Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Futbalový servis ObFZ Levice

V Kozárovciach inzultoval Sivka rozhodcu Koleva. O osude rozhodne ŠTK
H. Kľačany - S. Tekov 3:1 (1:1), góly: 42. Halabuk, 65. Vidra, 86. Štipka - 45. Galgóci, (Sekeres, Slabý, R, D: Rosipal)
V derby zápase dvoch susedných dedín sa hral len priemerný, ale zato z oboch strán bojovný zápas. Góly začali padať až tesne pred koncom 1. polčasu, keď najprv poslal Halabuk domácich do vedenia, ale Galgóci skóre zrovnal. V 2. polčase boli domáci aktívnejší a o ich konečnom víťazstve rozhodla väčšia vôľa po víťazstve. Druhý gól Kľačian strelil Vidra a tretí ďalší z Tekovčanov v drese domácich Štipka.
Tlmače - Čaka 1:0 (0:0), gól: 70. P. Švolík (Chmura, D: Konôpka)
V Tlmačoch sa hral výborný zápas, o čo sa pričinili obe mužstvá. Šance sa striedali na oboch stranách, strelci oboch tímov dlho triafali len tyčí, či brvna. Rozhodnutie priniesla napokon až 70. min., keď sa presadil P. Švolík a domáci si pripísali na svoje konto ťažko vydreté tri body. Najlepším hráčom na ihrisku bol nový muž v drese domácich Gábriš, ktorý mal najväčšiu zásluhu na víťazstve.
Podlužany - H. Túrovce 1:2
(1:1), góly: vlastný - Baláž, Fabian, (D: Drappan)
Domáci pokračovali v už tradične slabšom výkone na domácom ihrisku a opäť body prenechali svojim súperom. Hostia sa ujali vedenia, ale domáci, šťastným vlastencom vyrovnali. Po obrátke hostia strhli vedenie na svoju stranu a to sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce.
Kozárovce - Lok 3:2 (0:2) - nedohrané, góly: Koláček 2 (jeden z 11 m), Závalec - Mózeš, Húdik, (Kolev I, Kolev A)
Domáci v 1. polčase hostí podcenili a tí to náležite využili a dostali sa do dvojgólového vedenia. Kozárovčania po obrátke pridali, boli herne lepší, ako hostia a otočili skóre vo svoj prospech troma presnými zásahmi. Už vlastne v nastavenom čase hosťujúci Sivka, po žltej karte, neudržal nervy na uzde, inzultoval hlavného rozhodcu a ten musel duel predčasne ukončiť.
Žemberovce - H. Vrbica 2:3
(1:1), góly: M. Ármai 2 - L. Kuruc, K. Kačmárik (z 11 m), M. Prištiak, (Križan, Kokavec, Tóth, D: Šafár)
Hodový zápas sa neskončil pre Žemberovčanov tak, ako očakávali. Síce v 1. polčase viedli po góle Ármaia, ale Kuruc ešte do prestávky vyrovnal. V 2. polčase išli hostia do vedenia, po prísne nariadenej penalte, ktorú premenil K. Kačmárik. Tretí úspech hostí zaznamenal Prišťák. Domáci potom znížili, tiež jedenástky, ktorú premenil Ármai a oslavy sa domácim nevydarili. Hostia boli futbalovejší a zaslúžene zápas vyhrali.
Demandice - N. Dedina 3:1
(1:0), góly:11. vlastný, 67. a 91. Kluka - Obický, (Lieskovský, Macho, R, D: Hengerics)
Domáci mali územnú prevahu po celý zápas, ale hostia umnou obrannou hrou, boli stále v hre o dobrý výsledok. Demandice viedli 2:0, ale v 90. min. vykresal iskierku nádeje Obický, ale tú hneď o ďalšiu minútu zhasol svojim druhým gólom Kluka. Zápas bol v samom závere zbytočne dosť nervózny.
Kalinčiakovo - V. Kozmálovce
3:2 (1:1), góly: Horniak 2, Pénzeš - J. Tariška, Michal Trnkus, (Urblík, Pál, Jakubcová)
Kalinčiakovo začalo zápas aktívne a hneď v 3. min. viedlo. V 43. min. sa hosťom podarilo vyrovnať, snáď z prvej strely na bránu. V 2. polčase sa hostia dostali do vedenia, pomerne lacným gólom, ale domácich to vyburcovalo k väčšej aktivite. Nový hráč domácich Pénzeš vyrovnal a Horniak, svojim druhým zásahom, otočil skóre nakoniec v prospech domácich.
D. Pial - Plášťovce 5:1 (2:0), góly: F. Trgiňa 2, Magda, jedlička, Zummer - Šomlo, (Zaimi B, Petrík, Zaimi J)
