III. liga dospelých - stred: Žiar deklasoval Bytču, Hric strelil dva góly

3. kolo:
Žiar nad Hronom - Bytča
4:0 (2:0)
Od začiatku stretnutia mali domáci iniciatívu na svojich kopačkách, no cez dobre organizovanú obranu Bytče sa presadzovali len veľmi ťažko. V 10. min gólovú strelu Číža vyrazil brankár hostí Hájek. Potom mal tri veľké šance Páleník, avšak lopta si cestu do siete nenašla. V 30. min nepremenil ďalšiu šancu Žiaru Hric, ale ten istý hráč si to všetko vynahradil v 33. a 45. min, keď strelil dva góly. Najkrajší moment stretnutia prišiel v 66. min, keď Ceplák z 35 m vymietol šibenicu bránky hostí. V 75. min predviedol krásne sólo I. Obert, gól však nedal. O minútu neskôr po faule na Páleníka kopali domáci pokutový kop, ktorý premenil I. Obert. Hostia si za celý zápas nevypracovali gólovú šancu.
DANIEL GREGUŠ
Góly: 33., 45. Hric, 66. Ceplák, 73. I. Obert (z 11. m). ŽK: Dobrota, Puliš - Chrenko, Širo. ČK: Klimík. Rozhodoval Kratochvíla, 350 divákov.
ŽIAR NAD HRONOM: Chalupka - Páleník, Macejko, Ceplák, T. Obert (53. Zelovič), Číž, I. Obert (89. Bugár), Puliš, Michaliga, Žiak (63. Dobrota), Hric
BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák (80. Gajdošík), Klimík, Širo, Kresáň, Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj (64. Zátek), Gajdošík

Kremnička – Čadca
0:1 (0:1)

Začiatok zápasu mali lepší hostia, z čoho vyťažili sériu rohových kopov. Prvé príležitosti mali domáci v priebehu 13. min, ale vyťažili iba dva rohy. V 19. min kolmú prihrávku Vodeckého prevzal Mati, ale jeho únik zastavila iba ľavá žrď brány hostí. Kysučania sa spoliehali na rýchle protiútoky. V 27. min urobil hrubú chybu domáci Chudík, keď pri odkope trafil do Baláža, od ktorého sa lopta dostala do siete Juračku. V 35. min unikol po pravej strane Vodecký a jeho spätnú prihrávku dal Kuzma zblízka vedľa brány Krišicu. V druhom polčase sa hostia stiahli do obrany a zamerali sa iba na rýchle protiútoky. Hoci domáci mali značnú prevahu, prehustenú a dobrú obranu hostí nedokázali prekonať. Domáci doplatili na nepremenené gólové šance najmä v prvom polčase.
PAVOL KNAPKO
Gól: 26. Baláž. ŽK: Vodecký, Chudík, Nemec - Macášek, Baláž. Rozhodoval Pocklan, 200 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Kuric, Sokol, Chudík, Snidka, Tišliar (76. Kollár), Vodecký, Hurík, Kuzma, Mati (29. Nemec), Haviar. Tréner: Grík.
ČADCA: Krišica - Piňo, Kavuliak, Gavlák, Planeta, Macášek, Mlakyta, Časnocha, Šidlo, Baláž (90. Podmanický), Privarčík. Tréner: Strapáč.

