Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Žiar doma so Zvolenom len remizoval

V predohrávanom 14. kole III. ligy STRED hostili futbalisti FK MŠK Žiar nad Hronom na svojom trávniku súpera z neďalekého Zvolena. Obidve mužstvá mali v tomto zápase veľkú motiváciu bodovať. Domáci futbalisti chceli po prekvapujúcom víťazstve v Banskej By

Žiar nad Hronom - Zvolen
1:1 (1:0)
strici potvrdiť vzostup formy, naopak Zvolenčania mali záujem odpútať sa od spodných priečok tabuľky. To, že ich súčasné postavenie je len zhodou náhod, začali potvrdzovať už od úvodného hvizdu rozhodcu Vorla. A keďže Žiarčania sa pred peknou návštevou tiež nechceli nechať zahanbiť, hra produkovaná obidvomi mužstvami sa musela páčiť všetkým zúčastneným. Už v 5. min. vyslal Zvolen prvú strelu na brankára Chalupku, ten bol však ako vždy pozorný. O štyri minúty neskôr sa zrodila prvá obrovská šanca v zápase, ktorú však domáci útočník Hric po prihrávke Cepláka v páde nepremenil. V 10. min. sa však už domáci radovali. Po zaváhaní brankára hostí vybojoval loptu Páleník a po jeho milimetrovej prihrávke už Hric nezaváhal a bolo 1:0. Od tohto momentu prevzali taktovku hry Žiarčania a skutočne im len málo chýbalo k tomu, aby získali dvojgólové vedenie. Najprv v 13. min. Číž strelou z veľkej diaľky takmer prekvapil brankára hostí Auxta a v 23. min. po krásnej akcii na jeden dotyk zaváhal v čistej šanci Páleník. Odpoveď Zvolena však nenechala na seba dlho čakať. Už o dve minúty sa objavil útočník hostí vo výbornej streleckej pozícii, avšak opäť zaúradoval Chalupka a šancu bravúrne zneškodnil. V 26. min. sa v ďalšej šanci ocitol Páleník, ale streliť gól mu asi nebolo súdené. V 30. min. došlo u domácich k vynútenému striedaniu, keď zraneného špílmachra Puliša vystriedal mladý Zelovič. Do polčasu sa už nič významné neudialo, a tak futbalisti zo Žiaru odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom. Po prestávke sa obraz hry dosť zmenil. Zvolenčania začali dominovať v strede poľa a postupne preberali taktovku hry do svojich rúk. Domáci však umne bránili, takže gólové šance si Zvolen nevypracoval, výnimkou bola len Bohušova hlavička, ktorá smerovala tesne vedľa svätyne domácich. V 67. min. mohol zasadiť hosťom definitívny direkt Hric, ale sám zoči-voči Auxtovi nepochodil. Nepísané pravidlo nedáš - dostaneš platilo aj tentokrát. V 71. min. po rohovom kope hostí vyskočil najvyššie Kujan a bolo vyrovnané. To však ešte nebolo všetko. Evidentne povzbudený Zvolen sa len s bodom uspokojiť nechcel a veru desať minút pred koncom mal blízko aj ku všetkým trom. Po ďalšej Kujanovej hlavičke sa znovu zaskvel Chalupka a loptu vytlačil na roh. Ešte v poslednej minúte, po priamom kope Zvolena, zazvonilo brvno domácej brány a to už bola skutočne posledná vec, ktorá sa v tomto zápase udiala. Súperi sa teda rozišli zmierlivo, čo určite viac teší hostí. Domáci majú šancu rehabilitovať sa v ďalšom domácom zápase s Ružomberkom B.
Góly: 10. Hric - 71. Kujan. ŽK: Želiezka (Zvolen). Pred 400 divákmi rozhodoval Vorel.
ŽIAR NAD HRONOM: Chalupka - T. Obert (63. Dobrota), Macejko, Číž, I. Obert, Puliš (30. Zelovič), Žiak, Ceplák, Michaliga, Hric, Páleník (83. Šimon)
ZVOLEN: Auxt - Mihál, Tužinský (83. Želiezka), Konček, Michálik (40. Pavlík), Sudimák (46. Slaný), Kučera, Banski, Bohuš, Borgoň, Kujan

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

21 h
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.