Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Futbalový servis ObFZ Levice

Čakania rozstrieľali Podlužany
St. Tekov - Plášťovce 6:1 (2:0), góly: Galgóci 2, Ľ. Tariška, Hajko, Minár, Halabuk - Šomlo, (Pál, Kokavec, Tóth, D: Drappan)
Domáci mali hru vo svojich rukách počas celého zápasu. Hostia opätovne zahrali veľmi slabo a neboli domácim adekvátnym súperom. Domáci si počas celého zápasu vytvorili množstvo gólových šancí, no využili len niekoľko z nich. Napriek tomu dosiahli hladké víťazstvo, hostia strelili svoj čestný gól v 89. min. za stavu 6:0. Domáci si zapísali do tabuľky poľahky tri body.
V. Kozmálovce - D. Pial 2:1
(2:0), góly: I. Daniš, Martin Tariška - R. Zummer, (Moravčík, Havran, Gregor, D: Drappan)
Po vyrovnanom úvode stačilo domácim kvalitných 15 minút zhruba od 15. min. na to, aby rozhodli o svojom víťazstve. Prvý gól strelili Daniš, keď sa presadil po centri hlavou. Druhý gól pridal M. Tariška a keď sa nechal zbytočne vylúčiť jeden z hráčov hostí, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže hostia, o desiatich, prevzali iniciatívu a znížili Zummerom. Domáci však v závere svoje víťazstvo ubránili a na víťazstvo im stačilo napokon kvalitných 15 minút.
N. Dedina - Kalinčiakovo 4:1
(3:1), góly: Obický, Nádaždy, Lohyňa, Alföldy - Hega, (Havran, Dálnoky, Jakubcová, D: Konôpka)
Do prestávky sa hral pomerne vyrovnaný zápas, aj keď mali domáci miernu optickú prevahu. Mali však presnejšiu koncovku a do kabín odchádzali s dvojgólovým vedením. V 2. polčase mali domáci už zreteľnejšiu prevahu, ale strelecky neboli tak úspešní, ako v 1. polčase. Jediný gól v druhej časti hry strelil Alföldy a domáci zápas v pohode doviedli do víťazného konca.
H. Vrbica - Demandice 3:1 (2:0), góly: Sliačan 2, K. Kačmárik (z 11 m) - Mészáros, (Urblík, Bakači, Ďurica, D: Kubica)
Hostia boli na začiatku zápasu aktívnejší, no svoju prvú vyloženú šancu nevyužili. Potom prevzali iniciatívu domáci a Sliačan otvoril skóre. Tesne pred odchodom do kabín hostia chybovali v strede poľa a rýchly Sliačan to využil na strelenie druhého gólu z rohu šestnástky. V 2. polčase hostia zatlačili domácich pred ich pokutové územie, no domáci pozorne bránili a neustále hrozili rýchlymi kontrami. Po jednej z nich hostia vo svojom pok. území faulovali a K. Kačmárik strelil z penalty tretí gól domácich. Meszáros potom síce znížil, ale domáci už víťazstvo udržali. Do kvalitného zápasu zapadol svojim výkonom aj rozhodca Urblík.
Lok - Žemberovce 0:1 (0:1), gól: Chovan, (Chmura, Szikora st., Szikora ml)
V zápase, kde obom mužstvám chýbalo niekoľko hráčov, sa hral futbal len priemernej úrovni. Hostia mali územnú prevahu po celý zápas, domáci mali gólové šance len do prestávky. Hostia sa ujali vedenia gólom Chovana, ktorý si nabehol na dlhý výkop brankára Taškého a prekonal gólmana domácich. Keďže viac gólov už nepadlo, hostia si odviezli z Loku cenné tri body.
H. Túrovce - Kozárovce 1:0 (0:0), gól: 78. Nanias, (Zaimi B, Petrík, Zaimi J, D: Šafár)
Domáci boli útočnejší po celý priebeh zápasu, keď prišpendlili hostí pred svojho brankára. Dlho však svoju prevahu nedokázali vyjadriť strelecky. Hostia si za celý zápas vypracovali len jednu gólovú príležitosť, keď sa zamerali na obrannú hru. Domáci v priebehu 2. polčasu nastrelili tyčku. Gólu sa dočkali až v 78. min., keď presne namieril kanonier Nanias a jeho presný zásah nakoniec znamenal plný bodový zisk pre H. Túrovce.
Čaka - Podlužany 7:0 (2:0), góly: 62. a 82. Viglaš, 16. Mudroň (z 11 m), 38. Bielik, 50. Tušan, 68. Meiling (z 11 m), 87. Stojka, (Sekereš, Križan, Kolev A)
Domáci malú veľkú prevahu od samého začiatku, no skóre otvoril Mudroň z penalty. Krátko pred odchodom do kabín poistil vedenie domácich Bielik. Po zmene strán bola prevaha domácich viac než zreteľná, hostia sa stiahli pred svoje pokutové územie, ale aj tak lavínovitým útokom domácich nestačili odolávať. Čakania postupne nastrieľali ďalších 5 gólov a poslali Podlužany domov s poriadnym výpraskom.
