Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Futbalové súťaže ObFZ Levice

V H. Kľačanoch videli diváci osem gólov
S. Tekov - N. Dedina 3:0 (2:0), góly: Minár 2, Galgóci, (Meňhart, Szelényi, A. Štrba, D: Konôpka)
Domáci boli jednoznačným favoritom zápasu a svoju úlohu si splnili. Hostia síce pôsobili futbalovým dojmom, držali s domácimi krok v strede poľa, ale v útočnej fáze boli domáci zjavne nebezpečnejší. Tí si už do prestávky vytvorili dvojgólový náskok, ktorý si po zmene strán strážili. Keďže hostia ani v 2. polčase nebezpeční pre domáceho gólmana neboli, po treťom góle Tekovčanov bolo už všetko jasné. Víťazstvo si domáci úplne zaslúžili.
H. Vrbica - V. Kozmálovce - nehralo sa, (Mizerák, Klabníková, Skačan)
Hostia sa pred odchodom do H. Vrbice nezišli s dostatočným počtom hráčov, preto na zápas neodcestovali. Zápas bude mať dohru pred ŠTK, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa dá očakávať kontumačné víťazstvo domácich 3:0.
Lok - Plášťovce 0:2 (0:0), góly: Križan, Šomlo (z 11 m), (Lieskovský, Dálnoky, Mészáros)
Domáci búšili do súpera od 1. minúty, ale góly nedali ani z najvyloženejších šancí. Už v 2. min. nepremenil penaltu Mozeš. Ďalšie šance Loku gól nepriniesli a tak po zmene strán sa po ojedinelom protiútoku radovali hostia, keď Križan otvoril skóre. Zhruba v 80. min. mali domáci možnosť druhý raz si postaviť loptu na značku pok. kopu, ale tentoraz Kollár tiež nebol úspešný. Po následnom protiútoku mali aj hostia možnosť kopnúť si penaltu a Šomlo domácim ukázal, ako na to - 0:2. Domáci mali vychýlenú mušku a možno by gól neboli dali ani do rána...
H. Túrovce - D. Pial 1:1 (0:1), góly: 84. Fabian (z 11 m) - 25. R. Zummer, (Moravčík, Kokavec, Tóth, D: Drappan)
Hostia mali do polčasu aktivitu na svojich kopačkách, keď si vypracovali určite viac gólových šancí, ako domáci. V 25 .min. sa preto ujali vedenia, keď Zummer otvoril skóre. Hostia aj naďalej kontrolovali priebeh zápasu, domáci však robili všetko, čo bolo v ich silách, aby aspoň vyrovnali. V 84. min. sa im to aj podarilo, keď Fabian z pok. kopu vyrovnal na konečných 1:1. Z tábora hostí sme sa dozvedeli, že to v Túrovciach bolo viac ako horúce...
Čaka - Kalinčiakovo 0:3 (0:0), góly: Šinko 2 (jeden z 11 m), H. Taňaši, (Urblík, Pál, Kolev A, D: Šafár)
Domáci hrali do prestávky s vetrom v chrbte, ale hostia ich veľmi umnou hrou držali čo najďalej od svojho gólmana. Čakania mali síce územnú prevahu, ale vyjadriť gólovo ju nedokázali. V 2. polčase hostia stále výborne bránili a keď k tomu pridali nebezpečné brejky, výsledok sa dostavil. Skóre otvoril po rýchlom brejku Šinko v 52. min. Tlak domácich bol naďalej platonický a v 80. min. vybojoval loptu pred šestnástkou domácich Šinko a po jeho prihrávke strelil Taňaši druhý gól hostí. V samom závere zápasu bola po faule na Obadala nariadená penalta a Šinko uzavrel skóre na konečných prekvapivých, ale zaslúžených 0:3.
