Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

V. liga východ - Líder stále bez strany

Šurany - Palárikovo 3:1 (1:0), 44. a 63. P. Vrabec, 76. J. Preložník - 59. A. Ludas. Novozámocké derby sa nieslo v oslavnej atmosfére, pretože domáci tréner Karol Révay mal v sobotu päťdesiatku. Diváci videli kvalitný zápas, v ktorom mali domáci od začiatku územnú prevahu. Prvý gól však padol až tesne pred prestávkou, keď Vrabec z priameho kopu vymietol šibenicu. Po zmene strán hostia najskôr vyrovnali, potom však Vrabec ďalším exportným gólom vari z 30 m do šibenice dostal Šurany opäť do vedenia a skóre uzavrel po samostatnom nájazde Preložník, ktorý bol na ihrisku iba pár minút. R H. Kováč, ČK: 80. Cs. Sztrecsko, 350 divákov. ŠURANY: Fišan - Baláž (50. Gajdoš), Ambrus, Porubský, Miček (46. Tvrdoň), Poláček, Vrabec, Skačan (72. Preložník), Hoppan, Ikrényi, Kollár. PALÁRIKOVO: Pilek - Blažo, Citsoň, Sztrecsko, Fiala, Židuljak (85. Nagy), Ludas, Krištofičin, Košťál, Svýba, Hoppan.
Pribeta - Nové Zámky B 1:5 (1:2), 16. Zs. Rontó - 25. A. Buranský, 35. Š. Kováč, 49. M. Matúš, 60. Ľ. Cvik, 62. vlastný (V. Rajčáni). Súboj nováčikov vyznel výsledkovo jednoznačne lepšie pre hostí, hoci v prvom polčase mali mierne navrch domáci, ktorí si vypracovali aj viac šancí. Gól ale dokázali streliť iba jeden, kým sami z ojedinelých akcií súpera dvakrát inkasovali. Hostí to postavilo na nohy a v druhom polčase strelili ešte tri góly. Šance mali aj Pribeťania, lenže tí úspešní v koncovke neboli ani raz. R Michálek, 100.PRIBETA: Gábor - Vida (55. Polák), Takács, Bratkó, Sýkora, Vrzala, Rontó, Keszi, Uzsák (30. Geleta), Lengyel, Rajčáni. N. ZÁMKY B: Nagy - Šofko, Poništ, Buranský, Dang Van (80. Procházka), Fehervári (60. Hatina), Močkor, Matúš, Š. Kováč, Polgár (44. Cvik), Hajko.
Bánov - Čajkov 1:1 (0:1), 81. B. Raček - 16. M. Drapka. Čajkovčania prišli s jasným cieľom - neprehrať, a tomu podriadili svoju hru. Domáci však mali za pätnásť minút tri gólové šance, ktoré ale nepremenili, kým ich súper z prvej akcie skóroval. Bánovčania potom celý prvý polčas dobývali bránu súpera, lenže bez úspechu. Zápas mal rovnaký scenár aj po zmene strán, avšak domáci svoju snahu korunovali aspoň vyrovnávajúcim gólom v samom závere. R Skaličan, 110 divákov. BÁNOV: Mráz - I. Palacka (65. J. Moravčík), M. Moravčík, Poláček, Cmar (70. Tóth), Tchor, P. Šimunek, Horský, Kováčik, Petráš, Raček. ČAJKOV: Horniak - Nichta, Csernák, Molnár, Lepieš (35. Uhnák), Mališ (75. P. Drapka), Strelec, Kronka, Slobodník, M. Drapka, Pompoš.
Jur n/Hr. - Kalná n/Hr. 3:0 (2:0), 4. M. Srna, 14. J. Valo, 90. R. Tóth. Levické derby „nadhronových“ začali domáci skvele a do vedenia šli už po štyroch minútach hry, ba po štvrťhodine viedli už o dva góly. Hra sa potom vyrovnala a futbal sa bez šancí odvíjal zväčša medzi šestnástkami. Druhý polčas hostia predsa len pridali a s vetrom v chrbte pritlačili domácich. Ich obrana však stála na pevných nohách a neinkasovala ani raz, kým Kalná dostala posledný klinec do rakvy z priameho kopu v samom závere. R Belanský, 150 divákov. JUR: Ivanič - Kysel, Ármai (73. Krenčan), Pankulič, Srna (57. Szanto), Tóth, Sulyani, Valo, Gabaš, Fiam, Lauko. KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Zdychavský, I. Gogora (35. R. Gogora), Bogár, Sakoš, Hegedüs, Čontoš, Dvorakovič, Gočev, Malček.
