Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Futbal - III. liga dospelých: Žiar z dvoch domácich zápasov „vyťažil“ len jeden bod

5. kolo:
Žiar – Ružomberok B
1:2 (1:0)

V úvode mali navrch hostia, ale svoje šance nepremenili. V 10. min sa dostával do šance domáci Hric, ale tiež sa nepresadil. V 22. min sa vo výbornej pozícii ocitol hosťujúci Latiak, situáciu však prešpekuloval. O minútu neskôr ušiel obrane Ružomberka Hric, vnikol do šestnástky, kde bol faulovaný a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil domáci kapitán I. Obert. Po tomto momente sa hra odvíjala v strede poľa, keď ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu. V 38. min po chybe v obrane hostí opäť ušiel rýchly Hric, v dobrej šanci však prestrelil. O dve minúty neskôr mal ten istý hráč na kopačkách aj druhý gól domácich, obišiel aj brankára Smiešku, avšak nezakončil presne. V 42. min mali pre zmenu obrovskú šancu vyrovnať hostia, keď sa R. Urban rútil osamotený na domáceho Chalupku, našťastie pre domácich však prestrelil, a tak sa I. polčas skončil 1:0. V druhom polčase prebrali taktovku hry do rúk hostia. Najprv v 48. min vyrovnával na 1:1 Sedlák, potom v 54. min nebezpečne vystrelil Latiak, až prišla 64. min a v nej T. Obert fauloval v šestnástke prenikajúceho Varhaníka a z následnej jedenástky poslal hostí do vedenia R. Urban. Ružomberok B aj naďalej kontroloval hru v strede poľa, a tým nepúšťal domácich do tlaku. Naopak, neustále hrozil rýchlymi protiútokmi. Jedinú šancu Žiaru na vyrovnanie „spálil“ v poslednej minúte Páleník, a tak sa z troch bodov napokon tešili hostia.
Góly: 23. I. Obert (z 11 m) – 48. Sedlák, 65. R. Urban (z 11 m). ŽK: T. Obert – Siva, Bakoš. Pred 450 divákmi rozhodoval Horák.
ŽIAR NAD HRONOM: Chalupka – Macejko, Zelovič, Číž, I. Obert, Ceplák, Žiak (46. T. Obert), Rapčan (46. Dobrota), Michaliga, Hric, Páleník
RUŽOMBEROK B: Smieška – Špirko (69. Baran), Siva, Kaprálik, Rúčka, Bakoš, Bielák, Sedlák, Latiak, R. Urban, Varhaník (73. Kapláň).

Kremnička - Bytča
4:3 (3:1)

Už v 2. min sa dostal pred Horeckého Snitka, ale brankár hostí bol pozorný. Bytčania urobili prvú vážnejšiu akciu v 14. min a hneď boli efektívni. Gabaj ušiel po ľavej strane a presnou strelou k ľavej žrdi nedal Juračkovi šancu. V 25. min po centri Gabaja netrafil Kováč z dobrej pozícii. Z protiútoku vyrovnal hlavou Štrba. Hra domácich sa upokojila a svojou krídelnou hrou zatlačili Bytču do defenzívy. V 26. min unikol po ľavej strane Kollár a jeho center premenil hlavou Hurík na vedúci gól. V nadstavenom čase v prvom polčase zahrávali domáci rohový kop a Chudík hlavičkou pod brvno zaznamenal gól. Hosťujúce mužstvo urobilo v druhom polčase prvú ucelenú akciu v 62. min a tá znamenala zníženie stavu. Gajdošík šikovne využil chybné vybehnutie Juračku a pohodlne skóroval. O 4 minúty hostia znovu udreli. Odkop z obrany hostí prevzal na pravej strane v ofsajdovej situácii Chrenko a po jeho centri Gajdošík hlavičkou vyrovnal. Domáci všekty sily vrhli do útoku. V 72. min trestný kop Štrbu skončil na spojnici žrde a brvna. Vykúpenie obstaral pre domácich Kuzma v 75. min, ktorého prudká prízemná strela skončila v sieti brankára hostí.
Góly: 25. Štrba, 26. Hurík, 45. Chudík, 75. Kuzma - 62. a 66. Gajdošík, 14. Gabaj. ŽK: Širo, Chrenko. Rozhodoval Čiernik, 250 divákov.
PAVOL KNAPKO

