezónu 2004/05 zostalo spolu takmer celé družstvo žien z minulej sezóny. V realizačnom tíme pracovali trénerka Bieliková, asistent trénera Dobrovič, lekár MUDr. Murgaš a masér Kanala. Po viacerých postupných zraneniach hráčok od začiatku súťaže nehralo družstvo kompletné. Odzrkadlilo sa to na výkonoch aj výsledkoch. Dievčatá nedokázali využiť ani sľubné vylosovanie v Slovenskom pohári a hoci boli nasadené, nepostúpili do finále SP. V dlhodobej súťaži skončili na 6. mieste a v boji o postup do semifinále neprešli cez Doprastav. Nakoniec si vybojovali celkove 5. miesto. Práve v rozhodujúcich chvíľach zápasov nedokázali skúsenejšie dievčatá otočiť výsledok vo svoj prospech. Je potrebné dodať, že káder hráčok bol zložený so študentiek stredných škôl, vysokoškoláčok a SZČO. Tým trpela organizácia tréningového procesu. Hráčky sa len veľmi málo stretávali všetky na spoločných tréningoch. Spoločné tréningy sú hlavne na ich spoločnú prípravu a o svoju kondíciu, regeneráciu a zlepšenie techniky sa musia viac starať aj samé. V budúcnosti je potrebné touto cestou viesť i mladšie hráčky. Dodržiavanie taktických pokynov malo taktiež rezervy, pretože hráčky často riešili ťažké situácie len náhodne a „zabúdali“ na pokyny stanovené pred zápasom. Je potrebné hľadať hráčku vodcovského typu, ktorá by dokázala strhnúť ostatné hráčky svojou hrou na ihrisku a organizovať život v športovom kolektíve. To všetko možno vylepšiť v nasledujúcej sezóne. Dochádza aj k zmene v kádri žien – odišli Bramborová do Senice, Minichová si hľadá angažmán a Babicová zo zdravotných dôvodov. Do kádra prišli zo OŠG Nitra ešte juniorky – Jana Durkotová (1987, 182 cm, univerzál, smeč), Barbora Tobolářová (1987, 189 cm, blok), Martina Gregušová (1987, 185 cm, smeč - v širšom kádri reprezentácie žien SR) a Katarína Bryndzová (1986, 182 cm, nahrávačka, po operácii). Spolu s ostatnými hráčkami – Adamicovou, Drozdovou, Dobrovičovou, Hrdou, Bielikovou, Haringovou, Oriškovou a Osvaldtovou – by mali vytvoriť družstvo, ktoré bude bojovať o postup do semifinále Extraligy.

Ciele v ročníku 2005/2006:
- hrať pre zábavu divákov, produkovať peknú hru spojenú s úspešnými výsledkami a tak prezentovať sponzorov, zlepšovať podmienky pre prípravu mládežníckych družstiev, výchova jednotlivkýň pre najvyššie súťaže a reprezentačné výbery,
- mládež – vo všetkých kategóriách účasť na finálových turnajoch o majstra SR,
- ženy – semifinále play - off o majstra SR.
VK sa musí v súčasnosti taktiež vyrovnať s nižšou dotáciou na svoju činnosť. Pokračuje v hľadaní aj ďalších sponzorov, aby žiarsky volejbalový život bol zabezpečený v najvyšších volejbalových súťažiach žien a hlavne mládeže. Práve v mládežníckych súťažiach má náš VK aj majsterky SR. Sú zriadené športové triedy (ŠT) volejbalu, školské športové strediská a máme schválené zo SVF Centrum talentovanej mládeže (CTM) pre kadetky a juniorky, ktoré sú len štyri na Slovensku.
Chceme poďakovať sponzorom, reklamným partnerom (napr. Milanovi Veselému, Jozefovi Pittnerovi, Petrovi Ondrovi, Ivanovi Černajovi, Igorovi Rozenbergovi, Antonovi Patschovi, Júliusovi Hríňovi, Milanovi Brodovi, Františkovi Guckému, ale aj ďalším) a všetkým priaznivcom žiarskeho volejbalu za pomoc a podporu.
Veríme, že aj v budúcej sezóne sa nájdu prostriedky, aby volejbal vzorne reprezentoval mesto Žiar nad Hronom a žiarsky región na celorepublikovej úrovni.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 2. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 3. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 5. Nová certifikovaná káva na vašich obľúbených čerpacích staniciac
 6. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 7. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. K online predplatnému teraz získate DIGI GO na 6 mesiacov zdarma
 10. Znalec slovenského brandy
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Nevedomosť poslancov opäť zhorší podmienky pre zamestnancov
 3. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 4. Na ropnej plošine sa len pracuje a spí
 5. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 6. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 7. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. K online predplatnému teraz získate DIGI GO na 6 mesiacov zdarma
 10. SodaStream má viac ako 700 predajcov, očakáva ďalší rast
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 186
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 5 660
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 4 231
 4. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 971
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 651
 6. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 093
 7. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 575
 8. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 2 396
 9. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 277
 10. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 2 212

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Tupou Ceruzou: 3. vlna
 2. Martin Dorčák: Náhradná výhra pre Zuzanu áno, pre záchranára v službe nie
 3. Vladimír Bohm: Podporovať migráciu a utečencov? - Áno, ale inak ako doteraz
 4. Jan Pražák: Nenávidím tě, sestřičko rozmazlená!
 5. Jozef Sitko: Dilema dnes: Zákonnosť či spravodlivosť?
 6. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #16 - Prvý beh vonku a mnoho iného
 7. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope
 8. Vladimír Troják: Trojdňový cyklovýlet na Moravu
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 610
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 251
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 932
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 063
 5. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 552
 6. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 5 004
 7. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 747
 8. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 3 732
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Erik prezradil aj to, ako si neoficiálne musel zabezpečiť účasť na olympiáde.


4 h
Medveď hnedý.

Muža mali zachrániť pastierske psy.


TASR 18 h

Na Martina Škrtela si posvietili tréneri. V akom zmysle, to sa dozviete v našom videopodcaste.


22. sep
Hudobno-divadelná šou s gigantickou bábkou, orchestrom a akrobatom z uplynulých ročníkov festivalu.

Šiesty ročník Ampliónu prinesie viaceré novinky.


SITA 21. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad Horehroním sa už Nízke Tatry belejú.


17 h

Situácia sa zhoršuje, v nemocnici sú zakázané návštevy, výnimkou sú ťažko chorí pacienti.


22 h

Červených okresov pribúda, zelený bude už len jeden, v bordovej farbe bude päť okresov.


23 h

Podľa nemocnice ide o jediný a zatiaľ najbezpečnejší spôsob následnej identifikácie pacienta.


TASR 22. sep

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Tupou Ceruzou: 3. vlna
 2. Martin Dorčák: Náhradná výhra pre Zuzanu áno, pre záchranára v službe nie
 3. Vladimír Bohm: Podporovať migráciu a utečencov? - Áno, ale inak ako doteraz
 4. Jan Pražák: Nenávidím tě, sestřičko rozmazlená!
 5. Jozef Sitko: Dilema dnes: Zákonnosť či spravodlivosť?
 6. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #16 - Prvý beh vonku a mnoho iného
 7. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope
 8. Vladimír Troják: Trojdňový cyklovýlet na Moravu
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 610
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 251
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 932
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 063
 5. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 552
 6. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 5 004
 7. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 747
 8. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 3 732

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu