Futbalový servis

Tlačovka hokejistov pred prvým majstrovským zápasom
Hokejisti HK Levice sa dostali do druhej najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku a v piatok, teda v deň prvého majstrovského zápasu, zvolali v priestoroch kaviarni Na Korze tlačovú konferenciu. Za hokejový klub sa na tlačovke zúčastnili riaditeľ HK Ladislav Szuťányi, generálny manažér Ivan Hrtús, člen výboru HK Erik Filip a tréner mužstva seniorov Peter Hričina. „Levickí fanúšikovia hokeja si môžu prísť na svoje, veď účasť v I. lige je pre nás všetkých historickým. Dostali sme sa na hokejovú mapu Slovenska s tým, že minimálne dvakrát do týždňa bude rezonovať názov klubu, či mesta Levice po celom Slovensku,” prezradil v úvode riaditeľ HK Levice L. Szuťányi. Levičania sú farmou extraligovej Nitry, kde v každom kole existuje možnosť pôsobenia až piatich hráčov, ktorých majú Nitrania na svojej súpiske. „Prihlásili sme sa do súťaží prípraviek 4. a 5. ročník, mladších a starších žiakov. ďalej do prvoligových súťaží dorastu, juniorov a samozrejme seniorov. Oproti minulej sezóne sme si polepšili vyššími súťažami dorastencov a seniorov. Čo sa týka kádra seniorov, šancu dostali okrem hráčov z Nitry aj domáci hokejisti a mala by to byť pre nich veľká motivácia. Radi by sme zastavili odliv talentovaných mladých hráčov do iných mužstiev a chceli by sme, aby rozvíjali svoj talent v Leviciach. Myslím si, že seniorská I. liga bude preto dostatočným motivačným faktorom pre všetkých mladých, nádejných hokejistov. Na druhej strane je neseriózne, že hráči, ktorí absolvovali s nami letnú prípravu, tesne pred prvým kolom dali klubu zbohom a odišli do zahraničia. Myslím tým dvojicu Búry a Gergely, keď sa zachovali nefér voči klubu,” informoval generálny manažér I. Hrtús. Levičania majú na svojej súpiske napísaných 22 hráčov, prípadné posilnenie kádra je stále ešte možné až do konca januára. Snahou je dopomôcť čo najväčšiemu počtu Levičanov adaptovať sa do prvoligového kádra. Levickí funkcionári predstavili kolekciu nových dresov. V žltých budú hrávať domáce duely, v zelených tie na ľadovej ploche súperov. Jednotné vstupné na domáce zápasy bude 40 Sk, je možné si na 22 domácich zápasov zakúpiť v pokladni klubu permanentku v hodnote 600 Sk. Pre malý záujem o ženský hokej levické hokejistky pod hlavičkou HK Levice v tejto sezóne hrať nebudú. „Odohrali sme niekoľko prípravných zápasov s veľmi silnými súpermi z Ruska, ale aj Maďarska, ktoré nám odhalili naše slabiny. Takéto zápasy sú pre naše mladé mužstvo určite prínosom a chlapci mali možnosť zistiť, že je to iná úroveň, ako II. liga. Príprava prebehla k spokojnosti a verím, že sme dobre pripravení na
I. ligu. Z Nitry by sme mali dostávať päticu extraligových hráčov, ktorých mená by sme sa mali dozvedieť od trénera Stavjaňu vždy deň vopred,” vyslovil spokojnosť s prípravou pred ostrým štartom tréner P. Hričina. Hokejisti, podobne ako ostatní športovci, majú prisľúbené určité finančné prostriedky z Mesta, ktoré by mali byť určené hokejovej mladi. Celý hokejový klub sa musí riadiť úradnými hracími časmi, ktoré určuje SZĽH a tie sú pre všetkých záväzné a nemenné. ROMAN UHNÁK

Levickí hokejisti odštartovali prehrou
ŠHK 37 Piešťany - HK Levice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
góly: 12. R. Kolník, 14. a 42. Betka, 22. J. Ručkay - 2. Beňuš (Jágerský), 500 divákov
