Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

V Župkove zápasili slobodní so ženatými

Dňa 13. 8. 2005 sa v obci Župkov uskutočnil už 3. ročník priateľského futbalového zápasu „SLOBODNÍ – ŽENATÍ“. Táto športovo - spoločenská akcia prebiehala v priestoroch miestneho futbalového areálu a začala sa už o 13.00 hod. zápasom žiakov, v ktorom domá

ce nádeje porazili svojich rovesníkov z Dolných Hámrov 4:2. Následne o 15.00 hod. začal slávnostným výkopom hlavný zápas dňa – „SLOBODNÍ – ŽENATÍ“. Tu je potrebné poznamenať, že predošlé dva ročníky tohto tradičného zápasu sa skončili zhodnou remízou 3:3, pričom vždy rozhodovali strely zo značky pokutového kopu. Víťazom 1. ročníka tohto podujatia bolo mužstvo slobodných, o rok neskôr už triumfovali ženatí. Pri tejto vzácne vyrovnanej bilancii sa s napätím očakávalo, kto bude úspešnejší tento krát. Obzvlášť preto, že obe mužstvá nastúpili takmer v plnej sile. Chýbali len dovolenkujúci hráči. Samotný zápas začali lepšie ženatí, ktorí otvorili skóre strelou zo značky pokutového kopu. Onedlho však boli diváci svedkami veľkého zvratu, keď slobodní zmobilizovali svoje sily a ešte v priebehu 1. polčasu otočili výsledok na 4:1, čo bol nakoniec i rezultát prvého polčasu. Cez prestávku prebiehali rôzne sprievodné akcie, okrem iných aj streľba zo značky 11m na fľašu. Druhý polčas sa niesol v znamení ubúdajúcich síl ako v mužstve ženatých, tak aj v mužstve slobodných. Tesne pred koncom sa ešte podarilo ženatým skorigovať výsledok na konečných 4:2, takže prvýkrát sa zrodil víťaz tohto zápasu už v riadnom hracom čase. Víťazom sa stalo mužstvo slobodných. Putovný pohár pre víťaza odovzdal osobne predseda ObFZ Žiar nad Hronom – Ján Tomáš. Zápas mal podľa vyjadrenia všetkých hráčov, trénerov, divákov ako i pozvaných hostí veľmi vysokú úroveň, veď v ňom nastúpilo množstvo bývalých i súčasných hráčov Župkova, množstvo hráčov hrajúcich v minulosti ako aj v súčasnosti za iné úspešné kluby, celý rad hráčov so skúsenosťami z vyšších krajských a celoslovenských súťaží, avšak všetko to boli rodáci, bývalí či súčasní občania malebnej obce Župkov. Zápas sledovalo zhruba tristo spokojných divákov, rozhodoval Jozef Pukan. Mužstvo slobodných nastúpilo v tomto zložení: Marek Tonhauzer, Vladimír Kmeť, Peter Rajnoha, Andrej Hós, Pavel Tonhauzer, Michal Baniari, Jaroslav Repiský, Tomáš Rajnoha, Ján Baniari, Rudolf Repiský, Slavomír Eržiak, Miroslav Eržiak, Michal Majsniar, Juraj Boledovič, Vladimír Daniš, Roman Supuka, Martin Mádel. Mužstvo ženatých nastúpilo zložení: Vladimír Vozár, Ján Belan, Milan Stredák, Ján Tomáš, Jaroslav Bištuť, Pavel Tonhauzer, Anton Kozáček, Jozef Belan, Zdeno Repiský, Marek Bara, Ján Boledovič, Ivan Bobiš, Jozef Hollý a Igor Rendek. Po zápase sa všetci prítomní mohli tešiť na chutný guláš a na varenie halušiek. O 18.00 hod. sa začala pre divákov veľmi zaujímavá a očakávaná súťaž jednotlivcov v jedení 850 gramov halušiek na čas. Do súťaže sa prihlásilo množstvo súťažiacich zo Župkova, ako aj z okolitých obcí a miest. Víťazom tejto atraktívnej súťaže sa stal Štefan Floch s časom 1:35 min., druhý a tretí v poradí skončili domáci zástupcovia Vladimír Daniš s časom 2:02 min a Jaroslav Repiský s časom 2:10 min. Po skončení všetkých súťaží sa všetci presunuli do miestneho kultúrneho domu na hodovú zábavu s hudobnou skupinou Profil, kde sa tancovalo a zabávalo až do skorých ranných hodín.
Na záver je potrebné poďakovať všetkým sponzorom, ktorí podporili toto milé podujatie, taktiež všetkým organizátorom, ktorí sa pričinili o to, že takáto akcia bola v Župkove už po tretíkrát. Stretneme sa o rok!