Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Futbalový servis ObFZ Levice

V šlágri kola Kľačančania porazili Vrbicu
H. Turovce - Starý Tekov 2:3
(2:2), góly: Pásztor, Szabó - Galgóci 2, Halabuk, (Meňhart, Macho, Petrík, D: Hengerics Š.)
Hral sa bojovný zápas z oboch strán, v ktorom domáci do prestávky dvakrát viedli, ale hostia dokázali vždy skóre vyrovnať. Domáci hrozili hlavne po štandardkách, hostia postupom času prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Aktivita hostí po zmene strán sa premietla vo víťazný gól, ba ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie, ale ostatné šance zostali už nevyužité.
Čaka - Lok 3:1 (2:0), góly: Tušan 2, Dobrota - Sivka, (Pál, Holman, Kolev A, D: Hengerics R)
Domáci boli lepší prakticky po celý zápas, hostia pôsobili do prestávky až príliš zakríknuto. Čakančania svoju prevahu preto zúročili v dvojgólové vedenie. Po obrátke hostia dokázali znížiť zhruba štvrťhodinku pred koncom, ale domáci v nastavenom čase upravili na konečných 3:1. Víťazstvo domácich bolo podľa priebehu zápasu úplne zaslúžené.
H. Kľačany - H. Vrbica 3:2
(2:2), góly: G. Švec 2, J. Poláčik - K. Kačmárik, A. Kačmárik, (Lieskovský, Ďurina, D: Konôpka)
H. Kľačany: Fabian - Slušný, Mičo, Brezina, Poláčik, Marcel Bôžik, Krivočenko, Halabuk, Miroslav Bôžik, Vidra, Švec (Štipka, Kúdela, Kondrčík, Janíček)
H. Vrbica: Výbošťok - Bogár, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Sliačan, Hovan, Špaňo, Horský, A. Kačmárik, Kuruc (Valentík, Illés, Bodor, P. Pilinský
V. H. Kľačanoch sa pred 250 divákmi hral na okresné pomery vynikajúci futbal, v ktorom padlo veľa gólov. Skóre zápasu otvoril domáci Švec, keď sa individuálne presadil v šestnástke hostí. Hostia odpovedali vyrovnávajúcim gólom K. Kačmárika, ktorý sa dostal k lopte po rohovom kope a tečovanou strelou vyrovnal. Domácich dostal opäť do vedenia, netradične hlavou, Švec. Hostia v samom závere 1. polčasu vyrovnali po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol druhý z bratov Kačmárikovcov Atilla. V 2. polčase sa hral naďalej útočný futbal, obe mužstvá sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no podarilo sa to domácemu Poláčikovi, preto všetky tri body zostali doma.
Tlmače - N. Dedina 3:2 (2:2), góly: Struhár, Titurus (z 11 m), Kinčok - Nádašdy, Jurík, (Sekeres, Urblík, D: Drappan)
Domáci museli vyvinúť až príliš veľké úsilie, aby svojho súpera na domácej pôde zdolali. Hostia sa ujali vedenia, ale domáci otočili v priebehu 1. polčasu skóre vo svoj prospech. Dobre hrajúcim hosťom sa podarilo vyrovnať ešte do prestávky. Vyrovnaný duel pokračoval aj po zmene strán a keď sa zdalo, že sa zápas skončí deľbou bodov, rozhodol „všadebol” Kinčok a body zostali v Tlmačoch.
Podlužany - V. Kozmálovce 1:3
(1:1), góly: E. Cziria - Ľ. Tariška, Mucha (z 11 m), Graus, (Gregor, Szikora ml, D: Gálik)
V Podlužanoch bol začiatok rušný a hneď v 5. min. inkasoval ČK brankár hostí J. Tariška. Domáci hneď na to otvorili skóre a zdalo sa, že potvrdia nečakané víťazstvo spred týždňa. Ešte do prestávky hostia vyrovnali, keď sa dokázali aj desiati na ihrisku zomknúť. Po zmene strán hostia išli do vedenie gólom Muchu z penalty a Graus neskôr poistil ich zaslúžené víťazstvo. Zápas nakoniec rozhodlo bojovné dynamovské srdce, domácim síce snahu vytknúť nemožno, ale ich platonická prevaha bola márna.
