Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Futbalový servis

Oblastné majstrovstvá
Lok - S. Tekov 0:2 (0:0), góly: R. Hajko, B. Pekár, (Chmura)
Domáci sa chceli na hostí vytiahnuť, ale herne, ani kondične vydržali iba do polčasu. Po zmene strán hostia prevzali iniciatívu, získali hernú prevahu, ktorú korunovali dvoma strelenými gólmi. Domácich od vyššej prehry zachránil dobre chytajúci brankár Sliezik, ktorý viackrát úspešne zasiahol.
H. Turovce - H. Vrbica 1:2
(0:1), góly: Nanias (z 11 m) - Sliačan, A. Kačmárik, (Vyskočil, Slabý, Jakubcová)
Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas, ale hostia sa ujali vedenia gólom rýchlonohého Sliačana. Na začiatku 2. polčasu sa domácim podarilo skóre zrovnať z penalty, keď presne mieril kanonier Nanias. Postupom času hostia prebrali iniciatívu na svoju stranu a 5. minút pred koncom A. Kačmárik strhol víťazstvo na ich stranu.
Čaka - N. Dedina 4:1 (2:0), góly: Tušan 2, Meiling 2 - Jurík ( z 11 m), ČK: Andruska (Zaimi B, Szikora ml, Zaimi J, Konôpka)
Domáci sa pomerne rýchlo ujali vedenia gólom Tušana v 13. min, ale ostatné ich šance zostali nevyužité. Hostia potom vyrovnali hru, ale Meiling v 33. min. poistil vedenie Čaky na 2:0. V závere 1. polčasu bol poslaný pod sprchy Andruska, ale hostia sa nevzdávali a Jurík v 67. min. z penalty znížil. Domácich gól vyburcoval a dvoma gólmi upravili na konečných 4:1.
H. Kľačany - V. Kozmálovce 5:0 (1:0), góly: Krivočenko 2 (jeden z 11 m), Poláčik, Švec, Chano, (Kolev I., Macho, Kolev A.)
Hostia prišli do Kľačian s defenzívnou taktikou a tá im do prestávky vychádzala. Domáci prekonali súperovho brankára jedine s penalty Krivočenkom. Hostia mali podobnú možnosť po prestávke, ale brankár Fabian sa prekonať nenechal. Domáci potom zapli na vyššie obrátky, strelecky sa presadili nové akvizície v mužstve a zápas nakoniec skončil hladkým víťazstvom Kľačančanov rozdielom triedy.
Tlmače - Plášťovce 6:0 (1:0), góly: T. Titurus 3, J. Kinčok 2, B. Hamar, (Lieskovský, Göbölös, N. Urblík)
Domáci sa v prvom okresnom zápase vytiahli a ukázali, že právom patria do krajských súťaží. Do prestávky viedli len o jediný gól, po presnom zásahu Titurusa hneď v úvodných sekundách. Po obrátke domáci pritlačili hostí pred svojho brankára a keď hostia nestačili na domácich kondične, tí v pohode strieľali jeden gól za druhým. Tlmače nakoniec zvíťazili rozdielom dvoch tried 6:0, ich najlepším mužom bol J. Kissimonyi.
Podlužany - Dolný Pial 0:5 (0:2), góly: R. Zummer 2, Vízi, Hrušovský, vlastný, (Havran, Sasko, Petrík)
Skúsenejší hostia boli lepší od samého začiatku zápasu a domáca omladina na nich jednoducho nestačila. Domáci si okrem šance Hinzellera žiadnu gólovú šancu už nevypracovali a hostia dominovali na trávnika až do samého záveru. Postupne nastrieľali domácim až päť gólov a hladko dotiahli zápas do víťazného konca. Skvelý výkon podal hosťujúci Jedlička. Hostia nastúpili pod vedením bývalej futbalovej reprezentantky Lukácsovej a odvďačili sa jej vysokým víťazstvom.
Kozárovce - Kalinčiakovo 1:1
(0:1), góly: Koláček - Struhár, (Pál, Ďurina)
Hral sa obojstranne vyrovnaný zápas, ale šancí mali o niečo viac domáci. Ich koncovka však bola žalostná a hosťujúci Struhár poslal svojich do vedenie. Po zmene strán na konečných 1:1 vyrovnal Koláček. Duel bol poznačený dosť veľkou nervozitou, ku ktorej prispel nepresnými verdiktami hlavný rozhodca.