HK Levice: Dobrý (Šaling) - Schreibenreif, Blickling, Šimonek, Sakala, Fazekaš - Pupák, Bartík, Vasiľko - Beňuš, Matejov, Jágerský - Kučerka, Gajdoš, Francisty - Gernát, strely na bránu 41:27, vylúčení na 2 min. 8:7
Na svoj prvý prvoligový zápas cestovali levickí hokejisti bez avizovaných posíl z extraligovej Nitry. Levičania mali výborný vstup do zápasu a prekvapili ním hostí. Už v 2. min. naši využili presilovku a po asistencii Jágerského Beňuš otvoril skóre. Neskôr potom bol hlavný rozhodca prísnejší na Levičanov, keď vylúčil dvoch hráčov za radom, čo domáci využili na vyrovnanie Kolníkom v 12. min. O ďalšie dve minúty Betka strelil druhý gól domácich. Levičania hrali zo zabezpečenej obrany, so snahou o rýchle brejky. Piešťany sa snažili hrať nátlakovú hru a veľmi dobrý výkon brankára Dobrého držal našich stále v hre. V 2. tretine mali možnosti skórovať aj Levičania, ale hneď na jej začiatku poistil vedenie domáceho mužstva Ručkay. Aj úvod 3. tretiny padol rýchly gól, no opäť do bránky Levíc, keď štvrtý gól domácich strelil opäť Betka. Snaha našich hokejistov o zdramatizovanie zápasu bola však už márna, no Levičania si za svoj obetavý a bojovný výkon zaslúžia pochvalu.
P. Hričina, tréner: Zápas mal veľmi dobrú úroveň, keďže nemohli hať Nitrania, chceli sme hrať viac defenzívne, zachytávať útoky súperov už v strednom pásme, čo sa nám celkom aj darilo. Hrali sme zodpovedne v obrane, ale aj tak sme inkasovali po hrubých chybách jednotlivcov zbytočné góly. Nebyť toho, mohli sme uhrať omnoho priaznivejší výsledok. Za svau 2:1, či 3:1. sme mohli skórovať my, no šance sme nepremenili. Súper hral na kompletné štyri formácie, kým my vlastne len na dve obrany a tri útoky.

Ostatné výsledky: MŠHK Prievidza - HKM Humenné 4:3 , VTJ Trebišov - VTJ Topoľčany 5:6 po sam. nájazdoch, HC 05 B. Bystrica - Dukla Senica 5:1, HK Trnava - HK VTJ S. N. Ves 1:5, HK Prešov - HK 95 P. Bystrica 2:5

Levická futbalová mlaď
I. LSD
Slovan Levice - AS Trenčín 1:2 (0:0), góly: Torda - Protuš, Godál
Levice: J. Molnár - Cs. Kovács, M. Kosák, R. Fogad, S. Drenka - Maroš Kosorín, M. Huszár, M. Maslen, P. Pilinský - A. Dálnoky, P. Varga (D. Torda, R. Boldiš, M. Čík, R. Parrák, M. Konkoľ, L. Petrežil)
Do prestávky sa hral sotva priemerný zápas, kde si mužstvá nedokázali vypracovať čisté gólové šance. Úvod 2. polčasu lepšie zvládli Levičania v 51. min. sa ujali vedenia, keď po ideálnom centri Dálnokyho hlavou otvoril skóre Torda. Naši chlapci mohli poistiť vedenie, ale ďalšie dobré príležitosti zostali nevyužité. V posledných 10-tich minútach sa opakoval scenár zo zápasu s Ružomberkom, keď hostia otočili skóre. Po chybe Molnára hostia v 87. min. vyrovnali Protušom a o minútu Godál strelil ich víťazný gól.
Železiarne Podbrezová - Slovan Levice 3:1 (2:1), gól: Kosák
Levice: J. Molnár - Cs. Kovács, M. Kosák, R. Fogad, Drenka - Huszár, Maslen, Varga, Pilinský - Martinček, Dálnoky (Torda, Maroš Kosorín, Parrák)
V kvalitnom a vyrovnanom zápase sa domáci pomerne lacno ujali vedenia po dvoch štandardkách, keď naši hráči nepokryli domácich. Ešte do prestávky sa dokázal presadiť Kosák a znížil na rozdiel gólu. V 2. polčase strelil Kosák dokonca druhý gól, ale ten mu rozhodca nepochopiteľne neuznal. Naši hráči potom prevzali iniciatívu, najväčšie šance mal Dálnoky, ale domáci poistili svoje vedenie. Domácim zjavne pomohli všetci rozhodcovia, inak sa zápas mal skončiť deľbou bodov.