Na veľmi ťažkom teréne, po prietrži, sa hral pomerne slušný zápas. Domáci mali jednoznačnú prevahu. Po dvojgólovom náskoku v 1. polčase domáci poistili svoj náskok tretím gólom. Hostia znížili skóre v 79. min., no domáci spresnili svoje akcie a do konca zápase ešte dvakrát prekonali súperovho brankára na zaslúžené víťazstvo.
V súboji o 1. miesto úspešnejší P. Ruskov
I. Úľany - Vyškovce 5:2 (4:2), góly: G. Morvay 2, G. Koncz 2, Petrezsil – Gálik, Červenák (Szikora ml)
Domáci futbalisti boli od začiatku jednoznačne lepším mužstvom, keď už v prvom polčase strelili štyri góly.V druhej časti už len kontrolovali priebeh stretnutia. Vyškovčania už boli neškodní a preto ostali tri body zaslúžene doma.
H. Trsťany - N. Tekov 0:0 (Moravčík)
Vo veľmi slabom zápase sa zrodili len dve vyložené šance, po jednej na oboch stranách. V 40. min. domáci Meňuš obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, no svätyňu hostí minul. V 80. min. to bol hosťujúci hráč, ktorý vari z desiatich metrov namieril loptu vysoko nad.
Čata - P. Vozokany 2:2 (2:0), góly: Raj, Molnár - Sádovský, Buchlovič (Szikora st, Kopanicová)
Domáci do prestávky predčili hostí svojou bojovnosťou a zaslúžene viedli dvojgólovým rozdielom. Po zmene strán sa karta obrátila, hostia prevzali iniciatívu na svoje kopačky a dvoma gólmi sa postarali o konečnú deľbu bodov. Záver bol zbytočne nervózny.
P. Ruskov - Šarovce 3:0 (1:0), góly: R. Jankó, G. Valach, Nap (Gregor, Sasko)
V slušnom zápase hostia nepremenili v 20. min. pokutový kop. Od tohto momentu bolo na ihrisku iba jedno mužstvo – domáce. V druhom polčase domáci pridali ďalšie dva góly a nakoniec zdolali neškodných hostí rozdielom triedy.
Tešmak - Rybník 4:1 (2:0), góly: K. Pásztor, Dian, Mihály, G. Rezsnícsek – I. Graus (Szelényi)
Aj v Tešmaku sa hral dobrý futbal, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Domáci otovorili skóre v 20. min. po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol Pásztor. V druhom polčase sa hostia síce snažili, no šťastena im nepriala a tak sa z víťazstva nakoniec tešili domáci futbalisti.
V. Túrovce - Keť 6:0 (2:0), góly: Z. Pásztor 2, O. Jaďuď 2, Kóša, Petrežil (Dálnoky)
Zápas vo Veľkých Túrovciach mal jednoznačný priebeh, o čom svedčí aj konečný rezultát. Domáci mali ešte niekoľko výborných príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. Skóre otvoril v 25. min. hlavičkou Pásztor a na 6:0 dával v 80. min. tiež hlavičkou Jaďuď
Pukanec - Santovka 3:2 (1:1), góly: Koželuha, Rádik, Cipov – Meňuš, Volf (Ďurina)
V Pukanci sa hral pomerne vyrovnaný futbal. Hostia sa zamerali na brejky, z ktorých aj dva úspešne premenili. Domáci hráči však dokonca zápasu bojovali a vyplatilo sa. V 85. min. tečoval priamy kop Cipov a rozhodol o majiteľovi troch bodov.
Farná len remizovala, ale dotiahla sa na Hrkovce
Hronovce - H. Semerovce 0:1 (0:1), gól: Gál (Szikora st)
V Hronovciach sa hral vyrovnaný zápas. Hostia išli do vedenia v 16. min, keď z priameho kopu perfektne trafil hosťujúci Gál. V 2. polčase domáci začali hrať agresívne, no vyrovnať sa im nepodarilo. Podľa vyjadrenia hostí, po zápase napadol domáci usporiadateľ vedúceho mužstva z Horných Semeroviec...
Tupá - Pastovce 1:1 (0:0), góly: T. Piatrik – Majer (Dálnoky)
V prvom polčase to bol sotva priemerný futbal bez vyloženejších príležitostí. Góly padali až desať minút pred koncom. V 80. min. išli do vedenia domáci hráči. Potom nepremenili tri vyložené šance, čo hostia v „hodine dvanástej“ využili a odniesli si z Tupej jeden bodík.
Farná - Málaš 3:3 (1:0), góly: Lauko 2, Mikeš – Víglaš, Lacuška P. (Zaimi B)
