Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL - HLINÍCKA AMATÉRSKA HOKEJBALOVÁ LIGA

Lavíny Pum obhájili prvenstvo a stále „čakajú“ na svojho premožiteľa

Druhý ročník hokejbalovej ligy sa skončil. Tak ako minulý rok, víťazom sa stali Lavíny Pum zo Žiaru nad Hronom. V doterajšom priebehu dvoch ročníkov nenašli premožiteľa, „zakopli“ len v semifinále s Flying Demons (remizovali 2:2, po samostatných nájazdoch

však vyhrali 2:1) a tak putovný pohár putuje zas do Žiaru. Najlepším strelcom súťaže s 24 gólmi sa stal opäť Rastislav Uhrovič (Lavíny Pum), pred svojimi tímovými spoluhráčmi Martinom Dankom (19 gólov) a Jakubom Homolom (13 gólov). Cena pre najlepšieho brankára súťaže putovala opäť do rúk Jakuba Žiliaka (Lavíny Pum), ktorí inkasoval v trinástich stretnutiach trinásťkrát a zapísal si aj päť zápasov bez inkasovaného góla.
Tento ročník priniesol najmä hernú kvalitu. Zápasy boli oproti prvému vyrovnanejšie, družstvá pristupovali zodpovednejšie. Organizácia tohto, takmer trojmesačného „maratónu“ zápasov bola na vysokej úrovni, za čo patrí poďakovanie najmä prezidentovi ligy Ladislavovi Barancovi.

o 5. miesto:
THC Draci - Predators
7:3 (2:0, 5:1, 0:2)

V úvode zápasu o piate miesto mali prevahu Hliníčania a prvú tretinu zaslúžene vyhrali 2:0. Vo svojom tlaku pokračovali aj po prvej prestávke a zvýšili svoj náskok na 7:1. V záverečnej tretine Žarnovičania využili chyby THC a upravili výsledok na konečných 7:3.
Góly: Španko 2, Turčok 2, Rozenberg 2, Marek Supuka – Vozár, Michalík, Zacharovský. Asistencie: Kirschner 4, Rozenberg 2, Turčok – Zacharovský 2. Tresty (min.): F. Dubovský 2 (Predators). Rozhodcovia: L. Bátovský - J. Janšík st.
THC DRACI: V. Olajec – M. Varsa, Španko, Bardi, Turčok, Marek Supuka, Rozenberg, R. Varsa, Kirschner, P. Olajec, Martin Supuka
PREDATORS: Ristemovič – F. Dubovský, Škarba, Budinský, Čík, Vozár, Michalík, P. Dubovský, Gréger, Štang, Zacharovský, Beňko

o 3. miesto:
Pitbull – Flying Demons
4:6 (3:0, 0:4, 1:2)
Mladí Pitbulli rozohrali stretnutie výborne. Po hrubých chybách obrany Démonov vyhrali prvú časť hry 3:0. Do druhej tretiny však Flying Demons nastúpili „ako vymenení“. Po stálej nátlakovej hre sa im podaril nevídaný zvrat a vsietili štyri góly. V poslednej časti hry sa pritvrdilo, prišli vylúčenie na oboch stranách a hra sa často prerušovala. Pitbullom sa však už nepodarilo zvrátiť nepriaznivý stav a prehrali tak boj o tretie miesto v pomere 4:6.
Góly: Tököly 3, P. Matula – P. Libo 2, Ľ. Olajec 2, Stračina, Tatár. Asistencie: Galbavý 2, T. Jančok, Zich – Mar. Jánoš, R. Katial. Tresty (min.): P. Matula 4, M. Matula 4, Janšík 2, Ihracký 2 – Ľ. Olajec 10+5+DKZ, M. Olajec 5+DKZ, S. Libo 10, Pivarči 4, Tatár 4, Stračina 2. Rozhodcovia: J. Janšík st. – L. Rozenberg.
PITBULL: Sečiansky – Janšík, M. Jančok, T. Jančok, Zich, P. Matula, M. Matula, Lupták, Ihracký, Ulbrík, Tököly, Galbavý, Puliš
FLYING DEMONS: Pivarči – P. Libo, S. Libo, Tatár, Mich. Jánoš, Mar. Jánoš, Ľ. Olajec, M. Olajec, Stračina, Koniar, Magula, R. Katial, M. Katial, Vaššo, Horvát

finále:
Lavíny Pum - Slovlak
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

V poslednom zápase 2. ročníka Hliníckej amatérskej hokejbalovej ligy (HAHbL) sa stretli obhajcovia z minulého roka, Lavíny Pum s Hliníčanmi zo Slovlaku. Skóre stretnutia otvorila zvolenská posila Slovlaku Rudolf Makovíny. Lavíny odpovedali vyrovnávajúcim gólom v priebehu niekoľkých minút a prevzali iniciatívu nad celým stretnutím. Po peknej kombinačnej hre v druhej časti vsietili ďalšie dva góly a rozhodli o celkovom víťazovi HAHbL. Na stretnutie sa prišlo pozrieť množstvo divákov, ktorí museli byť s predvedenom hrou Žiarčanou nadmieru spokojní.
Góly: Danko 2, Pračka – R. Makovíny. Asistencie: Uhrovič – M. Hrmo. Tresty (min.): Záhorec 10+DKZ, Pukač 2, Homola 2, Ťahun 2, Mokroš 2 – Michaleje 2, J. Orság 2, Bátovský 2, P. Mojžiš 2. Rozhodcovia: L. Bátovský – L. Rozenberg.
LAVÍNY PUM: Žiliak – Pukač, Záhorec, M. Bača, P. Bača, Uhrovič, Pračka, Ondrík, Homola, Ťahun, Mokroš, Danko
SLOVLAK: Michaleje – T. Hrmo, Tatár, Szücs, J. Janšík st., J. Orság, M. Hrmo, Bátovský, Kúšik, Krátky, J. Janšík ml., M. Orság, Vincent, M. Makovíny, R. Makovíny, P. Mojžiš
Celkové poradie: 1. Lavíny Pum Žiar nad Hr., 2. Slovlak Hliník nad Hr., 3. Flying Demons Hliník nad Hr., 4. Pitbull Hliník nad Hr., 5. THC Draci Hliník nad Hr., 6. Predators Žarnovica, 7. Tučniaci Hliník nad Hr., 8. Pum Žiar nad Hr., 9. Horná Ves

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

6 h
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.