H. Kľačany - Tlmače 2:1 (2:0), góly: 25. Vidra, 43. Krivočenko - 50. Hegedűs, (Gregor, Moravčík R, D: Hengerics)
V kvalitnom zápase sa hral útočný futbal na oboch stranách. Domáci vyjadrili svoju prevahu a ujali sa vedenia dvoma krásnymi gólmi, ktorých autormi boli Vidra a Krivočenko. V 2. polčase hostia vyrovnali hru v poli, strelili kontaktný gól Hegedűsom a nebezpečne dobiedzali na bránu domácich až do samého konca zápasu. Domáci si však umnou hrou už víťazstvo nenechali vziať a naďalej sú na čele ObM.

Nové mužstvo Kete víťazne
Bátovce - Santovka 5:2 (4:1), góly: Štrpka 2, Mikuľa 2 (1 z 11m), Šebo – Hudec, Hinzeller (Szelényi, Morvay)
V Bátovciach sa hral kvalitný, bojovný zápas, ktorý by zniesol kritériá aj vyššej súťaže. Domáci otvorili skóre už v 3. min. zásluhou Šeba, no hosťom sa podarilo vyrovnať. Potom Bátovčania troma ukážkovými gólmi prakticky rozhodli o osude zápasu, lebo v druhom polčase už len kontrolovali hru. Podarilo sa im však pridať aj piaty gól a tak tri body ostali doma.
Keť - Pukanec 3:2 (0:0), góly: Farkaš (z 11m), Vígh, Németh – Ťažký, vl. (Holman)
Nový domáci kolektív podal dobrý výkon. Domácim chýbalo až osem hráčov, ktorý boli oporami mužstva v minulej sezóne. Zápas to bol síce vyrovnaný, no za príkladnú bojovnosť a odhodlanie si Keťania tri body zaslúžili.
Rybník - V. Túrovce 1:1 (1:0), góly: Graus – Fógel (Ďurina)
V priemernom zápase išli do vedenia Rybníčania už v 6. min. Potom sa hralo prevažne medzi šestnástkami s minimom šancí na oboch stranách. Hosťom vyšla v 65. min. kontra a v Rybníku nakoniec uhrali bod.
Šarovce - Tešmak 2:0 (2:0), góly: Michalík, Csenger (Klabníková, Kopanicová)
Domáci mali od začiatku zápasu územnú prevahu, ktorú v 30. min. po štandardnej situácii aj zúžitkovali – 1:0. Hostia pôsobili dosť kŕčovito, hra sa im nedarila a do prestávky ešte raz inkasovali z kopačky Csengera. V druhom polčase už Šarovčania iba kontrolovali hru a tak tri body ostali zaslúžene doma.
P. Vozokany - P. Ruskov 2:1
(0:0), góly: Jesenský, Ivančo – Kindrák (Lieskovský, Macho)
Vo vyrovnanom zápase sa 80 divákov dočkalo gólu až v druhom polčase. Jeho autorom bol domáci Jesenský. Hosťujúci hráči sa potom snažili, no mierna prevaha bola na strane domácich futbalistov, ktorí si aj pripísali tri body.
N. Tekov - Čata 2:2 (1:2), góly: Palic, Nagy – Varga, Raj (Slabý)
V Novom Tekove sa hral zápas iba priemernej úrovne s minimom streleckých príležitostí. Skóre otvoril hosťujúci Raj, no domácim sa podarilo vyrovnať. Do polčasu ešte pridal jeden gól kanonier Varga. V druhej časti domáci pridali a jednu príležitosť aj zúžitkovali na strelenie vyrovnávajúceho gólu.
Vyškovce - H. Trsťany 5:3 (2:2), góly: Csala 2, Székely 2, Gálik – Čerba, Píš, Pastierovič (Kolev I)
V dobrom zápase sa z troch bodov radovali domáci, no nemuselo tomu tak byť. Keď hostia viedli 3:2 príliž sa zamerali na ubránenie výsledku, čo sa však nevypláca. Domáci šnúrou troch gólov dokonale zaskočili svojho súpera a zaslúžene vyhrali.
Farná opäť zakopla
Sikenica - M. Ludince 6:3 (5:2), góly: Jonáš, Z. Benčík 3, Farkaš, Michal Lajčák – Lacko, Štúgel, Karvay (Ďurica)
Domáci išli do vedenia už v 5. min. gólom Jonáša, hostia korigovali z pokuotvého kopu. No potom prišiel uragán domácich hráčov, ktorý už do prestávky rozhodli. V druhej časti hry sa hostia snažili, no obrana domácich stála na pevných nohách.
