Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Levickí hokejisti odštartovali prehrou

ŠHK 37 Piešťany - HK Levice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
góly: 12. R. Kolník, 14. a 42. Betka, 22. J. Ručkay - 2. Beňuš (Jágerský), 500 divákov
HK Levice: Dobrý (Šaling) - Schreibenreif, Blickling, Šimonek, Sakala, Fazekaš - Pupák, Bartík, Vasiľko - Beňuš, Matejov, Jágerský - Kučerka, Gajdoš, Francisty - Gernát, strely na bránu 41:27, vylúčení na 2 min. 8:7
Na svoj prvý prvoligový zápas cestovali levickí hokejisti bez avizovaných posíl z extraligovej Nitry. Levičania mali výborný vstup do zápasu a prekvapili ním hostí. Už v 2. min. naši využili presilovku a po asistencii Jágerského Beňuš otvoril skóre. Neskôr potom bol hlavný rozhodca prísnejší na Levičanov, keď vylúčil dvoch hráčov za radom, čo domáci využili na vyrovnanie Kolníkom v 12. min. O ďalšie dve minúty Betka strelil druhý gól domácich. Levičania hrali zo zabezpečenej obrany, so snahou o rýchle brejky. Piešťany sa snažili hrať nátlakovú hru a veľmi dobrý výkon brankára Dobrého držal našich stále v hre. V 2. tretine mali možnosti skórovať aj Levičania, ale hneď na jej začiatku poistil vedenie domáceho mužstva Ručkay. Aj úvod 3. tretiny padol rýchly gól, no opäť do bránky Levíc, keď štvrtý gól domácich strelil opäť Betka. Snaha našich hokejistov o zdramatizovanie zápasu bola však už márna, no Levičania si za svoj obetavý a bojovný výkon zaslúžia pochvalu.
P. Hričina, tréner: Zápas mal veľmi dobrú úroveň, keďže nemohli hať Nitrania, chceli sme hrať viac defenzívne, zachytávať útoky súperov už v strednom pásme, čo sa nám celkom aj darilo. Hrali sme zodpovedne v obrane, ale aj tak sme inkasovali po hrubých chybách jednotlivcov zbytočné góly. Nebyť toho, mohli sme uhrať omnoho priaznivejší výsledok. Za svau 2:1, či 3:1. sme mohli skórovať my, no šance sme nepremenili. Súper hral na kompletné štyri formácie, kým my vlastne len na dve obrany a tri útoky.

Ostatné výsledky: MŠHK Prievidza - HKM Humenné 4:3 , VTJ Trebišov - VTJ Topoľčany 5:6 po sam. nájazdoch, HC 05 B. Bystrica - Dukla Senica 5:1, HK Trnava - HK VTJ S. N. Ves 1:5, HK Prešov - HK 95 P. Bystrica2:5