Žemberovce - Demandice 1:2 (1:1), góly: Miloš Ármai - Gunič, Straňák (Gregor, Bojda, Klabníková)
Žemberovce: M. Bielik - Tomáš, Setey, Šinkovič, Flašík, M. Vrecník, J. Vrecník, Tašký, F. Fiam, Miloš Ármai, Ľ. Čvirik (Studénka, Spevár, Chovan, P. Mikula, I. Vrecník, P. Tašký)
Demadice: Šipoš - Krammer, Števko, Krško, Mészáros, Kántor, Líška, Muráni, Straňák, Gunič, Pastucha (Baráty, Snírer, Tóth, Demeter)
Do prestávky sa hral veľmi kvalitný zápas s vysokým nasadením oboch mužstiev. Hostia sa pomerne rýchlo ujali vedenia, keď Gunič z priameho kopu mieril nechytateľne a oslávil gólom svoje narodeniny. Potom sa dostal k slovu dva razy pohyblivý Fiam a dvakrát ho obrana, či brankár hostí museli zastaviť v pok. území len nedovolene. Prvú penaltu Tomáš nepremenil, druhou však Ármai vyrovnal na 1:1. V 2. polčase využil Straňák zaváhanie obrany domácich a rozhodol o víťazstve svojho mužstva.
II. trieda
Pl. Vozokany - Bátovce 2:0
(2:0), góly: Sádovský 2 (Szikora st., Kopanicová)
V Plavých Vozokanoch sa hral rýchly, bojovný zápas, domáci si vypracovali viac šancí ako súper a preto do polčasu zaslúžene vyhrávali. V druhej časti hry sa už domáci nepúšťali do bezhlavého útočenia a umnou hrou ustrážili dvojgóvé vedenie.
N. Tekov - Šarovce 1:2 (1:1), góly: T. Palic – D. Koloman, Gáloš (Kokavec)
Domáci odohrali nešťastné stretnutie, keď premrhali aj tie najvyloženejšie príležitosti. Hostia sa ujali vedenia už v 10. min., no domáci dokázali ešte do prestávky korigovať. V druhom polčase mali viac šťastia Šarovčania a odviezli si z Tekova 3 body.
Vyškovce - Rybník 3:1 (2:0), góly: Székely, Gálik, P. Kováčik – Graus (Moravčík)
Domáci hráči sa s chuťou pustili do svojho súpera a už v 12. min. bolo
1:0. Rybníčania nedokázali zachytávať rýchle útoky domácich a nakoniec zaplatili povestnú nováčikovskú daň.
I. Úľany - Santovka 2:1 (0:0), góly: Morvai 2 – Víglaš (Dálnoky)
V prvej časti hry mali miernu prevahu domáci hráči, no vytúžený gól sa im nepodarilo streliť. V druhom polčas v 50 min. sa hostia ujali vedenia gólom Víglaša, no v posledných pätnástich minútach zápasu domáci senzačne zvrátili výsledok na svoju stranu. Hrdinom bol Gabriel Morvai, strelec oboch presných zásahov.
H. Trsťany - Pukanec, 0:4 (0:2), góly: Kokavec, Cipo, Rádik, Ťašký (Holman)
Už v 5 min. bol stav zápasu
0:2... Hostia hrali dobrý, rýchly futbal a keď sa im darilo aj v obrannej fáze, o víťazovi stretnutia nebolo pochýb.
Čata - V. Turovce 5:1 (0:0), góly: K. Varga 3, P. Struhár, T. Struhár – Z. Pásztor (Kunová)
V prvej časti hry sa hrala absolútne vyrovnaná partia medzi šestnástkami. Ani jedno mužstvo sa do vážnejšej šance nedostalo. V druhom polčase sa však roztrhlo vrece s gólmi. O štyri viac dali domáci hráči a preto aj ostali všetky bod v Čate.
P. Ruskov - Tešmak 4:0 (4:0), góly: Valach 3, R. Jankó (Szelényi)
Domáci sa s chuťou pustili do svojho súpera a už do polčasu nastrieľali štyri góly. V druhej časti hry sa opäť presadzovali viac domáci futbalisti a nakoniec zaslúžene vysoko porazili svojho súpera.
III. trieda juhovýchod
Pastovce - Hrkovce 1:1 (0:0), góly: Tóth - Balogh, (Moravčík)
V Pastovciach sa hral veľmi vyrovnaný zápas. Obe mužstvá si vypracovávali minimum šancí. V druhej časti hry sa podarilo Tóthovi na jednej a Baloghovi na druhej strane skórovať a preto je remíza úplne zaslúžená.
H. Semerovce - Sikenica 1:0 (1:0), gól: Balázs (Havran)
Dve nové mužstvá odohrali tiež vyrovnané stretnutie. V 30. mi. sa však presadil výborne hrajúci Balázs a otvoril skóre zápasu. Potom sa už hralo prevažne medzi šestnástkami a na rozmočenom teréne už hostia nedokázali stav vyrovnať.