I. LMD
Slovan Levice - AS Trenčín 1:5
(1:1), gól: Kotrus
Levice: Koseček - Horniak, Konvický, M. Fogad, Kosmály - Flídr, Mészároš, Tinák, Tóth - Kotrus, Janšík (Bogár, Jančo, Novák, Rakyca)
V polčase sa hral pomerne vyrovnaný zápas, keď levickí mladší dorastenci boli favorizovaným súperom vyrovnaným partnerom a odolávali náporu hostí. Hostia sa napriek tomu ujali vedenia, ale po rýchlej akcii našich sa postaral o vyrovnanie Kotrus v 34. min. Aj 2. polčas mal podobný priebeh, hostia mali loptu viacej na svojich kopačkách, ale vyrovnaný stav bol takmer tri štvrtiny zápasu. Po prestriedaní domáci už nevládali odolávať nátlakovej hre hostí a postupne inkasovali štyri góly až na konečných 1:5.
Železiarne Podbrezová - Slovan Levice 1:1 (1:1), góly: Varga - Rakica
Levice: Horváth - Horniak, Konvický, M. Fogad - Flídr, Mészároš, Tinák, Tóth - Kotrus - Rakyca, Janšík (Novák, Jančo, Havran, Bogár, Kuruc, Lovícsek)
Levičania mali dobrý vstup do zápasu a ujali sa vedenia v 7. min. gólom Rakicu hlavou, po štandardke Tótha. Neskôr prebrali iniciatívu domáci a v 27. vyrovnali Vargom. Ešte do prestávky mohol streliť druhý gól Janšík, keď išiel sám na brankára, ale nedal. Po zmene strán naši hráči naďalej predvádzali dobrý futbal, no hralo sa viac menej medzi šestnástkami a gól už viac nepadol. V tvrdom zápase sa zrodila zaslúžená remíza.
II. LSŽZ
Topoľčany - Slovan Levice B 1:4
(0:2), góly: Klačko 2. Andrášik, Chudý
Levice: Buchel - Génsky, Lešťan, Juhász, Hladík - Tran Ahn, Tóth, Klačko, Chudý - Čejtei, Andrášik (Kubinec, Hagara, Kyška, Birdáč, Klinka)
Levičania, posilnení o áčkarov, mali prevahu po celý zápas. Už v 5. min. otvoril skóre Andrášik - 0:1. V 25. strelil druhý gól našich na 0:2 Klačko, priamo z voleja. Po zmene strán hostia z ojedinelého rýchleho protiútoku znížili, ale to bolo zo strany domácich všetko. Klačko potom pridal tretí gól a Chudý, v samom závere zápasu rozhodol definitívne o zisku troch bodov pre našich starších žiakov.
Slovan Levice - Partizánske 3:0
(2:0), góly: Čejtei, Juhász, Klačko
Levice: Kubinec - Génsky, Budovec, Juhász, Šimonovič - Tóth, Klačko, Chudý, Tran Ahn - Andrášik, Čejtei (Buchel, Hagara, Klinka, Kyška)
Levičania začali zápas aktívne, no na začiatku nepremenili množstvo gólových šancí. Až neskôr sa presadil peknou strelou Čejtei a po ňom hlavou Juhász pridal druhý gól našich. V 2. polčase aj po prestriedaní Levičania držali súpera na dištanc a poistili svoje víťazstvo tretím gólom.
II. LSŽZ
Topoľčany - Slovan Levice B 2:1
(1:1), gól: Tóth
Levice: Bielik - Jasenek, Rafael, Švirik - Hypský, Gaži, Nemček, Zoller, Predajniansky - Tóth, Kováčik (Šemetka, Varga, Šebo, Farkaš)
Lepšie začali naši mladší žiaci a po nepozornosti domácich sa ujali vedenia. Neskôr domáci prevzali iniciatívu a po zbytočnom faule našich z priameho kopu vyrovnali. Náznaky šancí na oboch stranách gólmi neskončili. V 2. polčase domáci zvýšili aktivitu a strelili druhý gól. Ku koncu zápasu mohol dvakrát vyrovnať Šemetka, ale brankára domácich neprekonal. Naši si za výkon bod určite zaslúžili.