Tekovské Lužany - Kameničná
2:1 (0:0), 67. M. Petráš, 90. M. Hliva - 60. A. Sándor. Hostia prišli k lídrovi uhrať čo najprijateľnejší výsledok, čo sa im v šlágri kola aj podarilo. Domáci mali už v prvom polčase Kollárom, Šálom aj Pavlíkom veľké šance, lenže ani jeden ju nevyužil. Po prestávke vedúci tím tabuľky pridal na aktivite, boli to však hráči z Kameničnej, ktorí strelili gól ako prví. Domáci ale zakrátko krásnou strelou z trestného kopu vyrovnali a po viacerých výborných príležitostiach v samom závere zaslúžene strhli víťazstvo na svoju stranu. R Rosa, 150 divákov. T. LUŽANY: Sívosz - Fríbert, Hliva, Gergö, Krenčan, Barecz, M. Tóth, Šál, Pavlík, Petráš (75. Páchnik), Kollár. KAMENIČNÁ: Szi - T. Boros, Szüllö, Rigó, P. Boros, Fekete, Lörincz, Nagy, Turančík, Sándor (90. Miťko), Bazinský (74. Hozman).
Dvory n/Ž. - Veľké Lovce 3:4
(0:3), 55. F. Bernáth st. (11 m), 58. P. Nagy, 68. T. Káplocký - 24. a 25. M. Bagala, 44. A. Ivan, 69. K. Pavlatovský. Druhé novozámocké derby začalo vzájomným oťukávaním sa a bez výraznejšej šance. Hostia však Bagalom v rozpätí dvoch minút strelili dva góly a dostali sa na koňa. Tretí gól v sieti Benkóa prišiel tesne pred prestávkou. Po zmene strán sa Dvorania snažili niečo s výsledkom spraviť, čo sa im aj podarilo, keď v rozpätí trinástich minút vyrovnali. Prakticky po rozohrávke však hostia udreli aj štvrtýkrát. Domáci mali síce šance, po ktorých mohli siahnuť aspoň po bode, lenže napokon sa im nepodarilo uhrať ani ten. R Hafrovič, ČK: 90. D. Benkó, 200 divákov. DVORY: Benkó - Bernáth st., P. Boldizsár, R. Takáč, Bernáth ml. (35. Schultz), Sztanko (35. Nagy), Salgó (46. Sarközi), Havetta, Káplocký, M. Boldiszár, Lakatoš. V. LOVCE: Címer - Dobročáni, Procháczka, Pavlatovský, Kodhaj, Kršák (80. V. Kuruc), Lapčík (90. Kotlár), Ivan, Bagala, Macek (73. Ľ. Kuruc), Chudiváni.
Šahy - Dolný Ohaj 1:0 (1:0), 30. V. Bartal. Domáci šli od začiatku za víťazstvom, súpera zatlačili pred jeho bránu, ale gól sa im podarilo streliť iba jeden, keď po polhodine hry Bartal prízemnou strelou nedal J. Melišekovi šancu. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán, lenže brankár hostí už pochytal všetko, čo smerovalo do priestoru jeho svätyne. Šahania vyhrali síce najtesnejším rozdielom, ale úplne zaslúžene. R Žáčiková, 300 divákov. ŠAHY: Csengel - Máté, Petrík, Bukta, Rotík, Topán, Lackovský, Bartal, Bukri, Urblík, Bodzsár. D. OHAJ: J. Melišek - Augustín (20. Hatala), Rácek, S. Palacka (50. Majerčík), Filo, Navrátil, M. Pétery, R. Melišek, P. Palacka, Porubský (70. Marek Palacka), O. Majerčík.
Želiezovce - Komjatice 1:0 (1:0), 29. S. Schwartz. Prvých dvadsať minút patrilo hosťom, ktorí zahodili tri tutovky. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo po pol hodine hry, keď sa po faule na Sovába kopala penalta, ktorú vari po štvrtej dorážke využil Schwartz. Želiezovčania svoje vedenie mohli aj poistiť, ale nestalo sa. Druhý polčas sa odvíjal v rovnakom scenári, avšak po úvodnom tlaku hostí domáci hru vyrovnali a nevyužili niekoľko veľmi dobrých príležitostí. Ich víťazstvo bolo zaslúžené. R Kahún, ČK: 27. M. Letko, 100 divákov. ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Krištofoli, Sováb, Bielik, Csernyik, Babec, Schwartz, Szusztor, Tóth, Rosenberg, Forró. KOMJATICE: P. Hajnala (79. A. Hajnala) - Soboňa, M. Kalužák, Konderík, I. Kalužák, Uhrík (54. Majerčík), Letko, Mi. Marenčák, Ma. Marenčák, J. Kalužák, Krehák.
1. T. Lužany 12 12 0 0 41:18 36 (+15)
2. Palárikovo 12 7 2 3 22:18 23 (+5)
3. Šurany 12 7 1 4 29:14 22 (+1)
4. N. Zámky B 12 6 3 3 28:14 21 (+6)
5. Kameničná 12 6 2 4 35:26 20 (+5)
6. Kalná n/Hr. 12 6 1 5 19:18 19 (+4)
7. Jur n/Hr. 12 5 3 4 28:23 18 ( 0)
8. Šahy 12 5 3 4 26:24 18 (-3)