H. Kľačany - Demandice 5:3
(4:2), góly: 15. (z 11 m), 19. a 90 + J. Krivočenko, 18. Poláčik, 21. Štipka - 7. Kluka, 39. Muráni (z 11 m), 87. Tóth(Chmura, Ďurina, Jakubcová, D: R. Kubica)
Hostia sa veľmi rýchlo ujala vedenia, keď už v 7. min. otvoril skóre Kluka. Domácich to však vyburcovalo k veľkému náporu a za šesť minút si urobili z obrany hostí trhací kalendár. Razom domáci viedli 4:1 a zdalo sa byť definitívne rozhodnuté. Lenže hostia pred odchodom do kabín znížili na 4:2 a všetko bolo otvorené. V 2. polčase rozhodca Chmura poslal predčasne pod sprchy domácich hráčov Vidru a Štipku a tí dohrávali 35 minút len s ôsmimi hráčmi v poli. Snaha hostí vyústila v 87. min. tretím gólom v sieti domácich. V nastavenom čase poistil konečné víťazstvo svojim tretím gólom Krivočenko a všetky tri body zostali doma.
Tlmače - Žemberovce 3:2 (2:0), góly: 8. Kollár, 14. Kissimonyi, 63. Titurus (z 11 m) - M. Vrecník, 90. Čvirik, (Kolev I, Szikora st., Szikora ml., D: Hengerics)
Hostia sa nestačili ani rozkukať po ihrisku a už prehrávali dvojgólovým rozdielom, keď za domácich presne mierili Kollár s Kissimonyim. Domáci boli do polčasu jasne lepší a zaslúžene viedli dvojgólovým rozdielom. V 55. min. bol za oplácanie vylúčený domáci Kisiimonyi a hostia prevzali iniciatívu. M. Vrecník peknou strelou do šibenice znížil, ale rozlet hostí zastavila penalta v prospech domácich, ktorú premenil Titurus na tretí gól. V samom závere zápasu potom Čvirik hlavičkou znížil na konečných 3:2.
Podlužany - Kozárovce 3:1 (2:0), góly: Zlatňanský (z 11 m), Čuvara, Vetor - Kacian, (Križan, Morvay, Holman, D: R. Hengerics)
Podlužančania sa konečne dočkali plného bodového zisku na domácom ihrisku, keď sa ujali vedenia gólom z penalty, po faule na Hinzellera, už v 7. min. Aktivitu domácich ešte do polčasu pretavil v druhý gól Čuvara. Ani po zmene strán sa vývoj zápasu nezmenil, domáci boli naďalej pánmi na ihrisku a po treťom góle, ktorého autorom bol Vetor, bolo o osude definitívne rozhodnuté.

9. Kozárovce 12 4 3 5 20:25 15 ( -3)
10. Kalinčiakovo 12 4 2 6 21:28 14 ( -1)
11. N. Dedina 12 3 4 5 20:26 13 ( -2)
12. V. Kozmálovce 11 4 1 6 22:29 13 ( -2)
13. H. Túrovce 12 3 1 8 14:31 10 (-11)
14. Podlužany 12 3 1 8 12:32 10 (-11)
15. Plášťovce 12 3 1 8 19:43 10 (-5)
16. Lok 12 2 1 9 12:26 7 (-14)
Odskok prvých dvoch mužstiev od tretieho
Rybník - Bátovce 3:0 (1:0), góly: Jahôdka, Graus 2 (1 z 11m), (Ďurica)
Aj keď je v domácom mužstve lazaret a dvaja hráči stáli pre karty, Rybníčania zaslúžene vyhrali. Do vedenia išli v 15. min., keď peknú akciu s prehľadom zakončil Jahôdka. Bátovčania potom hru vyrovnali a niekoľkokrát aj nebezpečne zaútočili, lenže domáci brankár bol na mieste. V druhom polčase sa opäť domácim darilo, pridali dva pekné góly a silného súpera z Bátoviec zdolali rozdielom triedy.
Šarovce - Keť 6:0 (4:0), góly: Michalík 2, D. Horváth, L. Gáloš, Baláž, P. Madaj, (Kovács Kr, Kopanicová)
Skóre zápasu v Šarovciach otvoril už v 13.min. Madaj po samostatnej akcii. Domáci hrali s obrovsku chuťou, množstvo šancí ešte nevyužili a tak na konečných 6:0 upravil nekompromisnou delovkou z 12 metrov Gáloš.