Slovan Levice - Partizánske 2:1
(1:0), góly: Nemček, Švirik
Levice: Bielik - Jasenek, Varga, Rafael - Hypský, Gaži, Švirik, Nemček, Zoller - Kováčik, Tóth (Farkaš, Mäsiar, Šebo, Vereš)
V priebehu 1. polčasu boli Levičania jednoznačne lepší, ale z tlaku a šancí strelili len jeden gól. Aj v 2. polčase hrali domáci odhodlane a strelili druhý gól. Hostia v závere zápasu znížili na 2:1, ale domáci si už víťazstvo vziať nenechali.
Text a foto: ROMAN UHNÁK

Oblastné majstrovstvá 5. kolo
Čaka - S. Tekov 4:1 (2:0), góly: Špaňo 2, Mudroň (z 11 m), Ondrušek, Minár, (Havran, Dálnoky, R, D: Rosipal)
V zápase mužstiev z čela tabuľky mali domáci jasne navrch. Po dvoch pr. kopoch Špaňa viedli do prestávky 2:0. Hostia síce pridali, ale Čakančania dvoma gólmi definitívne rozhodli o svojom víťazstve.
H. Kľačany - H. Túrovce 7:2 (4:0), góly: R. Bôžik 2, G. Švec 2, M. Slušný, J. Garai, M. Kúdela - Velebný, Nanias, (Pál, Szikora ml, R, D: Hengerics)
Domáci mali od začiatku jednoznačnú prevahu, hostia sa zamerali len na bránenie. S chuťou hrali hlavne „Angličania” R. Bôžik a M. Slušný a Kľačany svojmu súperovi nastrieľali sedmičku gólov.
Tlmače - Lok 2:2 (0:2), góly: Struhár, Kinčok - Mozeš, Šebeštín, (Lieskovský, Macho)
Domáci hostí podcenili a tí dvakrát po brejkoch skórovali. Po zmene strán Tlmače predsa len pridali, podarilo sa im v závere vyrovnať, ale v priebehu zápasu nepremenili dve penalty.
Podlužany - H. Vrbica 2:6 (0:2), góly: J. Kaminský, G. Búry - M. Špaňo 2, Sliačan, Horský, Peter Pilinský, L. Kuruc (z 11 m), (Urblík, Jakubcová)
Hostia boli futbalovejší a zaslúžene získali tri body vo svoj prospech, keď už do polčasu viedli rozdielom dvoch gólov. Domáci sa snažili o zvrat, ale na hostí v tomto zápase jednoducho nemali.
Kozárovce - N. Dedina 1:1
(1:1), góly: S. Benčať - Mráz, (Gregor, Slabý, R, D: Šafár)
Hostia boli v poli futbalovejší, ale domáci mali šancí o niečo viac. Po vedúcom góle Benčaťa hosťujúci Mráz vyrovnal. V 2. polčase sa ani jedna zo šancí oboch mužstiev neujala, preto sa zápas skončil deľbou bodov.
Žemberovce - V. Kozmálovce 6:1
(5:1), góly: F. Fiam, vlastný, J. Vrecník, M. Ármai, Chovan, Tomáš - Martin Tariška (Kolev I, Kolev A, v Bátovciach)
Hostia síce hneď v úvode viedli, ale vďaka uragánu domácich bolo už do polčasu o výsledku rozhodnuté. 2. polčas sa vlastne už len dohrával, domáci sa uspokojili s vysokým vedením.
Demandice - Plášťovce 7:0 (2:0), góly: Pastucha, Lulčo, Líška, Muráni, Tóth, vlastný, Sebelédy, (Chmura, Petrík, Zaimi J)
Domáci s troma posilami zmietli hostí a poslali ich domov s potupnou prehrou. Ich víťazstvo mohlo byť dokonca ešte vyššie, ale ďalšie šance zostali nevyužité.
Kalinčiakovo - D. Pial 0:2 (0:2), góly: R. Zummer, Vízi, (Sekeres, Klabníková, R, D: Konôpka)
Hostia začali útočne a v 15. min. vyhrávali o dva góly, čím prekvapili domácich. Kalinčiakovo sa snažilo o zvrat, ale hostia statočne odolávali a nakoniec získali cenné tri body.