L. Mikuláš - Dukla B. Bystrica B
1:1 (0:0)
Túžba po víťazstve Liptákov sa začala prejavovať od úvodného hvizdu rozhodcu. V 18. min prišla pekná akcia Kaličáka a Ballúcha, na jej konci zakončoval Blaščík mimo bránku, no bol faulovaný na hranici šestnástky brankárom, ktorý dostal za zákrok červenú kartu. V 38. min po peknej akcii celej zálohy nebezpečne vystrelil Kašpar, jeho strelu zlikvidoval Dorotovič. Rezerva Bystrice mala najväčšiu šancu v 36. min, keď Gibala z 10 metrov trafil v bráne pozorného Holiša. V druhom polčase mal Tatran opäť územnú prevahu, no v hre bolo veľa nepresností. V útoku aktívny Kašpar sa snažil rozbehať obranu hostí a bol to práve on, ktorý pripravil prvý gól. V 52. min sa v šestnástke zbavil dvoch obrancov, prihral Malackému, ktorý strelil prvý gól zápasu. Liptáci ožili, zatlačili Bystricu na jej polovicu, no zakončenie bolo slabinou. Strely Kaličáka, Kašpara, Ballúcha a Bezáka neskončili v sieti. Hostia hrali rýchly behavý futbal, čo využili v 76. min. Trestný kop Gibalu z 18. metrov skončil v bráne Tatranu a bolo 1:1. Agilný Gibala mal ešte jednu príležitosť, ale obrana mu v poslednej chvíli loptu odkopla. Záverečný tlak Liptákov, ktorý hrali 70 minút v početnej prevahe nepriniesol žiadny gól.
ZDENKO ŠENKYŘÍK
Góly: 52. Malacký - 76. Gibala. ŽK: T. Kandera - Šišiak, Kanda. ČK: Straka. Rozhodoval Čiernik, 220 divákov.
L. MIKULÁŠ: Holiš - Olejár, T. Kandera, Laco, Blaščík, M. Budvesel (84. Baxa), Kaličák, Kašpar, Bezák, Malecký, Ballúch. Tréner: J. Pleva.
DUKLA B. BYSTRICA B: Straka - Štuber, Choma, Kanda (84. Chrapa), Levický, Kovalčík, Rusnák, Oškrt (20. Dorotovič), Gažík, Šišiak (25. Nemčok), Gibala. Tréner: S. Baláž.

Rakytovce - K. Lieskovec
4:1 (3:1)
Domáce mužstvo chcelo aj v tomto zápase počas osláv dvadsiateho výročia založenia klubu ukázať divákom zaujímavý futbal okorenený gólmi. Súper bol až po vyvrcholení na záver dňa viac ako prijateľný, až na dve zaváhania domácich počas celého zápasu, keď hostia v 22. min Marčanom znižovali po rohovom kope na 1:1 a v závere zápasu, keď gól im rozhodca nemohol uznať pre postavenie mimo hry. Domáci hráči mali počas celého stretnutia neustálu prevahu. Vytvorili si niekoľko vyložených gólových príležitostí, no aj keď dosiahli štyri góly mohli si ich Kysučania viesť domov o niečo viac. Strelecky bol na začiatku zápasu disponovaný Jobko, keď v 5. a 24. min po centrovaných loptách prekonal Slíža. V 34. min po centri Turčana zvýšil na 3:1 z voleja Schmidtmayer a v druhom polčase dorážal v 57. min center domácich Turčan na konečných 4:1.
JOZEF KVASNA
Góly: 5. a 24. Jobko, 34. Schmidtmayer, 57. Turčan - 22. Marčan. ŽK: Slíž. Pred 630 divákmi rozhodoval Szabó.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Messershmidt, Móres, Michalička, Hanes (46. Hejčík), Mala, Fojtík, Turčan, Schmidtmayer (65. Strelka), Hric, Jobko. Tréner: M. Targoš.
K. LIESKOVEC: Slíž - Panáček, Marčan, Macúš, Pančík, Vojvoda, Bocko, Trnovec (88. Grísa), Bohiník, Kubala, Macura (74. Solomon). Tréner: J. Berešík.

Ostatné výsledky: D. Kubín – Bánová 1:1 (0:1), 61. Drengubiak - 36. Podmanický. ŽK: Holub, Gajdošík, Kubáni - Podmanický, Klec, Stalmášek. Rozhodoval Petrák, 500 divákov. Podbrezová B – Zvolen 5:2 (5:1), 2. Špulica, 20. a 42. Murín, 25. Turňa, 37. Chrenovský - 16. Tužinský, 75. Borgoň (11m). ŽK: Kitaš, Harvanka. Rozhodoval Putra, 280 divákov. K. N. Mesto - Ružomberok B 1:2 (0:1), 54. Mičica - 32. Latiak, 51. Siva. ŽK: Gapa, Gejdoš. Rozhodoval Hreus, 230 divákov. T. Teplice - R. Sobota B 8:0 (5:0), Privitzer 3, J. Jeťko 3, Kempný, M. Jeťko. ŽK: Šaliga, Bdžoch. Pred 400 rozhodoval Roman Králik.

16. K. N. Mesto 3 0 0 3 1:9 0

Program 4. kola v sobotu 27. augusta o 16.00 h: T. Teplice – K. N. Mesto, v nedeľu 28. augusta o 10.30: Bánová – Kremnička, Dukla B. Bystrica B – Žiar n/Hronom, Ružomberok B – L. Mikuláš, o 16.00: R. Sobota B/Tornaľa – Zvolen, K. Lieskovec – Podbrezová B, Čadca – Rakytovce, Bytča – D. Kubín.