Mestská únia malého futbalu

Medina otočila výsledok až v závere

I. liga MUMF Levice
I. liga 2. kolo
Dukla - KaMi 3:5 (0:1), góly: I. Tušan 2, L. Hinzeller - I. Bohunický, J. Tariška, B. Hlôška, S. Hronec, M. Havran, ŽK: Göncöl, M. Štadler - Š. Šabík
Do prestávky sa hral opatrnejší futbal s optickou prevahou hráčov KaMi. Brankár Dukly Bačík mal skvelý deň a držal do prestávky svojich stále v hre. Po prestávke KaMi svoje vedenie stále zvyšovalo, ale hráči Dukly ich náskok neustále znižovali. Až do stavu 3:4 bol výsledok stále otvorený, až nakoniec rozhodol gól Havrana z desiny na konečných 3:5.
Deportivo - JHJ Kovex 2:5 (1:3), góly: P. Bongya, Ľ. Čvirik - Budovec 2, Šmirina, Kútik, E. Palic
Po góloch Šmirinu a Budovca viedli Kovexáci rýchlo dvojgólovým rozdielom. Na druhej strane znížil Bongya, ale posledný gól 1. polčasu strelil Kútik a Kovexáci viedli o dva góly. Po zmene strán Kovex poistil svoje vedenie Budovcom. Čvirik z Deportiva už len znížil, lebo posledné slovo patrilo Palicovi, ktorý poistil zaslúžené konečné víťazstvo Kovexákov o tri góly.
Real Drink - ŠKP 6:8 (2:5), góly: M. Chano 3, Kurcz 2, Michal Ármai - J. Sovány 3, G. Hlaváčik 2, P. Sovány, J. Fabian, Kúdela
Drinkáči mali lepší vstup do zápasu a viedli ešte 2:1, lenže hráči ŠKP ešte do prestávky otočili skóre vo svoj prospech až na 5:2. Drinkáči ešte po prestávke dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov - 4:6, ale ŠKP gólmi Hlaváčika a P. Soványa upravilo na 4:8. Záverečné dva góly Chana snažili už len zníženie, čo na bodový zisk bolo málo.
Siwel - Medina 2:4 (0:0), góly: R. Minár, P. Minár - Cs. Andruska 3, M. Hegedüs, ŽK: Cs. Andruska
V zápase boli jednoznační favoriti hráči Mediny, ale nakoniec boli radi, že ho zvrátili vo svoj prospech. Po bezgólovom 1. polčase sa Siweláci dostali do dvojgólového vedenia zásluhou synov - Minárovcov. Medina mohutne tlačila, ale gólu sa dočkala asi 15 minút pred koncom. Prvý ich gól zlomil odpor súpera a Medina ešte viac pritlačila súpera pred svojho brankára. Andruska otočil skóre v prospech favorita a Hegedüs dal za zápasom gólovú bodku.
Help - Geodet Juhász 3:1 (1:0), góly: Števko, Somora, B. Kováč - Rakica,
Papierové predpoklady favorizovali Geodetov, ale Hepláci im urobili škrt cez rozpočet. Už do prestávky poslal Help do vedenia Števko. V 2. polčase Help pokračoval v dobrej obrannej hre a snaha o rýchle brejky mu priniesla ďalšie dva góly, po presných strelách Somoru a Kováča. Geodeti vrhli všetky sily do útoku, no stačilo to len na zníženie konečného stavu, keď čestný gól zaznamenal Rakica.
MFC 04 Levice - Šped-Trans
3:5 (0:3), góly: Srna, P. Ťuťuris, M. Gabaš - G. Švec 2, Fialka, Šimkovič, V. Hoľka
Šped-Trans bol do prestávky presnejší v koncovke, preto zaslúžene viedol rozdielom troch gólov. MFC 04 po obrátke zvýšilo svoju aktivitu a dokázalo ešte zdramatizovať zápas, keď znížilo až na rozdiel jediného gólu - 3:4. V závere zápasu si spätnú prihrávku Šveca obrana MFC zrazila do vlastnej siete, čo bolo rozhodujúce. Po jasnom vedení sa Šped-Trans o svoje víťazstvo musel biť až do poslednej minútky.
Sporting-Sabrina - VÚEZ 0:2 (0:1), góly: R. Kováčik, M. Vörösmarty
Sporting sa vrhol na svojho súpera, dostal ho pod sústavný tlak, ale gólu sa napriek vyloženým šanciam nedočkal. Veľké šance končili na dobre chytajúcom brankárovi Kazárovi a Vuezáci po ojedinelých protiútokoch trestali. Do prestávky presne mieril Vörösmárty, v 2. polčase zas Kováčik. Keďže Sporting nedal gól ani z ďalších vyložených šancí, zápas sa skončil víťazstvom VÚEZ, ktorému stačilo naň streliť len dva góly.
LVT - Komat 3:4 (2:2), góly: Nagy, Šinko, Š. Pap - P. Fiam 2, M. Jakab, Koláček
Vo veľmi dramatickom a vyrovnanom zápase hráči LVT trikrát viedli, ale z víťazstva sa netešili. Komaťáci náskok súpera neustále vyrovnávali a tak to pokračovalo aj po zmene strán. Za stavu 3:3 sa dokázal asi 10 minút pred koncom presadiť Koláček a jeho gól nakoniec znamenal trojbodový zápis pre Komat. Vo vyrovnanom zápase by zrejme viac sedela remíza...