Oblastné majstrovstvá 6. kolo
S. Tekov - Dolný Pial 2:1 (1:0), góly: R. Hajko, Galgóci - R. Zummer, (Kolev I, Kolev A, Jakubcová, D: Kysel)
Domáci začali s chuťou a viedli gólom Hajka. Dobre hrajúci hostia po obrátke vyrovnali Zummerom. V kvalitnom a útočnom zápase z oboch strán napokon o víťazstve domácich rozhodol kanonier Galgóci. Hostia v S. Tekove rozhodne nesklamali.
Plášťovce - Kalinčiakovo 5:4 (3:4), góly: Šomlo 2 (jeden z 11 m), Fabian, Róm, Križan - H. Taňaši, Š. Pap, Horniak, Fürješ, (Lieskovský, Szikora st, Szikora ml, D: Kubica)
Domáci rýchlo viedli 2:0, ale hostia odpovedali troma gólmi a otočili skóre. Domáci dokázali vyrovnať, ale hostia strelili 4. gól. Po zmene strán hostia svojou nedisciplinovanosťou ponúkli domácim možnosť otočiť skóre, ktorí ju náležite využili a nakoniec prvýkrát v sezóne vyhrali.
V. Kozmálovce - Demandice 1:0
(0:0), gól: J. Mucha, (Zaimi B, Zaimi J, Petrík, D: Gálik)
Kozmálovčania opäť porazili Demandice s postupovými ambíciami. Najprv mali šance domáci, potom hostia, ale gólu sa diváci dočkali až na začiatku 2. polčasu. Hostia neskôr prevzali iniciatívu, ale vyrovnávajúci gól sa im streliť nepodarilo.
N. Dedina - Žemberovce 2:1 (1:0), góly: Jurík 2 - Čvirik, (F. Farkaš, Szelényi, D: Hengerics)
Domáci konečne zmazali nulu v kolónke víťazstiev. V kvalitnom zápase mali obe mužstvá dostatok gólových šancí, ale presne mieril dlho iba Jurík a domáci viedli o dva góly. V závere zápasu vykresal hosťom iskierku nádeje Čvirik, ale na vyrovnanie už nezostával čas.
H. Vrbica - Kozárovce 1:2 (1:0), góly: Hovan, Hoľka, vlastný, (Chmura, Macho, Petrík, D: Šafár)
Vo Vrbici sa zrodilo prekvapenie kola, keď domáci do polčasu hostí doslova valcovali, no nedali gól ani z penalty. Tesne pred prestávkou síce Hovan poslal domácich do vedenia, ale hostia po obrátke vyťažili z minima maximum a prekvapivo si odviezli domov všetky body.
Lok - Podlužany 0:1 (0:0), gól: Zlatňanský (z 11 m), (Pál, Zaimi B, Zaimi J, D: Konôpka)
Domáci mali veľkú prevahu po celý zápas, ale z množstva šancí ani raz nedopravili loptu za chrbát brankára súpera. Sklamanie domácich dovŕšil v 2. polčase Zlatňanský, keď premenil penaltu. Hostia napriek ČK Hinzellera už víťazstvo zubami, nechtami ubránili.
H. Túrovce - Tlmače 3:0 (1:0), góly: J. Nanias (z 11 m), P. Tóth, J. Péter (Gregor, Kokavec, Tóth, D: Drappan)
Domáci mali priebeh zápasu pod svojou kontrolou a do polčasu viedli gólom z penalty. V 2. polčase hostia chceli zmeniť priebeh hry, ale Túrovčania kontrovali druhým gólom. Po ČK domáceho Pásztora hostia nielenže neznížili, ale inkasovali tretí gól a domáci sa tešili z víťazstva.
Čaka - H. Kľačany 2:1 (1:1), góly: R. Mudroň ( z 11 m), Tušan - G. Švec, (Urblík, Holman, D: Čornák)
Hostia viedli od 11. min. gólom Šveca, ale po veľkých chybách v obrane inkasovali dva góly. V 2. polčase sa domáci zamerali na udržanie výsledku, ktorý znamenal prvú prehru Kľačian v tomto ročníku. Z oboch strán sa hral pomerne kvalitný futbal, ktorý sa musel páčiť.