Hokovce - Lontov 2:3 (0:0), góly: Lupták, Tvrdík - Žembery, Lasab, Balázs (Gregor)
Domáci odohrali dobré stretnutie, no šťastena stála v nedeľu pri hosťoch. Lontovčania hrali dobre v útoku, viedli už 0:2. Domáci dali síce kontaktný gól no hostia v závere svoje víťazstvo poistili tretím gólom a zaslúžene si do autobusu pribalili aj tri body.
Hronovce - M. Ludince 0:1 (0:1), gól: Marek Csicso, (Szelényi)
Hronovčania podali v zápase dobrý výkon, no šťastie sa opäť priklonilo na stranu hostí. Skóre otvoril pekným lobom v 25. min. hráč hostí Csicso. Domáci tempo ešte vystupňovali, snažili si stav skorigovať, no obrana hostí stála na pevných nohách. Zápasu by skôr svedčila remíza, ale bez gólov body nemožno získať.
Tupá - T. Lužany 1:1 (0:1), góly: Piatrik - Kiss (Dálnoky)
Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom mali viac z hry hostia, ktorí sa aj ujali vedenia pekným gólom Kissa. V druhej časti hry domáci pridali, boli aktívnejší. A vyplatilo sa. Nakoniec to bol Piatrik, ktorý zabezpečil v stretnutí spravodlivú deľbu bodov.
Farná - I.Sokolec 6:2 (2:2), góly: Ujvári 2, Rosenberg, Vrábel, Krčmérik, Šulka - Šrajer 2 (Zaimi B)
V prvom po0lčase ešte hostia ako tak odolávali, v niektorých fázach boli dokonca aj lepším mužstvom. V druhej časti však Sokolčania kondične „odišli“, čo domáci aj náležite využili a nastrieľali svojmu súperovi ešte štyri góly.
III. trieda severozápad
Veľký Ďur - Beša 3:0 (2:0), góly: Kirchner 2, Holečka, (Tóth)
Zápas sa lámal v závere 1. polčasu tesne pred jeho koncom, keď sa domáci dvoma zlepenými gólmi ujali vedenia 2:0. Po prestávke svoje vedenie ešte zvýšili, ba mohli streliť aj viac gólov, ale nepremenili penaltu.
Domadice - Podlužany B 0:4
(0:1), góly: V. Kováčik 2, M.Čenger, M. Uhnák (Sekereš)
V Domadiciach sa ešte v prvom polčase hrala vyrovnaná partia, no v druhom polčase hostia potvrdili úlohu favorita a jednoznačne doviedli stretnutie do víťazného konca.
Ondrejovce - M. Ludany 1:5 (0:2), góly: Fábik - Fr. Balázs 2, K. Balázs, Cibula, Pekárik (Szikora st)
Hostia mali počas celého zápasu jednoznačnú prevahu, veď už v 5. min. zápasu bolo 0:2. Domáci sa síce snažili, no nevyplatilo sa im otvoriť obranu. Pre dobre hrajúcich hostí už potom nebol problém z brejkov pridať ďalšie góly...
Horný Pial - Bory 1:2 (0:1), góly: P. Szilva - Račko, Čerňanský (Kokavec)
Domáci dostali už v 15. min. nešťastný gól, čo ich poznačilo až do konca zápasu. V druhom polčase búšili do súpera, no ten ich opäť prekvapil - 0:2. Tri minúty do konca síce Szilva znížil na rozdiel jediného gólu, no na vyrovnanie už domácim neostal čas.
N. Dedina B - H.Kosihy 0:1 (0:0), gól: J. Čenger (Pál)
Vo vyrovnanom zápase malo viac šťastia opäť hosťujúce mužstvo. V druhom polčase boli síce hostia o niečo lepší a pridali aj jeden presný zásah. Tesne pred konečným hvizdom mali domáci obrovskú príležitosť, ktorú nevyužili a preto sa z víťazstva môžu tešiť v Hronských Kosihách.
Devičany - Jur n.Hr. B 0:10
(0:4), góly: P. Molnár 3, Š. Molnár 2, Belecký, Šulyan, Rakovič, Jakubiš, Beluš (Kolev I)
Hostia potvrdili úlohu favorita a zaslúžene si z Devičian odniesli tri body. Domáci pôsobili odovzdaným dojmom a Jurania si napokon spravili z domácej brány strelnicu. A desať presných zásahov svedčí o útočnej sile hostí...
- ro -, - tk-

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?