P. Vozokany - Santovka 1:0 (1:0), góly: Ivančo, (Zaimi B, Zaimi J)
Domáci začali od začiatku veľmi aktívne, čoho výsledkom bolo tri razy nastrelené brvno a raz tyč. V druhom polčase sa Vozokončania snažili ubrániť jednogólový náskok a so šťastím sa im to aj podarilo.
N. Tekov - Pukanec 2:0 (0:0), góly: D. Nagy 2, (Bakači)
V Novom Tekove sa do 20.min. hral vyrovnaný futbal. Potom však boli už domáci lepším mužstvom. Ich prevaha sa prejavila v 60. a 80. min., keď Nagy zabezpečil pre domácich tri body.
Vyškovce - V. Turovce 7:2 (3:0), góly: Kassai 2, Székely, Balla, Pásztor (z 11 m), E. Kováčik, P. Kováčik – Fógel, Petrežil, (Sekereš)
Domáci hráči mali bleskový nástup, keď už v 12. min. viedli 3:0. V druhej časti síce hostia prebrali iniciatívu, no príliš otvorili obranu. To hralo do karát Vyškovčanom, ktorí pridali z brejkov štyri góly a pripísali si tri body.
I. Úľany - P. Ruskov 6:1 (2:1), góly: G. Morvay 2, Fr. Petrežil 2, J. Konc 2 – Janko, (Havran)
Domáci boli od začiatku zápasu lepším mužstvom. Hostí načal v 15. min. Morvay. V druhom polčase Ruskovčania absolútne sklamali, čo domáci aj náležite využili a zaslúžene zápas vyhrali.
H. Trsťany - Čata 1:2 (0:1), góly: Petráš – Varga 2, (Sasko, Macho)
Zápas v Hontianskych Trsťanoch ovplyvnil vietor, s ktorým sa lepšie vysporiadali hostia. V slabom stretnutí sa dva razy presadil kanonier Varga a tým definitívne rozhodol o tom, že hostia si do autobusu pribalili aj cenné tri body.

Česť hostí zachraňovala Farná
Málaš - Sikenica 3:2 (1:1), góly: Víglaš 2, Šafár – Benčík, Zolyómi, (Zaimi B, Zaimi J)
Aj keď hostia zo Sikenice prišli len desiati, domácim sa hra nedarila od samého začiatku. Zápas mal dobrý náboj, s remízou sa nechcelo uspokojiť ani jedno mužstvo. V 90. min. sa šťastena usmiala na domáceho Šafára, ktorý sa najlepšie zorientoval a rozhodol o majiteľovi troch bodov.
Pastovce - Lontov 1:1 (0:1), góly: Tóth – Mikloš, (Sekereš)
V Pastovciach sa ujali vedenia hosťujúci hráči v 30. min., keď domáci brankár nestačil reagovať na Miklošovu tečovanú strelu. No v 65. min. domáci predviedli ukážkovú akciu, ktorú s prehľadom zakončil Tóth a zabezpečil pre domácich aspoň jeden bodík.
H. Semerovce - M. Ludince 6:1
(2:1), góly: Vikukal, R. Baláž, Pečérke 2, Balogh, Jusko – J. Göbölös, (Kokavec)
V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas, no v druhej časti hry hostia už nevládali a domáci futbalisti im poľahky nastrieľali štyri góly.
Hokovce - T. Lužany 4SFC 4:1
(2:1), góly: Lupták 3, Boza – Bugár (z 11m), (Tóth)
Keď hostia zahodili hneď na začiatku štyri tutovky, neveštilo to pre nich nič dobré. Hokovčania si už do prestávky vytvorili mierny náskok, ktorý v druhom polčase ešte zvýšili a zaslúžene vyhrali.
