Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Rozhodol gól päť sekúnd pred koncom

HK Levice - ŠHK 37 Piešťany 4:5 (1:1, 1:1, 2:3), góly: 10. Strapko (Ozimák, Bartík), 32. Bartík (Vasiľko, Ševčík), 46. Jágerský (T. Beňuš), 51. J. Beňuš (Cebák, Strapko) - 6., 31. a 60. Lušňák, 43. Betka, 52. Zágora, strely na bránu: 41:40, vylúčení na 2 min.: 4:7, rozhodcovia: Krist, Čavojský, Jankovič, Holomek (inštruktor), divákov: 500
Levice: Dobrý (Šaling) - Scheibenreif, Ševčík, Cebák, Strapko, Šimonek, Blickling, Skála - T. Beňuš, Vasiľko, Bartík - Ozimák, Matejov, J. Beňuš - T. Pupák, Jágerský, Petráš - Francisty, tréneri: P. Hričina, P. Révay
Rady levických hokejistov pred týmto zápasom posilnil M. Ozimák, z extraligovej Nitry prišli vypomôcť obrancovia Cebák so Strapkom. Levičania odohrali snáď najlepší zápas v I. lige, ale z víťazstva sa nakoniec nezaslúžene radovali hostia. Hostia začali zápas ofenzívne a H. Ručkay išiel sám na Dobrého už v 2. min. Na konci 6. min. sa dopustil hrúbky Scheibenreif a Lušňák začal svoj strelecký koncert - 0:1. O štyri minúty sa vydal na výlet pred brankára hostí Strapko a na dvakrát dopravil puk za chrbát Odrejku na 1:1. V závere 1. tretiny sa dvakrát pokúsil prekonať brankára hostí Cebák, ale jeho gólové strely sa za chrbát brankára hostí nedostali. V 2. tretine najprv zaujala strela J. Beňuša, po nezištnej Cebákovej prihrávke. V 31. min. po závare v obrannom pásme hostí opäť Lušňák z rýchleho brejku strelil druhý gól hostí. Našťastie hneď minútu na to Bartík švihom vyrovnal na 2:2. Levičania boli aj v 2. tretine aktívnejší, ale do kabín sa opäť odchádzalo za nerozhodného stavu. Na začiatku 3. tretiny, v 43. min., sa po prihrávke spoza brány presadil Betka a bolo 2:3. Hneď o tri minúty, po kolotoči našich vyrovnal Jágerský na 3:3. V 51. min. sa Levičanom vydarila krásna kombinačná akcia, keď puk smeroval po osi Strapko, Cebák a J. Beňuš a bolo 4:3. Lenže naši sa dlho neradovali a už o minútu Zágora vyrovnal na 4:4. Keď už bolo zjavné, že sa zápas bude predlžovať, inak dobre hrajúci Cebák zbytočne stratil puk v strednom pásme a Lušňák, svojim tretím gólom, päť sekúnd pred koncom rozhodol o tom, že našim nezostal ani len jeden bod.
Po prehre klesli Levičania na koniec tabuľky
VTJ Trebišov - HK Levice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1), góly: 5. Koniar, 22. Páleš, 35. Mihaľo, 58. Kocsis - 1. Vasiľko (R. Dillík), 52. M. Ozimák, strely na bránu:45:25, rozhodcovia: Findura, Smrek, Tornay, vylúčení na 2 min.: 2:4, Scheibenreif na 10 min., divákov: 435
Levice: Dobrý (Šaling) - Scheibenreif, R. Dillík, Strapko, Šimonek, Skála, Ševčík, Blickling - T. Beňuš, Vasiľko, Bartík - M. Ozimák, Matejov, J. Beňuš - M. Pupák, Jágerský - Petráš
V zápase posledných dvoch mužstiev sa hralo o to, komu zostane po tomto kole v rukách Čierny Peter. Levičania mali skvelý vstup do zápasu a už v 12. sekunde prihral nový muž v tíme R. Dillík, prišiel z B. Bystrice, na vedúci gól Vasiľkovi. Odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať a v 5. min. vyrovnal Koniar. Levičania pozorne bránili a všetko zozadu istil, ako vždy veľmi spoľahlivý brankár Dobrý. Naši hokejisti v tomto dueli podali asi najlepší výkon na súperovej ľadovej ploche a tak sa 1. tretina skončila nerozhodne. V 2. tretine, ktorá bola ešte vyrovnanejšia, ako úvodná, však domáci po góle v 22. min. išli do vedenia. Svoj náskok dokonca v 35. min. poistili gólom Mihaľa a bolo 3:1. Levičania v poslednej časti vrhli všetky sily do útoku, avšak domáci čakali na svoju príležitosť. V 52. min. sa po individuálnej akcii presadil M. Ozimák a znížil na rozdiel gólu. Keď sa Levičania v závere zápasu takmer už chystali k hre bez brankára, Kocsis štvrtým gólom Trebišova definitívne rozhodol.