Kozárovce - Plášťovce 4:1 (2:0), góly: S. Benčať 2, Koláček (z 11 m), R. Demian - Sebestyén, (Zaimi B, Sasko, Zaimi J)
Domáci boli do prestávky aktívnejší a dvakrát prekonali gólmana hostí. Súper sa väčšinou bránil a domáceho brankára nepreveril. Po zmene strán Kozárovčania poistili vedenie tretím gólom, ale hostia dokázali ešte zdramatizovať zápas a znížili na 3:1. Posledné slovo však patrilo domácim, ktorí zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.
Žemberovce - Dolný Pial 4:1
(2:0), góly: M. Ármai 2, F. Fiam, Chovan - F. Trgiňa (z 11 m), (Chmura, Göbölös, Jakubcová, D: Kubica)
Domáci začali zápas dobre a zatlačili hostí pred ich pokutové územie. Vedúci gól domácich strelil Ármai. Domáci pokračovali v útočnom futbale a F. Fiam strelil ich druhý gól. Po zmene strán boli proti domácim nariadené dve penalty, no len jednu z nich F. Trgiňa premenil na 2:1 a domáci F. Fiam inkasoval ČK. V závere zápasu domáci poistili svoje víťazstvo gólmi Ármaia a Chovana na konečných 4:1.
Demandice - Kalinčiakovo 1:0
(1:0), gól: Straňák, (Kolev I, Szikora st., D: Šafár)
V sotva priemernom zápase sa od Demandíc očakávalo, že pošlú súpera domov s vysokou prehrou. Lenže domáci sa na ihrisku viditeľne trápili a vykúpením pre nich bol gól Straňáka do prestávky. Demandičania mali síce aj naďalej optickú prevahu, ale hostia pozorne bránili a čakali na vhodnú príležitosť. Hráči domáceho mužstva mohli v závere zápasu poistiť vedenie, ale brankára hostí už viackrát neprekonali. Naopak, hosťom sa takmer podarilo v nastavenom čase vyrovnať, ale hlavičku Pomothyho domáci brankár Šipoš chytil.
V Tešmaku dva góly za minútu a viac nič
Nový Tekov - Bátovce 4:0 (2:0), góly: Patrik Berta, D. Nagy, Peter Berta, Palic, (Slabý)
V rozháranom zápase vsadili domáci hráči na agresívnejšiu hru, na čo Bátovčania nedokázali odpovedať Prakticky už do polčasu bolo rozhodnuté, pretože hostia v nedeľu pôsobili dosť kŕčovitým dojmom. A keď v 55. min. nastrelili iba brvno bolo už jasné, že tento zápas prehrajú.
Vyškovce - P. Vozokany 1:2 (0:2), góly: J. Csernyák – R. Bandzi, L. Buchlovič, (Kokavec)
Vo vyrovnanom zápase sa o niečo lepší hostia nakoniec tešili z víťazstva. Už v 15. min. otvoril skóre hosťujúci Bandzi. V druhej časti hry rozhodca vylúčil po jednom hráčovi na oboch stranách, no domácim sa už stav zápasu zvrátiť nepodarilo.
I. Úľany - Rybník 1:2 (0:0), góly: F. Bodžár – Hruška, Baránek, (Szelényi)
Vo vynikajúcom zápase padali góly až v druhej časti hry. Skóre síce otvorili domáci hráči v 60. min., no potom prišiel nástup nováčika z Rybníka. Najskôr Hruška a po ňom Baránek, delovkami zabezpčeili Rybníčanom prvé víťazstvo.
H. Trsťany - Keť 3:0 (1:0), góly: M. Meňuš 2, Jančiar, (Havran)
V slušnom stretnutí sa hostia predstavili ako vyspelé mužstvo. Domáci otvorili účet zápasu v 20. min. po peknej kombinačnej akcii, ktorú s prehľadom zakončil Jančiar. Potom už mali hostia územnú prevahu, no v druhom polčase ich za prílišné otvorenie obrany dvakrát vytrestal domáci Meňuš a rozhodol o zápase.