Vo vyrovnanom zápase sa zrodilo množstvo príležitostí na oboch stranách. Domáci už viedli 3:0, no hosťujúci hráči prepli na vyššie obrátky a v posledných desiatich minútach skóre vyrovnali.
I. Sokolec - Hrkovce 3:0 (1:0), góly: Novosádek 2, Dian (Holman)
Vo veľmi dobrom zápase podali domáci výborný výkon a zaslúžene išli do vedenia. V druhej časti hry hostia v posledných 20. min. tlačili, no Sokolčanom sa podarilo dva razy z brejkov rozhodnúť o majiteľovi troch bodov.
T. Lužany 4SFC - Sikenica 3:1
(2:0), góly: Komáromi, Cseri, Bugár (z 11m), Jonáš (Sasko)
Zápas ovplyvnil veľký dážď. Domáci sa ujali vedenia už v 4. min, keď sa hlavičkou presadil Komáromi. V druhej časti hrali obe mužstvá útočne, no z víťazstva sa nakoniec radovali domáci futbalisti.
M. Ludince - Lontov 3:2 (2:0), góly: Štúgel, Tarič, Pathó (z 11m) – Műller, Szilszai (Holman)
V dobrom a bojovnom zápase si tri body pripísali domáci hráči, keď už v 12. min. otvorili skóre. Do polčasu pridali ďalší gól. V druhej časti hostia nepremenili pokutový kop, ale aj tak viedli 1:2. V závere sa Ludinčanom napokon podarilo zápas otočiť a tak ostali všetky tri body doma.
Na špici dvojica bez prehry
Ondrejovce - Beša 2:6 (0:2), góly: Fábik, Lörinc - Varga 3, R. Fűri 2, Vácval (Gregor)
Hostia mali od začiatku zápasu jasnú prevahu. Skóre otvorili v 30. min. V druhej časti domáci futbalisti „odišli“ kondične, čo Bešania náležite využili a vysoko vyhrali.
H. Pial - Domadice 7:3 (1:2), góly: Alkus 5, Macák 2 – Lapin, Nagy, Kristín (Göbölös)
Domáci podali v nedeľu veľmi dobrý výkon. Hostia síce polčas vyhrali, ale v druhej časti hry Pialčania vystupňovali svoju aktivitu a hlavne Alkus bol na neudržanie. Domadičania v druhom polčase pôsobili odovzdaným dojmom a na prípadný úspech nemohli pomýšľať.
N. Dedina B - Vyšné 2:1 (0:0), góly: Kollár, P. Slušný – P. Hanzo (Kokavec)
Domáci boli od začiatku zápasu lepšía vypracovali si množstvo streleckých príležitostí. Hostia sa snažili vyrážať do rýchlych protiútoko, no stroskotávali na domácej obrane. V druhom polčase domáci konečne premenili šance a hostia v 89. min. len prikrášlili konečný výsledok.
H. Kosihy - Podlužany B 5:2
(2:1), góly: R. Seneši 2, Lakatoš, Obert, Bihari – J. Kaminský st. 2 (Klabníková)
Domáci jednoznačne potvrdili úlohu favorita a hladko vyhrali. Hostia sa síce na začiatku zápasu ujali vedenia, ale to bolo z ich strany všetko. V druhom polčase domáci hráči ešte zvýšili aktivitu a pripísali si do tabuľky tri body.
Bory - M. Ludany 4:0 (2:0), góly: Súdy 2, Račko, Zlatner (Križan)
Aj v Boroch bolo od začiatku jasné, že tri body ostanú doma. Domáci otvorili skóre v 17. min. Hostia hrozili len s ojedinelých protiútokov, no v ich koncovke boli len málo dôrazní. Gólový účet stretntutia uzavrel domáci Zlatner v 75. min.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Zhruba polovica miest v Žiarskom okrese hlási kritický úbytok testov

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

V Žiarskom okrese dopĺňajú testy, žiadali o ne z viac ako dvadsiatky miest

Na okresný úrad už dorazila dodávka 5-tisíc testov naviac, ktoré budú smerovať na odberové miesta.

Čakanie na testovanie v Kremnici. Ilustračné foto.

V okrese Banská Štiavnica majú niektoré obce spoločné odberové miesto

Pre spoločné odberové miesta sa rozhodli, aby nechýbal personál.

Antigénový test na Covid-19.

V Žiari sa už testuje všade, niekde aj s posilneným počtom zdravotníkov

Ak by sme poznali počet chýbajúcich zdravotníkov skôr, mohli sme to riešiť v piatok - odkazuje žiarska radnica.

O pol deviatej sa takto čakalo pred jedným z odberových miest v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Žiari nad Hronom.