II. liga 2. kolo
Tlmače - Rapid 4:7 (0:3), góly: Kinčok 2, Sádovský 2 - Török 3, Mihálka 2, Pákozdy, Šipoš
Rapid začal vo veľkom štýle a vďaka Mihálkovi rýchlo viedol a do prestávky pridal ďalšie dva góly. Za stavu 0:4 sa prebudili aj Tlmače a znížili až na 4:5, ale Mihálka ich poslal opäť do kolien. Török potom ešte poistil víťazstvo Rapidu svojim tretím gólom.
H. Seč - Energo 1:1 (1:0), góly: J. Horváth - Farkaš
V sotva priemernom zápase padlo len minimum gólov. Skóre otvoril J. Horváth a Sečania viedli. Po zmene strán dokázal vyrovnať Farkaš a body sa delili spravodlivo rovnako na obe strany.
Dynamo - Eurosport 8:4 (4:1), góly: Petrík 4, Varga 2, Mucha 2 - Pišák 2, Gajdoš 2
Hráči dynama sa na tento zápas dobre pripravili a už do prestávky viedli trojgólovým rozdielom. Hoci hostia po zmene strán pridali, na zisk, čo i len bodu, to nakoniec nestačilo.
Sektor - Slovan 4:5 (1:3), góly: P. Sádovský 3, Ľ. Baranyai - Valach 2, V. Kováčik, M. Flašík, Veczan, ŽK: B. Bogár - Valach
Slovanisti viedli vlastne počas celého duelu, ale Sektoráci ich vedenie stále doťahovali. V 2. polčase Sektor vyrovnal zásluhou Sádovského hetriku, ale posledné slovo patrilo Valachovi, ktorý svojim druhým gólom definitívne rozhodol o víťazstve Slovana.
Sampdoria - Hypernova 2:3
(0:2), góly: Eliáš, Varga - M. Titurus 2, Turčan
Hypernova do prestávky viedla po dvoch góloch Titurusa a náskok dvoch gólov sa ukázal ako rozhodujúci.Sampdoria v 2. polčase už len doťahovala náskok súpera, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo.

I. liga 3. kolo 28.8.2005
III. ZŠ: 8.00: JHJ Kovex - Real Drink, 9.00: KaMi - Deportivo, 10.00: VÚEZ - LVT, 11.00: Komat - Help
IV. ZŠ: 8.00: Medina - MFC 04 Levice, 9.00: ŠKP - Siwel, 10.00: Geodet Juhász - Dukla, 11.00: Šped-Trans - Sporting
II. liga 3. kolo 27.8.2005 III. ZŠ
8.00: Energo - Dynamo, 9.00: Rapid - H. Seč, 10.00: Hypernova - Tlmače, 11.00: Slovan - Sampdoria, 12.00: Eurosport - Sektor
Text a foto: ROMAN UHNÁK

Zápisnica zo zasadnutia ŠTK a DK dňa 17.8.2005
Prerokované: ŽK, ČK
Napomenutia: II. liga - 1.kolo 15.08.2004 - bez ŽK, ČK, I. liga - 1.kolo: ŽK - Jakab 0401 - KOMAT, B. Vydra 0251 - FC Sporting, J. Krivočenko - 0437-FC - Sporting
Rozhodnutia:
R 001: Mužstvu Eurosport - v súlade so záväznými pokynmi MUMF Levice ods. III. Hospodárske náležitosti bod 20g) uhradiť pokutu 100,-Sk do 24.08.2005.
R 002: ŠTK kontumuje stretnutie II. ligy MUMF Levice 1.kolo: Eurosport - H. Seč - 0:5, z dôvodu neoprávneného štartu mužstva
R 003: Eurosport - pozastavená činnosť mužstva, až do odovzdania súpisky mužstva na Matričnú komisiu.
R 004: Eurosport - v súlade so záväznými pokynmi MUMF Levice ods. III. Hospodárske náležitosti bod 20c) uhradiť pokutu 100,-Sk do 24.08.2005.
R 005: Mužstvu JHJ KOVEX - (nesprávny počet súpisiek) v súlade so záväznými pokynmi MUMF Levice ods. III. Hospodárske náležitosti bod 20g) uhradiť pokutu 100,-Sk do 24.08.2005.ŠTKMUMF