Hronovce - I. Sokolec 3:1 (1:1), góly: Sádovský 2, Tábiás – Koczó, (Mizerák)
Domáci futbalisti boli od úvodných minút jasne lepší. Vypracovali si množstvo gólových príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. Cez prestávku ešte hostia mohli pomýšľať aspoň na remízu, no to by v druhej časti museli hrať oveľa aktívnejšie.
Tupá - Farná 2:4 (2:1), góly: Nagy 2 – Vida, Mikeš, Dudáš, Bachleda, (Havran)
Domáci hráči začali ako z veľkej knihy. V 10. a 15. min. sa presadil domáci Nagy a zdalo sa, že hostia odídu naprázdno. Hráči Tupej hrali dobre až do 44. min., keď inkasovali gól do šatne. V druhom polčase hrali hostia ako vymenení. Lepšie kombinovali a nakoniec si zaslúžene odviezli z Tupej tri body.
10. Tupá 11 2 4 5 23:33 10 ( -8)
11. T. Lužany 4FSC 11 2 3 6 17:28 9 ( -6)
12. Hronovce 11 3 0 8 16:32 9 ( -9)
13. Hokovce 11 2 0 9 17:44 6 (-12)
Domáci nezískali ani jeden bod
V. Ďur - Podlužany B 1:3 (1:0), góly: Mozdík – Kováčik, Kaminský st., (Göbölös)
Domáci nastúpili v oklieštenej zostave no v prestávke viedli o gól. Hostia mali v druhom polčase hru vo svojich rukách, vypracovali si aj viacero gólových príležitostí a pozmenená domáca zostava im nedokázala odolávať.
Vyšné - M. Ludany 2:3 (0:2), góly: Čonta 2 – Balázs 2, Tóth, (Durica)
Domáci hneď v úvode stretnutia zahodili dve čisté šance a to ich v konečnom dôsledku stálo body. Ludančania ešte do prestávky dva razy rozvlnili sieť domácej brány a v druhom polčase už len s prehľadom kontrolovali priebeh zápasu.
Domadice - Bory 0:3 (0:0), góly: Szudy 2 (oba z 11m), Piatrik, (Moravčík)
Domadičania sa na Bory pozbierali a hostia prišli len jedenásti. Do polčasu ešte domáci hráči vládali a uhrali veľmi priaznivý výsledok. Lenže v druhom polčase sa prejavila väčšia skúsenosť hostí, ktorí získali v Domadiciach povinné tri body.
Ondrejovce - H. Kosihy 2:10 (2:4), góly: Fábik, Kossuth (z 11m) – Bihari 4, D. Rafael 2, Obert 2, Frajka, A. Rafael, (A. Štrba)
V Ondrejovciach sa hralo na katastrofálnom teréne. Hosťujúci hráči si ale aj tak schuti zastrieľali. Domáci futbalisti sa zmohli len na niekoľko protiútokov, no v druhom polčase to už bola jasná záležitosť.
H. Pial - Jur n/Hr. B 2:4 (1:3), góly: Szilva 2 – Sulyan 2, Š. Molnár, I. Tóth, (Dálnoky)
Zápas, ktorý sa hral v Mýtnych Ludanoch bol jasne v réžii hostí. Pialčanov načal už v 10. min. hosťujúci Sulyan, keď s prehľadom zakončil samostatný nájazd. V 65. min. sa hráčom Horného Pialu podarilo skorigovať na 2:3, no o 10 minút o všetkom rozhodol Tóth peknou strelou spoza šestnástky.
1. Jur n/H. B 10 8 1 1 42:13 25 (13)
2. Bory 10 7 2 1 29:10 23 (11)
3. H. Kosihy 10 7 1 2 37:14 22 (10)
4. M. Ludany 10 7 1 2 22:13 22 (10)
5. V. Ďur 11 6 1 4 32:14 19 ( -2)
6. N. Dedina B 10 5 0 5 27:12 15 ( 0)
7. Beša 11 4 2 5 22:22 14 ( -1)
8. H. Pial 10 4 1 5 23:21 13 ( -8)