II. trieda 5. kolo
Vyškovce - Bátovce 2:3 (0:2), góly: Kováčik, vlastný - Skladan, Konček, Boďo, (Moravčík), I. Úľany - P. Vozokany 2:0 (1:0), góly: F. Petrežil, G. Koncz, (Zaimi B), H. Trsťany - Šarovce 2:3 (1:2), góly: Torda (z 11 m), Jurač - Michalík, Gáloš, Madaj, (Ďurina), Čata - Rybník 1:0 (1:0), gól: Raj, (Kokavec, D: Drappan), P. Ruskov - Keť
1:1 - nedohrané, pre inzultáciu hráčom hostí, (Tóth), Tešmak - Santovka 1:0
(1:0), gól: Mihály, (Križan), V. Túrovce - Pukanec 2:0 (0:0), góly: Cseri, Szárka, (Szikora st, Kopanicová)
II. trieda 6. kolo
Bátovce - Pukanec 4:0 (1:0), góly: Skladan, Kliment, Konček 2 (Klabníková, Kopanicová)
V Bátovciach sa hralo veľmi kvalitné derby. Začalo sa opatrne z oboch strán, no v 20. min. domáci otvorili skóre po peknej ackii. Bátovčania vyhrali úplne hladko a zaslúžene.
Santovka - V. Túrovce 6:2 (1:1), góly: Hudec 2, Gazdík 2, Kelemen, Volf – Antal, vl. (Slabý)
V prvom polčase to bola vyrovnaná partia. V 60. min. však domácim vyšli striedania a v priebehu piatich minút strelili tri góly a tým rozhodli o osude zápasu.
Keť - Tešmak 0:1 (0:0), gól: Pásztor (Ďurina)
V maximálne vyrovnanom zápase sa napokon zrodilo víťazstvo hostí, keď v 85. min. hosťujúci Pásztor preloboval domáceho brankára. Hlavný rozhodca po zápase vyzdvihol férovú hru oboch mužstiev.
Rybník - P. Ruskov 1:1 (0:0), góly: Lacko – Valach (Moravčík)
Aj v Rybníku to bol vyrovnaný futbal. Hostia išli do vedenia v 60. min., no domáci hráči tesne pred konečným hvizdom rozhodcu zachránili aspoň bodík.
Šarovce - Čata 2:0 (0:0), góly: P. Madaj, Židek (Križan)
Domáci hrali počas celého zápasu na jednu bránu, no vypracované šance nevedeli zúžitkovať. Podarilo sa im to až v 85. a 88. min, ale víťazstvo Šaroviec je úplne zaslúžené.
P. Vozokany - H. Trsťany 5:1 (2:0), góly: Bandzi 2, Buchlovič, T: Sádovský, B. Sádovský – Píš (Sekeres)
Domáci futbalisti mali jasnú prevahu od prvého hvizdu. Hostia boli v útoku len máličko nebezpeční a preto na prípadný úspech nemohli pomýšľať.
N. Tekov - I. Úľany 2:2 (0:1), góly: P. Berta, Jašek – Koncz 2 (Dálnoky)
Zápas v Novom Tekove sa niesol v réžii domáceho mužstva. Domáci pozahadzovali šancí aj na tri zápasy. Remíza znamená pre Novotekovčanov stratu dvoch cenných bodov.
4:0 (3:0), góly: Vida, Lauko, Štefanovský, Šulka, Ip. Sokolec - Lontov 2:1
(2:0), góly: Novosádek, Kačírek, - Miklóš, T. Lužany - M. Ludince 1:1 (1:0), góly: Kiss, - L. Göbölös
III. trieda juhovýchod 6. kolo
Lontov - T. Lužany 4SFC 0:4 (0:2), góly: A. Kiss, Potocký, R. Csery 2 (Tóth)
Hostia boli od začiatku jasne lepším mužstvom. Domáci sa síce snažili, no kvalita bola na strane Lužančanov a preto si aj pripísali tri body.
Sikenica - I. Sokolec 4:1 (1:0), góly: Jonáš, Kulik, Lajčák 2 – Šrajer (Križan)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Hostia síce na začiatku druhej časti vyrovnali, no potom Sikeničania zmobilizovali všetky sily a nakoniec zaslúžene vyhrali.
Hrkovce - Farná 5:0 (2:0), góly: Teknős 2, Blažko, Fritz, T. Varga (Szikora st)
Šláger v Hrkovciach mal až príliš jasný priebeh. Domáci hrali vysoko efektívne a prvé mužstvo tabuľky z Farnej aj zaslúžene zdolali.
