Futbal - IV. liga dospelých: Hliník zaskočil favorita, Dolná Ždaňa remizovala v Tisovci

5. kolo:
Tisovec - Dolná Ždaňa
2:2 (2:1)

Tisovec začal lepšie, v 7. min síce ešte zneškodnil Gašpir samostatný nájazd domáceho útočníka, ale v 10. min po ruke Flašíka kopali domáci jedenástku, ktorú aj premenili. V ďalších minútach sa naopak viac snažili Dolnoždančania, šance Kukučku a Sekereša však gól nepriniesli. Šťastie sa na hostí usmialo až v 44. min, keď sa po rohovom kope gólovo presadil Flašík a bolo vyrovnané. Domáci však ešte do polčasu stihli strhnúť vedenie na svoju stranu, keď Gašpir neudržal strelu a po následnej dorážke bolo 2:1. V II. polčase mali jednoznačne viac z hry hostia. Najprv nepremenil veľkú šancu Mikuška a v 65. min Lavrov dokonca ani pokutový kop. Napokon dve minúty pred koncom Dulaj hlavičkou vyrovnal. V samom závere ešte nastrelil Flašík brvno a po skrumáži vykopával domáci obranca loptu z bránkovej čiary.
Góly: 10. Hurák, 45. Resutík - 44. Flašík, 88. Dulaj. ŽK: Boháčik, I. Vengrín, O. Vengrín – Flašík, R. Urgela, Varecha. ČK: Varecha (Dolná Ždaňa) – po druhej ŽK. Pred 220 divákmi rozhodoval Tomčík.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpir – Varecha, Flašík, Kukučka, Sekereš, R. Urgela, S. Urgela, Sepeši, Zuberník (28. Lavrov), Sklenka (49. Miškov, 82. Dulaj), Mikuška

Hliník nad Hr. – Dolná Strehová
1:0 (1:0)
Domáci udržali favorita na dištanc umnou obrannou hrou. Už v 8. min po faule na Šopu premenil pokutový kop Sviržovský a od tohto momentu sa hra odvíjala len v strede poľa. Domáci dobre bránili a hostia si v podstate nevypracovali žiadnou gólovú príležitosť. Domáci mali ešte dve šance, ktoré však gólom neskončili, a tak sa zápas skončil prekvapujúcim víťazstvom Hliníka 1:0.
Gól: 8. Sviržovský (z 11 m). ŽK: Ľupták – Zachar, Ježík. Pred 240 divákmi rozhodoval Budáč.
HLINÍK NAD HRONOM: Packo – Svatený (73. M. Demko), Netolický, R. Šimko, Blaho, Šopa (90. Šouc), S. Šimko, Krčmárik, V. Pilnik, Ľupták, Sviržovský.

Ostatné výsledky: Brusno - Tomášovce 4:1 (2:0). Góly: Vaník, Ernek, Jančiar, Kováč – Merčiak. ŽK: Lašák (Tomášovce). Rozhodoval Zelezník, 200 divákov. Poniky - Poltár 3:0 (1:0). Góly: Poliak 2, V. Maľa. ŽK: V. Maľa - Nociar, Horanský, Strmeň. Rozhodoval Vojtek, 200 divákov. Selce - Jesenské 2:0 (1:0). Góly: Ľ. Rusko, Caban. ŽK: Caban, P. Rusko, Kmeť, Dobrík - Végh, Farkaš. Rozhodoval György, 300 divákov. Kalinovo - Revúca 3:0 (1:0). Góly: Máč 2 (1 z 11 m), Kotman. ŽK: Hazucha, Kotman - Krajnák, Galla. Rozhodoval M. Krahulec, 250 divákov. Králiky - Veľký Krtíš 4:1 (2:1). Góly: Hurík, Klinec, Hamšík, Tuhársky – Chromek. ŽK: Kubát, Huntoš - Lukács, Černík. Rozhodoval Košarník, 150 divákov.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 959

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.