Hrkovce - T. Lužany 4SFC 3:2
(2:0), góly: Breza, Teknös, T. Varga – P. Kiss, Dožický (Zaimi B)
Vo vyrovnanom zápase v Hrkovciach sa nakoniec tešilo šťastnejšie mužstvo. Skóre otvoril v 15. min. domáci Breza. Za stavu 2:0 nepremenil pokutový kop domáci Kováč. V druhom polčase hostia vycítili šancu, no Hrkovčania ich miernemu tlaku odolali a pripísali si tri body.
Málaš - I. Sokolec 3:0 (1:0), góly: Sz. Lacuška, E. Vácval,Víglaš (Holman)
Zápas v Málaši mal jednoznačný priebeh. Domáci sa tešili už v 20 sekunde, keď gól dával Lacuška. Hostí tento moment položil na kolená, do konca zápasu už ťahali za kratší koniec a domáci nakoniec vyhrali rozdielom triedy.
Pastovce - Farná 2:0 (0:0), góly: Šamko, Majer (Urblík)
Vo veľmi dobrom a bojovnom zápase padali góly až v druhej časti. Skóre otvrili po centrovanej lopte v 60. min. domáci Šamko. Potom Pastovčania už len kontrolovali hru a zaslúžene svojho súpera zdolali.
H. Semerovce - Tupá 8:0 (5:0), góly: Gergely 3, Prokoš 2, Gruzman, Balogh, Vikukal (Kokavec)
V Horných Semerovciach od začiatku bolo jasné, že tri body musia ostať doma. Strelcom zápasu bol „hetrikový“ Gergely. Hostia sa zmohli len na dve-tri strely, no aj tie išli mimo priestoru domácej svätyne.
Hokovce - Hronovce 4:1 (2:0), góly: Janočko 2, Lupták, Csala – I. Sádovský (Tóth)
V Hokovciach to bol tiež kvalitný futbal. Hostia sa nezamerali len na obranu. Prvý gól však vsietil domáci Janočko. Aj v druhom polčase boli hosťujúci hráči aktívny, no málo efektívny. Hokovčania si tri body pripísali absolútne zaslúžene.

Prekvapenie v Podlužanoch
Beša - M. Ludany 2:1 (0:0), góly: Varga, Zrubec – Cibula z 11m (Szikora st.)
V prvom polčase boli síce domáci o niečo lepším mužstvom, no neskórovali. Podarilo sa im to až v 60. min. zásluhou Vargu. V 80. min. rozhodol o víťazstve domácich z brejku dobre hrajúci Zrubec.
Podlužany B - Bory 1:1 (0:1), góly: V. Kováčik – Szudy (Sasko)
V Podlužanoch sa hral vyrovnaný zápas. Hostia síce išli do vedenia v 30. min., no domáci hráči sa nevzdávali. V 60. min. dostal ideálnu prihrávku Kováčik, ktorý obišiel aj brankára a zabezpečil prekvapenie kola.
V. Ďur - Jur n/Hr. B 2:3 (1:1), góly: Osvald, Pavol Lipták (z 11m) Göbölös)
V kvalitnom zápase otvorili domáci skóre v 25. min, no hosťom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať. V druhej časti už boli o niečo lepší Jurania, ktorí si aj zaslúžene pripísali do tabuľky ďalšie tri body.
Domadice - N. Dedina B 0:8 (0:2), góly: P. Salai, Selka 3, Novák, Juroško, Seneši, M. Čecha (Szelényi)
Hostia boli počas celého stretnutia jednoznačne lepší a už v 5. min. išli do vedenia. Do prestávky domáci ako tak odolávali, no v druhej časti už Domadičania nevládali a inkasovali ďalších šesť gólov.
Ondrejovce - H. Pial 1:5 (0:1), góly: Sabo – P. Alkus, Mokoš, Takáč, Šipoš, Szilva (Lieskovský)
Aj keď bol prvý polčas pomerne vyrovnaný, hosťom sa podarilo sterliť prvý gól zásluhou Alkusa. V druhom polčase už domáci futbalisti nevládali, Pialčania ich predčili vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene si z Ondrejoviec odniesli tri bodíky.

1. Bory 7 5 2 0 19:7 17 (8)
2. V. Ďur 7 5 1 1 28:5 16 (1)
3. Jur n/H. B 6 4 1 1 16:10 13 (7)
4. M. Ludany 7 4 1 2 16:11 13 (7)
5. H. Pial 7 4 0 3 19:14 12 (0)
6. Vyšné 6 3 1 2 13:7 10 (1)
7. H. Kosihy 6 3 1 2 11:11 10 (4)
8. N. Dedina B 7 3 0 4 15:10 9 (0)