Málaš - Tupá 3:3 (0:1), góly: Lacušk 2, vl. – L: Piatrik, Nagy 2 (Sekeres)
V Málaši sa v nedeľu zrodila spravodlivá deľba bodov, keď jeden bodík pre hostí zabezpečil 15 minút pred koncom Nagy.
Pastovce - Hronovce 3:1 (1:0), góly: R. Kozák, Majer, vl. – M. Nagy (z 11m) (Kokavec)
Domáci sa v dobrom zápase ujali vedenia v 30. min. Vo svojej aktivite nepoľavili, čo im aj nakoniec prinieslo ovocie v podobe troch bodov.
Hokovce - H. Semerovce 2:3 (1:2), góly: Jánošík, Berkula – Gergely, Gál, Tóth (Szikora ml)
Semerovčania vyhrávali v zápase už 2:0, no domácim hráčom sa po zlepšenej hre podarilo vyrovnať. Tri body pre hostí zabezpečil v 81. min. ukážkovým volejom hosťujúci Tóth.
III. trieda severozápad 5.kolo
Domadice - Beša 0:4 (0:3), góly: Zrubec, Varga, Furi B., Furi R., Ondrejovce - Vyšné nad Hronom - mužstvo domácich pre nedostatok hráčov na stretnutie nenastúpilo. O osude zápasu rozhodne ŠTK., H. Pial - V. Ďur 0:4 (0:0), góly: Gonda, Lipták, Heinš 2, Devičany - Podlužany B 1:4 (0:3), góly: Demeter, - M. Adamec 2, Kováčik (z 11m), J. Kaminský, Jur B - M.Ludany 2:2 (2:1), góly: Šulyan 2 - Cibuľa, Lojek, Hronské Kosihy - Bory 1:1 (1:0), góly: Lakatoš, - Tóth
III. trieda severozápad 6. kolo
Beša - Bory 1:2 (0:1), góly: vl. – Zlatner 2 (Urblík)
Líder súťaže potvrdil papierové predpoklady a z Beši si odviezol cenné tri body. Domáci v druhej časti síce hrozili, no pri zakončení akcií boli málo dôrazní a preto prehrali.
M. Ludany - H. Kosihy 4:0 (1:0), góly: Tóth 2, Cibula (Pál)
Vo vyrovnanom 1. polčase padol len jeden gól z kopačky domáceho Tótha. Druhý polčas už bol jasne v réžii domáceho mužstva, ktoré napokon hladko zvíťazilo.
Podlužany B -Jur n/Hr. B 0:4 (0:2), góly: Šulyan, Tóth, Š. Molnár, Kovács (Göbölös)
Hostia boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom. V druhej časti domácim postupne odchádzali fyzické sily a pre Juranov nebol problém doviesť zápas do víťazného konca.
Veľký Ďur -N. Dedina B 2:0 (1:0), góly: Pavol Lipták 2 (Sasko)
Aj vo Veľkom Ďure to bola od začiatku jasná záležitosť. Domáci zahodili obrovské množstvo šancí, ale dvakrát gólmana hostí aj tak prekonali. Na víťazstvo im to bohate stačilo, pretože hostia hrali odovzdane.
Vyšné - Horný Pial 2:3 (2:1), góly: Čonka, Minár – Macák, Márföldy, Šípoš (Moravčík)
Z oboch strán to bol rozháraný zápas. Hostia sa ujali vedenia v 10. min., no o pät minút už bolo 1:1. V druhom polčase mali viac šťastia Pialčania a preto vyhrali.
Domadice - Ondrejovce 4:0 (2:0), góly: Kristín 2, Radovčič 2 (Slabý)
V slušnom stretnutí domáci hráči konečne bodovali naplno. Hostia pôsobili dosť kŕčovito a na prípadný úspech nemohli pomýšľať.
1. V. Ďur 6 5 1 0 26:2 16 (4)
2. Bory 6 5 1 0 25:7 16 (10)
3. M. Ludany 6 5 1 0 18:5 16 (7)
4. Jur n/H. B 6 4 1 1 23:8 13 (7)
5. Vyšné 5 3 1 1 12:5 10 (1)
6. H. Kosihy 6 3 1 2 15:9 10 (4)
7. Podlužany B 6 3 0 3 12:9 9 (0)
8. H. Pial 5 2 0 3 7:10 6 (-3)