Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Futbal - V. liga dospelých: Sandričania a Štiavnické Bane vyhrali rozdielom triedy

4. kolo:
Kováčová – Žiar B/Lad. Vieska
2:0 (1:0)
Zápas začali lepšie domáci, ktorí už v 6. min zásluhou Volka otvorili skóre. Potom prevzali taktovku hry hostia, vypracovali si štyri gólové šance, ale nič z nich nevyťažili.V druhom polčase už jasne dominovali, ale bránka domácich bola pre nich zakliata. Nepremenili ani stopercentné šance. V 88. min videl veľmi prísne udelenú červenú kartu Dovec a v samom závere upravili domáci zásluhou Plavca na konečných 2:0. Hostia sa cítia byť poškodený nekorektným výkonom rozhodcu.
Góly: 6. Volko, 90. Plavec. ŽK: Dovec. ČK: Dovec (Žiar nad Hr. B) – po druhej ŽK. Pred 120 divákmi rozhodoval Očovay.
ŽIAR NAD HRONOM B: Haliarsky – Lalo, Matyáš, Kováč, Urgela, Slašťan, Heiler, Antal, Bugár (62. Stašo), Mališ (82. Hudec), Dovec.

Dolné Hámre - Žarnovica
3:0 (2:0)
Lepšie síce začali hostia, ale skóre zápasu otvoril nádhernou strelou domáci Repiský. Potom už Dolné Hámre súpera zatlačili, ten sa však dobre bránil až do 40. min, kedy skóroval V. Zeleňák. Ten istý hráč aj uzavrel stav zápasu na konečný trojgólový rozdiel pre domácich.
Góly: 40., 88. V. Zeleňák, 6. Repiský. ŽK: L. Káčer, Kramár, Stribula, Repiský – Roško, Gubán, Hric, Černák. Pred 200 divákmi rozhodoval Király.
DOLNÉ HÁMRE: Pukan – Ološtiak, Kramár, Stribula, L. Káčer, Necpál, Repiský, Zúbek (82. Švihla), Schwarz, V. Zeleňák (88. Tomka), Frim (89. M. Káčer)
ŽARNOVICA: Čampa – Seget, Repiský, Roško (58. Le), Chmola, Černák, Gubán, Mičík (46. Štefanka), Hlavačka, Nasvetr (77. Mičík), Hric (80. Gregor).

Štiavnické Bane – Detva
4:1 (3:0)
Spočiatku bola hra vyrovnaná. Domáci boli aktívnejší, Detva pozorne bránila. V druhej časti I. polčasu sa po štandardných situáciách presadili Beták, Poprac a Janči a zrazu bolo rozhodnuté. Keď v 52. min pridal štvrtý gól Urgela, vyzeralo to na debakel hostí. Domáci však ubrali, a ďalšie góly už nepridali. Naopak hosťom sa podarilo skorigovať na konečných 4:1.
Góly: 28. Beták, 35. Poprac, 42. Janči, 52. Urgela – 73. Chlebničan. ŽK: Turský - Víťazka. Pred 150 divákmi rozhodoval Marhefka.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Plachetka – Osvald (61. Hrubčo), Poprac, Beták, Košarník, Pastier (64. Ondrík), Venglár, Beňo, Urgela, Turský (46. Kmeť), Janči.

Priechod – N. Baňa
2:1 (0:0)
Pohybliví hostia sa predstavili vo veľmi dobrom svetle. V bojovnom zápase, v ktorom nechýbalo nasadenie, si domáci vytvorili viac gólových príležitostí. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a spoliehali sa na brejky.
Góly: 51. Marek Barla, 77. Sochor - 65. Kuba, ŽK: Vajda, Mir. Barla, P. Lichý – Forgáč. Pred 220 divákmi rozhodoval Dado.
PRIECHOD: Slobodník – Marek Barla, Mir. Barla, Chaban (90. Voskár), Pet. Homola, Mesík, Zachar, Kollár (83. Cenkov), Sochor, Vajda, Lichý. N. BAŇA: A. Baláž - Forgáč, Rybár, Benko, J. Baláž, Polnišer, Mánik, Slávka, Čibík, Polc (57. Marko), Kuba.