Čata - Santovka 7:1 (4:0), góly: Raj 4, K. Varga 3 – Kelemen, (Moravčík)
Vo veľmi slušnom zápase padol gól už v 5. min. Skóre otvoril „štvorgólový“ Raj. Hostia až na strelenie jediného gólu nepredviedli prakticky nič. Domáci futbalisti hrali s obrovskou chuťou a keď dali Raj s Vargom spolu sedem gólov, o zápase bolo nadobro rozhodnuté.
P. Ruskov - Pukanec 4:0 (3:0), góly: Valach 2 (1 z 11m), Karko, Janko, (Klabníková)
Zápas mal od začiatku do konca jednoznačný priebeh. Celé stretnutie sa nieslo v réžii domácich futbalistov, ktorí už v prestávke viedli rozdielom triedy. Gólový účet uzavrel v 72. min. Valach z pokutového kopu a tým zatĺkol posledný klinec do pukanskej rakvy.
Tešmak - V. Turovce 1:1 (1:1), góly: K. Pásztor - F. Antal, (Tóth)
Jediný remízový zápas tretieho kola II. triedy priniesol zaujímavý koniec prvého polčasu. Keď už všetci čakali na hviz hlavného arbitra, hosťujúci Antal rozvlnil sieť domácej brány. Domácim sa ale aj tak podarilo o 30 sekúnd vyrovnať. V druhom polčase sa už hralo len medzi šestnástkami a nakoniec sa v Tešmaku zrodila úplne zaslúžená „ixka“.
H. Semerovce - Málaš 10:0
(3:0), góly: Pecserke, Tóth 3, Balogh N., Gergely 3, Prokoš (z 11 m), Búri, (Tóth)
Domáci sa od úvodných minút pustili do svojho súpera s veľkou chuťou. Skóre otvoril v 14. min. po peknej akcii Pecserke. Hostia z Málašu za celý zápas vôbec neohrozili domáceho brankára, ale naopak, boli to domáci útočníci, ktorí si schuti zastrieľali. Na 10:0 dával päť minút pred koncom domáci Búri.
Hokovce - Hrkovce 0:12 (0:5), góly: Blaško 4, Balogh 3, Teknös, G. Varga, T. Varga, Šaláta, Fekete z 11m, (Kokavec)
Ďalší divoký výsledok sa zrodil v Hokoviciach. Trénerovi domácich futbalistov chýbalo päť hráčov základnej zostavy, ktorí mali pracovné povinnosti na žatve. Domáci inkasovali prvý gól v 15. min. a potom úplne „odišli“ kondične, čo sa aj patrične prejavilo na výsledku. Podľa domácich funkcionárov si v Hokovciach takúto vysokú prehru nepamätajú od založenia futbalového klubu...
Hronovce - Sikenica 3:1 (1:1), góly: Virág 2, Boženik (z 11m) – P. Nagy, (Klabníková)
V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Mužstvá mali po jednej šanci a nemýlili sa – 1:1. V druhej časti hry dostal hosťujúci hráč ČK a Hronovčania početnú prevahu v poli zúžitkovali na strelenie dvoch gólov.
Tupá - Lontov 4:1 (2:0), góly: Nagy 2, Konopka, Piatrik – A. Szabó, (Szelényi)
Počas celého zápasu mali domáci hráči miernu prevahu. V prvej polovici stretnutia sa im podarilo streliť aj dva góly. Hostia sem-tam vyrážali do nebezpečných protiútokov, ale domáci gólman svoje mužstvo podržal. Aj on má leví podiel na tom, že domáci si zaknihovali prvé víťazstvo.
Farná - M. Ludince 5:1 (2:1), góly: Rosenberg z 11m, Guzman, Bochleda, Sádovský, Vrábel – R. Laczkó, (Pál)
V prvom polčase to bola úplne vyrovnaná partia. O jeden gól viac sa však podarilo dať domácim a tak odchádzali do šatní spokojnejší. V druhom polčase si už hráči Farnej vytvorili mnoho príležitostí, na čo hostia nedokázali absolútne reagovať. Tri body preto zostali zaslúžene doma.
