Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Tenisti TK Ratufa Levice bodovali

Tenis prináša toľko zaujímavých a dramatických momentov, zvartov a emotívnych zážitkov ako máloktorá individuálna hra. Tenisové nadšenie v tímovej súťaži je vari najkrajšie zo všetkých, Preto záujem o tenis vo všetkých kategóriách je veľký. Našťastie ani v našom okresnom meste nie je tomu inak v najúspešnejšom TK Ratufa Levice. O tom svedčí rad uskutočnených turnajov, a samozrejme, dosahované výsledky levických tenistov.
Dobre organizovaný turnaj starších žiačok sa stal korisťou domácej hráčky Hörömpöliovej. Postupne porazila Maľovú 6:1, 6:0. Cez ďalšiu domácu tenistku Mókušovú postúpila skrečom a vo finále zvíťazila nad Urbanovou dvakrát 6:2.
Neobyčajne veľký záujem bol o turnaj mladšieho žiactva za účasti 51 chlapcov a 45 dievčat. Medzi chlapcami nastúpili aj tenisti Ratufy Štarke, Littva, Kúdela a Kráľ. Pokiaľ Kúdela a Littva v 1. kole podľahli svojim súperom v trojsetových bitkách, Štarke postúpil cez Vala 6:2 a 6:0 a Kráľ porazil Dadung Anha 6:2 a 7:5. V ďalších kolách však už takí úspešní neboli. Vo štvorhre sa dvojica Kráľ Kmeťko prebojovala až do semifinále. U dievčat sa víťazkou turnaja stala Pochabová z Nitry, ktorá vo finále porazila Kuchároú dvakrát 6:1.
Na turnaj dorastencov prišli do Levíc poprední hráči Slovenska v tejto kategórii. Jeden z favoritov súťaže bolaj domáci hráč Alexander Gašparetz. Naznačovali to aj jeho hladké víťazstvá nad Šimunkom 6:2, 6:0, Sedláčkom dvakrát 6:0 a Medulom 6:0 a 6:1. V semifinálovom zápase sa mu nedarilo a podľahol celkovému víťazovi Gálov 6:7 a 2:6. Všetko si však vynahradil vo štvorhre so svojim partnerom Dorčiakom. Vo finále zdolali dvojicu Galád, Daniel hladko 6:1, 6:1.
Tohtoročné majstrovstvá Európy žiakov do 14 rokov sa uskutočnili českej Ostrave. Jedným zo štyroch reprezentantov Slovenska bol aj náš talent Ratufy Róbert Gašparetz. Postupne porazil Novevského z Macedónska 6:2, 6:1 a Gilhauleyho z Írska 6:1 a 6:3. Po výbornom výkone prekvapil víťazstvom nad nasadeným Talianom Speronellom, ktorého zdolal po trojsetovej bitke 6:3, 3:6 a 6:3. V osemfinále ho však zastavil Gruzínec Kukalašvili, ktorému podľahol 2:6 a 1:6. Pre nášho mladého hráča je to ale aj tak výborný úspech, navyše ME si môže zopakovať aj o rok.
TK Ratufa Levice bol usporiadateľom majstrovstiev západoslovenského kraja i majstrovstiev Slovenskej republiky v súťaž družstiev seniorov v kategóriách 35+ a 45+. Aj napriek tomu, že obe družstvá si zabezpečili účasť na majstrovstvách Slovenska, z technických príčin sa medzi najlepšími ôsmimi družstvami neobjavili a neobhájili minuloročné umiestnenie. Víťazom v kategórii 45+ sa stalo bratislavské družstvo ŠKO VÚZ.
Na turnaji seniorov v Nitre sa darilo levickým veteránom. V kategórii 45+ vo veľmi vyrovnanom zápase podľahol Pohánka víťazovi tejto kategórie Vízimu zo Štúrova 6:7 a 3:6. V kategórii 50+ v semifinále zvíťazil Antolík nad Nitranom Pribišom 2:6, 7:5 a 7:6. Finálový zápas však pre zranenie musel vzdať.
V kategórii 65+ bol úspešný Ladislav Čenger, keď v semifinále zdolal Prokopa z Bratislavy 7:6 a 6:2 a vo finále si hladko poradil s Benkom z Piešťan dvakrát 6:1. Vo štvorhre v kategórii 45+ sa levická dvojica Pohánka, Antolík prebojovala do semifinále, kde podľahla páru Ondrej, Angst 2:6 a 3:6.
Na Majstrovstvách sveta novinárov, ktoré sa uskutočnili v Poľsku dosiahla levikcá dvojica Pohánka, Skonc mimoriadny úspech vo štvorhre, keď sa umiestnili na 2. mieste. Vo finálovom zápase podľahli domácemu páru. Majstrom sveta vo dvojhre v kategóri nad 60 rokov sa stal hráč TK Nitra Štefan Varchulík.
Letnú sezónu zakončia tenisti tradičným domácim podujatím vo štvorhre, kde budú mať prístup všetci záujemcovia. Vedenia TK očakáva záujemcov aj do trojdvorcovej tenisovej haly. - lč-

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?