D. Niva – Podlavice
0:4 (0:1)
Domácim zápas nevyšiel, herne sa trápili. Naopak, hostia boli herne lepším tímom. Strelecky sa zaskvel Navrátil, ktorý hetrikom nadviazal na polčasové ,,víťazstvo“ Podlavíc.
Góly: 46., 55. a 80. Navrátil, 40. Hrnčíř, ŽK: Slosiarik – Rumanovský, Rebek, Uhliar. Pred 70 divákmi rozhodoval Olšiak.
PODLAVICE: Lalík – Majling, Šatanek (73. Šatánek), Rumanovský, Kollár, Rebek, V. Haviar (80. Štulajter), Demčík (78. Bálint), Uhliar, Hrnčíř. Navrátil.
Zaujali: Navrátil (Podlavice)

Hrochoť – Dudince
4:3 (4:2)
Hrochoť nastúpila s obrovským náporom, čo sa prejavilo už na polčasovom výsledku. Domáci viedli 2:0, Dodok po prísnej penalte znížil na 2:1. Domáci pokračovali v nápore a viedli už 4:1. Po zbytočnom vylúčení však znervózneli, čo hostia využili a znížili. Druhý polčas opäť pokračoval nápor Hrochote, škoda nevyužitých troch gólových príležitostí. Domácim, ktorí dohrávali od 35. min. desiati, dochádzali sily, čo Dudince využili na strelenie tretieho gólu a Hrochoť sa nakoniec bála o výsledok.
Góly: 16. a 22. Ján Selecký, 12. D. Škamla, 21. Ján Zátroch - 19. Dodok (z 11 m), 35. Palkovič, 87. Vankovic. ŽK: D. Škamla, Pet Zátroch, Mil. Považanec – Kralina, Bielik. ČK: 35. Pet. Zátroch. Pred 250 divákmi rozhodoval M. Budáč.
HROCHOŤ: Bajtar – Poničan, Mart. Selecký, Pet. Zátroch, Mil. Považanec, Sl. Selecký, Kmeť, Ján Zátroch (90. Majer), Ján Sláva (90.+ Dorotovič), Ján Selecký, D. Škamla.

Radvaň – Č. Balog
5:1 (3:1)
Domáci mali dobrý vstup do zápasu, keď už v 7. min. Vidiečan zúžitkoval ideálnu prihrávku Ševčíka na prvý gól. Druhý pridal sám Ševčík v 11. min. strelou z 20 metrov. V 25. min. unikol Ňáčik z polovice ihriska a stav bol 3:0. Bukovec z pokutového kopu v 31. min. stanovil polčasový výsledok. Zrazenie domáceho útočníka v pokutovom území potrestal Ondrejka, keď dal štvrtý gól. Skóre na konečných 5:1 uzavrel Tomčík po sóle Snopka. Hostia hrali v poli obetavo, ale ich útoky končili buď pred šestnástkou, alebo sa po nich kopali rohové kopy. Výnimkou bola 85. min., keď domáci brankár len z veľkou námahou vytlačil trestný kop nad žrď. Pomer rohov bol 12:5.
Góly: 7. D. Vidiečan, 11. Ševčík, 25. Ňáčik, 49. Ondrejka (z 11 m), 79. Tomčík – 31. Bukovec (z 11 m). ŽK: Novoroľník, Tomčík – Plavec, Pet. Turňa. Pred 170 divákmi rozhodoval Michna.
RADVAŇ: Timek – Uličný, Kocka, Kvasna, Ševčík, Ňáčik, Országh (67. Snopko), Novoroľník (88. Ponický), D. Vidiečan, Ondrejka, Tomčík.
PARTIZÁN: Gašperík – Štulrajter, Meškan, Švantner (64. Kováčik), Nižnik, Pet. Turňa, Bukovec, Plavec, Kleskeň (26. Kysel, 58. Kvietok), Pečovský, Marcel Turňa.

1. Radvaň 4 3 1 0 13:3 10
2. Podlavice 4 3 1 0 9:1 10
3. Š. BANE 4 2 2 0 10:4 8
4. N. BAŇA 4 2 1 1 10:5 7
5. Hrochoť 4 2 1 1 11:8 7
6. Dudince 4 2 0 2 11:11 6