Futbal - III. liga dospelých: Žiarčania po jarmočnom výkone prehrali

10. kolo:
Žiar nad Hronom - Dolný Kubín
0:1 (0:1)
Jarmočný výkon Žiarčanov znamenal druhú prehru na domácom ihrisku. V 10. min zahodil po rýchlom protiútoku šancu domácich Michaliga, takú istú situáciu na druhej strane nevyužil Callo. V 27. a 33. min. spálil Páleník dve čisté šance, keď sa dvakrát ocitol osamotený pred brankárom hostí. V 40. min domáca obrana nechala nekrytého Kubániho a ten pohodlne skóroval. V druhom polčase domáci pokračovali v slabom výkone, hra sa pohybovala medzi šestnástkami . V 89. min znova po chybe domácej obrany vystrelil Callo, ale jeho delovku Chalupka zlikvidoval. Hostia tiež neoslnili, ale víťazstvo si za snahu zaslúžili.
Gól: 40. Kubáni. ŽK: I. Obert, - Janký, Gajdošík, Drengubiak, Dzúrik. Rozhodoval Špila, 350 divákov.
ŽIAR NAD HRONOM: Chalupka - Zelovič, Páleník, Macejko, Ceplák, T. Obert, Číž, I. Obert, Hric, Michaliga, Žiak.
DOLNÝ KUBÍN: Okoličáni - Gejdošík, Čučka, Halák, Drengubiak, Janký (87. Janík), Kubáni, Melicherčík, Callo, Bača, Dzúrik (90. Mores).
DANIEL GREGUŠ

Ružomberok B - Zvolen
3:0 (1:0)
Domáci mali od úvodu územnú prevahu, ktorú nezužitkovali, keď Latiakova tečovaná strela sa odrazila od žrde a Kaprálik sám pred brankárom nastrelil len obrancu hostí. Hostia prvý raz pohrozili v 15. min, keď Spišiak vystrelil vysoko nad. V 18. min išiel Pilar sám na bránku hostí, ale brankár jeho strelu vyrazil. V 27. min Pilár posunul loptu Sivovi a ten krížnou strelou získal domácim vedenie. Hostia v závere polčasu hru vyrovnali, ale Želiezka hlavičkoval do rúk Šavola.
V druhom polčase už v 49. min videl červenú kartu Gejdoš. Hostia získali hernú prevahu, ale strely Končeka a Želiezku išli vysoko nad. Potom sa vyznamenal Šavol, keď vyrazil Tyčiakovu gólovú hlavičku. Domáci využili otvorenú obranu hostí a v 80. min Maslo z trestného kopu po faule na Latiaka zvýšil na 2:0. Bodku za zápasom dal Baran, ktorý z ďalšej brejkovej situácie prestrelil brankára hostí. V 90. min mohol výsledok zmeniť Kaplán, ale z 18-tich metrov prudko prestrelil.
Góly: 27. Siva, 80. Maslo, 88. Baran. ŽK: Gejdoš, Maslo - Kučera, Boško. ČK: Gejdoš. Rozhodoval Kratochvíla, 200 divákov.
RUŽOMBEROK B: Šavol - Paluba (12. Varhaník), Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Rúčka (59. Špirko), Bakoš, Siva, Latiak, Baran, Pilár (83. Kapláň).
ZVOLEN: Auxt - Mihál, Tužinský, Konček, Želiezka (71. Cvejkuš), Michalík (55. Pavlík), Kučera, Banski, Tyčiak, Borgoň, Kujan (78. Boško).
VOJTECH ŽIHLAVNÍK

L. Mikuláš - Kremnička
2:4 (0:4)
Štyri hrubé chyby v rozpätí piatich minút rozhodli o víťazstve Kremničky. V 12. min Liptáci zle zahrali ofsajd, spoza obrany vybehol Kuzma a po zemi dal prvý gól. Tatranci bojovali, boli lepší, čo dokazovali i zakončovaním akcií. V priebehu štyroch minút mal šance Kašpar, ale Juračka jeho strely pochytal. Aj Blaščíkovo sólo skončilo v jeho náručí. V 38. min zahrala Kremnička dlhý autový hod, obrana nepokryla Kollera, ktorý hlavou dal druhý gól. V 41. min ďalšiu chybu obrany aj brankára pri šestnástke využil Kuric. O minútu prišla opäť hrúbka domácich na polovici ihriska, k lopte sa dostal Štrba, ktorý išiel sám na Holiša a stanovil polčasový výsledok na 0:4.
V druhom polčase mali Liptáci viditeľnú prevahu, nepustili hostí do vážnej akcie a diktovali tempo. Trestný kop Blaščíka skončil na žrdi brány a odrazenú loptu poslal hlavou Kopernický nad. V 54. min ukázal veľké sólo Blaščík, keď obišiel štyroch hráčov hostí, ako i Juračku a znížil na 1:4. O tri min bol v šestnástke zrazený Juriga a pokutový kop premenil Húska, čím upravil stav na 2:4. Po tomto góle sa začal hrať nezáživný futbal, plný nervozity a nepresností.
Góly: 54. Blaščík, 58. Húska (z 11m) - 12. Kuzma, 38. Koller, 41. Kuric, 42. Štrba. ŽK: Laco - Húrik. Rozhodoval Korista, 200 divákov.
L. MIKULÁŠ: Holiš (46. Frigmanský) - Juriga, Olejár, Kandera, Laco M., Kopernický (73. Králik), Blaščík, Tomek, Kašpar, Bezák, Húska. Tréner: Pleva Ján.
KREMNIČKA: Juračka - Chudík, Karásek, Smitka, Hurík, Kuzma, Tišliar (83. Kollár), Keller (77. Mati), Kuric, Sokol, Štrba (90. Murgaš). Tréner: Grík Jozef.
ZDENKO ŠENKYŘÍK

K. N. Mesto - Rakytovce
2:3 (0:1)
Góly: 65. a 89. Padych - 20. Hejčík, 53. Fojtík (11m), 62. Schmidtmayer. ŽK: Mičica, Brišš - Turčan. Rozhodoval Hreus, 230 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Homola, Mores, Turák, Fojtík (82. Strelka), Turčan, Schmidtmayer, Hric, Jopko (89. Gnida), Hejčík, Messerschmidt. Tréner: Targoš.

Ostatné výsledky: Dukla B. Bystrica B - K. Lieskovec 5:0 (1:0), 30. a 47. Hrbek, 66. Gibala, 81. a 83. Šišiak. ŽK: Kovalčík - Stromček. Rozhodoval Barančok, 100 divákov. Bytča - Čadca 1:4 (0:2), 89. Čikota - 1. a 45. Šidlo, 25. Piňo, 88. Časnocha. ŽK: Piňo. Rozhodoval Gončák, 350 divákov. R. Sobota B - Bánová 0:0, ŽK: Blaha, Šaliga - Sedliaček. Rozhodoval Horný, 200 divákov. T. Teplice - Podbrezová B 4:1 (2:0), 16., 24. a 80. Jeťko Ján, 72. Šavol - 51. Turňa (11m). ŽK: Kravárik, Ždimera - Jurčo, Belko. Rozhodoval Chládek, 400 divákov.

1. T. Teplice 12 9 1 2 39:7 28
2. Čadca 12 9 1 2 27:10 28
3. Kremnička 12 8 3 1 26:12 27
4. Bánová 12 7 2 3 19:16 23
5. Ružomb B 12 6 4 2 24:15 22
6. D. Kubín 12 5 3 4 17:22 18
7. Rakytovce 12 5 2 5 24:22 17
8. ŽIAR NAD HR.12 5 1 6 22:16 16