Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Žiarsky dorast suverénne vyhral v Leviciach!

Počas víkendu odohralo mužstvo žiarskeho dorastu dve majstrovské hokejové stretnutia 1.ligy v Leviciach a v Nových Zámkoch. V prvom zápase v Leviciach sme už v prvej minúte išli do vedenia gólom Kukučku.V ďalšej časti hry domáci pridali na tempe a podaril

o sa im vyrovnať. Naši odpovedali v poslednej minúte prvej tretiny gólom Považanca, a tak sme odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom. Druhú tretinu domáci ešte vystupňovali tempo a výsledkom boli ďalšie dva góly našej sieti. Naši sa ale nevzdávali, a v poslednej tretine sa im podaril dokonalý obrat. Najskôr sme gólom Mihálika vyrovnali na 3:3 a o pár minút neskôr sme sa gólom Vallu dostali do vedenia 4:3. Domácim sa ešte podarilo vyrovnať, ale to bolo z ich strany všetko. Naši v priebehu 41 sekúnd, tromi gólmi Šuleka, dostali súpera definitívne na kolená. Nádherný bol hlavne piaty gól, ktorý bude určite ašpirovať na cenu o najkrajší gól sezóny, keď po krásnej akcii na jeden dotyk po osi Darmo – Vallo – Kukučka – Šulek, korčuľoval posledne menovaný sám na brankára domácich a túto šancu s prehľadom premenil. Na dobrom pocite z tohto zápasu nič nezmenil ani neuznaný gól, ktorý sme dosiahli po strele cez celé ihrisko. Tréner Bahorec: „Musím pochváliť celé mužstvo za prístup k zápasu. Chlapcov nezlomil ani nepriaznivý vývoj druhej tretiny a príkladnou bojovnosťou a trpezlivosťou sa im podarilo dokonalý obrat v zápase.“ V druhom zápase v Nových Zámkoch sa nám už nepodarilo zopakovať výkon zo soboty a ani kvalitnejší súper nám toho veľa nedovolil. Prvá tretina bola vyrovnaná, a až zbytočným gólom v posledných sekundách sme posadili súpera na koňa a ten vyhral túto tretinu 2:1. Súper to dokonale využil v druhej tretine, keď piatymi gólmi v rozpätí šiestych minút rozhodol o svojom víťazstve. Nič na tom nezmenila ani naša snaha a zlepšená hra v poslednej tretine.
Tréner Bahorec: „Nedôsledným bránením obranného pásma sme pripravovali súperovi príliš veľa príležitostí na prečíslenie, a ten tieto príležitosti využil na strelenie rozhodujúcich gólov. Sústredili sme sa viac na defenzívnu činnosť, čo sa nám, žiaľ, podarilo len v prvej a tretej tretine. Nebyť druhej tretiny, ktorá nám mimochodom nevyšla ani v zápase proti Leviciam, výsledok mohol byť prijateľnejší.“