I. Sokolec - T. Lužany 4SFC 5:0
(3:0), góly: Šrajer 3, Cellahó, T. László, (Dálnoky)
Hosťujúca obrana podala v nedeľnom zápase katastrofálny výkon. Domáci dali prvý gól v 15. min. a keď do polčasu pridali ďalšie dva, bolo rozhodnuté. V druhej časti hry sa síce hostia snažili, no príliš sa hnali do útoku, čo domáci využili a pridali ďalšie dva presné zásahy.
Vysoké víťazstvo Borov vonku
Vyšné - Beša 2:1 (2:0), góly: M. Štrpka, S. Minár - Š. Lulei, (Sekeres)
Domáci otvorili skóre už v 15. min. zápasu. Keď o 20 minút pridali ďalší presný zásah, zdalo sa že je po zápase. Lenže v druhom polčase hostia ožili a v 70. min. sa im podarilo streliť kontaktný gól. Na ďalšiu zmenu skóre im už neostávali sily a preto domáci, aj keď so šťastím, predsa vyhrali.
Domadice - Veľký Ďur 1:6 (0:0), góly: Lapin - Bátovský 2, Peter Lipták, Pavol Lipták, Osvald, Lipovský, (Lieskovský)
Prvý polčas v Domadiciach bol úplne vyrovnaný, o čom svedčí aj skóre. Ani jedno mužstvo sa nepúšťalo bezhlavo do útočenia a obe obranné formácie stáli na pevných nohách. V druhom polčase sa však roztrhlo vrece s gólmi. No o päť viac pridali pridali hostia a preto bezpochyby zaslúžene vyhrali.
Horný Pial - Podlužany B 2:0
(0:0), góly: P. Macák, P. Szilva z 11m, (Szikora st)
Celý zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Aj keď si obe mužstvá vypracovali nejaké šance, v ich zakončení boli neúspešní. Gól prišiel až v 60. min., keď konečne presne namierili domáci Macák. O 15. min. sa z pokutového kopu nepomýlil Szilva a stanovil tak konečné skóre na 2:0.
N. Dedina B - M. Ludany 1:2 (1:0), góly: Slušný - Lojek 2, (Zaimi B)
Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom si domáci počínali naozaj dobre, z čoho rezultoval aj gól na 1:0. No v druhej časti sa karta obrátila a Lojek dvoma presnými záshami zabezpečil pre Ludany tri body.
Devičany - Bory 1:11 (0:5), góly: Debnár - Račko 3, Csernyanský, L. Piatrik, Szudy, R. Piatrik, Hanczko, Ježík, Zlatner, Tóth, (Havran)
Tretí divoký výsledok v „trojkách“ sa zrodil v Devičanoch. Hostia však boli absolútne lepším mužstvom počas celého zápasu. Domáci futbalisti sa zmohli len na strelenie jediného čestného gólu. Bory si samozrejme tri body úplne zaslúžili.
Jur n. H/B - H. Kosihy 2:0
(0:0), góly: Rakovič, P. Molnár, (Moravčík)
V súboji dvoch prvých mužstiev sa hral veľmi kvalitný zápas s množstvom príležitostí na oboch stranách. Lenže domáci útočníci boli presnejší v zakončení a keď ich pri príležitostiach hosťujúcich hráčov podržal výborne chytajúci brankár, mohli si Jurania pripísať tretie víťazstvo.
1. Jur n/H. B 3 3 0 0 16:1 9 (6)
2. Bory 3 3 0 0 17:4 9 (6)
3. M. Ludany 3 3 0 0 9:3 9 (6)
4. V. Ďur 3 2 1 0 10:2 7 (1)
5. H. Kosihy 3 2 0 1 10:2 6 (3)
6. Podlužany B 3 2 0 1 8:2 6 (3)
7. Vyšné 2 1 1 0 3:2 4 (1)
8. H. Pial 3 1 0 2 4:4 3 (-3)