D. Kubín - Dukla B. Bystrica B
3:2 (1:0)
Domáci narazili na veľmi dobrého súpera, ktorý od úvodných minút potvrdzoval svoje ambície. Už v 11. min po hlavičke útočníka hostí vykopol loptu Čučka. Po rohovom kope Callu v 19. min Bača hlavou otvoril skóre. Hra prebiehala viac na polovici domácich, ale z protiútokov hrozili domáci. V 38. min pekný center Melicherčíka Dzúrik na päťke nedočiahol a v 45. min Melicherčíkova strela skončila vedľa. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia a už v 49. min po trestnom kope Kulika vyrovnali na 1:1. Obdobná situácia sa zopakovala v 51. min, keď Bača z tresného kopu trafil do horného rohu a domáci opäť viedli. V 67. min mohla Dukla vyrovnať, ale Čučka loptu z čiary vyhlavičkoval. Tlak hostí sa stupňoval a odmenou za to im bol vyrovnávajúci gól, keď Hrbek vnikol do šestnástky a tečovanou strelou vyrovnal. Celozápasová bojovnosť a snaha domácich bola korunovaná v 90. min gólom Kubániho.
Góly: 19. a 51. Bača, 90. Kubáni - 82. Hrbek 49. Kulik. ŽK: Holub - Štúber, Kanda, Turňa, Gibala. Rozhodoval Repa, 500 divákov.
JOZEF DAVID

Ostatné zápasy: Podbrezová B - Čadca 1:2 (1:1), 5. Haviar - 2. Planeta, 54. Privarčák. ŽK: Belko - Gavlák. Rozhodoval Urda, 220 divákov. Rakytovce - Bánová 0:1 (0:0), 52. Kubovich (z 11m). ŽK: Michalička, Móres - Ďuratný L. Rozhodoval Putra, 150 divákov. L. Mikuláš - T. Teplice 1:5 (1:3), 13. Húska (11m) - 7. Ždimera, 16. Jeťko J., 21. a 55. Privitzer, 75. Kempný. ŽK: Kandera T. - Koleno. ČK: Ždimera. Rozhodoval Krško. 250 divákov. Zvolen - K. Lieskovec 6:0 (5:0), 2., 27., 30. a 88. Bohuš 4, 18. Mihál, 36. Kučera, ŽK: bez, rozhodoval Turňa (Brezno), 250 divákov. K. N. Mesto - R. Sobota B 3:1 (3:1), 21. Molnár, 23. Padych, 30. Golian - 3. Filo. ŽK: Michulek. Rozhodoval Kubačka, 250 divákov.

Predohrávané 14. kolo: Rimavská Sobota B/Tornaľa – Dukla Banská Bystrica B 0:4 (0:3). Góly: 5. Bukač, 19. Šišiak, 34. a 61. Libič, ŽK: Turňa, Choma (Dukla B), rozhodoval Ligas, 250 divákov. Ružomberok B/Ľubochňa – Bytča 2:0 (1:0). Góly: 11. Urban (z 11 m), 55. Latiak, ŽK: , rozhodoval I. Krahulec, 150 divákov. Turčianske Teplice – Bánová 7:0 (4:0). Góly: 14. a 24. Letrik, 22. Kempný, 27. Privitzer, 56. J. Jeťko, 81. Šavol, 84. Šimček, ŽK: J. Jeťko - Mojík, rozhodoval Medveď, 450 divákov. Kysucké Nové Mesto – Čadca 0:1 (0:0). Gól: 51. Baláž, ŽK: Kohút - Jaroš, rozhodoval Poláček, 480 divákov. Liptovský Mikuláš – Kysucký Lieskovec 2:1 (1:0). Góly: 30. Kašpar, 85. Húska - 72. Vojvoda (z 11 m), ŽK: Juriga, Malacký - Dančík, rozhodoval T. Kučera, 200 divákov. Žiar nad Hronom – Zvolen 1:1 (1:0). Góly: 10. Hric - 76. Kujan, ŽK: Želiezka (ZV), rozhodoval Vorel, 400 divákov. Dolný Kubín – Podbrezová B 1:1 (1:0). Góly: 45. Plančo - 76. Chrenovský, ŽK: Chrenovský, Jančík, Belko (Podb), rozhodovala Likavcová, 300 divákov. Kremnička – Rakytovce 2:2 (0:0). Góly: 49. Tišliar, 79. Chudík - 54. Jobko, 59. Fojtík (z 11 m), ŽK: Kuric, Hurík, Chudík, Vodecký - Homola, rozhodoval Petrák, 250 divákov.

1. T.Teplice 6 5 1 0 28:3 16
2. Čadca 6 5 0 1 15:4 15
3. Kremnička 6 4 1 1 14:8 13
4. Ružomb B 6 3 2 1 9:6 11
5. D.Kubín 6 3 2 1 10:10 11
6. ŽIAR N. HR. 6 3 1 2 12:7 10
7. Bánová 6 3 1 2 9:12 10
8. Dukla B 6 2 1 3 13:11 7